Skocz do zawartości
LegiaWarszawa

pfsense/opensense device

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.10.2023 o 16:14, LegiaWarszawa napisał:

Polecam. Mam go akurat nie pod pfsense, ale pod Proxmoxa. Z czterema VM, w tym Xpenology, chodzi 24/7 ze zużyciem 9W. Z samym Pfsense zmieści się pewnie w 5-6W. 

 

Zobacz jeszcze ZimaBoard. Ciężko kupić w PL, ale tu ktoś ma ofertę.

Edytowane przez MSky7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie odgrzebuje stary temat zeby dopytac - co na dzis byscie polecili z min 2x lan moze byc te 2,5 (albo 1g x2 bonding tez by mi pewnie starczyl). Poszukuje generalnie dwa urzadzenia - jedno pod sam pfsense/opensense male ciche i drugie sztuk 3 pod proxmoxa do laba (tutaj moge wziac pod uwage tez mini pc bo taniej) - ale nie mam za wiele miejsca na to ogolnie.
Pytam bo moze sie zmienilo cos na rynku a jak szukalem na ali to jest tego milion roznych modeli.
Chcialbym sie w calosci zamknac w jak najmnijszej kwocie powiedzmy 2k jesli to mozliwe. Najpierw pfsense + jakis switch + AP - tutaj tez mozecie doradzic - bedzie to dzialac na orange fth 300 mbit, moze na 600 sie skusze niedlugo, ale nie widze sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gdzieś od dwóch lat mam fujitsu s940 z 4 rdzeniowym j5005 i 4 portową kartą Intela. Tanie, bez wiatraka, bardzo energooszczedne a jednak dość mocne. Na moje potrzeby overkill pod router, pewnie mógłbym wrzucić Proxmoxa a opnsense w wirtualke ale na razie opnsense siedzi tam bezposrednio. Ale to 1gbit. U mnie styka bo większość ruchu jest na switchu. Jak będę chciał 2.5gbps to w pierwszej kolejności wymienię switch

Wcześniej też ostrzyłem zęby na chińczyka ale wyszło by drożej i poza tym bałem się tego o czym LawrenceSystems wspominali że albo trafisz sztukę i będzie chodziła latami albo nie trafisz i po jakimś czasie przestanie bez powodu. Bo to Chińczyk. 

Co do klastra to też s940 styknie pod warunkiem że nie potrzebujesz AVX. Niestety np. mongodb używane w kilku appkach (np panel ubiquity) potrzebuje w nowszych wersjach AVX i ja musiałem wziąć q556/2.  Tylko oczywiście musisz mieć jeszcze drugą kartę i z tym w q556 może być ciężej. Da się chyba tam wsadzić kartę mpcie zamiast tej wifii ale nie probowalem

Edytowane przez doman18

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...