Skocz do zawartości
lamparcicho

EA Sports FC 24

Rekomendowane odpowiedzi

1 Laga na Mbappe i nie ma obrony . PSG jest zdecydowanie najlepszą drużyną w grze od ładnych kilku lat  , a  w prawdziwej piłce zawodzi na maxa w Lidze mistrzów . 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale przecież to juz bylo z 5 lat temu, oni tylko aktualizuja sklady :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak to wyglada od strony licencyjnej? Wszystkie ligi , reprezentacje itp zostaja bez zmian?nie moga tylko nazwy fifa uzywac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jak napisałeś. Wydaje mi się że każda liga to osobna licencja i EA jest z nimi dogadane, fifa nie ma tu nic do gadania. W sumie to nie byłem pewny reprezentacji, ale może tu podobnie, wystarczy że są dogadani z krajowymi związkami?
Edit; dużo tego dogadywania :E

Edytowane przez JeanPepin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale kiedyś chyba mieli te prawa zbiorczo od FIFA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja FIFĘ kupuję tylko do trybu szybkiego meczu. Wchodzę sobie po pracy na 3, 4 mecze i towarzyskie z AI rozgrywam. Gdy się poustawia odpowiednio suwaki gameplayu, dogra jakieś mody i ogólnie gra jest "realistyczna" to przyjemność z grania jest.

 

Natomiast żadne FUT, karty z graczami i do bólu zręcznościowe pykanie w sieci - mogłoby to dla mnie nie istnieć. Tam nic nie przypomina meczu piłki nożnej. Podobnie mam z NBA, ale tam przez mnogość animacji i losowych zdarzeń realizm jest dużo większy.

Edytowane przez William.Remy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogolnie to wiemy czego sie spodziewac rewolucji nie ma....czyli tak jak wielu sie domyslalo zmienia sie tylko nazwa

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Allegri nie rozstaje się z swoim garniturem nawet na treningu :szczerbaty: przypomina się Cech w kasku w restauracji przy negocjacjach :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Strasznie bawią mnie jego filmiki, ale moim zdaniem w tych swoich podsumowaniach trafia w punkt :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zawsze była kalka kalki jak kolejne iPhony ale od kiedy tam są baby i to dobre? Poprawność polityczna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z nowości w grze będzie obsługa DirectStorage, jako drugie API obok DX12 może pojawi się Vulkan, do tego są też techniki skalowania XeSS oraz FSR2. 

Razi brak DLSS ale może dodadzą w łatce na premierę. Z drugiej strony to nie pierwsza taka sytuacja, kiedy jest dostępny FSR a opcji od Nvidii brak :P 

Edit: z tym Vulkanem to nie takie pewne bo w Fifie 23 też taki plik się znajduje, natomiast reszta raczej się potwierdzi :) 

za pcgamingwiki:

Vulkan support is currently at an unknown. A Engine.Render.Core2.PlatformVulkan.dll exists in the game folder but its purpose is currently unknown.

Skąd wiem? Zrobiłem preload i zajrzałem do plików ;) 

Zrzut-ekranu-157.png

 

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem godzinkę na EA play i na pewno gra sie przyjemniej, z moich doświadczeń na ps5 gra sie jeszcze lepiej więc pewnie wciągne, i soundtrack jest w końcu 🔥 klimaty starszych odsłon 5-10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działanie tej gry na PC to jakiś skandal. Kolejna część i kolejny festiwal stutteringu. 
 

  • Każde wejście w menu i przejście z rozgrywki do powtórki = 1 sekundowy stutter (do tego każda zmiana ujęcia podczas replayów = to samo).
  • Screen tearing.
  • Wykop piłki na drugą połowe = stutter.
  • Do dziś, każde pobranie składu usuwa utworzonego zawodnika (to akurat niezależnie od platformy).
  • Blokowanie się pada (np. nie zmienisz wybranej pozycji w menu dopóki nie ruszysz myszką xDDD).
  • Crashe
  • Obraz mydło, natywne 4k, natywne 1440p, bez różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dlatego lepiej grac na konsoli jesli ma sie taka mozliwosci. Ja mam PC i PS5 no i na playu jest teraz promo na EA Play za 5 zl. Na pc tez wykupilem zeby sprawdzic i gra nie osbsluguje wyzszego odswiezania niz 144 hz, stutering i czasem pad sie blokuje

Za to na PS5 wszystko dziala jak ta lala

Edytowane przez Eltik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
39 minut temu, JayDee napisał:

Działanie tej gry na PC to jakiś skandal. Kolejna część i kolejny festiwal stutteringu. 
 

  • Każde wejście w menu i przejście z rozgrywki do powtórki = 1 sekundowy stutter (do tego każda zmiana ujęcia podczas replayów = to samo).
  • Screen tearing.
  • Wykop piłki na drugą połowe = stutter.
  • Do dziś, każde pobranie składu usuwa utworzonego zawodnika (to akurat niezależnie od platformy).
  • Blokowanie się pada (np. nie zmienisz wybranej pozycji w menu dopóki nie ruszysz myszką xDDD).
  • Crashe
  • Obraz mydło, natywne 4k, natywne 1440p, bez różnicy.

Z myszką od lat jest to samo, widać to straszny problem aby po wykryciu aktywnego pada gra wyłączała myszkę i klawę :P 

Z powtórkami faktycznie jest jakiś kłopot, czy dam w opcjach połowę klatek dla przerywników czy pełną liczbę to lekko ścina :/ 

Trzeba będzie sprawdzić czy wymuszony vsync ze sterownika a wyłączony w grze coś tutaj pomoże. Plus testowo sprawdzę czy włączenie HAGS coś da.

Do tego mam niedostępną opcję zmiany odświeżania.

Mydło pewnie powoduje TAA, mogliby dać więcej opcji do ustawiania grafiki ale to EA...

Crashy i stuttera nie miałem (jeszcze :E)

30 minut temu, Eltik napisał:

dlatego lepiej grac na konsoli jesli ma sie taka mozliwosci. Ja mam PC i PS5 no i na playu jest teraz promo na EA Play za 5 zl. Na pc tez wykupilem zeby sprawdzic i gra nie osbsluguje wyzszego odswiezania niz 144 hz, stutering i czasem pad sie blokuje

Za to na PS5 wszystko dziala jak ta lala

Wg tego co czytałem na golu i ppe w reckach to chyba nie jest tak różowo z wersją na ps5 ;) 

"Czasami EA Sports FC 24 potrafi zawiesić PS5"

"problemy ze stabilnością na PS5"

Edytowane przez lamparcicho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszedzie piszą że jest porażka taka jak przy fife 23 zwlasza kiedy grasz vs AI, bez modow. Duzo exploitow, dalej jezdza jak na lyzwach. Pewnie na modach bedzie fajna za jakis czas.

Wycieli calkiem intro przed meczem, nie ma wstawki... kwestia licencji?

oto przyklad 4 takie same gole :P

https://twitter.com/BeneCR7x/status/1704983917265109038?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1704983917265109038|twgr^|twcon^s1_c10&ref_url=https://twitter.com/BeneCR7x/status/1704983917265109038?ref_src=twsrc^tfw|twcamp^tweetembed|twterm^1704983917265109038|twgr^|twcon^s1_c10&ref_url=

Edytowane przez raul_ole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciezko bylo spodziewac sie jakiejs rewolucji. Wiadomo bylo ze to bedzie wygladac tak jak poprzednie fify. Dla tej gry jest 1 ratunek zmiana silnika i napisanie gry od podstaw plus dodatkowo stworzyc gre latwa do modowania przez graczy. Gdzies czytalem ze w 25 roku ma wyjsc na nowym silniku. Ciekaw jestem tez kto za rok zrobi gre pod szyldem fifa? Konami? 2k ? Elektroniczna pilka do pogrania kariery vs AI w tym momencie nie istnieje jesli chodzi o nowe gry . Fajnie by bylo zeby pojawil sie jakis nowy gracz na rynku ale ze wzgledu na licencje to tylko pobozne zyczenie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Żadna to sprawiedliwość, takie te pseudo prawo. 1 zabity i 3 ciężko ranne osoby. Powinien typek dosłownie do końca życia pracować przymusowo w kamieniołomie po 16h na dobę. 
    • Witam,  od kilku dni borykam się z brakiem możliwości sterowania podświetleniem w wyżej wymienionej pamięci Lexara. Po aktualizacji windowsa przestały mi działać programy do sterowania oświetleniem od płyty główne ASRock b650 PG lighting. Zainstalowalem najnowszą wersję programu ASRock Polychrome RGB I niestety ale teraz nie wykrywa mi tam pamięci ram. Zainstalowalem również program Lexar RGB sync ale tam też zero reakcji na jaka kolwiek zmianę. Nie wiem czym to może byś spowodowane na starszej wersji oprogramowania wszystko działało poprawnie .  Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam .
    • Właśnie wiem i jest to przerażające, ale może dojdą dodatkowe zarzuty za  "Nie wiadomo, dlaczego mężczyźni utrudniali świadkom udzielanie pomocy kobiecie. Jedną z pojawiających się hipotez jest taka, że gdyby jej obrażenia okazały się śmiertelne, to na nią chcieli zwalić winę za prowadzenie auta i doprowadzenie do wypadku. Ten wątek również będą sprawdzali śledczy." no ale się nie łudzę że wyrok będzie adekwatny bo 2 lat im się powinno bez rozprawy od razu wpakować.
    • Na pewno te powiadomienia z re captcha azure (po kliknięciu w strzałkę powinna być opcja całkowitego usunięcia, a nie tylko wyłączenia). Poza tym autoodtwarzanie (co widać w szczegółach). Dobrze by było zobaczyć resztę listy, na wypadek gdyby coś siedziało od dłuższego czasu i tylko udawało, że nic nie robi. To pierwsze to Avast? Nie ma co sobie zawracać pierdołami pokazywanymi po to, żeby napędzić sprzedaż. Dobrze by było zrobić skan przy pomocy FRST. Główny + additional. Wrzuć potem pliki na forum (o ile zmieszczą się jako załączniki), albo wklej je na jakąś stronę do dzielenia się plikami i wrzuć linki do nich. Ktoś powinien podpowiedzieć co wymaga uwagi.
    • Witam, rozglądam się za biurkiem elektrycznym i totalnie nie wiem co wybrać bo jest tego od cholery. Mój główny aktualny kandydat to: https://fly-desk.com/biurko-z-elektryczna-regulacja-wysokosci Jednakże nie śledzę tego rynku więc nie wiem czy warto zainwestować 2.5k w wersję premium.  Generalnie mój budżet to około 2000 zł i zależy mi w sumie najbardziej żeby biurko było stabilne i blat był jakościowy o ile w tej cenie rzeczywiście da się kupić taki blat.  Używam od lat biurka Ikea blatant czy coś takiego i generalnie bardzo stabilne ale po dłuższym czasie blat zaczął pokazywać wiele zadrapań. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...