Skocz do zawartości
Flik

Windows 10 -ekran logowania

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.🙂

Mam 2 pytanka dotyczące ekranu logowania do systemu. Teraz mam na nim swoje imię i pod nim klawisz zaloguj. Nie woła hasła przy logowaniu.

1. Jak ustanowić to hasełko? Nie pamiętam, czy robiłem je przy instalacji systemu.

2, Jeśli je teraz zrobię, to czy będzie możliwość powrotu do stanu jak obecnie?

Dzięki za odzew.😃

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustawienia > konta > opcje logowania > hasło > dodaj, chodzi co to to aby przycisk "zaloguj" został mimo braku hasła? tylko po co :E tracisz dodatkową sekundę z życia 🤣

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja miałem swojego czasu odwrotny problem. Przez przypadek włączyłem przy reinstalacji jaką opcję powiązania z kotem microsoft i za diabła nie mogłem tego wyłączyć. Dzień się męczyłem - różne ustawienia w tej sekcji opcji logowania i nic nie dało rady. Ostatecznie musiałem na nowo zainstalować cały system.

Oczywiście masz 100% racji, że to sekunda z życia i mega irrytujące.

@Flik to hasło do windowsa absolutnie nikogo nie zatrzyma. Niczemu to nie służy. Każda służba, informatyk i średnio zaawansowany użytkownik PC-LAB je obejdzie... Pewno nawet co bystrzejsze dzieciaki... :)

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System sam sobie ustawił hasło podczas aktualizacji, przynajmniej u mnie tak było. Stawiałem system znajomemu, żadnego hasła nie ustawiałem, po którejś aktualizacji (a je zapuściłem) system powitał mnie ekranem logowania z hasłem...jakim hasłem?...no właśnie, jak nie ustawiałem to przecież nie znam. Trzeba było to obejść ale strata czasu. 😅

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Send1N napisał:

Ustawienia > konta > opcje logowania > hasło > dodaj, chodzi co to to aby przycisk "zaloguj" został mimo braku hasła? ....

Właśnie tak mam teraz. Klikam w ten klawisz i puszcza mnie do Windowsa. Mi chodziło o to, by Zaloguj zamieniło się w okienko do wpisania hasła, by wpuścić do systemu.  Tyle, ze

znów...pewnie za diabła nie wiedziałbym co tam wpisać.😁   Skoro hubio twierdzi, ze nie warto, to nie będę się w to bawił.

Dzięki wszystkim za odpowiedzi.🙂

Edytowane przez Flik
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, hubio napisał:

@Flik to hasło do windowsa absolutnie nikogo nie zatrzyma.

Zatrzyma. Żonę, dziecko, które nie powinno mieć uprawnień admina na komputerze itp. Jasne, da się obejść w łatwy sposób, ale nie w 5 minut no i jak ktoś wyłączy hasło, to od razu będziesz o tym wiedzieć przy kolejnym logowaniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No chyba, że żonka po informatyce a dziecko w liceum informatycznym - wtedy nie zatrzyma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, hubio napisał:

No chyba, że żonka po informatyce a dziecko w liceum informatycznym - wtedy nie zatrzyma :)

Na to też są sposoby. Zwłaszcza, jeżeli musieliby coś zrobić bez restartowania komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś jedna znajoma zgłosiła się do mnie o pomoc, tzn. zmieniła hasło do lapka i zapomniała w ciągu 10h od zmiany(w przyczyny nie wnikajmy :) ), wtedy był to windows 8, 10 jeszcze w zapowiedziach nie istniała i mówi czy da radę odblokować, bo w serwisach od 150 zł wzwyż wołali, nie mam pojęcia ile taka usługa może kosztować, ale mniejsza z tym, do sedna, zabrałem lapka i szczerze nie mając zielonego pojęcia jak się za takie coś zabrać, wpisałem w googlach jak to zrobić i w ciągu 2 min laptop był zdatny do użytku, z hasłem które sobie wymyśliła :) EOT

 

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...