Skocz do zawartości
Jaycob

Horizon Forbidden West Complete Edition

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam na stałe w sterownikach wymuszone x16 globalnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

x8 to jeszcze nie jest źle częściej jest x4:E

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, caleb59 napisał:

A tak na marginesie co za kiep u nich wymyślił, by na max presecie very high anizo było ustawione na tylko x8...

 

Też mnie to zaskoczyło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W TLOU 1 było x4 o ile pamiętam bo też nieźle kekłem onegdaj. :E Dla nich to chyba taki standard konsolowy te x4-8, po co dawać x16 jak to pewnie zje aż 1-2fps!

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Technicznie przy niższych rozdzielczościach AF x16 może powodować masę artefaktów w oddali.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od razu artefaktów. Cytując Todda H. 16x more details :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kadajo, ty napisałeś, że granie na konsoli wymaga innego podejścia. Zgadzam się z tym. Mnie tylko denerwuje jak ktoś gra na konsoli i jest wszystko w porządku z jakością obrazu a później nagle jak odpali grę na PC to zaczyna mu przeszkadzać minimalne rozmycie DLSS.

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Reddzik napisał:

To się ociągasz, kończ Pan... jak ja skończyłem 😉 Przeszedłem dodatek i był spoko, a jak teraz jest w cenie podstawki na PC, albo w promocji na PS5 to jest najlepsza okazja by zagrać.

Dodatek już mam zakupiony, ogram Burning Shores jak dokończę Rebrith. Zaczynać wszystko od nowa nie chciałoby mi się, to duża gra. Tak czy siak nadrobić warto bo nawet ktoś tutaj wspominał że zawiera fabularne wprowadzenie do Horizona 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@SebastianFMA konsolowcy czytają, co my tutaj wypisujemy. I mimo, że mówimy o problemach, które ujawniają się na poziomach jakościowych 4-krotnie przewyższających ustawienia na PS5, idzie fama, że na PC gra niedomaga.

Proste porównanie dla Cyberpunka czy Wiedźmina 3:

PS5 - ustawienia very High, ze szczątkowym RT, 30fps,

Mocny PC - ustawienia ultra, pełne RT, 120 fps.

Edytowane przez tgolik
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, SebastianFM napisał:

@kadajo, ty napisałeś, że granie na konsoli wymaga innego podejścia. Zgadzam się z tym. Mnie tylko denerwuje jak ktoś gra na konsoli i jest wszystko w porządku z jakością obrazu a później nagle jak odpali grę na PC to zaczyna mu przeszkadzać minimalne rozmycie DLSS.

Ludzie to dziwne istotki, nie próbuje już tego rozkminiać :D

Przkład ostatniej "zadymy" z Dogma, recenzja Rocka i jego komentarzach z których potem wyszło że on nie widzi różnicy jak mu FPS spadnie do 40 czy tam 30.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No może jak to jest "stabile" 40 fps to w 3rd person da się jakoś to przeboleć ale jak skacze między 40 a 60 to trzeba mieć wbite widelce w oczodoły żeby nie widzieć różnicy.

Edytowane przez lpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kadajo napisał:

Technicznie przy niższych rozdzielczościach AF x16 może powodować masę artefaktów w oddali.

No tak ale mamy PC, nie znam nikogo kto by grał niżej 1080p a w tej rozdzielczości x16 nie robi artefaktów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lpcl napisał:

No może jak to jest "stabile" 40 fps to w 3rd person da się jakoś to przeboleć ale jak skacze między 40 a 60 to trzeba mieć wbite widelce w oczodoły żeby nie widzieć różnicy.

No i Rock powiedział ze jest dobra optymalizacja, czy ze u niego działa spoko :E

Tzn. to dokładnie chodziło o FPS w miastach.

 

2 minuty temu, caleb59 napisał:

No tak ale mamy PC, nie znam nikogo kto by grał niżej 1080p a w tej rozdzielczości x16 nie robi artefaktów.

Tak, podejrzewam że oni dają nam tylko dostęp do ustawień graficznych, nie optymalizują ich pod PC.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
32 minuty temu, lpcl napisał:

No może jak to jest "stabile" 40 fps to w 3rd person da się jakoś to przeboleć ale jak skacze między 40 a 60 to trzeba mieć wbite widelce w oczodoły żeby nie widzieć różnicy.

VRR to zateguje ale jak nie ma człowiek VRR to kaplica. 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VRR zateguje ci tylko brak synchronizacji, widocznie zmieniającej się płynności lub jej braku ci nie zateguje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Godzinę temu, SebastianFM napisał:

Mnie tylko denerwuje jak ktoś gra na konsoli i jest wszystko w porządku z jakością obrazu a później nagle jak odpali grę na PC to zaczyna mu przeszkadzać minimalne rozmycie DLSS.

Jedni drugich nie zrozumieją :E 

Przesiadając się na PC zazwyczaj gra na monitorze i siedzi przed nim 0,5m a nie jak na konsoli gdzie siedział 2-3m przed TV. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ci co chwilę lata 40-60 to nie ale tak raczej rzadko gry działają i VRR sobie z tym radzi elegancko. Znowu tutaj było o DD2 a jak oglądałem reckę Jezusa z GN to tam gra się normalnie na sekundy potrafi przyciąć a to już podpada pod 
o-panie-a-kto-to-panu-tak-spierdolil.jpg

Teraz, DjXbeat napisał:

 

Jedni drugich nie zrozumieją :E 

Przesiadając się na PC zazwyczaj gra na monitorze i siedzi przed nim 0,5m a nie jak na konsoli gdzie siedział 2-3m przed TV. 

chyba ty :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
43 minuty temu, Art385 napisał:

VRR to zateguje ale jak nie ma człowiek VRR to kaplica. 

No właśnie nie bardzo, tak do 50 fps jakoś jeszcze idzie to przeboleć ale wszystko co leci poniżej to dla mnie jest mocno odczuwalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem na moim C2 nie widzę lipy z dropami do 40 fps albo kwestia samego w VRR w sprzęcie albo jestem od ciebie starszy i oczy już mniej łakome na fpsy. Choć wróć w w wyścigach to ja 120 fps mieć musze :E tak więc to też pewnie nie to. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba to pierwsze. 

l_1930960cf54fd52stepien.jpg

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To by tez trochę Rocka tłumaczyło, zresztą on sam się przyznał ze może już jest stary i mu to nie przeszkadza. Chociaż są jakieś plusy tej starości :E

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, lpcl napisał:

To chyba to pierwsze. 

l_1930960cf54fd52stepien.jpg

Tak też może być xD 

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tgolik napisał:

Rock nie jest stary, tylko zdziadziały. On ma ledwie 46 lat.

Dziś jeden czort ;)
Ja jestem szczyptę młodszy a wszyscy mówią mi ze jestem stary wiec ten tego, czasu nie oszukasz :E

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętajcie, że zależy na czym się wyświetla te np. 40 FPS. Jak na monitorze/telewizorze z odświeżaniem 120 Hz lub wyższym ewentualnie VRR to klatki będą wyświetlane w równych lub podobnych odstępach czasu natomiast przy 60 Hz odstępy będą bardzo nierówne, ponieważ będą wynosiły 16,7 ms lub 33,3 ms. Niech każdy sobie sprawdzi, ustawiając takie odświeżanie i ograniczając FPS do 40.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...