Skocz do zawartości
wowo0689

Skrypt czyszczący Win10/Win11

Rekomendowane odpowiedzi

Jest coś takiego jak punkt przywracania więc to nic strasznego. Ale nie każdy tego używa wiec pytam, czy autor o tym pomyślał. Bo z tego co widzę to nie bardzo :)

Poza tym przejrzałem cały ten skrypt i tam nic takiego się nie dzieje co mógłby doprowadzić do jakichś problemów (teoretycznie, bo w praktyce wiadomo jakim systemem jest Windows).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się możliwość wyboru, co skrypt ma robić. Dzisiaj uruchomiłem ta apkę i wybrałem parę pozycji, które oczyszczają system ze zbędnych programów, aktualizuje DX i Runtime, sprawdza system i dysk. Najważniejsze, że usuwa śmieci wpychane przez MS. Jak taką drogą pójdzie skrypt, to na pewno zdobędzie uznanie. To jest świetna metoda pozbycia się śmieci systemowych zaraz po świeżej instalacji systemu :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kadajo napisał:

Poza tym przejrzałem cały ten skrypt i tam nic takiego się nie dzieje co mógłby doprowadzić do jakichś problemów (teoretycznie, bo w praktyce wiadomo jakim systemem jest Windows).

Ja już jeden babol na starym lapku wyłapałem używając opcji retro pc na jednym ze starych modeli hp nie mogłem się połączyć z siecią bo skrypt wywalił możliwość kliknięcia w ikonkę wifi (nic się nie działo) więc nie można było wybrać żadnej i wpisać hasła :] oczywiście na 2 innych sprzętach się to nie działo, dałem już info autorowi i w kolejnej wersji niby zostało to naprawione.

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 godzin temu, kadajo napisał:

@wowo0689 jak cofnąć wszystkie zmiany, których dokonuje twój skrypt ?

a co się stało? pracuję nad opcją przywrócenia ustawień, ale to jeszcze trochę zajmie :D 

 

 

  

3 godziny temu, Send1N napisał:

Ja już jeden babol na starym lapku wyłapałem używając opcji retro pc na jednym ze starych modeli hp nie mogłem się połączyć z siecią bo skrypt wywalił możliwość kliknięcia w ikonkę wifi (nic się nie działo) więc nie można było wybrać żadnej i wpisać hasła :] oczywiście na 2 innych sprzętach się to nie działo, dałem już info autorowi i w kolejnej wersji niby zostało to naprawione.

 

to prawda :D staram się reagować na wszelkie problemy i w miarę szybko je naprawiać :) zostało to zmienione w wersji 2.2 jest nawet o tym wspomniane w opisie zmian:

"3 usługi wyłączane w poprzedniej wersji zostały tutaj ponownie włączone ze względu na występujące problemy z wyszukiwaniem systemowym i problemem z połączeniami WiFi"

Edytowane przez wowo0689

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, kadajo napisał:

Poza tym przejrzałem cały ten skrypt i tam nic takiego się nie dzieje co mógłby doprowadzić do jakichś problemów (teoretycznie, bo w praktyce wiadomo jakim systemem jest Windows).

no takie były zamiary :szczerbaty: skrypt w porównaniu do wszelkich modyfikacji systemów wprowadza zmiany które nie powinny w żaden sposób wpływać na stabilność systemu, a aktualna wersja 2.2 sprawuje się lepiej niż modyfikacja AtlasOS, szkoda że z imgBB skasowało te screeny, bo niestety z kompa też je skasowałem. Przy okazji pokuszę się znów o testy na innym sprzęcie i wrzucę na swój serwer żeby zostały na forum :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, wowo0689 napisał:

a co się stało? pracuję nad opcją przywrócenia ustawień, ale to jeszcze trochę zajmie :D 

Nic się nie stało, ale fajna modyfikacja i byłaby perfect ze tak napisze gdyby można było ja w każdej chwili odwrócić jak ktoś sobie zachce :D 

  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wprowadzę na 100% :) ale oczywiście bez możliwości przywrócenia aplikacji preinstalowanych :D tzn w sumie bym mógł, ale czy ma to sens? :) 

 

PS> Najpóźniej do 24czerwca pojawi się wersja 2.3 i później w kolejnej wprowadzę możliwość przywrócenia ustawień :) 

Edytowane przez wowo0689
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze zawinąć to w ładne sreberko frontendu i możesz sprzedawać :E 
Pewnie skrypt odciąży tylko CPU? Jestem ciekaw czy byłaby różnica na vega w ryzen 5700g, ale nadal nie spadł do sensownej ceny, więc sam nie przetestuję. 

Edytowane przez musichunter1x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

mam 5600G więc mogę na nim przetestować jeśli Cię to interesuje :) 

  

2 minuty temu, musichunter1x napisał:

Jeszcze zawinąć to w ładne sreberko frontendu i możesz sprzedawać :E 
Pewnie skrypt odciąży tylko CPU? Jestem ciekaw czy byłaby różnica na vega w ryzen 5700g, ale nadal nie spadł do sensownej ceny, więc sam nie przetestuję. 

nie po to robię żeby sprzedawać :D zacząłem robić pod siebie na początku, ale stwierdziłem że się podzielę z innymi
no właśnie na testach które były na którejś z poprzednich stron na:

 

Xeon 2450V2

32GB DDR3 ECC pracujące na 1600MHz

Grafika Nvidia GT 1030 OC

dysk systemowy - Chiński NoName - Netac 120GB

Skrypt wypadał wyjątkowo dobrze jeśli chodzi zarówno o CPU jak i GPU. Podczas testów GPU, zauważalne było lekkie obniżenie MAX FPS, ale MIN FPS wzrastał i Frametime stawał się bardziej płaski, bez skoków :) 

Edytowane przez wowo0689

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Ci nie szkoda czasu to można coś sprawdzić, oczywiście w 720p ;) Sam planuję przejść kiedyś na ten procesor, ponieważ systematycznie będę grał tylko w Company of Heroes 3 i ewentualnie starsze RTSy, a starych gier do nadrobienia jeszcze mam trochę..., w oczekiwaniu na używane rtx4070 / rtx5060. Potrzebuję tylko CPU do encodowania .

6 minut temu, wowo0689 napisał:

nie po to robię żeby sprzedawać :D zacząłem robić pod siebie na początku, ale stwierdziłem że się podzielę z innymi
no właśnie na testach które były na którejś z poprzednich stron na:

Panieee, dużo gorsze programy znamienitych firm dodawali do gazetek :E 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pamiętam :szczerbaty: KŚ, CDA, GK :D moje czasy jak się komputerami zafascynowałem (tzn bardziej grami :D ) ale kto teraz gazetki kupuje? :D 

miło mi słyszeć "dużo gorsze programy znamienitych firm dodawali do gazetek" :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zapowiedź nowości do kolejnej wersji 2.3 (wstępny termin wydania - najbliższy weekend :D 15-16 czerwca)

Nowości - Tuning Win10/Win11

* Wyłączenie śledzenia lokalizacji

* Czyszczenie pamięci podręcznej systemu...
    * Czyszczenie pamięci podręcznej plików wykonywalnych
    * Czyszczenie pamięci podręcznej miniatur
    * Czyszczenie pamięci podręcznej pulpitu
    * Czyszczenie pamięci podręcznej plików DLL
    * Czyszczenie pamięci podręcznej plików ikon
    * Czyszczenie pamięci podręcznej plików czcionek

Nowości - Tuning Win10/Win11 - RetroPC

* Wyłączenie animacji menu

* Wyłączenie animacji okien

Nowości - Wstępne czyszczenie dysku systemowego:

* Usuwanie plików tymczasowych %SystemRoot%\Temp oraz %SystemRoot%\\Prefetch
 

Edytowane przez wowo0689
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wersja 2.3:  (data wydania 15.06.2024)

>>POBIERZ<<

* Aktualizacja Visual C Runtimes do najnowszej wersji (May 2024)

* Dodano funkcję sprawdzającą czy skrypt został uruchomiony z uprawnieniami administratora, jeśli nie, uruchamia się ponownie z odpowiednimi uprawnieniami

Nowości - Tuning Win10/Win11

* Wyłączenie śledzenia lokalizacji

* Czyszczenie pamięci podręcznej systemu...

    * Czyszczenie pamięci podręcznej plików wykonywalnych

    * Czyszczenie pamięci podręcznej miniatur

    * Czyszczenie pamięci podręcznej pulpitu

    * Czyszczenie pamięci podręcznej plików DLL

    * Czyszczenie pamięci podręcznej plików ikon

    * Czyszczenie pamięci podręcznej plików czcionek

Nowości - Tuning Win10/Win11 - RetroPC

* Wyłączenie animacji menu

* Wyłączenie animacji okien

Nowości - Wstępne czyszczenie dysku systemowego:

* Usuwanie plików tymczasowych %SystemRoot%\Temp oraz %SystemRoot%\\Prefetch (zalecam używanie przynajmniej raz w miesiącu)

 

od razu wstępna zapowiedź że w kolejnej wersji pojawi się między innymi możliwość przywrócenia wszystkich ustawień do standardowych :)

Edytowane przez wowo0689
  • Like 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
W dniu 11.06.2024 o 12:25, leven napisał:

Podoba mi się możliwość wyboru, co skrypt ma robić. Dzisiaj uruchomiłem ta apkę i wybrałem parę pozycji, które oczyszczają system ze zbędnych programów, aktualizuje DX i Runtime, sprawdza system i dysk. Najważniejsze, że usuwa śmieci wpychane przez MS. Jak taką drogą pójdzie skrypt, to na pewno zdobędzie uznanie. To jest świetna metoda pozbycia się śmieci systemowych zaraz po świeżej instalacji systemu :]

Miło mi to słyszeć i w sumie z tego co wiem chyba pierwszy taki skrypt w języku PL bo do tej pory wszystko co powstawało, nawet z rąk naszych rodaków było po ENG - nie wliczając modyfikacji Win bo w tym chyba przodujemy :D :szczerbaty: aczkolwiek nie wszystkie są robione dobrze :D nie odbierając nic im autorom - mimo wszystko podziwiam, bo sam bym się nie wziął za modyfikację instalki systemu :D - wolę pracować na już zainstalowanym systemie ;) 

Edytowane przez wowo0689

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie małe pytanie do was, chciałbym do skryptu dodać jeszcze instalację/aktualizację pakietów .Net Framework* - dodać instalatory w wersji offline (co zwiększy wagę całego skryptu / plików), ale umożliwi nam aktualizację na systemach nie podłączonych do internetu czy instalatory online?

 

* Info z wikipedi - .NET Framework (wym. dot net) – platforma programistyczna opracowana przez Microsoft, obejmująca środowisko uruchomieniowe (Common Language Runtime – CLR) oraz biblioteki klas dostarczające standardowej funkcjonalności dla aplikacji. Technologia ta nie jest związana z żadnym konkretnym językiem programowania, a programy mogą być pisane w jednym z wielu języków – na przykład C++/CLI, C#, F#, J#, Delphi 8 dla .NET, Visual Basic .NET. Zadaniem platformy .NET Framework jest zarządzanie różnymi elementami systemu: kodem aplikacji, pamięcią i zabezpieczeniami.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. I tak wiekszosc to ma zainstalowane. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauważ że co miesiąc (albo pół jak ktoś lubi wersje testowe) wychodzą update-y do tego pakietu. Także robota bez sensu.

Wrzuć linka do skryptu żeby opcjonalnie sobie to dociągnąć ze strony MS. Nie ma sensu powiększać twojego pliczku.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli będzie to plik, który automatycznie aktualizuje z internetu świeżą paczkę NET. Framework, to czemu nie ma być tego w jednym z punktów skryptu. Wystarczyło by jak obecnie wybrać cyferkę i zainstalować/uaktualnić net.framework. Ja to zawsze instaluje, tylko że mam pobrane na dysk, więc nawet bez internetu mam do tej paczki dostęp (wcześniej ja pobierając ofkors)

https://drive.google.com/file/d/19NLHuYBOLfqT8QAwM_0u8kRm0OO0taP5/view?usp=sharing

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem jak prehistoryczne instalki W10 wy używacie ale .NET Framework 4.8 jest dołączony do W10 jakoś od połowy 2019r., wystarczy tylko  wejść w Windows Update i sam się zaktualizuje do najnowszego update 4.8.1.

Windows 11 ma standardzie .NET Framework 4.8

Inna sprawa gdy ktoś potrzebuje .NET Framework 3.5 wtedy trzeba instalować. Ale to już mało który soft z tego korzysta.

 

 

Edytowane przez bourne2008
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie, trzeba instalować :]

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pobierając gry przez launchery w momencie pierwszego uruchomienia wszelakie pakiety instalują się automatycznie - zarówno starsze jak i nowsze więc jeśli ktoś gra to nie ma takich problemów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zainstalować system, uruchomić jakąś apkę i nagle pojawia się błąd, że nie można uruchomić aplikacji, bo brakuje tego i tamtego. Instalacja paczki net. framework + direktX i po sprawie :] Takie biblioteki powinny być już zaimplementowane w systemie.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

I są, nie wiem z jak starego .iso korzystasz, że ich tam nie ma. Poza tym nawet instalacja głupiego sterownika Nvidia/AMD wymusza najpierw instalację .NET Frameworka. DirectX to ja od dekad nie muszę instalować do niczego - jest fabrycznie w Windows 11.

Edytowane przez caleb59
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, to dodam instalator online i jak ktoś będzie chciał to będzie instalował, jak nie to nie :) 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...