Skocz do zawartości
azgan

Ghost of Tsushima Director's Cut PS5, PC

Rekomendowane odpowiedzi

Też polski dubbing ze zwykłej leniwej wygody. Sony co jak co ale nigdy nie żałuje kasy na dobrej jakości dubbing.

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shoguna oglądałem z napisami ale po kilku odcinkach trochę mi się ulewało tym japońskim :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Japońskie audio i angielskie napisy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, MrKetiw napisał:

Z ciekawości gracie z polskim dubbingiem czy japońskim ? 

Angielski dubbing, animacje ust były programowane pod angielski dubbing. Wiem, że japoński ma swój klimat, ale:

  • Ciężko mi się skupić na napisach i jednocześnie ogarniać to co się dzieje na ekranie
  • Gram i tak po angielsku, więc dla mnie ideolo, bo 100% skupienie na akcji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, MrKetiw napisał:

Z ciekawości gracie z polskim dubbingiem czy japońskim ? 

Jeszcze nie grałem, ale jakbym miał grać w grę o samurajach z polskim dubbingiem to poziom immersji taki jak u Ubi, czyli granie samurajem murzynem po francusku :E Jak będę grał to tylko Japan audio i napisy pl ;)

5 godzin temu, Passt napisał:

Ja po obejrzeniu miniserialu Szogun będę włączał juz zawsze japoński :D

Dokładnie, ja dopiero po 5 odcinku, ale jest sztos.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

ja z reguły gram z audio dopasowanym do miejsca akcji w grze, pomaga mi to w wczuciu się w realia gry

a GoT w drugim przejściu zrobię na pewno w trybie Kurosawy

Edytowane przez SylwesterI.
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przechodząc na PS4 grałem w pełnym  spolszczeniu i muszę napisać, że bardzo mi się podobało.

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, SylwesterI. napisał:

ja z reguły gram z audio dopasowanym do miejsca akcji w grze, pomaga mi to w wczuciu się w realia gry

a GoT w drugim przejściu zrobię na pewno w trybie Kurosawy

Ja również, A Plague Tale koniecznie po francusku, Kingdome Come po czesku, Got po japońsku itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I Wiedźmin po Polsku :)  Ja np. nie potrafię oglądać anime z angielskim dubbingiem czy polskim lektorem... tak samo z grami :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Kończę powoli pierwszy region. System walki naprawdę rewelka szczególnie jak odblokuje się bardziej zaawansowane techniki. No i wygląda to wszystko w ruchu bardzo ładnie. Obraz igła w porównaniu z tym co było na konsoli. Płynność tego wszystkiego przy 120FPS to też inny poziom.

Hij2Y3d.jpeg 

W dniu 21.05.2024 o 11:34, caleb59 napisał:

Horizon Zero Dawn, TLOU 1 i Uncharted 4 były KATASTROFALNE na premiery

Przestańcie grać na ziemniakach i oczekiwać, że wszystkie suwaki mają być w prawo. To może zaczną gry działać normalnie. Każda z wyżej wymienionych w dniu premiery działała mi bez problemów.

Edytowane przez Userkamil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
7 godzin temu, AndrzejTrg napisał:

I Wiedźmin po Polsku :)  Ja np. nie potrafię oglądać anime z angielskim dubbingiem czy polskim lektorem... tak samo z grami :) 

Tylko i wyłącznie, ale za to już Cyberpunk po "amerykańsku", choć wiem, że nie grasz i nie lubisz.

Edytowane przez skunRace
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Pograłem chwilę z japońskim audio i angielskimi napisami i jest klimat, ale jednak za dużo czytania 😀 , więc przełączyłem na angielskie audio po prostu (i bez napisów).

Jakby ktoś się zastanawiał jak się gra na m + k to jest bardzo dobrze, pod warunkiem jednak, że mamy myszkę z bocznymi przyciskami. 

Gra ma kilka bugów, o których wcześniej była mowa plus jakieś tam inne graficzne bugi też widziałem. Cutscenki wyglądają dziwnie - są zblurowane i nieostre. 

Przydałby się pacz przed weekendem, bo gra się świetnie i gra ma fantastyczny klimat i dobrze jest wrócić do tego świata i postaci.

Edytowane przez MuziPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wjechał patch 1. Niestety nie wspomina nic o poprawkach audio, standoffów czy błędów wizualnych niezwiązanych z FG/FSR.

https://x.com/NixxesSoftware/status/1793609178839142479?ref_src=twsrc^google|twcamp^serp|twgr^tweet

Odpisali mi również na twitterze/x, że pracują już nad kolejnym paczem.

Edytowane przez MuziPL
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To bardziej hotfix bo nawet nie zauważyłem kiedy się pobrał bo był tak malutki no ale najważniejsze, że zapowiedzieli kolejne poprawki.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie

(nie)śmiało Przypomnę,że temat ma w nazwie GOT,a nie offtopic o grach/kto ile zapłacił

Już to przerabialiśmy w innych tematach Horizon/Starfield...

Możecie sobie dać spokój ;) 

(ps posty wylecą zaraz do offtopa i oby tylko one :E  )

 

22 minuty temu, Userkamil napisał:

Romek robi 2-3 kliknięcia

Romek niech lepiej nic nie  klika :E

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gra wciąga, system walki fantastyczny. U mnie dla podniesienia klimatu Japoński audio i Polskie napisy

DQDP17R.jpg

tINMPn8.jpg

Edytowane przez DarkEater
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakich ustawien HDR uzywacie? Jak wlaczam contrast na dramatic to w pomieszczeniach jest czarno, jak daje na normlany to jakby kolory wyblakle bardziej byly... Oled Alienware DWF

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no nawet tutaj nie powstrzymali się od motywów lesbijskich. Ech co sonka to sonka. Xd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.05.2024 o 00:41, Userkamil napisał:

Kończę powoli pierwszy region. System walki naprawdę rewelka szczególnie jak odblokuje się bardziej zaawansowane techniki. No i wygląda to wszystko w ruchu bardzo ładnie. Obraz igła w porównaniu z tym co było na konsoli. Płynność tego wszystkiego przy 120FPS to też inny poziom.

Hij2Y3d.jpeg 

Przestańcie grać na ziemniakach i oczekiwać, że wszystkie suwaki mają być w prawo. To może zaczną gry działać normalnie. Każda z wyżej wymienionych w dniu premiery działała mi bez problemów.

Nie będę się wdawał w dysputę, ale o ile U4 i HZD były znośnie zoptymalizowane, tak TLOU1 było wydajnościową katastrofą i wizerunkową wtopą dla SONY.

Przypomnę tylko, że gra potrzebowała chyba z 5 łatek, żeby 8GB vram ogarnęło medium tekstury, a te żeby nie wyglądało jak ciasto. TLOU dopiero od mniej więcej pół roku jest takie, jakie powinno być na premierę - a ta było przynajmniej o pół roku za wcześnie. Ponadto, podane wymagania sprzętowe nijak nie odzwierciedlały tego jaki sprzęt był tej grze potrzebny do płynnego działania przynajmniej w wysokich ustawieniach - bo dopiero te dawały w tamtym czasie jakość na poziomie PS5. 

Nie zapominajmy też o Returnal, które wymaga(ło) potworka na premierę, a i na takich potrafiło skakać jak oszalałe, gdzie w tej grze wysoki framerate jest na wage złota.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ze wsparciem DS? Znaczy się bez problemu obsługuje i można z poziomu Steam odpowiednio ustawić co trzeba? :)  Wibracje i haptyka mi nie są potrzebne, ale nie chcę w to grać na K+M ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja akurat dla gier SONY mam takie usprawiedliwienie, że te silniki nigdy nie były używane poza API i SDK Playstation. Oczywiście powinni to lepiej dopracować na premierę i tu ich nie bronię, ale jednak radzą sobie nieźle i wyciągają chyba wnioski ; )

Nixxes Software wydaje z dwa porty w roku, więc ewentualne jesienne premiery (God of War Ragnarok / TLOU Part II) będę robione przez teamy wewnątrz Santa Monica i Naughty Dog, ale liczę że wnioski zostały wyciągnięte 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, aureumchaos napisał:

Jakich ustawien HDR uzywacie? Jak wlaczam contrast na dramatic to w pomieszczeniach jest czarno, jak daje na normlany to jakby kolory wyblakle bardziej byly... Oled Alienware DWF

ta gra chyba tak po prostu ma, bo na dwóch różnych oledach (DW i C3) i dwóch różnych platformach (PS5 i PC) mam to samo co Ty

pozostaje chyba pobawić się jasnością w trybie dramatic contrast jeśli odbierasz tryb normal jako lekko wyprany

A propos DF zaleca ustawienie normal ze względu właśnie na black crush

3 minuty temu, Kaczkofan napisał:

Jak ze wsparciem DS? Znaczy się bez problemu obsługuje i można z poziomu Steam odpowiednio ustawić co trzeba? :)  Wibracje i haptyka mi nie są potrzebne, ale nie chcę w to grać na K+M ;) 

jak chcesz mieć w grze wszystkie bajery Dualsense to po kablu i należy wyłączyć steam input

jeśli masz myszkę z bocznymi przyciskami to imo na m+k gra się bardzo dobrze, ale wiadomo to kwestia preferencji (dla mnie osobiscie obrót postaci grajac padem nawet na ustawieniu szybki jest za wolny)

  • Thanks 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...