Skocz do zawartości
SlyNq13

Utrata połączenia na kilkadziesiąt sekund

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam światłowód 400/20. Ping jest zawsze idealny. Mam problem z uratą połączenia co jakiś czas (raz 3 razy w ciągu kilku h, innym razem raz na dzień). Wygląda to tak i zawsze tak samo: gry typu elder scrolls online, sea of thieves tracą połączenie z serwerem, a np. cs po prostu się zatrzymuje na chwile, ale najdziwniejsza rzecz dzieje się w tym czasie z discordem, tj. inni nas słyszą a my ich w ogóle, mówimy do nich i cisza, po około pół minuty sprawa wraca do normy i reszta mówi, że cały czas nas słyszała. Dostawca internetu nie widzi żadnych problemów z łączem czy z rozłączaniem. A i najważniejsze, że dzieje się to jednocześnie na obu komputerach (gramy razem), oba spięte kablami z routerem. Router Archer C6 (miał starsze oprogramowanie wczoraj z aktualizowałem i jeszcze nie wiem czy to coś dało) + modem halny.  Robiłem cykl  dobowy na speedtest pro dla dostawcy internetu ale z pominięciem routera. Czy jest możliwość, że ten router jest wadliwy? chętnie kupie inny by tylko pozbyć się problemu. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Raczej dostawca leci w kulki, takie problemy powinny być odnotowane po stronie modemu światłowodowego, błędy przed i po RS, stosunek sygnału do szumu itd. wszystko powinno wyświetlać się tam, jeśli ty nie masz do tego dostepu to na 100% operator ma zdalny wgląd.

Tym bardziej utrata połączenia w jedną stronę (pobieranie - downstream) sugeruje że wina leży w połączeniu między modemem/budynkiem/operatorem, a nie modemem<->routerem.

Edytowane przez ElProblemos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

oni sugerują problem z siecią lokalną, już mam dość przepychanek z nimi głównie po prostu mnie ignorują jak bym był kimś kto się ciągle przypier.... ale płace regularnie itd. nie mam wiele czasu na granie a jak już pogram to się musze denerwować, w jaki sposób mógłbym wykazać gdzie leży problem?

 

może pożyczę na razie jakiś router i po testuje?, oni mówią, że na łączu budynek-operator nie ma żadnego problemu

Edytowane przez SlyNq13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podepnij się bezpośrednio pod modem, graj i zobacz. Nie możesz na webui modemu zalogować się przez przeglądarkę żeby sprawdzić statystyki połączenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

do modemu chyba nie mam dostępu, żeby grać bezpośrednio z modemu musiałbym odciąć cały dom od internetu, może zastosować na ten moment jakiś switch lub inny router? bo czasem problem jest codzień a czasem nie ma wcale także to raczej musi być dłuższy okres testów

na xkom w negatywnych opiniach tego routera ludzie piszą o takich samych problemach, rozłączanie na kilka sekund itd. a operator prosił o testy speedtest pro, które chyba dokładnie wykazują czy jest problem ? chyba chcieli mi pomóc, do tej pory wymieniali mi routery bo na poprzednich (halny, dasan) miałem cofki w grach (chyba utraty pakietów bo ping był dobry). Teraz nie mam cofek tylko coś takiego

Edytowane przez SlyNq13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dodam,  że mam połamany światłowód, ale wyprostowałem go i zabezpieczyłem, jest w domu więc nie ma szans by się ruszał i mówili mi, że nie ma sensu go naprawiać bo sygnał jest dobry

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tutaj log z cs, może to coś powie? miałem problem ale tym razem na Discord mnie słyszeli

CS logs.rtf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ElProblemos czy mógłbyś mi doradzić w jaki sposób monitorować połączenie gdy gram? bym mógł zobaczyć co dzieje się z połączeniem w tej chwili ? CS sam mi zgłosił utrate pakietów, jak mam wykazać to ISP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, SlyNq13 napisał:

@ElProblemos czy mógłbyś mi doradzić w jaki sposób monitorować połączenie gdy gram? bym mógł zobaczyć co dzieje się z połączeniem w tej chwili ? CS sam mi zgłosił utrate pakietów, jak mam wykazać to ISP?

Zakładam że masz Windowsa.
W pierwszej kolejności trzeba ustalić jak wygląda ścieżka sieciowa (trasa). Wykonaj polecenie tracert wp.pl i zobacz jakie masz pierwsze adresy. Nie wiem jak masz skonfigurowaną sieć u siebie w domu, ale pierwszym adresem pewnie jest Archer C6, potem Halny, potem brama już u operatora. I na te kolejne 3 adresy trzeba ustawić polecenie ping (w miejsce 192.168.0.1 wstaw odpowiednie adresy):

  • ping -t 192.168.0.1|Foreach{"{0} - {1}" -f (Get-Date),$_} >> ping-archer.log
  • ping -t 192.168.0.1|Foreach{"{0} - {1}" -f (Get-Date),$_} >> ping-halny.log
  • ping -t 192.168.0.1|Foreach{"{0} - {1}" -f (Get-Date),$_} >> ping-isp.log

Polecenie ping uruchamiasz w oknie linii poleceń, a wynik jest przekierowywany do pliku tekstowego. Plik tekstowy można otworzyć zwykłym notatnikiem, ale on nie odświeża zawartości, trzeba by go co chwilę otwierać. Można to przeglądać na żywo poleceniem Get-Content ping-archer.log -Wait -Tail 10 (oczywiście zmieniasz dla każdego pliku log, musisz otworzyć oddzielne okno linii poleceń).

Teraz mając takie dane patrzysz co i kiedy nie odpowiadało. Jeśli Archer i Halny cały czas odpowiadają, to wina leży poza Twoją siecią domową.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Qwinto ok tak zrobie, tylko nie jestem pewien czy u mnie trzeci adres to już ISP, podeśle Ci screena na priv

@larry.bigl router to archer c6, dostawca to enformatel

 

image.png.233f00bd35150c8cb46830b4c2ec8e88.png

czy to już działa? gdzie znajdę te pliki z logami?

 

Edytowane przez SlyNq13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, SlyNq13 napisał:

image.png.233f00bd35150c8cb46830b4c2ec8e88.png

czy to już działa? gdzie znajdę te pliki z logami?

Uruchom okno linii poleceń PowerShell
Pliki logów znajdziesz w tym samym katalogu w którym uruchamiasz polecenie, czyli C:\users\slynr

Godzinę temu, SlyNq13 napisał:

 tylko nie jestem pewien czy u mnie trzeci adres to już ISP, podeśle Ci screena na priv

Wygląda że pierwsze dwa to Archer i Halny (tak, Halny robi za router), kolejne dwa to prywatne adresy infry dostawcy i dopiero piąty to publiczny adres ISP. Ja bym monitorował wszystkie 5 pierwszych hopów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lepiej jeśli halny jest routerem czy archer? wcześniej miałem tak, że archer był, później halny a teraz mówisz, że mam dwa jako router, co się zgadza bo wszystko działa w momencie jak przestawiłem archera jako punkt dostępowy

co do logów, nadal robie coś źle

 image.thumb.png.83cc53ffabee3ed1457bcfd6676010dc.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
17 minut temu, SlyNq13 napisał:

Lepiej jeśli halny jest routerem czy archer? wcześniej miałem tak, że archer był, później halny a teraz mówisz, że mam dwa jako router, co się zgadza bo wszystko działa w momencie jak przestawiłem archera jako punkt dostępowy

Najlepiej jak jest jeden router w sieci domowej. No chyba że ISP przestawi swoje urządzenie (Halny) w tryb mostu (bridge), wtedy jest on niejako przeźroczysty i Archer mógłby wtedy pracować jako router. Jak przestawiłeś Archera w tryb AP to wtedy nie ma podwójnego NATowania.

17 minut temu, SlyNq13 napisał:

co do logów, nadal robie coś źle

Jakiego masz tego Windowsa? Klawisze <Win> + <R> i wpisz winver, <Enter>.

Edytowane przez Qwinto

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak ale czy prosić ISP o to by halny był bridge ? (tak było na początku, przestawili dla próby czy to pomoże) czy nie ma znaczenia, który z nich to robi?

Windows 11 23H2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

9 minut temu, SlyNq13 napisał:

tak ale czy prosić ISP o to by halny był bridge ? (tak było na początku, przestawili dla próby czy to pomoże) czy nie ma znaczenia, który z nich to robi?

Jak Halny jest w trybie bridge to jest przeźroczysty. Wtedy Archer C6 może robić za router. Natomiast dwa routery jeden za drugim to jest to błędne rozwiązanie...

12 minut temu, SlyNq13 napisał:

Windows 11 23H2

No u mnie na Win10 działa idealnie, otwórz może konsole PowerShell jako administrator i wpisz to polecenie, które wyświetli wynik od razu w oknie:
ping -t 192.168.0.1|Foreach{"{0} - {1}" -f (Get-Date),$_}

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, SlyNq13 napisał:

co do logów, nadal robie coś źle

Źle otwierasz, nie wiem co ty otworzyłeś ale PowerShell napewno to nie jest. :E

OCxjmlV.png

Okno PowerShell tak wygląda na Win11

bmfWmzS.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

wiem, że router powinien być jeden, ale mam na myśli czy ma znaczenie w wydajności sieci czy routerem jest halny czy archer? czy mogę zostawić halnego routerem a archera bridge?

okej polecenie już działa, usunąłem przez przypadek ,,|,, po adresie ip i przez to nie działało, czyli teraz pinguje 4 adresy zawsze gdy gram, gdy pojawi się problem sprawdzam gdzie była utrata, pokazuje to ISP i nadal zostaje z problemem :D 

jest jakiś sposób bym miał te 4 pingi w jednym pliku, który mi otworzy je w osobnych powershellach? bo za każdym razem trzeba pojedynczo uruchamiać

 

Edytowane przez SlyNq13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@SlyNq13 Skoro Halny na początku był jako Bridge i dalej ten sam problem był to tutaj niczego to nie zmieni. Archer jako access point (punkt dostępu) i zostawić tak. Przestawianie modemo-routeru od dostawcy na Bridge najwięcej sensu ma jak dają dziadostwo typu Compaq Connectbox u UPC, co ma za wolnego cepa żeby poradzić sobie z filtrowaniem NAT przy większej liczbie połączeń. Ciebie to najprawdopobniej nie dotyczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Okej, bo problem właśnie jest ten sam i w jednym i w drugim przypadku, chciałem wywalić kilka stówek na router bo mówili, że problem leży prawdopodobnie w mojej sieci lokalnej, ale zobaczymy co pokażą pingi. Wcześniej miałem innego ISP ale ten nowy wykupił całą te infrastrukturę sieciową w mojej wiosce od poprzedniego. I też zdarzały się problemy tylko całkiem inne tj. cofki w grach, biegne i nagle jestem z tyłu lub z przodu, ping idealny itd. to nadal była utrata pakietów, wtedy pamiętam ISP zmienił trase (ja zauważyłem tylko, że bodajże 4 adres ip przy poleceniu tracert się zmienił) i problem zniknął. Później był długo spokój, na nowym ISP też, a kilka mies temu zaczęły się problemy znów. Wg nich wszystko gra a niby naprawdę się przyglądnęli mojemu problemowi.

Edytowane przez SlyNq13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...