Skocz do zawartości
SlyNq13

Zacinanie gier w trybie innym niż pełnoekranowy

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)

Witam, lubię grać w pełnoekranowym oknie ale co jakiś gry łapią ogromną zwiechę, wyświetla się 1 klatka na kilka sekund, więc męczę się wtedy by przejść do ustawień, klikam za kilka sekund opcja się zmienia itd. i dopiero włączam tryb pełnego ekranu i wszystko mija, gry są bardzo płynne itd. póki co działo się tak w gta v, eso i war thunder

 

edit: dzieje się to rzadko, zwykłe okno też wtedy nie pomaga

Edytowane przez SlyNq13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie problem w oprogramowaniu ☺️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Odinstaluj wszelkie oprogramowanie pokroju MSI Afterburner czy oprogramowanie do monitora i inne dziwne programy mogące mieć związek z obrazem/GPU/monitorem. Odinstaluj sterowniki i zainstaluj na nowo najnowsze ze strony producenta. Kabel podpięty pod HDMI czy DP? Używasz zmiennego odświeżania, czy stałego? Najnowsze aktualizacje do Windows 11 zainstalowane?

Edytowane przez Kyle_PL
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aktualizacje są, dziwnych programów nie mam, jedynie co mi przychodzi do głowy to problem z gsync, używam zmiennego odświeżania chyba, kabel pod DP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co to za sprzęt, jaka gra, jakie sterowniki do karty graficznej?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tytuły gier podał w pierwszym poście ;) natomiast o sprzęcie nic nie wiadomo do tej pory :] 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciebie będzie interesowała szczególnie opcja na dole ale polecam włączyć wszystkie, ponowne uruchomienie systemu wymagane.

SLS0Vus.jpeg

 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Send1N a faktycznie, mój błąd :) 

To jak o sprzęcie nic nie wiadomo to obstawiam konieczność zwiększenia pamięci wirtualnej :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LeBomB ja tam gram z wyłączoną pamięcią wirtualną i takich atrakcji nie mam 😁 Także jak brakowałoby hipotetycznie RAM, to bym zalecał dokupić pamięci, a nie rzeźbić po dysku, który i tak jest wolniejszy niż RAM.

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mając 32gb ram jak już kiedyś wspominałem pamięć wirtualną musze mieć włączoną bo inaczej randomowo dostaję wylotkę z gry z komunikatem o braku pamięci używając discorda podczas grania ze znajomymi :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle_PL No dokładnie o to chodzi o czym napisał @Send1N Możesz mieć i 128 giga RAMu a i tak takie GTAV na niektórych komputerach wywala  komunikat o braku pamięci :E 

Mam obecnie 32GB RAMu a i tak ustawiony na sztywno 25GB plik wymiany.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grałem w GTA5 i nigdy nie miałem problemu przy wyłączonej pamięci wirtualnej z "brakiem RAM" ... przy 16GB chyba. Przy 64GB tym bardziej.

45 minut temu, Send1N napisał:

Ja mając 32gb ram jak już kiedyś wspominałem pamięć wirtualną musze mieć włączoną bo inaczej randomowo dostaję wylotkę z gry z komunikatem o braku pamięci używając discorda podczas grania ze znajomymi :E 

Tak, wiem, że coś nie tak masz z tym oprogramowaniem, skoro żłopie pamięć tak, że 32GB mało :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem czy nie tak teraz mam windows 11 i jest dokładnie to samo co bylo na win10 a discord też się co jakiś czas aktualizuje tak samo jak gierka i jest bez zmian :] ba nawet ustawienie na sztywno 8gb nie wystarczyło więc przestawiłem na auto i problemu nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dalej o sprzęcie nic nie wiadomo :szczerbaty:  jeśli o soft chodzi i Win11 to mogę polecić skrypt mojego autorstwa :D
https://winclub.pl/topic/47381-tunning-win10-win11-skrypt
tylko nie zalecam korzystania z punktu "RetroPC" - wyłącza wszelkie usługi odpowiedzialne za WindowsUpdate, nadaje się jedynie do starych (ew. bardzo słabych) sprzętów

Edytowane przez wowo0689

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kyle_PL napisał:

Tak, wiem, że coś nie tak masz z tym oprogramowaniem, skoro żłopie pamięć tak, że 32GB mało :E

Ale to nie windows czy jakieś programy żłopią pamięć. Po prostu gra tak ma :D miałem i7 2600 GTX 970 8GB RAM i problem był. Teraz mam i5 11600k, RTX 3060 miałem 16GB problem był mam 32GB problem występuje :D  To samo zdarza się przy Watch Dogs 1 i 2 no i było przy The Crew, ale przez głupie UBI już się nie pogra. 

To jest gdzieś w takim obszarze na który użytkownik nie ma wpływu i pozostaje ustawić pagefile na sztywno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@LeBomB

"Gra tak ma" ale poza GTAV, w Watch Dogs i Watch Dogs 2 też grałem i również nie miałem problemu bez pliku strony ¯\_(ツ)_/¯

Także jedyna gra która "tak ma" (są jakiekolwiek problemy bez pliku strony), to ta której nigdy nie miałem (jakiś "Hunt" w połączeniu z jakimś "Discord" - ani jednego, ani drugiego nie używałem i nie jestem w stanie potwierdzić lub zaprzeczyć, że są jakiekolwiek problemy).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle_PL

A przeczytałeś uważnie co napisałem wcześniej?

6 godzin temu, LeBomB napisał:

na niektórych komputerach wywala  komunikat o braku pamięci

Widzę że "u mnie działa" dalej popularne :E 

Nawet tu na forum było w wątkach o tych grach, że problem występuje i sporo osób go miało. Jedyną radą niezależną od ilości pamięci było właśnie ustawienie na sztywno pagefile na co najmniej 10-15 GB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo wierzę, by przy wystarczającej ilości pamięci dla GTAV (pewnie 16GB-24GB RAM, ... bez "Discord" w tle 😉) komuś wywaliło komunikat o braku RAM pomimo wyłączonego "swap". Także albo ktoś miał śmietnik i widział ten komunikat, albo ktoś miał za mało RAM (8-12GB) ... i widział ten komunikat, albo inną wersję systemu lub gry. Nie może być tak, że jeden nie widzi braków pamięci, a inny przy tej samej ilości RAM, poziomie "czystości" systemu i całej reszcie takiej samej widzi.

ps. kiedyś ktoś pisał, że mu jakaś gra wywalała (która u mnie nie wywalała) to się okazało, że miał jakieś mody poinstalowane i robił się taki SYF że gra dowolną ilość pamięci zjadała. Usunął jedną z modyfikacji i problem cudownie ustąpił.

Natomiast są tematy w necie o GTAV i komunikatach o braku pamięci:

https://www.partitionwizard.com/partitionmanager/gta-5-out-of-game-memory.html (to wyłączenie zasilania na 30s najzabawniejsze)

... o tu co napisali by zwiększyć SWAP:

https://medium.com/@gameinpost/unlocking-smooth-gameplay-7-foolproof-ways-to-fix-gta-5-out-of-memory-glitches-f794a29298ab

... czyli jakiś wyciek pamięci i pewnie nawet jak ktoś miał SWAP za mały to i tak wywalało. Oranie po dysku nie jest sensownym (dla mnie) rozwiązaniem tego typu problemów ... które na szczęście jak wspomniałem u mnie nie występowały ("u mnie działa" wiecznie żywe).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No raczej niedługo po premierze GTAV na PC modów za wiele nie było, a problem był. Tak samo do Watch Dogs :D 

To wcale nie musi być kwestia syfu. To równie dobrze może być brak kompatybilności gry z jakimś podzespołem czy oprogramowaniem zainstalowanym w komputerze. 

No i nie zastanawia Cię dlaczego jako rozwiązania podają zmniejszanie ustawień, które zabierają RAM, bez informacji czy tego ramu możesz mieć wystarczająco? Po prostu ktoś zrypał coś w grze i sprawił, że czasem gra rezerwuje za mało pamięci RAM. Użytkownik na to nie ma kompletnie wpływu.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...