Skocz do zawartości
Áltair

Heretic 1 - remaster graficzny

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkiem udało mi się natrafić taką perełkę. "Heretic 1", czyli strzelanka Raven/ID Software fantasy z lat 90, w ładniejszej odsłonie graficznej w wykonaniu fanów, zwłaszcza jeśli chodzi o oświetlenie.

Można ją pobrać stąd: https://www.moddb.com/mods/heretic-hd-pbr/downloads/heretic-hd-pbr-v12

Więcej modów i informacji w opisie pod filmem na YT.

 

  • Like 2
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Grałem niedawno, jako boomer bawiłem się nienajgorzej. Wszystkie te starocie, Doom, Hexen doczekały się remasterów na silniku gzdoom.

Edytowane przez Ryszawy
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem tego typu remasterów, wszystko jakieś takie lśniące, połyskujące, sztuczne a ten hud to już w ogóle... Uleciał gdzieś klimat tej gry.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.05.2024 o 22:14, Ryszawy napisał:

Grałem niedawno, jako boomer bawiłem się nienajgorzej. Wszystkie te starocie, Doom, Hexen doczekały się remasterów na silniku gzdoom.

Hexen 1 trzeba przetestować. Zachowała mi się jeszcze oryginalna płyta z Hexen 2, ale tam był chyba silnik Quake'a 2.

15 godzin temu, GTM napisał:

Nie jestem fanem tego typu remasterów, wszystko jakieś takie lśniące, połyskujące, sztuczne a ten hud to już w ogóle... Uleciał gdzieś klimat tej gry.

Na samym modzie zdoom dochodzi chyba tylko sterowanie myszką jako nowość, grafika i dźwięki pozostają te same.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, nie do końca, bo gzdoom dodaje też możliwość, powtarzam możliwość, wykorzystywania nowych opcji jeżeli chodzi o grafikę, czyli coś takiego jak tekstury PBR,  można używać lightmaps więc oświetlenie jest trochę bardziej sensowne, i można używać tekstur z efektem paralaksy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chodziło mi o zdoom, bo gzdoom to trochę co innego (wykorzystuje bardziej zaawansowany silnik renderowania, jak wspomniałeś). Ale fakt, wszystko to kwestia opcji. Staram się właśnie uzyskać efekt, jak gracz z filmiku (mam jeszcze niesprawdzane paczki tekstur).

Bo na razie mam tak.

AHeb9YN.png

A tam jest tak.

v8W3ySx.png

 

Trzeba pobawić się dla uzyskania tego efektu tą paczką tekstur (link pochodzi z opisu pod filmem YT, bo jest tam kilka linków z teksturami): https://mega.nz/file/cakVHISA#IWZX0WuypcbF6PoEa5h3M51HeBbmMUZwgy-yHvtEMzY

Grę trzeba mieć swoją.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...