Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, zakupiłem właśnie tak jak w tytule dt 990 edition nie jestem audiofilem ani nic takiego, słyszałem że to są dobre słuchawki, bardzo wygodne i lekkie znajomy który siedzi w muzyce poleca więc się zdecydowałem. Kupiłem wersje 250 Ohm poczytałem sporo przed zakupem i ludzie mówią, że trzeba najlepiej mieć zewnętrznego daca. Kolega ma wersje pro (również otwartą 250Ohm) lubi robić muzykę podłączył je do laptopa i mówi, że to takie gadanie i dobrze bardzo grają nawet bez tego,  zdaje sobie sprawę że laptopy często mają dobrej jakości daca. Ja bym chciał je podłączyć do pc stacjonarnego a czytałem, że w takim przypadku już tak kolorowo nie jest. Mam X670 na  ALC897 co nie brzmi dobrze zwłaszcza, że moja b550 miała ALC1200. Dlatego przychodzę prosić o radę, kupiłem je za 300zł, a że nie jest jak mówiłem audiofilem mógłbym za daca/amp dać drugie 200/300zł oczywiście używane wchodzą w grę. Czy może w takich kwotach nie ma to sensu? Jak ktoś ma jakieś doświadczenia z takimi sprzętami do tej kwoty i z tymi słuchawkami będę bardzo wdzięczny za opinie i radę. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Macbooki mają prądowo dobre wyjście audio - całe 2 Vrms dostępne, jak znajomy na takim siedzi to rzeczywiście dla niego nie problem. ;)

Co do combo DAC/AMP w kwocie do 300pln jest obecnie wielka dziura na rynku, zarówno w nówkach jak i w używkach. Z używek aktualnie widzę ktoś wystawił FiiO E10K https://allegro.pl/listing?string=fiio%20e10k za 145pln bardzo ok, od nowości 300pln kosztowały ale FiiO nie produkuje już niczego taniego (ostatnie rewizje E10K były już ponad 450pln).

Jakbyś zwiększył budżet do 500pln to możesz np. Topping DX1, Audiotrak Prodigy Cube 2 albo FX Audio X6 MKII wyrwać, ten ostatni na polskim Amazonie jest. Twoje słuchawki normalnie kosztują nówki 600-700pln, więc warto doinwestować.

Tutaj prądowo najmocniejszy będzie X6 MKII (150mW w 300 ohm), kosztem wyraźnie gorszej sekcji DAC, reszta wyżej wymienionych dużo lepsze sekcje DAC (w szczególności Topping), kosztem słabszych prądowo wyjść słuchawkowych (wszystkie z nich ok 45-55mW w 300 ohm max zapodają).

Wszystkie będą dużo lepsze od płyt głównych na Realtekach (nie dość że same DAC'i Realtek są paskudne, to jeszcze płyty główne zazwyczaj serwują max 10mW, a takie którym producent dołożył dedykowany chip jako wzmacniacz słuchawkowy i tak więcej niż 20-30mW nie wykręcają Edit:Teraz jeszcze sprawdziłem testy i okazuje się że płyty z wmacniacznem robią max 10-12mW, a takie bez niego 3-5mW :-O). Mimo to w tej kwocie nadal są to "dzieła wielu kompromisów".

Z Beyerów 770/880/990 najwięcej wyciągnie się przy czymś pokroju Topping'a DX3 Pro+ (nówka prawie kafel pln) albo Xonar'a STX (same używki 400-500pln, jakościowo poziom równy DX3 Pro+ ale za to są BARDZO problematyczne z nowymi płytami głównymi i Windowsem 10+...), więc masz bardzo dobre słuchawki, które są wstanie spożytkować naprawdę niezłe źródła.

Edytowane przez ElProblemos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, ElProblemos napisał:

Macbooki mają prądowo dobre wyjście audio - całe 2 Vrms dostępne, jak znajomy na takim siedzi to rzeczywiście dla niego nie problem. ;)

Co do combo DAC/AMP w kwocie do 300pln jest obecnie wielka dziura na rynku, zarówno w nówkach jak i w używkach. Z używek aktualnie widzę ktoś wystawił FiiO E10K https://allegro.pl/listing?string=fiio%20e10k za 145pln bardzo ok, od nowości 300pln kosztowały ale FiiO nie produkuje już niczego taniego (ostatnie rewizje E10K były już ponad 450pln).

Jakbyś zwiększył budżet do 500pln to możesz np. Topping DX1, Audiotrak Prodigy Cube 2 albo FX Audio X6 MKII wyrwać, ten ostatni na polskim Amazonie jest. Twoje słuchawki normalnie kosztują nówki 600-700pln, więc warto doinwestować.

Tutaj prądowo najmocniejszy będzie X6 MKII (150mW w 300 ohm), kosztem wyraźnie gorszej sekcji DAC, reszta wyżej wymienionych dużo lepsze sekcje DAC (w szczególności Topping), kosztem słabszych prądowo wyjść słuchawkowych (wszystkie z nich ok 45-55mW w 300 ohm max zapodają).

Wszystkie będą dużo lepsze od płyt głównych na Realtekach (nie dość że same DAC'i Realtek są paskudne, to jeszcze płyty główne zazwyczaj serwują max 10mW, a takie którym producent dołożył dedykowany chip jako wzmacniacz słuchawkowy i tak więcej niż 20-30mW nie wykręcają Edit:Teraz jeszcze sprawdziłem testy i okazuje się że płyty z wmacniacznem robią max 10-12mW, a takie bez niego 3-5mW :-O). Mimo to w tej kwocie nadal są to "dzieła wielu kompromisów".

Z Beyerów 770/880/990 najwięcej wyciągnie się przy czymś pokroju Topping'a DX3 Pro+ (nówka prawie kafel pln) albo Xonar'a STX (same używki 400-500pln, jakościowo poziom równy DX3 Pro+ ale za to są BARDZO problematyczne z nowymi płytami głównymi i Windowsem 10+...), więc masz bardzo dobre słuchawki, które są wstanie spożytkować naprawdę niezłe źródła.

Dzięki za merytoryczną odpowiedź, dzięki Tobie już trochę więcej wiem, do tej pory najlepszymi dla mnie słuchawkami jakie miałem były linsoul 7hz x Criancle Zero 2 ,a nie wiem czy one są polecane w kwocie 120zł. Będę się rozglądał za sprzętami które napisałeś, jeszcze myślałem nad fidelio x2hr bo słyszałem, że w miarę podobne do dt 990 lecz 350-380g wydaje się dosyć sporo. Znajomy o którym wspomniałem robi w fl studio hobbistycznie na gigabyte g5 z tego roku. Ja osobiście będę używał słuchawek do gier i słuchania muzyki, *Dzisiaj mają przyjść więc posłucham zobaczę i pewnie za twoją radą coś kupię. Jakby miało to znacznie siedzę na x670 gaming x ax rev.1

Ed. Topping DX1 jest na allegro za 360 zł, a FX Audio X6 MKII na olx 300 (allegro 399) wspomniałeś, że X6 MKII jest najmocniejszy, ale ma gorszego daca jestem zielony mógłbyś napisać co za tym idzie? będzie więcej zniekształceń, odczuje to?

 

Edytowane przez holdowanietostylzycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko za czym Crinacle stawia się jest dobre, a 7Hz to bardzo szanowana marka :) W szczególności ich model Timeless - jedne z najlepszych dokanałówek jakie istnieją do jakiejkolwiek kwoty.

Jak już masz DT990 to Fidelio bym nie polecał - dźwięk jakościowo duży słabszy od nich + nausznice robią się bardzo gorące przy dłuższym użytkowaniu + one były oryginalnie Philipsa ale Philips sprzedał prawa do produkcji komuś innemu i od tej pory nowe modele Fidelio mają tragiczną jakość budowy, wszystkie elementy konstrukcyjnie zmienili na gorsze.

Jak za tyle oba aktualnie można złapać to brać któryś z nich, póki są. :-D

Co do sekcji DAC na X6 MKII, suche pomiary poprzedniej wersji znajdziesz tutaj - MKII jest trochę poprawiona względem ich. Natomiast w dźwięku pod względem techniczym separacja i pozycjonowanie "instrumentów" (różnych dźwięków jednocześnie) oraz szerokość sceny (jak "daleko" na lewo i prawo maksymalnie dźwięki mogą znajdować się, oraz ile pustej przestrzeni między dźwiękami na różnych odległościach jest) ustępuje innym modelom, i tonalnie barwa dźwięku będzie dosyć sucha (to już charakterystyka zastosowanego układu wzmacniającego).

Nie wiem czy szum jakiś będzie słyszalny przy DT990 na X6 MKII, ale jakbyś chciał podłączać swoje dokanałówki czasami pod nie to będzIe już szumić. ;) Topping DX1 za to zero szumów, z racji porządnej elektrycznej filtracji, i przyjemniejsza barwa dźwięku (bardziej neutralna zamiast przesuszonej).

 

Natomiast w DX1 mnie martwi czy pod względem mocy wyjściowej to się sprawdzi, bo może się okazać że DT990 250 lepiej grają na X6 MKII z racji samej ilości serwowanego prądu, bo nie dość że wysokie ohm'y, to jeszcze cała seria DT777/880/990 jest prądowo dosyć wymagająca - niski sensitivity na poziomie 93dB/mW, wiem że DX1 radzi sobie z Sennheiser'ami HD600/650 - niby 300 ohm ale one są trochę powyżej 100dB/mW, czyli znacznie mniej wymagające (parukrotnie pod względem mW/mA, i ponad dwukrotnie pod względem napięcia).

Zazwyczaj jak źródle zaczyna sporo brakować mocy, zamiast po prostu "cichego grania" zaczynają różne paskudności w dźwięku się dziać, co przerabiałem u siebie podłączając AKG K702 (62 ohm ale 89dB/mW...) pod różne urządzenia, gdzie te słuchawki wprost kaleczą uszy dźwiękiem przepuszczonym jak przez tartkę do sera/posiekanym kiedy wpinam się bez wzmacniacza. Słyszałem kiedyś podobne opinie o zachowywaniu się Beyerów z tej linii na słabych źródłach.

Po podłączeniu pod samą płytę główną na start będziesz miał "zrollowany" dół (bas) i górę pasma, mimo wystarczającej głośności na średnicy - ze względu na sam prąd, pomijając całkowicie "jakość i styl" grania Realtek'ów.

Edytowane przez ElProblemos
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych słuchawek szukałbym coś cieplejszego na średnicy , ja mam je lekko zmodowane ( kabel do obu muszli , można balans dać , wymienione kable w muszlach ) , u mnie grają z dac/amp Matrix Quatrro Dac  ze wzmaczniaczem klasy A wbudowanym w niego  , mam też Toppinga DX3Pro bez plus na AKM 4493 i jego sekcja słuchawkowa daję bardziej sterylny sound , moc nie brakuję , ale Matrix kladzie go muzykalnością .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Robert73 napisał:

Do tych słuchawek szukałbym coś cieplejszego na średnicy , ja mam je lekko zmodowane ( kabel do obu muszli , można balans dać , wymienione kable w muszlach ) , u mnie grają z dac/amp Matrix Quatrro Dac  ze wzmaczniaczem klasy A wbudowanym w niego  , mam też Toppinga DX3Pro bez plus na AKM 4493 i jego sekcja słuchawkowa daję bardziej sterylny sound , moc nie brakuję , ale Matrix kladzie go muzykalnością .

Hehe nie wątpię, że są lepsze opcje do dt990 od wymienionych wyżej jednak budżet który ustaliłem na słuchawki mi na to nie pozwala, ale będę miał to na uwadze dzięki. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko dobre info z DX3 Pro bez plusa, bo ma podobny układ wzmacniający słuchawki jak w X6 MKII, tzn. Texas Instruments TPA 6120A2 (X6 MKII ma tańszą wersję 6120 bez A2), tylko jakość toru i filtracja duża lepsza (i sekcja DAC) w DX3 Pro niż w X6 MKII jest ale tonalność dźwięku podobna. :)

Najprawdopodobniej tak długo jak tylko DT990 miałbyś np. z X6 MKII, i nigdy nie podłączał do innego DAC/AMP'a, to nie będzie ci to przeszkadać ani wadzić z prostej racji "nie doznania" innej formy grania, dopiero jak posłuchasz ich na czymś innym zacznie ci tego brakować. :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie odebrałem i bomba, co prawda jak każdy pisał neutralne, bassu to tu jest nieporównywalnie mniej od iemów, ale one pewnie wszystko mają podbite. stereo bomba, jakość audio bomba nawet przy podłączeniu do wejścia na x670 bardzo dobrze to na moje ucho brzmi, z czystej ciekawości jak podłączę do nich wzmacniacz to bass się zbliży do tych co miałem w iemach?

piszę w formie przeszłej, bo używałem ich po 16h dziennie tak uszy mnie bolały w środku, ból naprawdę mocy, a na dobór złego po 1.5 tygodniu w jednej słuchawce padł chyba główny głośnik bo lewa grała o 80% ciszej niż prawa. Amazon oddał kase.

Ciężko tu jakieś zdjęcie wrzucić :E 

https://allegro.pl/oferta/sluchawki-nauszne-beyerdynamic-dt990-pro-250-ohm-15933801842

333.jpg

Edytowane przez holdowanietostylzycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko zbliży a nawet najniższy dół będzie głośny, DT990 są strojone na V'kę, tzn. podbity dół i podbita góra względem średnicy. Bez wzmaka dół i góra będą głośnością wycofane i średnica najgłośniejsza.

Zerknij sobie na tą grafikę, te linie to jak dół i góra brzmią głośnością względem średnicy przy różnych poziomach wzmocnienia. Orientacyjne - każde dodatkowe 10dB podgłaśnia pasmo dwukrotnie względem poprzedniej głośności (np. +20dB to 4-krotna różnica w tym co słyszysz).

Edytowane przez ElProblemos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, ElProblemos napisał:

Nie tylko zbliży a nawet najniższy dół będzie głośny, DT990 są strojone na V'kę, tzn. podbity dół i podbita góra względem średnicy. Bez wzmaka dół i góra będą głośnością wycofane i średnica najgłośniejsza.

Zerknij sobie na tą grafikę, te linie to jak dół i góra brzmią głośnością względem średnicy przy różnych poziomach wzmocnienia. Orientacyjne - każde dodatkowe 10dB podgłaśnia pasmo dwukrotnie względem poprzedniej głośności (np. +20dB to 4-krotna różnica w tym co słyszysz).

Oj chyba jadę do miasta pojeździć po lombardach czy czegoś nie mają :P.. Jak zamówię dzisiaj to pewnie na pon dopiero będzie. wyżej dałem wstawkę z czego kupiłem w tytule pro a to wersja edition w sumie fajnie bo na takiej mi zależało :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomiarów 250 Edition RAA nie ma, mają 600 Edition, trochę inaczej strojone od Pro ale wzmocnienie zachowuje się w ten sam sposób: proszę. :)

Co do słuchawek, jeśli to używki to sprawdź czy są w pełni sprawne - czy głośniczki nie buczą/warczą ("trzeszczą") przy różnych częstotliwościach (najczęściej widać to na dolnym basie), najłatwiej tutaj https://onlinetonegenerator.com/frequency-sweep-generator.html ustawiasz od 1Hz do 20000Hz i długość na 60 sekund, jak coś nie teges zauważysz to możesz doprecyzować zakres Hz żeby sprawdzić dokładniej.

Edytowane przez ElProblemos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ElProblemos napisał:

Pomiarów 250 Edition RAA nie ma, mają 600 Edition, trochę inaczej strojone od Pro ale wzmocnienie zachowuje się w ten sam sposób: proszę. :)

Co do słuchawek, jeśli to używki to sprawdź czy są w pełni sprawne - czy głośniczki nie buczą/warczą ("trzeszczą") przy różnych częstotliwościach (najczęściej widać to na dolnym basie), najłatwiej tutaj https://onlinetonegenerator.com/frequency-sweep-generator.html ustawiasz od 1Hz do 20000Hz i długość na 60 sekund, jak coś nie teges zauważysz to możesz doprecyzować zakres Hz żeby sprawdzić dokładniej.

Zjeździłem 6 lombardów 0 wzmacniaczy :E, no nic dobra szybkie pytanie jak kupie DX3 PRO+ to jeszcze muszę coś dokupić jakiś dedykowany zasilacz:hmm:? taa, wiem miało być 200/300 :boink:

No i pytanie czy różnica cenowa  między X6 MKII i DX3 PRO+ jest warta aż takiej dopłaty? Czy ja jako "laik" odczuje różnicę między nimi? 

Dzięki za podzielenie się wiedzą na te tematy, jeżeli siedzisz jeszcze w głośnikach tak samo zajawkowo jak w słuchawkach i kompach puściłem tydzień temu kompletnego logitecha z906 za 750 i widzę, że do tego interesu słuchawkowego będę musiał dołożyć XD

ed. wiem, że jest jeszcze fiiO K7 w okolicach ceny DX3 PRO+ , nie wiem czy fiiO K7 nie byłby na wyrost jest jeszcze K5 pro za okolice 550zł 

zawsze kur** zaczynam od małych kwot a kończy się jak zwykle tak samo było z z906, jakiś mały przenośny głośniczek a się skończyło podobnie na zestawie 5.1 500w :E

najtańsze ceny: DX3 PRO+ 900zł , K5 pro 550zł , K7 950zł

 

Edytowane przez holdowanietostylzycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz w zestawie, nie trzeba dokupować niczego.

Zaoszczędziłeś sporo na słuchawkach (300pln, kiedy nówki to koszt 600pln) to teraz pora spożytkować oszczędności na DAC'a. :E Wiem jakie to uczucie bo do K702 które wyhaczyłem za 360pln nówki z niemiec wiele lat temu, kiedy kosztowały w PL 680pln, musiałem w pierwszej kolejności dokupić zewnętrzny wzmacniacz... a najtańszy dostępny który dopiero miał odpowiednią moc kosztował 600pln. :E

Jakby były inne (dawne) czasy to by poleciło się Xonar'a STX za 400-500pln i byłby spokój. Dzisiaj zbyt problematyczne, zbyt mało dostępne, tylko wariaci jak ja je męczą.

FiiO K7/K7 Pro jest sporo gorszy od innych DAC+AMP'ów w swojej klasie cenowej.

Fakt DX3 Pro+ jest drogi ale przynajmniej to taki "endgame" dla ciebie by był - czego nie podłączysz do niego, będzie działało, więc jakbyś kupił to będziesz miał na 10+ lat (lub na wieki), taki jego plus. Z drugiej strony DX1, Prodigy Cube 2, X6 MKII, które są tańsze, a nadal drogie, i z różnymi swoimi wadami. Tak źle bo drogo, tak niedobrze bo tylko trochę mniej drogo a gorzej, osobiście mi się nie podoba co na rynku audio się obecnie dzieje, dawniej było z czego wybierać w kwotach do 200, 300 i 500pln, były perełki, teraz tylko przepowiednia Kononowicza jest.

Najlepiej jakbyś zamówił online z możliwością zwrotu, dać sobie parę dni na przesłuchanie i zdecydować wtedy.

A co do DX3 Pro+, wrzucę ci to:

Subiektywna (odsłuch) recenzja https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-integry-sluchawkowej-topping-dx3pro/

Techniczna (pomiary) recenzja https://www.audiosciencereview.com/forum/index.php?threads/topping-dx3-pro-review-dac-headphone-amp.27148/

Gość który recenzował z odsłuchu wiele urządzeń, o DX3 Pro+, z porównaniami do paru innych urządzeń w podobnej cenie https://www.youtube.com/watch?v=VjB8RdpjWK0

A tutaj o X6 MKII, i również porównania z innymi (nawet i droższymi) https://www.youtube.com/watch?v=1J2yuevyLRM

DX1 ani Cube2 niestety gość nie ma, ale ogólnie wszystko wyżej wymienione, w swojej niszy i cenie jest najlepsze, tzn do 500pln DX1 do łatwiejszych słuchawek świetny, X6 MKII jako jedyny do 500pln ma na tyle mocy żeby i największe prądochłony napędzić, DX5 Pro+ do 1000pln najlepszy technicznie DAC, z też bardzo dużą ilością mocy na wyjściu.

Szkoda że w Polsce zerowa dostępność DAC+AMP'ów od SMSL jest - bo mają trochę "konkurentów" dla produktów Toppinga, przy czym serwują inne tonalne brzmienie, często dobrze pasujące do Beyerów i innych "jaśniejszych" w brzmieniu słuchawek. No ale sprowadzać z Chin nie ma sensu.

Edytowane przez ElProblemos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I tak i nie, to Xonar ST pod starego nieobecnego w nowych kompach PCI, STX to wariant pod PCI-E.

...najpewniej tego użytkownika laba https://forum.pclab.pl/topic/1376446-xonar-st-co-proponujecie/ najwidoczniej adapterek PCI na PCI-E z jego płytą główną nie zadziałał niestety :E W temacie przeczytasz też o różnych mankamentach tych kart - w skrócie mogą nie działać w ogóle z sporą częścią płyt głównych, nie ma oficjalnych sterowników tylko modowane bardzo stare, i ja mam dwa Xonar'y, DX (130pln używka w 2014 kupiona) i STX (używka, 80 funtów na początku 2020)... i siedzę przebootowany na Win7 większość czasu (nakombinowane żeby 7'demka chodziła na nowym sprzęcie, z systemem natywnie na NVMe i partycji GPT czego wszyscy w internecie twierdzą że się nie da zrobić, z RTX'em 3060Ti) bo na Win10 obydwa Xonar'y źle u mnie brzmią i nawet ja nic z tym więcej zrobić nie mogłem.

Xonar'ów do nowych systemów absolutnie nie mogę polecić... i wszystkich podobnych im kart, bo swojego czasu miały dobrą konkurencję (!). Było i się skończyło.

Edytowane przez ElProblemos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej dużo mi rozjaśniłeś, też napisałeś że K7 są nie opłacalne względem innych wzmacniaczy pod względem cena/jakość  czyli jakbym chciał kupić coś za tysiaka, to lepiej postawić na DX3 Pro+? Bo w sumie eliminując pośredników zostały mi te 2 do wyboru DX5 Pro+ nigdzie nie ma o K5 pro** za 550zł co o nich sądzisz? 

dobra już się pomyliłem w sumie jak napisałeś, że K7 nie, to raczej K5 też nie najlepszy wybór nawet jak tańsze. Czyli zostaje DX3 Pro+ :E 

też nie chciałbym kupić czegoś niepotrzebnego słyszałem, że K7 ma dużo mocy chyba na wyjściu i jest to dobry wybór jeślibym miał chęć zmieniać w przyszłości słuchawki na mocniejsze, ale nie wiem ile w tym prawdy widziałem jakiś post na reddicie a jak wiadomo różnie tam bywa. jeżeli był DX5 Pro+ za tysiaka to szkoda, że już go nie ma :E

Edytowane przez holdowanietostylzycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K5 Pro trochę zmiękczony dźwięk ma, prądowo - wystarczająco (136mW w 300 ohm, mniej niż X6 MKII, więcej niż np DX1 który tylko 51mW w 300'tkę popchnie), natomiast ma trochę problemów z zakłóceniami i szumem, X6 MKII imho lepszy od niego obecnie.

Ten gość iiWi z youtube też ocenia X6 MKII jako sporo lepszą jednostkę od K5 Pro.

Swoją drogą, zaraz po napisaniu wcześniejszego postu, tego o Xonarze, w innym temacie również zaczęło się wylewanie żali na Xonary :E https://forum.pclab.pl/topic/1376925-jaki%C5%9B-nast%C4%99pca-aim-sc808/?do=findComment&comment=17262353 + post powyżej niego dla kontekstu.

Edytowane przez ElProblemos
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymęczą cię wszyscy 

w sobotę ma być trzymam za słowo, planuje kupić jeszcze X6 MKII i wybrać pomiędzy nimi.

a miały być 2 stówy, no ale jak pisałeś zaoszczędzonko na słuchawkach to można szaleć,... tak se gadaj.. no ale nic sprzedałem z906 to czas na nowe horyzonty teraz przynajmniej sąsiedzi będą zadowoleni.

 

Zrzut ekranu 2024-07-04 214351_094525.png

Edytowane przez holdowanietostylzycia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obydwa sobie podpiąć pod oddzielne porty USB, w systemie albo odtwarzaczu muzyki tylko zmieniasz z którego ma lecieć muza, przepinasz się między nimi na słuchawkach i jedziesz z testowaniem. :thumbup:

Btw na obu ustaw tryb High Gain, u mnie na moim wzmacniaczu High robi sporą pozytywną różnicę w brzmieniu K702, względem Low ustawionego na głośność taką jaką na High mam - instrumenty/dźwięki odklejają się od siebie i dostają sporo separacji między sobą.

Samemu takiego efektu się nie spodziewałem bo to efektywnie takie same "miliwatt'y" pchnięte w słuchawki są na obu ustawieniach, ale uzyskane na High z wyższego napięcia+niższego amperażu, kontra mniejszego napięcia+wyższego amperażu na Low i okazuje się że przy moich słuchawkach wpływa to na techniczne właściwości grania - u ciebie przy DT990 może być podobnie.

Edytowane przez ElProblemos
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłeś DT990 Pro a mówiliśmy na początku o 990 Edition , a to są jednak nieco inne strojenia , co do FiiO K7 , wersja na AKM gra wg mnie świetnie z DT990 nie wiem jak z Pro , kolega go ma i wg mnie jest muzykalny , sekcja słuchawkowa mi bardziej leżała od mego Toppinga .

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert73 W "pudle" na focie wstawił Edition, więc nie skłamał :P Pro nie mają srebrnej obudowy nausznic widocznej od przodu.

Miałbym pytanie co do twojego K7, bo o K5 Pro i K7 często słyszałem opinie że mocno wygładzają dźwięk - twój nie wygładza zbytnio dźwięków które powinny być "ostre"? Np. mam tutaj dwa Xonar'y, STX i DX - i ten ostatni smoothing ma przedobrzony że do muzyki z przewodnimi gitarami elektrycznymi nie nadaje się, bo nie mają "pazura" (tak spiłowany - jakby ktoś chciał wymówić RRR, a wychodziłoby mu ŁŁŁ :E) i do retro/chiptune bo squarewave'y zamiast kwadratowe, są mocno zaokrąglone. :E

Fakt że to widać tylko kiedy słucha się tych gatunków, a w innych gatunkach wygładzanie jest plusem zamiast minusem. Masz może styczność z taką muzyką? Zaobserwowałeś coś takiego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ElProblemos napisał:

@Robert73 W "pudle" na focie wstawił Edition, więc nie skłamał :P Pro nie mają srebrnej obudowy nausznic widocznej od przodu.

Miałbym pytanie co do twojego K7, bo o K5 Pro i K7 często słyszałem opinie że mocno wygładzają dźwięk - twój nie wygładza zbytnio dźwięków które powinny być "ostre"? Np. mam tutaj dwa Xonar'y, STX i DX - i ten ostatni smoothing ma przedobrzony że do muzyki z przewodnimi gitarami elektrycznymi nie nadaje się, bo nie mają "pazura" (tak spiłowany - jakby ktoś chciał wymówić RRR, a wychodziłoby mu ŁŁŁ :E) i do retro/chiptune bo squarewave'y zamiast kwadratowe, są mocno zaokrąglone. :E

Fakt że to widać tylko kiedy słucha się tych gatunków, a w innych gatunkach wygładzanie jest plusem zamiast minusem. Masz może styczność z taką muzyką? Zaobserwowałeś coś takiego?

K7 miałem na dwa dni u siebie od kolegi i bardziej mi się podobał od DX3Pro , AKM na obu a inna sygnatura na wzmakach sluchawkowych , K7 nieco lekko podkolorowany , Topping neutralny , bardziej do Senków typu HD650 mi to pasuję , co do gitar wg mnie minimalnie wygładzał średnice , ale DT990 same w sobie są mniej "ostre" od DT990 Pro , ale i tak najlepiej gra mi to z 10 letniego Matrixa :) , tutaj jest taki analogowy sznyt , muzykalność , co prawda u mnie słuchawki mają lepsze okablowanie w środku muszli i na porządniejszym kablu od fabrycznego grają , ciesz się nimi bo mają fantastyczną scenę i są lekkie wygodne , ja je kupiłem prawie nowe za 350 zł 6 lat temu i zostały do dziś , na lato jak znalazł przy kompie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert73 Dwa dni to trochę krótko żeby wszystko obczaić, w przypadku mojego DX'a problem z gitarami dopiero odkryłem po paru tygodniach bo pod takim względem i w takich gatunkach nie testowałem jej wstępnie.

DT990 ma autor tematu, u mnie z wyższej pólki goszczą tylko AKGi i Sennki. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, ElProblemos napisał:

@Robert73 Dwa dni to trochę krótko żeby wszystko obczaić, w przypadku mojego DX'a problem z gitarami dopiero odkryłem po paru tygodniach bo pod takim względem i w takich gatunkach nie testowałem jej wstępnie.

DT990 ma autor tematu, u mnie z wyższej pólki goszczą tylko AKGi i Sennki. ;)

Sorki mój błąd :) A jakie AKG posiadasz i Senki ?Ja  teraz mam HD600 a z AKG miałem tylko K240 i jakieś portable chyba Y 55, które pękały jak diabli i mi po dwóch wymianach oddali kasę .  Miałem okazję mieć też do odsłuchów na dłużej HD380Pro , HD 650 , HD 238 , PX 100 , Hd 497, trochę starocie ale człowiek w tym już sporo siedzi :) . Obecnie mocno siedze w IEM i portable playerach i dongle DAC , doków to 6 par mam :) w tym dwie planarne  , najwyższy model jaki mam to Simgot EA1000 , dochodzą jeszcze 3 odtwarzacze Hiby , Shanling i FiiO . Ostatnio zakupiłem też Huawei FreeBuds Pro 3 i to był super zakup , fantastyczne TWS .

Edytowane przez Robert73

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Robert73 K702, modowane (odblokowany bass flex port), i HD599 w wersji czarno-srebrnej dla amazona, zamiast tej standardowej sra... znaczy się tej dla fanów Noctua. ;) Sennki praktycznie większość czasu się kurzą bo dźwięk tak z 2 klasy poniżej K702 jest, ale mają parę niszy w których lepiej sprawdzają mi się, to zostały. HD600 i 650 kiedyś podchodziłem ale tam dźwięk jednak jest wprost klaustrofobiczny względem K702.

Jakbym był przy kasie natomiast to nabyłbym HD800S które de facto są jedyną możliwą drogą upgrade'u dla kogoś kto lubi dźwięk serii K700 i chce "tego samego" ale więcej i lepiej... tylko przy ich cenie to bym musiał chyba w lotka trafić 6'tkę żeby było mnie stać. :E

Kiedyś zastanawiałem się nad porządną parą dokanałówek na miasto (Moondrop Blessing/2 głównie) ale zrezygnowałem - na moich dwóch tanich sensownych dokanałówkach zawsze tracę seal/wypycha mi ucho je podczas przełykania śliny w ruchu, niezależnie czy od góry czy od dołu zakładałem je ani od innych typów tipsów - próbowałem nawet grube pianki. Ostatecznie poszedłem w stronę nausznych słuchawek - bardzo szanowane Kossy KSC75, niestety niezbyt trwałe, w ciągu kilku lat wymieniłem je parę razy z powodu driver rattle - deszcz i pot przy bieganiu/rowerze są ich wrogiem.

Edytowane przez ElProblemos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...