Skocz do zawartości
Dylu

Czy to już czas na zmianę opon ?

Rekomendowane odpowiedzi

Taaaa... przednionapędowy kompakt ma zbyt lekki przód... jasne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile czytałeś, a skoro się odnosisz do mojej wypowiedzi to powinieneś.

 

Ja twierdzę, że to opony. A od chłopaków są głosy.

Rozróżniasz takie drobne... szczegóły?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnoszę się do tego co twierdzą "twoje chłopaki".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadne moje. Niektórych raz na oczy widziałem ale mamy identyczne samochody ;)

Opony kijowe i tyle.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości, jaki to konkretnie model Apollo? Kupiłem felgi z założonymi letnimi Apollo Alnac 4G i po jednym sezonie są całkiem ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Alfa też od minionej soboty na zimówkach. Było względnie ciepło, więc podmieniłem. Pasek kupiony na zimowych.

Edytowane przez DannyKay

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wjechał zimowy zestaw. Zdążyłem zapomnieć jak pokracznie to auto wygląda na 16' :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Wjechał zimowy zestaw. Zdążyłem zapomnieć jak pokracznie to auto wygląda na 16' :(

To co ja mam powiedzieć? Mam 15-ki, ale nie żałuję. Jeździ się dobrze i lepiej tłumi wszelkie dziurska.

W sobotę wymieniłem koła, umyłem i porządnie nawoskowałem. Wymieniłem też wycieraczki. Muszę jeszcze skorygować ustawienie, bo ramiona się nieco wykręciły. W efekcie zbierają tylko w jedną stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się muszę zgodzić. Od razu jest +5 do komfortu. Nagle jakoś się zrobiło bardziej elastycznie, miękko i przede wszystkim CICHOOO :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu się muszę zgodzić. Od razu jest +5 do komfortu. Nagle jakoś się zrobiło bardziej elastycznie, miękko i przede wszystkim CICHOOO :)

mam tak samo, ale na 18" i profilu 60 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pfff, ja tam miło wspominam jazdę E38 na 16 calach cały rok :E

 

Kropek ostatnią zimę robi na 15" (17" na lato) ale to niewiele zmienia przy charakterystyce obecnych sprężyn;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Mnie korci, żeby założyć letnie. Przy tej pogodzie jezdziłoby się lepiej. Zimowe nie spisują się tak dobrze na wodzie. Czuć szczególnie przy ruszaniu i na płytkach betonowych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja w BMW pojechałem na święta na letnich - mokry asfalt i około 5-7*C na plusie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Jest fajnie dopóki się nie zacznie robić koło 0 do +2 i mokro.

Obstawiam, że przy 'mokro' będzie jednak lepiej na letnich. Śnieg i niskie temperatury dopiero pozwolą zimówkom pokazać pazur.

23 zrobiłem około 500km w deszczu tragedii nie było, ale ruszanie, żeby wbić się z podporządkowanej, nie było łatwe. ASR włączał się stale.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba wina łącznika między pedałami, a kierownicą, no chyba, że masz na prawdę kiepskie opony zimowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość P_M_

Opony toyo. Trzeci sezon zaczęły. Mało jeżdżone. Wyprodukowano trzy lata temu (chyba latem). W sumie recenzje miały dobre.

Jeżdżę delikatnie. Prawie jak emeryt, ale żeby np. zjechać z a4 do Krakowa, trzeba dać w palnik (Skawina). Na wyjeździe na zakopiankę spod media marktu prawie mnie postawiło bokiem. Wcześniej miałem inne auto i nokiany. Z tymi mogłem nie trafić. Choć po śniegu szły jak burza (nieodśnieżony stromy wyjazd z parkingu podziemnego).

Nie jestem z nich zadowolony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam, że przy 'mokro' będzie jednak lepiej na letnich. Śnieg i niskie temperatury dopiero pozwolą zimówkom pokazać pazur.

23 zrobiłem około 500km w deszczu tragedii nie było, ale ruszanie, żeby wbić się z podporządkowanej, nie było łatwe. ASR włączał się stale.

Był nawet tutaj film, gdzie gościu testował w zamkniętej hali różne opony. Letnie spisywały się świetnie - dopóki nie było mokro i bardzo zimno. Nic w tym dziwnego, guma twardnieje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba wina łącznika między pedałami, a kierownicą, no chyba, że masz na prawdę kiepskie opony zimowe.

Zamiast kiepskie powiedzialbym, ze niedostosowane do warunkow. Jak ktos mieszka za miastem, ma wiecznie nieodsniezone drogi i kupi typowe sniegowki, a dopadnie go taka pogoda jak teraz czyli mokro i na plusie bez grama sniegu to nie dziwie sie, ze czujniki wariuja a sama guma sobie nie radzi. I wcale przy tym nie musi to byc zla opona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś wrzuciłem letnie. Może trochę za wcześnie ale no kurde gdzie ta zima? :E, śniegu w tym roku jeszcze nie widziałem ani grama, tylko deszcz, temperatury praktycznie cały czas na plusie, jedynie wieczorem czasami lekki minus ale sucho jest, szum zimówek i komfort podróżowania już tak mnie irytował że nie wytrzymałem :D. Teraz nastała w aucie cisza!. :)

Edytowane przez vernativ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wiem jakie opony kupić. Pilot Sporty niby spoko, ale 5 stów droższe. Warto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymienialiście już? Da się w ogóle? :E

Chciałem jutro podjechać gdzieś i wypytać, ale jak mają mi wpier*olić 500zł mandatu, to podziękuję :lol2: jeszcze jakiś policjant sobie wymyśli ze nie trzeba jeszcze zmieniać, i cyk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj wieczorem wymieniłem, dziś umyłem na bezdotyku, jeszcze tylko na stację ciśnienie sprawdzić :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymieniam w weekend, bo koła zostały u rodziców. Na podwórku, więc nikt mi mandatu nie wlepi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...