Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Świetna do modowania :P Na pewno da się coś tam zrobić takiego co producent nie zrobił a co użytkownikom poprawi komfort użytkowania ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3x140? A nie zabraknie miejsca na tą część chłodnicy, gdzie instaluje się złączki?

 

Buda w sam raz na rig z Evką na dwa cepy na socket LGA1366 albo LGA2011. thumbup.gif

 

HMM może być ciasno ;-) Jeśli już to kroćce muszą być na dole, ale i tak może byc ciasno ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musi być powyżej 460mm miejsca na chłodnice 420

bo najkrótsze modele XSPC i Hardware Labs SR1 mają dokładnie 460mm.

Trzeba by to zmierzyć,do TYR X-2000F 420-tka wchodzi na styk,tutaj raczej nie zmieści się...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

ponieważ w dziale składamy kompa nikt nie odpowiada więc napiszę tutaj.

 

Jutro zamawiam pierwsze nowe klocki, poniżej wybrane elementy, uważam że wszystko dobrałem odpowiednio no ale lepiej podpytać co sądzicie, czy coś zmienić (BUDY NIE ZMIENIĘ :E )

 

1. ASUS MAXIMUS V EXTREME Z77 s.1155 ROG

2. Intel Core i7 3770K 3,50 GHz BOX trzeciej generacji

3. CORSAIR DDR3 16GB (4x4)/1866MHz 9-10-9-27

4. CORSAIR Hydro H100i Series 240mm x 25mm

5. CoolerMaster Cosmos II RC-1200-KKN1

Edytowane przez RAFALK2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mmm, duża buda :3 Wszystko dobrane odpowiednio, możesz zamawiać :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. ASUS MAXIMUS V EXTREME Z77 s.1155 ROG

2. Intel Core i7 3770K 3,50 GHz BOX trzeciej generacji

3. CORSAIR DDR3 16GB (4x4)/1866MHz 9-10-9-27

4. CORSAIR Hydro H100i Series 240mm x 25mm

5. CoolerMaster Cosmos II RC-1200-KKN1

 

Nie wiem co zamierzasz robić na tym kompie, ale czy takie mobo jest Ci potrzebne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co zamierzasz robić na tym kompie, ale czy takie mobo jest Ci potrzebne?

 

Gry i photoshop

Poza tym za bogaty nie jestem dlatego kupuję na 3-5 lat taki zestaw i jak na razie ta metoda się sprawdza :)

Edytowane przez RAFALK2006

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gry i photoshop

Poza tym za bogaty nie jestem dlatego kupuję na 3-5 lat taki zestaw i jak na razie ta metoda się sprawdza :)

 

To trochę nie odpowiednie miejsce na taką dyskusję, ale pozwolę sobie Ci odpowiedzieć... Ta płyta jest bardzo dobra do OC, ale mając do wyboru kilka innych i nie planując extremalnego OC wziąłbym inną. MVE kupiłem ze względu na poprzedniczkę MIVE-Z (aktualnie leży w pudełku). Mając dobre doświadczenia skusiłem się... Aktualnie stwierdzam, że niestety ale MVE to niższa półka w porównaniu do MIVE-Z. Jak dla mnie jedynym plusem jest możliwość skorzystania z grafiki zintegrowanej w procku i nic więcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To trochę nie odpowiednie miejsce na taką dyskusję, ale pozwolę sobie Ci odpowiedzieć... Ta płyta jest bardzo dobra do OC, ale mając do wyboru kilka innych i nie planując extremalnego OC wziąłbym inną. MVE kupiłem ze względu na poprzedniczkę MIVE-Z (aktualnie leży w pudełku). Mając dobre doświadczenia skusiłem się... Aktualnie stwierdzam, że niestety ale MVE to niższa półka w porównaniu do MIVE-Z. Jak dla mnie jedynym plusem jest możliwość skorzystania z grafiki zintegrowanej w procku i nic więcej.

 

Masz rację że szkoda trochę kasy wywalać jak się np nie wykorzysta całych możliwości, tak samo było jak kupiłem Asus Striker II Formula, każdy mówił na co ci to dziwactwo, i ..... na razie odpukać to dziwactwo chodzi po 8-16h/dobę (nie zawszę ale często) i zero awarii.

Wychodzę z założenia że wyższa cena to nie tylko bajery ale przede wszystkim dobra jakość użytych podzespołów, choć to akurat powinno być normą w każdej płycie czy innym podzespole :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siemka

 

ponieważ w dziale składamy kompa nikt nie odpowiada więc napiszę tutaj.

 

Jutro zamawiam pierwsze nowe klocki, poniżej wybrane elementy, uważam że wszystko dobrałem odpowiednio no ale lepiej podpytać co sądzicie, czy coś zmienić (BUDY NIE ZMIENIĘ :E )

 

1. ASUS MAXIMUS V EXTREME Z77 s.1155 ROG

2. Intel Core i7 3770K 3,50 GHz BOX trzeciej generacji

3. CORSAIR DDR3 16GB (4x4)/1866MHz 9-10-9-27

4. CORSAIR Hydro H100i Series 240mm x 25mm

5. CoolerMaster Cosmos II RC-1200-KKN1

 

1. Zmień na np. MSI Mpower - zostanie ci 500zł

4. Zmień np. na Megahalems + 2x dobre wentyle - zostanie ci 200zł

Za tak zaoszczędzone 700zł kup drugi monitor. W sygnaturze masz tylko jeden S24B300, więc drugi ci się przyda do PS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Zmień na np. MSI Mpower - zostanie ci 500zł

4. Zmień np. na Megahalems + 2x dobre wentyle - zostanie ci 200zł

Za tak zaoszczędzone 700zł kup drugi monitor. W sygnaturze masz tylko jeden S24B300, więc drugi ci się przyda do PS.

 

MSI nie, mam złe wspomnienia z tą firmą, miałem ich płyty przez 8 lat, i albo ja jestem pechowcem albo źle trafiałem ale wszystkie były awaryjne, odkąd kupuję ASUS-a problemów nie mam.

Co do chłodzenia to chcę mieć nareszcie ciszę, Megahalems chyba na podkręconym 3770k nie da rady pracować pasywnie ???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że CORSAIR Hydro H100i Series da radę ? Na podkręconym procu wentylatory na tej chłodnicy będą musiały nieźle zapierniczać żeby utrzymać sensowną temperaturę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A myślisz że CORSAIR Hydro H100i Series da radę ? Na podkręconym procu wentylatory na tej chłodnicy będą musiały nieźle zapierniczać żeby utrzymać sensowną temperaturę.

 

No właśnie nie wiem ale mam nadzieję że 2 wentyle na 60% mocy będą ciche, poza tym woda chyba lepiej odbiera ciepło.

A jak bedzie za głośno to walnę największą chłodnicę jaka wejdzie do budy i może to pomoże.

 

Tym nie mniej będę wdzięczny za opinie osób które H100i używają na co dzień.

 

Ja do tej pory używałem: Zalman CNPS7000, Scythe Ninja 2, teraz mam Scythe Ninja 3 i wentyle na procu są głośniejsze jak na moich GTX 460 w SLi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

H100 też nie da rady w pasywie , jakiś przepływ powietrza przez finy będzie musiał być.

@Edit

W idle tak ale pod obciążeniem nie byłbym tego pewny. A poza tym dochodzi szum pompki.

Edytowane przez Realt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja przytoczę pewny filmik z porównać chłodzeń na podstawce 2011 gdzie pobór prądu jest większy i tam trudniej utrzymać niższe temperaturki ;) Kto zna angielski ten zrozumie :P

http://www.youtube.com/watch?v=u8HsjgtMzEg

Edytowane przez michixinq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A oto układ po lekkim rozwaleniu, włożona chłodnica żeby to wszystko jakoś działało i czekam na nową obudowę i chłodnicę, wtedy znowu zacznę zabawę z nowymi rzeczami :)

 

2012-12-27-251.jpg

 

2012-12-27-250.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI nie, mam złe wspomnienia z tą firmą, miałem ich płyty przez 8 lat, i albo ja jestem pechowcem albo źle trafiałem ale wszystkie były awaryjne, odkąd kupuję ASUS-a problemów nie mam.

Co do chłodzenia to chcę mieć nareszcie ciszę, Megahalems chyba na podkręconym 3770k nie da rady pracować pasywnie ???

 

Przerabiałem wcześniej Gigabyte i Asrock, miałem różne problemy, na Asusie ich brak. Gdybym dziś miał kupować płytę główną od Asusa, oczywiście z aktualną wiedzą na temat MVE, to szczerze wziąłbym Sabertooth z77 ;) Ale to tylko moje zdanie ;) Co do chłodzenia, to mam zamiar zakupić sobie H100i, ale tylko z czystej ciekawości ;)

 

A oto układ po lekkim rozwaleniu, włożona chłodnica żeby to wszystko jakoś działało i czekam na nową obudowę i chłodnicę, wtedy znowu zacznę zabawę z nowymi rzeczami :)

 

Obudowa wygląda jakby od początku swego istnienia odkurzacza lub kompresora nie widziała...

Edytowane przez cosmoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest można powiedzieć wada obudowy trzeba ja czyścić co tydzień praktycznie, teraz już prawie mam nowa budę bez praktycznie siateczek i będzie to ładniej wyglądało, a pomyśleć że buda była czyszczona 1,5 tygodnia temu a wygląda jak wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałem wcześniej Gigabyte i Asrock, miałem różne problemy, na Asusie ich brak. Gdybym dziś miał kupować płytę główną od Asusa, oczywiście z aktualną wiedzą na temat MVE, to szczerze wziąłbym Sabertooth z77 ;) Ale to tylko moje zdanie ;) Co do chłodzenia, to mam zamiar zakupić sobie H100i, ale tylko z czystej ciekawości ;)

 

a dlaczego Sabertooth z77 ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jest można powiedzieć wada obudowy trzeba ja czyścić co tydzień praktycznie, teraz już prawie mam nowa budę bez praktycznie siateczek i będzie to ładniej wyglądało, a pomyśleć że buda była czyszczona 1,5 tygodnia temu a wygląda jak wygląda

Całkim możliwe, nie znam tej budy, ale u mnie na Obsidian jest to samo :kwasny: Filtry niestety się brudzą bardzo i trzeba je czyścić bardzo często chcąc utrzymać wygląd ;)

 

a dlaczego Sabertooth z77 ????

Miałem okazję przyjżeć się z bliska Sabertooth podczas pracy... Sabertooth oferuje praktycznie to samo co MVE oprócz wyższych taktów ram'u wg. specyfikacji. Ten sam chipset... te same kontrolery Sata... praktycznie brak różnic oprócz ceny, a te parę stówek można przeznaczyć na coś innego ;) Wygląd to już kwestia gustu, ale mi się podoba ;)

Edytowane przez cosmoo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[quote name='cosmoo' date='27 Grudzień 2012 - 19:27' timestamp='1356632870' post='11214687'

 

Miałem okazję przyjżeć się z bliska Sabertooth podczas pracy... Sabertooth oferuje praktycznie to samo co MVE oprócz wyższych taktów ram'u wg. specyfikacji. Ten sam chipset... te same kontrolery Sata... praktycznie brak różnic oprócz ceny, a te parę stówek można przeznaczyć na coś innego ;) Wygląd to już kwestia gustu, ale mi się podoba ;)

 

Ale ma mniej złaczy PCi a więc max SLi, czyli dwie karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Panie  daj mnie te 3050 za  450zł a dorzucę  50zl za "fatygę"  ok? Potrzebuje karty do 8PIN  lepsze o 50% od RX570  co polecicie.            
    • Tyle ile mogłeś zrobiłeś we własnym zakresie, teraz grać i obserwować. sfc /scannow to często po pobranych aktualizacjach z Windows Update warto puścić profilaktycznie bo nie raz zdarzało się, że coś było nie tak i naprawiał, podziękować w tym momencie kretynom z Microsyfu. Też wróciłem do "pełnego ekranu" bo wtedy okazuje się, że po wyłączeniu gry co prawda są czarne ekrany na kilka sekund ale za to proces gry nie wisi dłużej w tle zanim się łaskawie zamknie. Nie wiem, dla mnie jak tak na to patrzę z boku to jest jeden wielki odpał. Przecież From Software od czasów Dark Souls 2 robiło dobre porty PC - tak, bywały problemy ale je łatali więc podwójnie się dziwię, że w przypadku Elden Ringa ludzie mają różne cuda, często nie zdając sobie nawet sprawy bo wysypie się po cichu w tle i widać to dopiero w logach systemu. Chyba trzeba to zwalić na ogromną skalę tej gry ale z drugiej strony support Bandai Namco słabo współpracuje bo póki co wysłali mi tylko standardową regułkę "kopiuj-wklej" o przeinstalowaniu gry, weryfikacji plików, aktualizacji sterowników - no same brednie dla niedzielnych graczy, które epicko mnie irytują kiedy coś raportuję bo wymaga to ode mnie specjalnego zacięcia i tracenia czasu na dodatkowe dowody by łaskawie ruszyli sprawę i przesłali wysłane pliki dalej. 90% tych wszystkich supportów to gówna na patyku, a ludzie tam pracujący nie mają często pojęcia o tym co robią bo muszą ślepo robić tak jak im na szkoleniu kazali - to też przyczynia się do obecnego stanu oprogramowania - brak solidnych testów przed premierą, pośpiech wydawców oraz kulawy support, który nie ogarnia sprawnie zgłoszeń z błędami.
    • Kogoś 60+ . Kogoś kto będzie pasował pod narrację jaka przyjmą na wybory. Czas pokaże na co faktycznie zdecyduje sie Kaczafi.
    • Jakby ktoś był zainteresowany to salon który wziął auto w rozliczeniu wystawił ogłoszenie ;) Totalnie zmieniony przedni zderzak i przednie lampy, nowa felga, nowe wydechy i niestety usunięty tylny dyfuzor.  W środku cyfrowe zegary zamiast analogowych, szerszy tablet. Jeśli chodzi o wyposażenie to mamy praktycznie to samo. W białym mieliśmy wszystkie pakiety, tu nie mamy jednego czyli pakietu bezpieczeństwa (czujniki boczne przy cofaniu, czujniki martwego pola, wykrywanie pieszych i rowerzystów). 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...