Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Pan Adaś

[Wątek Główny] Sandy Bridge

Rekomendowane odpowiedzi

Hmmmm... spróbuj delikatnie podnieść V dla CPU - tak dla testu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do OC 2500K w/g mnie lepsze są płyty z chipsetem Z68. 4,5ghz to raczej norma.

Wg Ciebie tak może być, w praktyce p67, z68 czy nawet z77 nie zmieniają nic w kwestii podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta ma niewiele do powiedzenia. Liczą się możliwości CPU. Niestety ale czasy sie zmieniają - x38/X48 odeszło bezpowrotnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość SkynetPL

Czy iGPU w i7 2600 (HD2000) wystarczy spokojnie do oglądania filmów FullHD, filmów we Flashu itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy iGPU w i7 2600 (HD2000) wystarczy spokojnie do oglądania filmów FullHD, filmów we Flashu itp?

 

spokojnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warto się jeszcze interesować i5 2400? Czy dziadek daje radę jeszcze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daje radę. Po dorzuceniu do niego gtx770 nie mam problemów z niczym w rozsądnych detalach ofc ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, to dobrze, bo właśnie dotarła moja sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej, ludziki. Aktualnie posiadam i5-2500K (jeszcze nie kręconego) i GTX 670 AMP od Zotaca. I właśnie planuje przesiadkę na GTX 780, i tak się zastanawiam czy superwydajny, ale już niemłody Sany Bridge, daje rade dzisiejszym standardom? Będzie dotrzymywać kroku tej 780-tce w najnowszych tytułach na full wymaganiach? W ocenie wydajności Windows (wiem, że to nie szczególnie miarodajne, ale jednak) ma 7,5. Jakby go podkręcić to na pewno wbił by na więcej. Generalnie to nie chcę przerzucać się na lepszego proca, bo to wiadomo wydatek i to nie mały, a poza tym to oznacza stawianie systemu od nowa. Będę wdzięczny jeśli podzielicie się swoimi uwagami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć, że nie ma tutaj nikogo, kto wspomógłby mnie swoja opinią :-) Na pewno są tu jakieś ludziki, które mają coś do powiedzenia na ten temat :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Podkręcisz go i spokojnie da sobie radę. Rzecz jasna na IB czy HW byłoby lepiej, ale takie 4.6-4.7 jak dasz radę wycisnąć, to będzie ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli bez kręcenia nie da rady? Będzie wąskim gardłem dla grafy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość leelooo

Miałem na stocku dokładnie taką samą konfigurację i Wiesiek 2 bez uber ze wszystkim na max w 1920x1080 zapierniczał, że aż miło.

Moim zdaniem nie, ale tam gdzie gra siedzi na cpu będziesz miał ostre dropy. Lepiej podkręcić i tyle. SB to prościzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Z tym, że jeśli już to z moim Thermaltake Contac 29 BP to chyba gdzieś tak do 4,3GHz. Bo te 4,6-7GHz to raczej tylko z Noctuą albo na wodnym :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.6V dla RAM jest w 100% bezpieczne dla Sandy? Moje pamięci defaultowo mają 1.65V ale z tego co wiem to jest max dla SB ale ja nie chciałbym lawirować na granicy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.65V to jednocześnie default jak i norma ;)

Także spokojnie - to jest napięcie "norma" dla RAMu w Sandy Bridge ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha. Z tym, że jeśli już to z moim Thermaltake Contac 29 BP to chyba gdzieś tak do 4,3GHz. Bo te 4,6-7GHz to raczej tylko z Noctuą albo na wodnym :-)

 

Podkręć na 4.5 i w grach nie potrzeba Ci nic więcej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy mozna dostac w cenie uzywanego 2500k (+/- 700pln) procek niekoniecznie z "k" ktory bedzie podobny wydajnosciowo do kreconego 2500k(4.0-4.5)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam!

 

jak krecicie sandy na p67 (i innych): przez offset czy manual? Jak wyliczyc, jakie bedzie finalne/rzeczywiste napiecie na cpu przy offsecie (jak/od czego to sie liczy), bo widze, ze przy roznych czestotliwosciach i offset np. na AUTO mam rozne te wynikowe napiecia.

 

aha: czy to normalne, ze przy vcore na manual (np. 1.3V) nie zbija napiecia w idle?

 

Na jakie opcje w uefi przydatne do o/c zwrocic jeszcze uwage (mobo asus p67 deluxe)?

 

ps jakie Vcore na 4.3 i 4.5 GHz (SB i7 2600K) mozna uznac za dobry wynik, jaki przecietny/slaby?

 

ps2 jakiego Vcore na powietrzu nie przekraczac na sandy dp 24/7?

 

ps3 czy podbicie szyny np. do 103 (z auto czyli 100) podbija cos wydajnosc przy tej samej wynikowej czestotliwosci proca?

 

 

...jestem oczywiscie swiezak w kreceniu na lga1155 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

halooo!

 

nikt tu juz nie zaglada do tego watku, co jest grane? napiszcie/pomozcie cosik.. wiem, ze pozno sie zabralem za to krecenie sandy, teraz haswell na tapecie jest, but still ;)..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra ... zajrzałem :)

 

1)Lepszy offeset bo napięcie spada w spoczynku.

V odnosi się do napięcia VID a to jest zmienne.

musisz potestować.

2)Zbijanie napięcia tylko w trybie offset.

3)Podstawa przy OC to zakresy mocy, mnożnik, vcore i poziomy LLC.

4)Oprócz vcore istotne są temperatury. Okolice 1.35V - 1.4V powinno być OK.

5)BCLK zostaw w spokoju. masz CPU z odblokowanym mnożnikiem i z tego korzystaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema

Mam teraz i3-2120, myślicie że opłaca się wymieniać na i5-2320, czy lepiej wziąć jakieś Ivy?

 

Obecnie mam HD7770, ale planuję wymianę na coś klasy 7870XT/7950, i5-2320 nie będzie za słaby dla takiej grafiki?

 

Aaa, płyta na H61 więc bez kręcenia niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...