Skocz do zawartości
Gość mbuchcik

Lista polecanych wentylatorów

Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, kupiłem 4x Sickleflowy bo akurat są na promocji. Zobaczymy jak się spiszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 15.03.2024 o 16:04, Trybcio86 napisał:

fluctus argb po 39zl na xkomie jakby ktos potrzebował

Właśnie kupiłem 3 sztuki 140mm i 1 stratusa. Trochę rozpędem bo wentyle kruxa są idiotycznie głośne i mam nadzieję, że te endorfy będą chociaż o połowę cichsze :/ 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Zależy na jakich obrotach bo powyżej 1000 już robi się głośno ale to też przez to że są wydajne i sam szum powietrza daje o sobie znać, takie 1000rpm na np arctic p12 czy BQ shadow wings 2 (przykładowo) jest znacznie cichsze niż na fluctusie bo też mniej powietrza jest pompowane, natomiast co do samej pracy łożyska to mam już rok 120 i 140 i są cichutkie.

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co mi Prime wymyśli :D generalnie ten wbudowany fanxpert jest jakiś taki upośledzony, ale może to kwestia że te wentylatorki od kruxa mają o zgrozo tylko 3 pin :/ więc mobas nie wie do końca z jaką prędkością się produkują.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i z tej promki na fluctusy, wpadły 3 img-20240322-145325284.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki - od jakiegoś czasu jeden Arctic P14 PWM PST zaczął u mnie wpadać w wibracje i pierdzieć przy większych RPM. Myślę sobie, no to klops i wyskakuj pan z kasy na nowy - coś mnie tknęło i poluzowałem śrubki montażowe, dosłownie o pół obrotu i przestał brzęczeć przy większych RPM. :E 

Morał? Mimo gumek dystansujących między budą a wentylem nie zawsze warto dokręcać na max.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi w arcticu kiedyś pękł ten plastik łączący obramowanie przy dokręcaniu :E i to był jedyny taki przypadek a wentylatorów miałem mnóstwo plastik w tych wentylator jest mega słabej jakości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Arctic wypuścił P14 MaxClipboard_03-28-2024_011.thumb.jpg.f7a5e2351454fe786bd1023b66e9c5ce.jpg

 

 

 

 

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Widzę że od początku na FDB 👏 zamiast na kulkowym jak w przypadku pierwszych P12 max, swoją drogą to nawet nie wiedziałem że p12 max też poprawili na fdb :E 

Edytowane przez Send1N

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Na Amazon pl były pakiet 5x P14 Max. Ale to raczej był błąd cenowy 

Edytowane przez ket_rab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej. Kupiłem te P14 max po taniości z Amazona, ale zastanawiam się jak/czy w ogóle je zamontować. Moja obudowa to Regnum rg2 i mam 2 fabryczne wentyle. Jeden z tyłu drugi na froncie ale od wewnętrznej strony. Próbowałem dać 140mm na zewnątrz ale nie bardzo jest go jak na równo przymocować i łopatki o cos haczą. Wentyl wtedy nie startuje

p7rIgtP.jpeg

Druga opcja to zamiast fabrycznego 120mm od wewnętrznej strony, ale też rozstaw jest taki, że raczej będzie trochę krzywo i te oczka są za duże na te śruby. Zauważyłem, że jak jak jest lekko przykręcony to wentylator jest głośny (chyba rezonuje). Zastanawiam się czy jest sens z tym walczyć, czy może kupić jakąś obudowę też po taniości gdzie będę mógł bez problemu zamontować np 2 wentyle 140mm na przód i 1 na tył bo zostały mi akurat 3 szt :)

QiXuKbq.jpeg

Tu obok fabrycznego malucha xD
bMesVzP.jpeg

Jak go puściłem na maxa ~2800RPM to sam po biurku jedzie xD a jak skieruje strumień powietrza na rękę to po chwili się dosłownie zimna robi jakbym ją trzymał w lodówce

Edytowane przez FranzMakamele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Większość wentylatorów mając przed sobą przeszkodę w postaci grill, kratki czy chłodnicy jest głośna. Możesz wyciac z przodu w obrembie łopatek otwór tak aby wenylator trzymał sie na rogach a przed sobą miał pusto, wtedy będzie ciszej. Sowją drogą 2800rpm to kosmos, ja u siebie wentylatory w obudowie mam ustawione na 500rpm w spoczynku i 800-900rpm w zależności od obciążenia. 

Edytowane przez ShaDow_Pro
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W spoczynku 0 rpm, a pod obciążeniem... też 0 bo nie mam wentylatorów w obudowie 8:E

Jest tylko wywiew na chłodnicy 1x 140mm i wentylator 120mm na CPU :]

Jak teraz piszę:

1.jpg

Wiesiu 3:

2.jpg

Pokazuje to dla tego, że nie trzeba mieć w budzie 10 wentylatorów, tylko tak je rozmieszczone i ustawione, żeby wystarczyło ich minimum przy zachowaniu dobrej wentylacji.

Jak założę dwa 140mm na przód do wciągania świeżego powietrza, to temperatura na chłodnicy na tyle obudowy spada o 2 stC.

Gra nie warta świeczki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, ShaDow_Pro napisał:

Większość wentylatorów mając przed sobą przeszkodę w postaci grill, kratki czy chłodnicy jest głośna. 

Owszem ale akurat arctic p12/14 to jest topka jeżeli chodzi o pull czy push z przeszkodami ;) mimo to lepiej dać za kratkę jako pull będzie ciszej.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak też są na FDB miałem chwile w rękach f12 akurat bo startuje poniżej 3V a szukałem czegoś taniego do zasilacza dla znajomego jak chcesz do obudowy to będą ok po taniości ale na radiator są słabe na tych samych obrotach co P12 pompują więcej powietrza ale ciśnienie jest gorsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie do obudowy kupiłem na próbę wyszło mnie 52zl za 4sztuki z kuponem a widziałem dobre opinie. Jak coś to najwyżej w szafie będą leżeć🤭

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hej, wracam z tematem swojej obudowy Regnum RG2 i wentylatorów. Ostatecznie będę montował jakieś 120mm. Mam 2x Fluctus ARGB 2xArctic P12 PWM 2x Stratus 120 PWM. Chce je zamontować 1x tył, 1 na Fera 5, 2x przód. Jeżeli chodzi o wentyle z przodu to zauważyłem, że od wewnętrznej strony obudowy przy kratce praktycznie każdy jest b głośny ;/ Odsunę go trochę od kratki i jest już ok ale na samej kratce to bardzo głośno słychać. Jeżeli zamontuje je z drugiej strony tak jak pokazane na fotce front to jest dużo ciszej ale też jakby słabiej wieje przez te kratki. Zastanawiam się jakie będzie najoptymalniejsze ustawienie tych wszystkich wentyli i co robić z przodem? Podobno pull ma być ciszej niż push a u mnie jest ewidentnie dużo głośniej. Dać 2x wewnątrz z mniejszymi obrotami w środku czy na zewnątrz z większymi?

wg producentka powinny być na zewnątrz.
obudowa-silentiumpc-regnum-rg2.jpg

tutaj 1 testowo był od wewnątrz

https://imgur.com/QiXuKbq

Edytowane przez FranzMakamele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Fluctuss jak sssie przez kratkę to robi hałas. Moim zdaniem to te nacięcia na śmigłach robią jakieś dziwne zawirowania i odgłosy kiedy zbliżają się do przeszkody.

Najbardziej nie lubią chyba tego plastra miodu co masz po środku frontu. 

Pytanie nr1, czy te zaślepki wszelkiej maści da się odkręcić czy musisz ciąć budę. Albo cięcie, albo wymiana, albo będzie lipa. jeszcze możesz dodać dystanse-shroudy ale i tak warto wywalić złom w dolocie który blokuje przepływ.

sprawdź 3 strony wcześniej: 

 

Edytowane przez Minciu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Niezły patent z tymi dystansami do obudowy. Czuje, że właśnie coś takiego by tu pomogło. Nie wiem czemu ten wentylator jest taki głośny w tym miejscu. Szczególnie ten na dole od wewnątrz . Może te wszystkie ściany pobijają mocno dźwięk albo ta obudowa taka jest? Jednak tak jak napisałem w konfiguracji tak jak chce producent czyli wentyle na zewnątrz jest naprawdę cicho. Jedną kratkę u góry da się wywalić.
Ogólnie to plan mam taki. 1x tył Arctic P12 PWM, Fera 5 Fluctus, Front na górze Arctic P12 (bo tam będą w linii 3 wentyle już), Front dół Fluctus. I zamontuje to wszystko jednak na zewnątrz jak producent pisze. Wszelkie uwagi mile widziane, ale cięcie obudowy raczej odpada. Myślę jeszcze czy zostawić te Arctici czy w ich miejsce może dać Stratusy 120 pwm (nowe). Nawet na max obrotów są dosyć ciche a wieją spoko (poza obudową sprawdzałem)
SZ42f6s.jpeg

Edytowane przez FranzMakamele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz miejsce na 140mm i chcesz tylko dwie sztuki, to wrzuć tam najlepiej Arctic P14. TANIE, nieco grubsze i bardzo wydajne z przeszkadzajkami. Fluctusa do tej budy na ssanie nie dawaj. Na pchanie powinien sobie radzić. Tylko dalej wolałbym P14 Arctica 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W tym roku ma wejść do sklepów nowa Noctua 140mm :D Moje Silent Wingsy 140 już się szykują do znajomości z szufladą :E, ewentualnie do żony kompa coś trafi bo dzieciak też czeka na te nowe Noctua.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
45 minut temu, Minciu napisał:

Jak masz miejsce na 140mm i chcesz tylko dwie sztuki, to wrzuć tam najlepiej Arctic P14. TANIE, nieco grubsze i bardzo wydajne z przeszkadzajkami. Fluctusa do tej budy na ssanie nie dawaj. Na pchanie powinien sobie radzić. Tylko dalej wolałbym P14 Arctica 

Już próbowałem wpasować Arctica P14 i ciężko. Trzeba kombinować z jakimiś podkładkami, a i tak jest krzywo no i od wewnątrz też był niestety głośny. Na zewnątrz się nie mieści. Zamontowałem Fluctusa na front dół... i okazało się, że kabel za krótki bo trzeba góra poprowadzić. Ostatecznie są więc na froncie 2x Arctic P12. 1x Fluctus z tyłu i 1x Fluctus Fera 5.
EDIT: Znalazłem brzeszczot to jeszcze zobaczymy jak to finalnie będzie xD

Edytowane przez FranzMakamele

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...