Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

Ciężki tydzień prawicy :E 

  • Haha 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, hubio napisał:

Mogę być w błędzie, ale wydaje mi się, że samo fotografowanie/nagrywanie ludzi czy miejsc publicznych z ludźmi nie jest czynem zabronionym. Takim może być rozpowszechnianie ich wizerunku bez ich zgody. Przy czym nie wiem na ile to jest martwy przepis, ale na YT idzie jakaś "ekipa" w miasto to równo pokazuję przechodniów, obsługę biedronki itd. Ale już jak są materiały np. z jazdy pociągiem/autobusem/tramwajem to raz twarze pasażerów na przystankach są zaanonimizowane, a raz nie... A w krajach typu: Indie, Afryka, Bangladesz to już każdy youtuber ma wywalone... Czyżby kolejny martwy przepis?

Możesz  nagrywać /fotografować ludzi na ulicy  którzy są częścią ruchu ulicznego ,ale z publikacją ich wizerunku  np na yt to już  inna kwestia .Zwróć uwagę ze wielu twórców  street art   zadaje  pytanie  osobom fotografowanym czy może im zrobić zdjęcie /nagrać i czy może to  wrzucić na swój kanał   YT  .

Problem zaczyna się jak takiej zgody nie ma o osoba upubliczniona  znajdzie  takie nagranie/foto w necie    wtedy moze domagać się od autora zadość uczynienia za naruszenia  praw do wizerunku  .

Na pewno nie wolno nagrywać i fotografować  osób  w  prywatnym domu  czy posesji  jak i w prywatnym aucie   to już naruszenie  prywatności   ,a jak takie materiały zostaną upublicznione  to  jeszcze naruszenie   wizerunku .

8 godzin temu, kouczan napisał:

Ty chyba nie wiesz o czym piszesz. Zapytaj się ludzi pracujących przy weselach czy biorą zgodę od wszystkich gości. Chyba nie wyobrażasz sobie że robiąc ortofotomapę dla zleceniodawcy i latając nad blokiem ktoś będzie chodził po wszystkich mieszkańcach i brał od nich zgodę, bo  a nuż któryś wacka wystawi na balkonie. Co jak nagrasz kogoś w przejeżdżającym samochodzie. Masz za nim gonić i prosić o zgodę. I jak chcesz identyfikować przestrzeń publiczną?

Dodam jako ciekawostkę zakres przestrzenny własności. Zastanów się czy jeżeli latam z 50m nad czyjąś działką to naruszam jego własność prywatną i czy jestem w przestrzeni publicznej czy prywatnej.

Słaby przykład  ... oczywiście ze nie  idą na imprezę  tego typu  chyba logicznym jest ze będzie   nagrywana /fotografowana    dla uwiecznia    gości  ,pary młodej  całego zdarzenia  .

My  mówimy  o nagrywaniu ludzi w prywatnych domach /posesjach  o czym sam napisałeś ze to robisz !!  co jest łamaniem prawa  .

Masz jakieś  podstawowe problemy z  odróżnieniem  przestrzeni publicznej od prywatnej ....  przestrzeń publiczna to np ulica  i ruch uliczny , rynek  miejski ,plac koncertowy , stadion piłkarski ......

Przestrzen prywatna   to np  dom jedno rodzinny z posesją  ,mieszkanie w bloku wraz z balkonem ...... auto prywatne ....

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, raiders napisał:

Możesz  nagrywać /fotografować ludzi na ulicy  którzy są częścią ruchu ulicznego ,ale z publikacją ich wizerunku  np na yt to już  inna kwestia .Zwróć uwagę ze wielu twórców  street art   zadaje  pytanie  osobom fotografowanym czy może im zrobić zdjęcie /nagrać i czy może to  wrzucić na swój kanał   YT  .

Problem zaczyna się jak takiej zgody nie ma o osoba upubliczniona  znajdzie  takie nagranie/foto w necie    wtedy moze domagać się od autora zadość uczynienia za naruszenia  praw do wizerunku  .

Na pewno nie wolno nagrywać i fotografować  osób  w  prywatnym domu  czy posesji  jak i w prywatnym aucie   to już naruszenie  prywatności   ,a jak takie materiały zostaną upublicznione  to  jeszcze naruszenie   wizerunku .

Słaby przykład  ... oczywiście ze nie  idą na imprezę  tego typu  chyba logicznym jest ze będzie   nagrywana /fotografowana    dla uwiecznia    gości  ,pary młodej  całego zdarzenia  .

My  mówimy  o nagrywaniu ludzi w prywatnych domach /posesjach  o czym sam napisałeś ze to robisz !!  co jest łamaniem prawa  .

Masz jakieś  podstawowe problemy z  odróżnieniem  przestrzeni publicznej od prywatnej ....  przestrzeń publiczna to np ulica  i ruch uliczny , rynek  miejski ,plac koncertowy , stadion piłkarski ......

Przestrzen prywatna   to np  dom jedno rodzinny z posesją  ,mieszkanie w bloku wraz z balkonem ...... auto prywatne ....

Po raz kolejny Ci napisze: nie wypisuj bzdur. Mylisz i mieszasz pojęcia. Wskaż mi konkretny przepis, który zabroni mi przelotu nad prywatną posesją i wykonanie zdjęcia. Wskaż mi też gdzie pisałem, że nagrywam ludzi w prywatnych domach! Nie mam w tej chwili czasu odpisywać obszerniej, ale postaram się później coś dopisać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, zyb3usz napisał:

No w przeciwieństwie do lizodupow rudego:E

rudy-kaczynski.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kouczan napisał:

Wskaż mi konkretny przepis, który zabroni mi przelotu nad prywatną posesją i wykonanie zdjęcia.

Wskazałem Ci konkretne przepisy na podstawie których przelecieć i zrobić zdjęcie możesz, ale konsekwencją tego mogą być roszczenia osób znajdujących się na tych posesjach i właścicieli tych posesji.

Przekroczyć prędkość samochodem też możesz, ale nie oznacza to że jest to zgodne z prawem. 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak z Zobriem .

 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Szkoda, że Trzaskowski nie ma żadnej konkurencji w Warszawie. Zawsze jakaś by się przydała.
Pisowiec wiadomo.

Biejat niewiarygodna.

A co do sprawy podatku katastralnego i flipperów to mam wrażenie, że rząd celowo robi zasłone dymną i odwraca uwagę od problemu.

Bo prawdziwym problemem są ludzie co mają dużo nieruchomości. Niestety w tym gronie jest wielu polityków.

Kupowali domy, mieszkania na potęgę bo podatki od tego to grosze i czysty zysk.
Zwykły Kowalki nie kupi 3-4 mieszkań w Warszawie w ciągu kilku lat co innego polityk lub ktoś powiązany z władzą.

I cyk podatek telewizyjny od przyszłego roku.

https://www.bankier.pl/wiadomosc/Nowy-podatek-na-TVP-juz-w-2025-r-Projekt-w-drodze-do-Sejmu-8718911.html

A mięli zlikwidować tvp.

 

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Keken napisał:

A mięli zlikwidować tvp.

Z tego co pamiętam to mówiono tylko o likwidacji TVP Info. Ale finalnie nigdzie tego nie zapisano, a przynajmniej nie kojarzę.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
51 minut temu, Keken napisał:

I cyk podatek telewizyjny od przyszłego roku.

Sami na tej stronie, która była źródłem piszą o tym, że projekt może dopiero wpłynie w kwietniu (na stronie sejmowej nie ma póki co nic), a już wiedzą co w projekcie będzie i z a ile :E 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiedzą bo to celowo wypuszczone do opinni publicznej.

Balon próbny. Rząd chce poznać reakcje ludzi.
W kwietniu wątpię w lipcu lub po wakacjach się za to wezmą. Przed wyborami do PE nie rusza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, raiders napisał:

Możesz  nagrywać /fotografować ludzi na ulicy  którzy są częścią ruchu ulicznego ,ale z publikacją ich wizerunku  np na yt to już  inna kwestia .Zwróć uwagę ze wielu twórców  street art   zadaje  pytanie  osobom fotografowanym czy może im zrobić zdjęcie /nagrać i czy może to  wrzucić na swój kanał   YT  .

No, ale na większości kanałów na YT idzie sobie yutuber ulicą czy w Polsce, Europie czy gdzieś na świecie i opowiada o czymś, a w tle przewijają się ludzie... Przecież on nie pyta każdą mijaną osobę o zgodę, a w przypadku zatłoczonych miejsc jak dworce lub lotniska to wręcz niemożliwe... Albo są tysiące filmików bardziej amatorskich i mniej jak ktoś np. jedzie Flixbusem czy pociągiem i też zza szyb dokładnie widać przechodniów... Czyli 90% materiałów na YT jest nielegalna? Pytam nie tylko teoretycznie bo zastanawiam się sam czy kiedyś nie robić czegoś na YT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, LeBomB napisał:

Wskazałem Ci konkretne przepisy na podstawie których przelecieć i zrobić zdjęcie możesz, ale konsekwencją tego mogą być roszczenia osób znajdujących się na tych posesjach i właścicieli tych posesji.

Przekroczyć prędkość samochodem też możesz, ale nie oznacza to że jest to zgodne z prawem.

Nie. Zacytowałeś przepisy, które są oderwane od siebie. Dodatkowo nie zabraniają mi wykonywać nalotu dronem. A cytowanie w tym przypadku konstytucji to kuriozum takie, że nawet nie chce mi się tego komentować.

Tyle piszecie o tej przestrzeni publicznej i prywatnej. Mogę Ci pokazać zdjęcie zrobione z "terenu" przestrzeni publicznej jakim wg was jest droga publiczna, a jednak z osobami na prywatnych posesjach. Idąc waszym tokiem rozumowania po co mi się pchali w obiektyw - przecież latałem nad przestrzenią publiczną. Mieli siedzieć w domu i czekać aż skończę nalot. Nie wiem czy macie wyobrażenie jaki obszar obejmuje zdjęcie z drona z wysokości powiedzmy 50m.

Tak mi jeszcze przyszło to głowy. Wejdźcie sobie na stronę Pansy do zgłaszania lotów, tam nawet są podane numery telefonu do pilotów. Dzwońcie i pytajcie się ilu z nich zbiera właśnie zgody od wszystkich postronnych osób na możliwość wykonania lotu :)

Edytowane przez kouczan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Camis napisał:

 

To ten co mu platforma płaciła za hejt? Znaczu za analizy polityczne i inne ekspertyzy a hejt robił charytatywnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
11 minut temu, kouczan napisał:

A cytowanie w tym przypadku konstytucji to kuriozum takie, że nawet nie chce mi się tego komentować.

😆 Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję.

11 minut temu, kouczan napisał:

Mogę Ci pokazać zdjęcie zrobione z "terenu" przestrzeni publicznej jakim wg was jest droga publiczna, a jednak z osobami na prywatnych posesjach.

No i te osoby jakby wiedziały że takie zdjęcie zrobiłeś jak najbardziej mogą zgłosić sprawę i sądownie ubiegać się o jego usunięcie, zamazanie lub o odszkodowanie jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły.

Dlatego wcześniej pisałem o jakości zdjęć, która może zależeć od wysokości.

A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? 

Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów :D 

Edit: pogrubiłem i podkreśliłem istotną sprawę, która już poruszałem, żebyś sobie nie nadinterpretował tego co napisałem. Nie zmienia to faktu, że operator drona nie stoi ponad prawem, chyba że to służby, wtedy może mieć inne regulacje.

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, LeBomB napisał:

😆 Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję.

No i te osoby jakby wiedziały że takie zdjęcie zrobiłeś jak najbardziej mogą zgłosić sprawę i sądownie ubiegać się o jego usunięcie, zamazanie lub o odszkodowanie jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły.

Dlatego wcześniej pisałem o jakości zdjęć, która może zależeć od wysokości.

A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? 

Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów :D 

Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony. Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę.

Na serio to napisałeś? Uważasz, że jak latasz dronem, to inne przepisy Cię nie obowiązują, w tym konstytucja? Człowieku idź grzecznie oddaj licencję. - Konstytucja nie zabrania mi wykonywania lotu dronem nad terenem prywatnym. Nie wiem o jakiej licencji piszesz (albo Ty nie wiesz na jakich zasadach wykonuje się loty dronem).

A jakbyś w ten sposób uchwycił obiekt wojskowy lub jakąś infrastrukturę chronioną, to też byś się tłumaczył "przecież latałem w przestrzeni publicznej"? - to tylko pokazuje, że nie wiesz nic o lataniu dronem (polecam doczytanie chociażby o strefach). Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa.

Czyli jak będę wisiał dronem nad przestrzenią publiczną, ale na wysokości np. Twoich okien w domu i obczajał co tam robisz, to co, też nie masz prawa wnosić pretensji? No raj dla stalkerów -  czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?

Bez tytułu.jpg

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, kouczan napisał:

Po raz kolejny Ci napisze: nie wypisuj bzdur. Mylisz i mieszasz pojęcia. Wskaż mi konkretny przepis, który zabroni mi przelotu nad prywatną posesją i wykonanie zdjęcia. Wskaż mi też gdzie pisałem, że nagrywam ludzi w prywatnych domach! Nie mam w tej chwili czasu odpisywać obszerniej, ale postaram się później coś dopisać.

O boże naprawdę ...

W dniu 27.03.2024 o 07:01, kouczan napisał:

A przeczytałeś że zrozumieniem to co wkleiłeś. Wczoraj zgodnie z prawem latałem nad posesjami, ludźmi - ba nawet zdjęcia robiłem, więc przestań opowiadać jakieś głodne kawałki o zakazach lotów, bo wg twoich teorii to dronem to można sobie na polu polatać. A nie, wróć, nawet nie tam bo to w końcu prywatna posesja. 

:D

Co  do lotów  nad prywatną posesją   to :

Zakazu prawnego  nie ma  ale  musi być poszanowana prywatność  osób     ,a samo latanie bez zgody może być już naruszeniem i nieposzanowaniem prywatności ,a robieie zdjęć  czy nagrywanie   prywatnych posesji ,osób  podchodzi pod stalking  ,naruszenie wizerunku  tym bardziej   opublikujesz  gdzieś te materiały .

 

Warto zatem pamiętać, że choć przepisy dotyczące lotów dronem umożliwiają latanie nad prywatną posesją, to musi się to odbywać bez naruszania prywatności. Osoba zgłaszająca sprawę na policję może oskarżyć operatora drona o kradzież danych osobowych i wizerunku, naruszenie prywatności i nękanie

https://ironsky.pl/czy-mozna-latac-dronem-nad-czyjas-posesja/

 

I chyba tyle w tych kwestiach z mojej strony  ,bo widze ze  masz  podstawowe problemy z odróżnieniem  przestrzeni publicznej  od prywatnej  , poszanowania  czyjejś prywatności  itp itd takie podstawy zycia w społeczeństwie  . To ze masz  drona nie  uprawnia cię  do tego ze  możesz zaglądać ludziom  przez okna  nie wiadomo w jakim celu .

 

Na jesieni  była u mnie akcja    gdzie miasto za pomocą  drona sprawdzało  czym ludzie palą w piecach  jakoś  urząd  potrafił wysłać  pismo   z informacją ze  w terminie  xx   będzie latał dron  nad moją posesją  w takim i takim celu . Nawet jak nie mieli obowiązku prawnego informować o takiej akcji bo  zachowali się po ludzku i  dali takie info aby mieszkańcy wiedzieli  co jest granie  i ze nikt ich nie podgląda /szpieguje ....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, hubio napisał:

No, ale na większości kanałów na YT idzie sobie yutuber ulicą czy w Polsce, Europie czy gdzieś na świecie i opowiada o czymś, a w tle przewijają się ludzie... Przecież on nie pyta każdą mijaną osobę o zgodę, a w przypadku zatłoczonych miejsc jak dworce lub lotniska to wręcz niemożliwe... Albo są tysiące filmików bardziej amatorskich i mniej jak ktoś np. jedzie Flixbusem czy pociągiem i też zza szyb dokładnie widać przechodniów... Czyli 90% materiałów na YT jest nielegalna? Pytam nie tylko teoretycznie bo zastanawiam się sam czy kiedyś nie robić czegoś na YT.

NO zgadza się  ,ale oni nagrywają w miejscach publicznych takich jak  ulica ,dworzec ,park .... czy ktoś nagrywa filmy latając  dronem po prywatnych domach i zagląda ludziom na posesje co robią  czy jakaś laska się opala na leżaczku  ,co  kto na grillu  piecze   itp itd ? nie .

Autobus  np Flixbus  to tez miejsce publiczne ,pociąg /metro również  ,centrum handlowe  również ..... chociaż niektóre sklepy zabraniają nagrywania /zdjęć w środku .

 

Ta ostatnio popularne nagrywanie Policji podczas interwencji ... owszem można bo to funkcjonariusz publiczny  ,ale nie można bez jego zgody  upubliczniać  tego nagrania w mediach .I coraz więcej  taki upublicznionych nagrań  trafia pod sąd  ,policjanci pozywają (prywatnie) autorów  za naruszenie wizerunku  i wygrywają  te sprawy .

 

Kilka lat temu kuzyn nagrał na osiedlu   w  Zabrzu pirata  drogowego ,typ mieszkał też na tym osiedlu ale lubił sobie przygazować i przy  ograniczeniu 30km/h   jeździł dużo  szybciej . Kuzyn go  nagrał  wideorejestratorem jak go wyprzedza przed przejsciem dla pieszych i na ograniczeniu 30km/h  wrzucił film na lokalne forum .

Lokalni działacze ,chyba jjakiś  radny skierował sprawę na policję z tym nagraniem  ,sprawa w sądzie ..  2 miesiące później  kuzyn  zostaje pozwany przez    sprawcę za naruszenie wizerunku  itp itd  :) ... sprawa  w sądzie  . Fakt ze skończyło się  ugodą miedzy piratem  ,a kuzynem  ,ale finalnie kuzyna kosztowało to  6000tys  ,pirat w prawdzie został skazany  za  wykroczenia drogowe ,ale sprawę za naruszenie wizerunku wygrał ,a uzasadnienie sądu było takie ze  materiał został upubliczniony bez zgody nagranego  co stanowiło naruszenie jego  dobrego wizerunku ,oraz wywołało falę  hejtu  w jego stronę ....

 

 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, kouczan napisał:

Ale o czym Ty do mnie piszesz? Albo piszemy o czymś innym, albo kompletnie nie rozumiesz do czego wykorzystuje się drony.

A może zaczniesz czytać ze zrozumieniem? Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę...

Nawet pogrubiłem Ci i podkreśliłem mega istotne stwierdzenie, czyli:  jeżeli zdjęcie jest na tyle wyraźne żeby można było ich rozpoznać lub ustalić inne szczegóły.

Zatem oczywistym jest, że jak wykorzystujesz drona do takich zdjęć jakie dałeś, to nie ma ono przesłanek do naruszenia prywatności, bo nie da się rozpoznać szczegółów. Lecz drony można wykorzystywać w różny sposób

7 minut temu, kouczan napisał:

Cała dyskusja zaczęła się od tego, że ktoś napisał, że nie można wykonywać lotów nad prywatnymi posesjami i cały czas do tego się odnoszę.

a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie:

1. Działania operacyjne prowadziły służby specjalne

2. Nagranie pokazywało dość wyraźnie osoby wykonujące te działania.

 

Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, ale raczej powinieneś wiedzieć, że chodzi o uprawnienia, które musisz odnawiać co 5 lat, jeżeli latasz dronem o masie powyżej 250g i jako operator musisz być zarejestrowany, a dron musi mieć naniesiony numer operatora. Też o tym już pisałem, więc użycie określenia "licencja" było skrótem myślowym, bo myślałem, że to ogarniesz. 

12 minut temu, kouczan napisał:

Masz zdjęcie poniżej i pisz akt oskarżenia na googla, że publikuje zdjęcie obiektu wojskowego jakim jest jednostka wojskowa.

Pisałem już też o tym, że można od googla ubiegać się o wymazanie obiektów prywatnych, o to samo może upomnieć się jednostka wojskowa. To jest ich sposób po prostu na polubowne załatwianie takich spraw, bez zbędnych dróg prawnych. To co innego niż zdjęcia z drona wykonywane przez osoby prywatne lub firmy, których zleceniem była jakaś konkretna działalność. Wtedy taka jednostka może iść do operatora drona i zażądać usunięcia zdjęć lub wymazania konkretnych obiektów i ma do tego prawo, jak nie to sprawa kończy się rozstrzygnięciem w sądzie.

17 minut temu, kouczan napisał:

czy ja gdzieś pisałem o zaglądaniu przez okna z wykorzystaniem drona?

Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
29 minut temu, LeBomB napisał:

(...)

 

Widzę że trafiło na operatora drona i jak już napisane że czegoś nie wolno to emocje biorą górę... - pilota :) Emocje to biorą u mnie górę jak widzę jak ktoś lata totalnie bez głowy i poszanowania innych - a takich jest 90% użytkowników dronów.

Co do licencji to ok, użyłem niewłaściwego określenia, (...) myślałem, że to ogarniesz. - skoro mnie łapiesz za słówka, to cóż: taste your own medicine

Nie, nie pisałeś i wiem o strefach, ale podałem po prostu dosadny przykład by zobrazować jak wygląda Twoje myślenie w tym temacie, że jak coś nie jest wprost zakazane to jest dozwolone. Nie, to tak nie działa, bo to co robisz musi być wykonywane z poszanowaniem praw innych osób czy Ci się to podoba czy nie. - widocznie nie wiesz jak działa moje myślenie w tym temacie. Latam z poszanowaniem prawa i prywatności. Jeżeli podczas nalotu, ktoś do mnie podejdzie i poprosi o nie publikowanie wizerunku, to postaram się mu wytłumaczyć, że charakterystyka mojej pracy nie polega na nagrywaniu wizerunku. Jeżeli to nie poskutkuje to pewnie skończy się na policji i sądzie. Ale ochrona i poszanowanie prywatności nie zabrania mi wykonywania swojej pracy. I zaklinanie przez was rzeczywistości tego nie zmieni.

To co jest przerażające w dronowaniu to nieświadomość ludzi. Kupuje sobie jeden z drugim drona. Lata i dopiero po jakimś czasie dociera do niego, że są jakieś przepisy regulujące loty.

a cała dyskusja zaczęła się od tego, że ja to napisałem, ale uwaga! w odniesieniu do nagrania z drona jakie pokazała TV Republika z przeszukania domu Ziobry, gdzie: - a jak by kręcili z chodnika kamerą to byłoby ok?

Edytowane przez kouczan
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
22 minuty temu, kouczan napisał:

pilota :)

Już jak tak się bawimy to skoro jesteś tylko pilotem, to Twoim zadaniem jest wyłącznie latanie, sprawy techniczne, rejestracja lotu itd. realizuje ktoś inny. Natomiast operator drona to osoba, która odpowiada również za całą techniczno-organizacyjną otoczkę lotu dronem :) 

22 minuty temu, kouczan napisał:

Jeżeli podczas nalotu, ktoś do mnie podejdzie i poprosi o nie publikowanie wizerunku, to postaram się mu wytłumaczyć, że charakterystyka mojej pracy nie polega na nagrywaniu wizerunku. Jeżeli to nie poskutkuje to pewnie skończy się na policji i sądzie. Ale ochrona i poszanowanie prywatności nie zabrania mi wykonywania swojej pracy

Dlatego napisałem, żebyś przeczytał ze zrozumieniem, bo wszystkie przywołane przepisy i to co wielokrotnie pisałem o tym właśnie mówią, że latać możesz, ale równie dobrze może się to wiązać z konsekwencjami od osób, których prywatność możesz naruszyć wykonywaniem swoich czynności...

22 minuty temu, kouczan napisał:

a jak by kręcili z chodnika kamerą to byłoby ok?

A czy kręcąc z chodnika kamerą mieliby podgląd na to jak wyglądają działania na całej posesji?

Edit: czy takie ujęcia wykonaliby zza płotu? Biorąc pod uwagę, że dom jest w sumie murem otoczony?

 

 

 

Edytowane przez LeBomB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie aborcja to drony :boink:co to ma wspolnego z tematem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Keken napisał:

Czterech asów, jeden lepszy od drugiego, brakuje jeszcze Mateckiego do kompletu. Widać osranie, a największe u Mateckiego i jego trolli bo cos ucichli po rekwiracji laptopów i telefonów Mateckiego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...