Skocz do zawartości
kamilkusio

Baldur's Gate 3

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, joloxx9 napisał:

Nie gralem w bete od czasu update 4, nadal wyglada to tak, ze praktycznie co walke trzeba wracac do obozu, zeby cooldowny z czarow zeszly? 

Nie jest to irytujace/meczace na dluzsza mete?

Też jestem ciekaw jak to będzie wyglądać w BG3. W Patfinderze: WOTR jest podobnie. W efekcie większość walk biłem zwykłymi atakami bo nie chciałem marnować skilli. Coś w stylu chomikowania mikstur "na później".

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DeIntegroo napisał:

Też jestem ciekaw jak to będzie wyglądać w BG3. W Patfinderze: WOTR jest podobnie. W efekcie większość walk biłem zwykłymi atakami bo nie chciałem marnować skilli. Coś w stylu chomikowania mikstur "na później".

O tym wlasnie mysle, zeby nie doprowadzic do sytuacji gdzie boje sie uzyc zaklecia bo znowu trzeba bedzie wracac do obozu etc. 

Choc z tego co widzailem, czeste powroty do obozu sa wskazane bo tam tez sie duzo dzieje, wiec moze to pewien sposob by wymusic to na graczach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak będzie. Tak samo jest w BG1 czy w dwójce. Dopiero potem mając spory wachlarz czarów nie musiałem tak często odpoczywać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedyny minus, że w trakcie obozowania mija 8 godzin. Ponoć czas ma mieć wpływ na niektóre zadania. No i zakładając, że ścigamy się z czasem z powodu tego, co mamy w głowie, zbyt wiele odpoczynków może mieć jakieś negatywne skutki. :-)  Ale to sobie gdybam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak grałem w poe1 czy poe2, czy teraz BG2 i uprzednio ograny BG1, to jak się zaznaczy odpoczynek do wyzdrowienia to trochu mija tego czasu, ale zawsze włączałem tą opcją by się wyleczyć, bo po to głównie jest odpoczynek i ewentualnie dla zresetowania czarów, czy pojawienia się ich po dodaniu do księgi czarów.
Zobaczymy co będzie, premiera tuż tuż. :wiggle:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy hint odnośnie towarzyszy, że podobno będzie można ich respecować na inną klasę oprócz Shadowheart i Wylla, którzy zawsze w rozmowie będą mieli opcję kleryka/czarownika nawet po respecu, co niby wynika z ich historii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie podobno, wrzucałem info, jest na poprzedniej stronie:
stąd: https://store.steampowered.com/news/app/1086940/view/3655285307835439472

Cytat

In Baldur’s Gate 3, you have the freedom to respec not only your chosen protagonist’s class but also that of your playable companions and pre-authored Origin characters, whether you’re looking to make a few adjustments to their existing build, you’ve got a burning desire to experiment with entirely new playstyles and class combinations, or you just want to create an all-badger supergroup.
Keep in mind that certain Origin stories are closely intertwined with their characters' respective classes. If you’re opting for a non-cleric Shadowheart or a Wyll without his warlock pact, this will undoubtedly influence your roleplay options in dialogues and the overall narrative for these characters. But their stories will instead be yours to create.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Patrzcie tylko na jakość grafiki, na ujęciu z tym pchlarzem:

- miejscami grafa rodem z przed 15lat (albo gorzej).

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie że na paru zbliżeniach będzie rozmazana faktura tu i tam? Większość czasu i tak spędzisz w widoku z oddaloną kamerą.

Jeśli gra dowiezie na tych wszystkich frontach na których obiecuje dowieźć, to jest to sensowny kompromis. Tym bardziej że na innych ujęciach wyglada to bardzo dobrze.

  • Like 1
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja to chyba jutro spedze godzine na samym wyborze postaci :E 

19 godzin temu, Kyle_PL napisał:

Patrzcie tylko na jakość grafiki, na ujęciu z tym pchlarzem:

- miejscami grafa rodem z przed 15lat (albo gorzej).

No i co  z tego?

Ile jeszcze "brzydkich" gier odnoszacych wielki sukces musi wyjsc zebyscie zrozumieli, ze gramy i odbieramy produkt jako calosc? 

Tak 10% tekstur w bardzo ladnej grze bedzie srednich - literally unplayable. jezeli to jest Twoj najwiekszy zarzut odnosnie tego tytulu to swietnie.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, joloxx9 napisał:

 jezeli to jest Twoj najwiekszy zarzut odnosnie tego tytulu to swietnie.

Również jestem tego zdania. Jeśli to będzie chodzić adekwatnie do tego jak wygląda, a gra będzie po prostu "miodna", to nie będę marudził. Promis 😋

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam, przed chwilą odpaliłem ostatni raz zobaczyć jak działa, wywaliłem z dysku wraz z zapisami.
Działa bardzo ładnie, blokada w grze na 70fps, 1440p z DLAA wszystko maks, użycie grafiki w gaju druidów ok 80-90%, poza lokacją druidów też nie ma problemu. Na pewno zapodam ściąganie po 17, i jak tylko się ściągnie zabieram się za granie.
Na pierwszy rzut idzie zabawa w kreatorze postaci, a jako, że nadal wałkuję co wziąć, to taki wybór zajmie z godzinkę, oby. Potem jeszcze wybór poziomu, normalny albo taktyczny, decision decision:E I tak zajmie trochu czasu zanim dojdziemy do normalnej rozgrywki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
42 minuty temu, Reddzik napisał:

Działa bardzo ładnie, blokada w grze na 70fps, 1440p z DLAA wszystko maks,

W sensie stałe 70fps bez spadków? Jeśli tak, to faktycznie jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie no dobry żart milordzie. Dadzą chociaż preload.

Mnie to nie problem, pójdzie szybko. Wielu nie ma super duper łącz. Dla nich to będzie koszmar 120gb.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Unfortunately we’re unable to make Baldur’s Gate 3 available for pre-load — Steam doesn’t support pre-load for Early Access titles because switching to pre-load would break the game for people currently playing Early Access.

https://twitter.com/baldursgate3/status/1686473840690343936

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jutro to dopiero będą Wrota Baldura jak całe to towarzystwo zacznie pobierać 120gb :E.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, DeIntegroo napisał:

Ale się już dłuży, co? :D

Żebyś wiedział! Nawet sprawdzam newsy czy może jakimś cudem puszczą wcześniej XD

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja na spokojnie, bez spiny, bez stresu, kupię za 2-3 lata... :E 

Edytowane przez Zas
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem ile jest tu graczy z mojego rocznika (43 lata na karku) ale doskonale pamiętam...

Jak za małolata brat od kogoś przytargał BG1 w pudełku na 5 (słownie pięciu) płytach! To był szał w tamtych czasach! Połowa osiedla wpadała do mnie aby tego doświadczyć XD

Pamietam jak nawet w pięciu typa każdy grał jedną postacią i wydawał polecenia w czasie walki  😅

Dziś oczekiwanie na te ostatnie godziny jest samym w sobie ciekawym doświadczeniem ;)

Życzę Wam wszystkim fantastycznej przygody jutro i oby tamte wspomnienia na nowo ożyły.

Larian rozbijcie bank!  ⚔️

Edytowane przez Userkamil
  • Like 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w grudniu 41, ale dopiero teraz przechodzę BG2 i to w edycji EE, jestem w 5 akcie, w tamtych czasach nie miałem kompa, i jakoś mnie takie gry mniej interesowały, a teraz takie RPG, to biorę z pocałowaniem ręki.:E
Spokojnie, poczekam do jutra, miałem w planach być punktualnie o 17, ale nie wiem czy jednak się wyrobię, bo z lekka zmieniły mi się plany.

Edytowane przez Reddzik
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, Userkamil napisał:

Nie wiem ile jest tu graczy z mojego rocznika (43 lata na karku) ale doskonale pamiętam...

No proszę, nie wiedziałem że kolega również z najlepszego rocznika :) 

25 minut temu, Userkamil napisał:

Życzę Wam wszystkim fantastycznej przygody jutro i oby tamte wspomnienia na nowo ożyły.

Zabawa będzie, ale zdecydowanie nie jutro. Po ostatnich 2-3 latach nie umiem już grać na premierę i się niepotrzebnie denerwować. Pewnie pobawię się kreatorem i tyle, a potem pochylę się nad forami i zobaczymy czy będę czytał że gra WOW SUPER HIPER czy bardziej w stronę to mi nie działa tamto mi nie działa spadki do 15 fps'ów wywala do pulpitu i temu podobne :D 

  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Element Wojny napisał:

czy bardziej w stronę to mi nie działa tamto mi nie działa spadki do 15 fps'ów wywala do pulpitu i temu podobne :D 

Mam nadzieje, że ludzie naprawdę chodź ten jeden raz nie zasrają tego wątku żalami o słabsze tekstury tu i tam...

BG to bardziej forma ''czytania'' książki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Userkamil napisał:

Mam nadzieje, że ludzie naprawdę chodź ten jeden raz nie zasrają tego wątku żalami o słabsze tekstury tu i tam...

BG to bardziej forma ''czytania'' książki...

Ja nie tekstur się obawiam, tylko tego że gra ma multum możliwości fabularnych, gdzie coś można zrobić na 3-4 sposoby, a każdy wybór prowadzi do jeszcze innych możliwości itd. Na tym polu obawiam się problemów, bo EA miało ich w cholerę, a wersja day1 jest sporo zmieniona i zawiera content, który w ramach EA nie był testowany. Nie zrozum mnie źle, ja Lariana bardzo lubię i szanuję, ale rozmawiałem z ludźmi jak wyglądała premiera DOS2 (wersji podstawowej), i tam też nie było różowo, dopiero dopracowana wersja Definitive tak naprawdę pokazała moc tego tytułu. Nie chciałbym napatoczyć się na taki zonk jaki miałem z Wieśkiem 3, że po dotarciu na Skellige miałem koniec gry, bo trafiłem na game-breaking buga i każdy próba powrotu to był pulpit, bo przeszedłem JEDNEGO questa w "niestandardowy sposób". 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Bicie go po kostkach szybko weryfikowało że nie tędy droga 🙂. No ale długa walka, i później każdy błąd mógł być bardzo zły w konsekwencjach. Gael no aż taki straszny nie był(po Midirze), dość przewidywalny, ale jak go trzymałem blisko w drugiej fazie, to już ta niby trzecia była formalnością 😁 ogólnie bardzo fajne dwa dodatki, nie powiem myślałem że będą "lżejsze" 
    • Cześć, można liczyć na kod na poniższy zestaw? https://www.x-kom.pl/lista/7juw9kwg5
    • A to już zależy od długości szkolenia. Jeżeli mówimy o miesiącu, dwóch i więcej to należało by płacić tyle ile ktoś zarabia. Z zapewnień generała wynika, że chcą zachęcać do aktywnego udziału w wojsku a nie zniechęcać i ludziom niszczyć życie. Wiem, że to frazesy ale to nie 20 wiek i druga wojna światowa teraz z dnia na dzień pakujesz się i wyjeżdżasz do pracy do innego kraju na świecie.
    • Co tu wyjaśniać? Marketing, polityka sprzedażowa, analiza zysków vs strat przy danym zagraniu. Cenzura jest wtedy, gdy z jakichkolwiek powodów ktoś zakrzywia rzeczywistość, albo prawdę historyczną. Gdy ktoś robi grę historyczną z III Rzeszą i Hitlerem, które są prawdą historyczną i WSZYSTKIM pasuje i gra, i design i historia i nic nie budzi niczyich wątpliwości - a tylko "zainteresowanemu" nie pasuje i nagle w grze znikają pacywki, flagi III Rzeszy i charakterystyczny wąsik postaci. Jeżeli 50 krajów dostaje grę w wydaniu oryginalnym, a jeden w zmienionym, to jest cenzura. Po pierwsze KRZYWI całkowicie zamysł gry i wizji, po drugie ewidentnie gwałci prawdę historyczną, bez której całość traci sens, itd itd. Jeżeli ktoś zrobi grę o partii politycznej, jej działaniach, o tym, że na ulicach pałuje się kobiety na demonstracjach pokojowych i... nie przeszkadza nikomu ZAWARTOŚĆ gry (oceniają jako świetną), ale jedynie fakt, gdzie to mam miejsce jest zaporą - świetna wydamy! ale nie może tam być PL tylko... Chorwacja - to to jest już cenzura. Jeżeli jestem devem i zrobię grę o... Conanie albo innym Thorgalu i w ferworze developerki zrobię mu metrowego pindola, a wydawca powie, ale ten metrowy pindol niczemu nie służy. Zamiast przysporzyć odbiorców - nagoni przeciwników, podniesie PG, i co ważne jest obyczajowo głupie albo obrazoburcze = optujemy za skróceniem pindola. Tak będzie lepiej sprzedażowo, wizerunkowo, excelowo. Ma to mieć to sensowną argumentację - a nie być jedynie "widzimisiem" lub niewygodą / niepoprawnością polityczną. Jeżeli nie zmienia treści, fabuły, historii, wydarzeń historycznych (jeżeli są) jest to zwykły lifting marketingowy. Przecież gdyby tej krwi od początku było mało, to nikt nie podnosiłby tematu. ale fakt, że "ktoś nam coś zabiera" jest powodem do sapania. Choć to kompletnie nic nie wnosi do rozgrywki, fabuły, treści. Sapanie na zasadzie "nie, bo nie! oddwać!".   
    • Zostań przy swoim, zmień tylko płytę ale na TUFa. Asrocki są dość, że tak powiem - surowe, nawet te wysokie modele. Z pewnością sam UEFI w ASUSie jest dużo lepiej skonstruowany i bardziej przejrzysty. Masz fajną sztukę 5600, więc póki co nie szukałbym dziury w całym. Do 1440p powinien jeszcze jakiś rok-dwa styknąć. Później sprzedasz całość i przeskoczysz sobie na AM5. Co do inteli to się wypowiadał specjalnie nie będę, ponieważ od dłuższego czasu jak słyszę że strugają te same klocki podnosząc jedynie zużycie W to jakoś nie mam potrzeby patrzenia w tą stronę. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...