Skocz do zawartości
kamilkusio

Baldur's Gate 3

Rekomendowane odpowiedzi

Nigdy nie grałem w Baldur Gate 1,2. żałuje bo jakoś tak wyszło. Grałem z 2-3h dawno temu ale coś mi się komputer psuł i wieszała się gierka. Kupiłem obydwie części na konsole. Teraz będzie 3. I zastanawiam się co robić. Zakupić nową a dopiero później powrócić do starszych odsłon? Czy fabularnie będą one powiązane? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, Reddzik napisał:

Jak się ma lepszą "wartość" pieniądza to ma się lepsze ceny, a u nas, no cóż jest gorzej to i wszędzie drożej.:szczerbaty: Musi być zachowany ten równy poziom, inaczej mówiąc(cytując klasyka) musi być płaskowyż ?

Na szczęście masz GOG'a, DRM free, i cena cały czas taka sama. Nie wiem skąd u ludzi bierze się to dziwne przywiązanie do Steama.

  • Confused 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, ToCav napisał:

Nigdy nie grałem w Baldur Gate 1,2. żałuje bo jakoś tak wyszło. Grałem z 2-3h dawno temu ale coś mi się komputer psuł i wieszała się gierka. Kupiłem obydwie części na konsole. Teraz będzie 3. I zastanawiam się co robić. Zakupić nową a dopiero później powrócić do starszych odsłon? Czy fabularnie będą one powiązane?

Nie wydają się być powiązane fabularnie. Mówię tu z własnego doświadczenia - przeszedłem Early Access dwa razy i o protagoniście pierwszych dwóch odsłon znalazłem jedną wzmiankę w tekście. Ostatecznie pewnie będzie podobnie, chociaż z leaków/trailerów wynika, że wraca dwoje towarzyszy - jeden jako znowu potencjalny towarzysz, druga w wątku głównym. Sam też w BG1/BG2 nie grałem, próbowałem przebrnąć przez BG1 w ramach przygotowania do BG3 oraz w celu posłuchania wychwalanego polskiego dubbingu, ale odbiłem się po 3 godzinach. Gameplayowo nie mają nic do siebie jak byś się nad tym zastanawiał.

Zdaniem niektórych weteranów BG1/BG2, BG3 nie ma nic wspólnego z nimi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Element Wojny napisał:

Na szczęście masz GOG'a, DRM free, i cena cały czas taka sama. Nie wiem skąd u ludzi bierze się to dziwne przywiązanie do Steama.

Kupiłem na gogu. Żeby tam też nie podnieśli ceny. Zainstalowałem i zobaczę jak to wygląda i działa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
38 minut temu, vonszpon napisał:

Zdaniem niektórych weteranów BG1/BG2, BG3 nie ma nic wspólnego z nimi ;)

Może to i lepiej. Ogrywałem BG1 i BG2 na premierę w latach 90-tych i bawiłem się niesamowicie, ale wracając kilka lat temu odbiłem się od nich po niecałej godzinie.

Czasem lepiej nie kierować się sentymentem :) 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 minut temu, Element Wojny napisał:

Może to i lepiej. Ogrywałem BG1 i BG2 na premierę w latach 90-tych i bawiłem się niesamowicie, ale wracając kilka lat temu odbiłem się od nich po niecałej godzinie.

Czasem lepiej nie kierować się sentymentem :) 

A ja wracam co 2-3 lata i dalej świetnie się bawię.

Ale Divinity też jest świetne, więc chętnie zagram w 3. ☺️

Edytowane przez crush
  • Like 1
  • Haha 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekam bardzo na BG 3 ponieważ zakochałem się w DoS II. Chciałbym pograć w coś podobnego do czasu premiery najnowszej gierki od Larian. Coś polecicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada się absolutnie fantastycznie !

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wow, po prostu wow. Niesamowicie to wygląda.O ile jestem zazwyczaj sceptycznie nastawiony do takich materiałów, to Larian jest jednym z 2 studiów, którym jestem w stanie zaufać.

18 godzin temu, DeIntegroo napisał:

Czekam bardzo na BG 3 ponieważ zakochałem się w DoS II. Chciałbym pograć w coś podobnego do czasu premiery najnowszej gierki od Larian. Coś polecicie?

DOS jest trochę w swojej własnej kategorii (i lidze), ale możesz się przyjrzeć serii Pillars of Eternity, tylko że tam walka jest nastawiona na czas rzeczywisty z pauzą (chociaż chyba oficjalnie jest turn-based mode). Mi się spodobał najbardziej Pathfinder: Wrath of the Righteous (15 zł na bazarku), moim zdaniem ciekawy świat stworzony przez Paizo, chociaż sama gierka dosyć długa (jest i system turowy i czas rzeczywisty z pauzą, można się między nimi płynnie przełączać). DOS I może się wydawać downgradem po przejściu najpierw DOS II. Jeszcze jest Tyranny, ale czeka u mnie w bibliotece na swoją kolej ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, vonszpon napisał:

DOS jest trochę w swojej własnej kategorii (i lidze), ale możesz się przyjrzeć serii Pillars of Eternity, tylko że tam walka jest nastawiona na czas rzeczywisty z pauzą (chociaż chyba oficjalnie jest turn-based mode). Mi się spodobał najbardziej Pathfinder: Wrath of the Righteous (15 zł na bazarku), moim zdaniem ciekawy świat stworzony przez Paizo, chociaż sama gierka dosyć długa (jest i system turowy i czas rzeczywisty z pauzą, można się między nimi płynnie przełączać). DOS I może się wydawać downgradem po przejściu najpierw DOS II. Jeszcze jest Tyranny, ale czeka u mnie w bibliotece na swoją kolej ;)

A czy przypadkiem tryb turowy nie jest tylko w 2 części Pillarsów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tryb turowy został dodany do Pillars of Eternity Deadfire, czyli drugiej części i jest do wyboru tryb turowy i rzeczywisty z pauzą. Tyrany tez całkiem całkiem, Patfinder jeszcze nie grałem, ale podobno warto, zwłaszcza druga część. Pillars of Eternity 2 bardzo polecam, jest moim zdaniem dużo lepsze od jedynki, która mnie trochę wynudziła.

Ogólnie jestem zdania, że  z tych wszystkich nowszych staroszkolnych cRPG wydanych w ostatnich latach, to właśnie seria Pillars of Eternity zasługuje na tytuł spadkobiercy Baldurs Gate i Patfinder. Jest jej najbliżej do Baldurów i można trochę powiedzieć, że to Baldurs Gate we współczesnej grafice. Natomiast BG3 od Larian, to nic innego jak Divinity Original Sin 3, oczywiście będzie to rewelacyjne cRPG, ale z Baldurami będzie je łączył tylko i wyłącznie tytuł,  gra się w to jak w w DOS3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit: Ktoś mnie już ubiegł :)
Tyrany też chyba nie ma trybu turowego?

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma, przynajmniej jak grałem lata temu to nie było, na pewno dodali do PoE Deadfire.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, skunRace napisał:

Nie ma, przynajmniej jak grałem lata temu to nie było, na pewno dodali do PoE Deadfire.

ale ten w Deadfire jest taki na pół gwizdka. Gra była balansowana pod czas rzeczywisty z pauzą i sporo mechanik po prostu nie działa.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, ja grałem jak jeszcze nie było wyboru, wiem tylko, że jak wprowadzili tryb turowy, jakiś czas był w wersji beta, może wtedy grałeś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przekopałem trochę tych gier RPG. Początkowo byłem zdecydowany na Pillarsy ale kurcze, ta gra jest jak dla mnie archaiczna. Wiem, że ona pewnie jest specjalnie stylizowana na te klasyczne RPGi ale no to nie dla mnie. Szukałem dalej i wybór padł na Pathfinder: WotR. Jak zacząłem tworzyć postać to się za głowę złapałem 😛 Ale ogólnie przyjemne jakieś te interfejsy i grafika miodna. Mam nadzieję, że rozgrywka będzie również dobra. Spolszczenie jest na nexusie jak coś. Dzięki za propozycje wszystkim. 

PS: Sory za offtop 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie to na blogu Playstation i mowa o krótkim przełożeniu gry, jak i garść screenów
https://blog.playstation.com/2023/06/29/new-details-on-baldurs-gate-3-character-creation-and-companions-out-september-6

Cytat

Originally due to launch on August 31, we’ve decided to release Baldur’s Gate 3 for PS5 on September 6. This brief delay allows us more time to achieve our ambition of 60 frames per second, thanks to the power of PlayStation 5. For those of you who purchased our gigantic Collector’s Edition (limited stock still available), don’t worry, we’ve got your back. We’ll be emailing you codes so you can jump in on September 3, at the start of the September 3 72-hour Early Access period that comes with the Deluxe Edition.

A tu chyba najlepszy news
https://www.gry-online.pl/newsroom/baldurs-gate-3-premiera-przyspieszona-na-pc-i-opozniona-na-ps5/z4259b2

Cytat

Przynoszę świetne wieści dla fanów RPG, którzy wyczekują premiery Baldur's Gate III… przynajmniej tych, którzy zamierzają grać na PC. Larian Studios ogłosiło, że na komputerach trzeci „Baldur” ukaże się niemal miesiąc wcześniej, niż pierwotnie planowano – 3 sierpnia zamiast 31.
 

 

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Super wiadomość. Akurat będę miał miesiąc do urlopu, żeby sobie na spokojnie przejść przed wyjazdem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i pięknie, akurat wrócę z urlopu i będzie grane :) jaką klasą będziecie grać? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sobie Monka spróbował. W NWN (D&D 3.0 i 3.5 NWN 2) był świetny i jestem ciekaw jak będzie wyglądał w takiej grze. Ale z tych klas którymi grałem w EA to trudno będzie coś wybrać. Bardzo podobał mi się wizard, szczególnie jak potem kula ognia wjechała. :E

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja chyba zagram gotową postacią tak jak grałem w DOS2, ale to zobaczę, zależy od charakteru i klasy jakie będą do wyboru.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za ewenement, że gra wyjdzie wcześniej niż zapowiadali? :E

Z klasą to mam sporą zagwozdkę, bo nie chciałbym brać czegoś co mają towarzysze, bo dziwnie jak jest dwóch Wizardów w party...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...