Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

k_p_n_b

LCD 32" do PC czyli OGROMNY monitor do filmów, gier, netu, tekstu etc

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

W tej chwili posiadam NEC 20WGX2 (model pierwszy) o przekątnej 20.1" (1680x1050) i do niektórych zadań jest zdecydowanie za mały. Jakość obrazu jak dla mnie super, jednak od pewnego czasu szukam jakiegoś większego monitora ponieważ komputer przenoszę do dużo większego pokoju. Znalazłem wprawdzie kilka sztuk 30" monitorów LCD ale ich ceny były po prostu zbyt szalone. Jakiś czas temu znalazłem ciekawą (wydawać by się mogło) alternatywę. Samsung LE32A551 (lub jakiś inny serii 5 bo chyba są jeszcze jakieś z full hd) - 32" cale - Natywna rozdzielczość : 1920 x 1080 - Stopa kontrastu dynamicznego : 15000:1 - Czas reakcji : 5ms. Pełne wsparcie dla PC. Cena w tej chwili najtaniej za ok. 2.400zł nowy z dwuletnią gwarancją. Minusem jest pobór mocy = 180W. Podpięta będzie do niego antena TV, PC i konsola.

 

W teorii pomysł wydaje mi się całkiem dobry, cena też wcale nie odstrasza. I właśnie w związku z tym mam kilka pytań, które przed wydaniem kasy w ciemno chciałbym zadać.

 

Czy takie LCD TV/PC dają równie dobry obraz z PC jak zwykły monitor LCD (np. jak ten mój NEC)?

 

Czy w tej cenie dostanę cokolwiek lepszego (podobnych rozmiarów)?

 

Jaki kabel HDMI-DVI najlepiej kupić?

 

Czy rzeczywiście ten LCD podłączony jako monitor PC jest taki idealny jak czytam tutaj? http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=373020

 

Który dokładnie model najlepiej wziąć? 551? 556? Są inne? Czym się różnią?

 

Polatałem dzisiaj po mieście i obczaiłem dokładnie te Samsungi. W Electro World mieli włączone LCD zarówno z serii 5 jak i 6 (te bardziej czerwone). Serii 6 w opcji 32" nie ma sensu brać ponieważ nie różni się niczym oprócz obudowy i odblaskowej powłoki matrycy, no i oczywiście za to liczą sobie +400/500zł. Obraz jest identyczny na obu monitorach (przy tych samych ustawieniach) - oba stały obok siebie i było to wyraźnie widać. 100Hz i inne bajery zaczynają się w serii 6 dopiero od 37", która jest za duża jak na moje potrzeby.

 

103385.jpeg

 

Seria 5 32"

103354.jpeg

 

Seria 6 32"

103355.jpeg

 

Jeszcze jedno - "specjalista" z Electro World (pracownik/doradca) powiedział mi, jak go zapytałem o te Samsungi, że on by tego nawet "do ręki nie wziął" (dosłownie). Zapytałem dlaczego to powiedział, że za tą kasę można wziąć dużo lepszy LCD i pokazał mi jakiegoś Panasonica HD Ready (rozdziałka 1366 x 768, czas reakcji dużo gorszy, kontrast też gorszy). Nie zrozumiałem do końca dlaczego taki był jego wybór a on sam też jakoś nie potrafił uzasadnić swojej opinii. Ktoś wie o co mu chodziło? Te samsungi mają jakąś poważną wadę, o której się nie mówi?

 

Swoją drogą ceny w electro też szalone - te LCD dużo droższe niż u innych - głośniki Logitech Z-5500 też patrzyłem bo chcę dokupić i w necie są za ok. 900zł a u nich 1299zł :o

 

Jak zwykle proszę o kulturalną, rzeczową dyskusję :D

 

PS. Przepraszam za bałagan w pytaniach i ogólny taki mętlik ale mam bardzo dużo na głowie i za dużo myśli na raz :)

 

---------------------------------------------------------

 

Edit: wysłałem zapytanie do samsunga jak to jest z tymi 100Hz w 656 bo na stronie mają napisane raz, że ma a później, że nie ma.

 

Telewizor wyposażony jest w technologię 100Hz Motion Plus. Jest to

technologia dzięki której obraz jestbardzo płynny a jakość wyświetlanych obrazów jest bardzo wysoka. Sama matryca jednak nie jest 100Hz.

 

Czyli mają dodaną technologię 100Hz Motion Plus a nie mają 100Hz matryc :hmm: No i nie wiem co lepiej byłoby wybrać serię 5 czy 6, czy może jeszcze zupełnie co innego :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli mają dodaną technologię 100Hz Motion Plus a nie mają 100Hz matryc :hmm: No i nie wiem co lepiej byłoby wybrać serię 5 czy 6, czy może jeszcze zupełnie co innego :/

Pozwól, że się wtrącę w tej kwestii. To tylko chwyt marketingowy, żeby zamącić w głowach klientów. Pamiętaj, że z natury LCD nie migocze, a plazmy, owszem (tak samo jak telewizor zwykły).

 

Pewnie chodzi tu o przemnożenie razy dwa wyświetlania obrazu z przeplotem. A jak wiadomo, przeplot to naprzemienne wyświetlanie parzystych i nieparzystych linii obrazu.

 

Za Wikipedią:

"Stosuje się ją w celu zmniejszenia pasma przenoszenia przesyłanego sygnału, bądź w celu zwiększenia pozornej rozdzielczości wyświetlanego obrazu. W telewizji stosowana głównie do zmniejszenia efektu migotania ekranu (dwukrotnie częstsze wyświetlenie połowy linii, zamiast rzadszego wyświetlania pełnej klatki)."

 

Wracając do tego kitu, prawdopodobnie jest z tego powodu:

"Ze względu na coraz większe i jaśniej świecące kineskopy problem migotania powrócił, rozwiązano go poprzez zwiększenie częstotliwości wyświetlania do 100 Hz. W tych telewizorach odbierany sygnał obrazu jest zapamiętywany i wyświetlany z dwukrotnie większą częstotliwością i każdy dwa razy."

źródło: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przeplot

 

Obraz PAL to 50 Hz więc 2x50=100Hz :cool:

 

Właśnie mam taki telewizor kineskopowy Grunding z odświeżaniem ekranu 100Hz - mniej męczą się oczy.

 

Podsumowując, nie zwracaj uwagi na to. Patrz jakie ma kąty widzenia (najlepiej 178 st w obie strony), kontrast nominalny (nie dynamiczny) i miało sporą regulację podświetlenia. No i czas reakcji (adekwatny do matrycy xPVA - ma wyświetlać pełną paletę kolorów 16-bitów, jeśli masz go używać też do Photoshopa).

 

A, zapomniałem. Jeden z forumowiczów ma właśnie telewizor 32' jako monitor komputerowy. Dodam linka do tego tematu jak tylko znajdę.

 

PS. Oto ten link :) Recka 32' Samsung. Seria 5.

 

http://forum.pclab.pl/t373020.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Koleżka kupił taki telepator: http://www.allegro.pl/item396894096_nowy_f...ep_wroclaw.html

Pod kompem śmiga aż miło,filmy spoko.Nie wiem jak na programach graficznych,lecz gdybym miał sam kupowac-to ten :cool:

No ten właśnie oglądałem (jest na focie wyżej) oraz model z serii 5 (LE32A551). Różnice między nimi niewielkie. Parametry takie same tylko A656 ma jakichś tam kilka dodatkowych bajerów, powłokę crystal clear itp. Przeszukałem wszystkie fora jakie mogłem znaleźć i mimo tego, iż modele te są zbliżone to A656 ma lepszą opinię niż A551. Różnica cenowa to ok. 300zł. LE32A656 mogę mieć za 2700zł.

 

[obszerna wypowiedź]

Flash po tym co napisałeś widzę, że orient masz o wiele lepszy ode mnie w tym temacie. Powiedź mi, jeśli możesz, czy w teorii kupno LE32A656 do PC to dobry wybór? Specyfikacje tego LCD znasz - nie będzie rozczarowania jakością obrazu z PC po przesiadce z NEC 20WGX2?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja z kolei odradzałbym Samsungi. Nie są to złe telewizory, ale kojarzą mi się z marketową masówką. Sam kilka miesięcy temu bardzo długo wybierałem LCD i po lekturze kilku specjalistycznych forów oraz spędzeniu ładnych paru godzin w sklepach zdecydowałem się na Sharpa 32WD1E. Nie wiem jak jest teraz, ale wtedy był to jedyny telewizor w przedziale cenowym do 3 tys., który w całości był składany w Japonii, a nie na polu ryżowym czy kurzej fermie w Chinach. Porównywałem go ze stojącymi obok Samsungami i czułem się tak, jakbym przyrównywał Volvo do Fiata Pandy - inna klasa po prostu! :E Dobre są również Panasoniki i JVC, a z plazm Pioneery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
...

Też mi gość pokazywał właśnie Sharpa 32" Full HD w podobnej cenie. Stał obok tych Samsungów (A656) i niestety to on wyglądał przy nich jak "Fiat Panda" :/ Panasonic też dołączył do porównania ale nie był Full HD.

 

Edit: kurde nie mam tutaj laptopa z DVI - podjechałbym do sklepu i poprosił o podłączenie do A656 :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A ja polecam Philipsa z serii pfl5603

matryca 12 bit , 4xhdmi ,port usb itd

Powiem Ci, że sprawdziłem go na szybko i cena oraz wygląd mi pasuje (kwota podobna do LE32A656). Jest taki sam Philips tylko w 32" (ten ma 37" więc ciut za dużo)? Na allegro nie mogę znaleźć odpowiedniego modelu.

 

np. tutaj http://www.marketmedia.pl/index.php?lang=p...p;partner=ceneo

 

FlashMan pisał wcześniej, że paleta ma być 16bit a nie 12. Chyba, że to nie o to chodzi.

 

Jak ten Philips sprawdza się w roli wielozadaniowego monitora PC? Samsungi jakoś sobie radzą czytałem wiele pozytywnych opinii. Ten ambilight nie zaczyna wkur...zać po 15 minutach oglądania? Kontrast ma niby lepszy ale czas reakcji gorszy. Jasność identyczna. Ten Philips jest tani jak na 37". Przeszukałem stronę Philipsa z filtrem na odpowiednie parametry i 32" full HD jest 32PFL9603D/10 lub większy 37PFL7603D/10 - oba są chyba za drogie bo do 3.000 się ani jednego ani drugiego nie wyrwie

 

Jaka jest różnica między tym 5603D a np. 9603D? Czy 37PFL5603D ma to podświetlenie z tyłu czy nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Flash po tym co napisałeś widzę, że orient masz o wiele lepszy ode mnie w tym temacie. Powiedź mi, jeśli możesz, czy w teorii kupno LE32A656 do PC to dobry wybór? Specyfikacje tego LCD znasz - nie będzie rozczarowania jakością obrazu z PC po przesiadce z NEC 20WGX2?
Powiem Ci szczerze, oglądałem wszystkie telewizory jakie mieli wystawione w RTV EURO AGD, Makro i w MediaMarkt. LCD FullHD są idealne do oglądania filmów i kanałów HD. Niestety, nie widziałem w tych sklepach na żywo akcję z komputera. Jedynie w sklepie komputerowym Shift w Szczecinie widziałem pulpit Windowsa na TV 32' chyba Samsung, wersja HD Ready. Szkoda gadać, obraz był strasznie nieostry, tylko wielkość ekranu robiło wrażenie.

 

FlashMan pisał wcześniej, że paleta ma być 16bit a nie 12. Chyba, że to nie o to chodzi.
Wiem, że jesteś rysownikiem i ważne są dla Ciebie kolory. Tamten TV od Philips ma 12-bitową paletę a więc 2^12 = 4096 a w przypadku 16-bitowej jest 65536 kolorów. Więc jak widzisz, jest spora różnica. Tamten telewizor musi się posiłkować tzw dithering i generuje przekłamania kolorów.

 

Powiem Ci szczerze, że większość telewizorów jest oparty na matrycy TN a to niedobrze - słabo odwzorowują kolory i mają wstawione dopalacze. Tak więc proponuję osobno monitor, osobno tuner TV (zewnętrzny).

Moje typy to:

 

HP LP2465 i HP LP3065

 

i do tego tuner TV np. Compro V300 (właśnie jestem w takiej kombinacji tj. HP W2207H i ten tuner - super sprawa, a że to na matrycy TN to mi nie przeszkadza, nie jestem grafikiem).

 

No wiem, nie ułatwiam Ci sprawy :( Jeśli zrezygnujesz z pracy Photoshop przy TV FullHD to wtedy nie ma sprawy no i czas reakcji matrycy jest też nie istotna. Wtedy ważne są kąty widzenia (są różne 170/170 - gorsze i 178/178 st. - lepsze), ilość złączy z tyłu, gwarancja no i sam obraz (czy umie dobrze symulować płynne przejścia kolorów).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Moje typy to:

 

HP LP2465 i HP LP3065

 

Opinia posiadacza:

HP LP3065 - Projektuje 3D, więc im większy monitor tym lepiej. HP jest w atrakcyjnej cenie, ale nadaje się na telewizor a nie na monitor. Obraz jest migotliwy (jak po naciągnięciu pończochy na panel), trudno mówić o jednolitości barw, subpixele jakby były widoczne. Z bliska (odległość do pracy a nie oglądanie filmu) obraz bardzo męczył. Pierwszego dnia zgłosiłem reklamację, następnego dostałem drugi panel z serwisu na jagiellońskiej i to samo. Sprawdzałem na kilku komputerach, różnych kablach i to samo. W końcu udałem się do serwisu na jagiellońskiej gdzie na ścianie wisiał taki sam monitor i sytuacja identyczna, nawet serwisant przyznał, że na tym nie da się pracować, a tam służył za TV.

Do gier zapewne się nadaje:)

 

Opinia drugiego posiadacza:

projektuje w cadzie i jak kolega wyzej potrzebowalem przestrzeni ja otrzymalem ale jakosc obrazu to koszmar przeklamania w barwach, slabe nasycenie .........

 

:( pomysł wydawał mi się fajny - cena też niezła - tego 30" można wyrwać za 3k z groszami no ale jeśli to ma tak wyglądać to zupełnie bezsensu...

 

Może zrobię tak, że zostawię NEC'a (choć chciałem go sprzedać żeby wróciło mi trochę grosza na nową k. graficzną) i będą podłączone oba do PC. Te zadania, które wymagać będą jakości zrobię na 20" a przyjemności (filmy, gry i telewizja) będą leciały przez 32" - sam nie wiem :/ Jak jest wtedy z rozdzielczością? Można ustawić, żeby na małym była 1680x1050 a na dużym żeby było to samo (jednocześnie) w 1920x1080? Chociaż z drugiej strony trochę bez sensu z dwoma LCD -_-' Kurde no nie wiem co zrobić :/ Najlepiej to byłoby przywieźć takiego LCD, podłączyć po prostu do mojego PC i zobaczyć jak to w rzeczywistości wygląda - no ale nie ma przecież takiej opcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nawet na najdroższych LCD TV (np. sony bravia seri X) ostrość obrazu nie będzie dorastała do pięt najtańszemu monitorowi o zbliżonych parametrach. Ponadto, zamierzasz robić w grafice 2D, więc wiedz, że wielkość pixela przy rozdziałce 1920x1080 w przypadku 32" zabija... nie bez powodu natywną rozdzielczością dla monitorów przy takich przekątnych jest 2560x1600 (co przekłada się też na już całkiem przyzwoitą płaszczyżnę roboczą).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nawet na najdroższych LCD TV (np. sony bravia seri X) ostrość obrazu nie będzie dorastała do pięt najtańszemu monitorowi o zbliżonych parametrach.

Skoro jest tak tragicznie to znaczy, że ten użytkownik kłamie czy jak? ---> http://forum.pclab.pl/t373020.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

LP 3065 to bardzo dobry monitor. Nawet tutaj (PCLAB) masz recenzję, jest też sporo bardzo pozytywnych anglojęzycznych.

Tak jak mówi ext 1920x1080 to za mało przy tej wielkości monitora, przestrzeń robocza marnuje się na ikonki/paski narzędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:( pomysł wydawał mi się fajny - cena też niezła - tego 30" można wyrwać za 3k z groszami no ale jeśli to ma tak wyglądać to zupełnie bezsensu...

 

Może zrobię tak, że zostawię NEC'a (choć chciałem go sprzedać żeby wróciło mi trochę grosza na nową k. graficzną) i będą podłączone oba do PC. Te zadania, które wymagać będą jakości zrobię na 20" a przyjemności (filmy, gry i telewizja) będą leciały przez 32" - sam nie wiem :/ Jak jest wtedy z rozdzielczością? Można ustawić, żeby na małym była 1680x1050 a na dużym żeby było to samo (jednocześnie) w 1920x1080? Chociaż z drugiej strony trochę bez sensu z dwoma LCD -_-' Kurde no nie wiem co zrobić :/ Najlepiej to byłoby przywieźć takiego LCD, podłączyć po prostu do mojego PC i zobaczyć jak to w rzeczywistości wygląda - no ale nie ma przecież takiej opcji.

Nie zwracaj uwagi na opinie innych. Musisz zobaczyć je na własne oczy, poprosić w sklepie o podłączenie monitora do komputera via cyfrowe łącze (DVI, HDMI) i odpalić Nokia Monitor Test.

 

Po drugie, nie ma problemu z pracą przy dwoma monitorami z ustawionymi niezależnie rozdzielczościami. To nie kłopot bo masz wystarczająco mocny komputer :)

 

Skoro jest tak tragicznie to znaczy, że ten użytkownik kłamie czy jak? ---> http://forum.pclab.pl/t373020.html

Nazywałbym to naginaniem niektórych faktów. Bo,

Parametry były dla mnie wręcz idealne: 32", FullHD, czas reakcji matrycy 5ms, matryca typu S-PVA

 

te dane są sprzeczne ze sobą. Z natury matryce z pełną paletę kolorów są wolniejsze od zwykłej TN (w ulotkach, na stronach piszą o 8ms a nie jak jest tutaj 5ms). I za cholerę nie mogłem znaleźć w sieci potwierdzenia co do typu matrycy (w lcd4you piszą, że to TN).

 

I pytanie na koniec, zaglądałeś w ogóle na dobry serwis hdtv.com.pl? To kopalnia wiedzy co do technologii HD :)

 

Czy kabel do podłączenia PC z LCD może być taki: http://www.allegro.pl/item396021978_kabel_...ltry_hd_3m.html ? Czy szukać czegoś droższego?

W zupełności wystarczy. Jedyny feler to jakość wykonania kabla. Masz duże szanse, że dostaniesz z pogiętymi pinami we wtyce DVI (już na zdjęciu widać, że jeden z pinów "stoi" krzywo :E ). Ja kupowałem przejściówkę HDMI -> DVI do kabla HDMI-HDMI załączonego do monitora HP W2207H w jednym ze sklepów i musiałem zwrócić uwagę sprzedawcy o wygiętych pinach. Wrzucił felerny do koszyka i dał mi inny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Powiem Ci, że sprawdziłem go na szybko i cena oraz wygląd mi pasuje (kwota podobna do LE32A656). Jest taki sam Philips tylko w 32" (ten ma 37" więc ciut za dużo)? Na allegro nie mogę znaleźć odpowiedniego modelu.

 

np. tutaj http://www.marketmedia.pl/index.php?lang=p...p;partner=ceneo

 

FlashMan pisał wcześniej, że paleta ma być 16bit a nie 12. Chyba, że to nie o to chodzi.

 

Jak ten Philips sprawdza się w roli wielozadaniowego monitora PC? Samsungi jakoś sobie radzą czytałem wiele pozytywnych opinii. Ten ambilight nie zaczyna wkur...zać po 15 minutach oglądania? Kontrast ma niby lepszy ale czas reakcji gorszy. Jasność identyczna. Ten Philips jest tani jak na 37". Przeszukałem stronę Philipsa z filtrem na odpowiednie parametry i 32" full HD jest 32PFL9603D/10 lub większy 37PFL7603D/10 - oba są chyba za drogie bo do 3.000 się ani jednego ani drugiego nie wyrwie

 

Jaka jest różnica między tym 5603D a np. 9603D? Czy 37PFL5603D ma to podświetlenie z tyłu czy nie?

Co do palety kolorow to wiekszosc monitorow lcd czy telewizorow lcd ma matryce 8 bit na kanal , czyli np 256 kolorow czerwieni , daje nam to 16,7 miliona kolorow. Natomiast matryca 12 bit to jakies 4096 kolorow powiedzmy czerwieni (spora roznica)

Co do różnicy między modelem philipsa 5603d a 9603d ,to 9603d ma chyba matryce 16 bit ,i 100hz - 5603D napewno nie posiada ambilighta , reszte informacji mozna sprawdzic na stronce philipsa (tam jest wszystko). Ambilight jest calkiem fajnym bajerem ,ja osobiscie przestawilem dynamiczną zmianę kolorow wzgledem wyswietlanego obrazu na statyczny kolor (mamy wybor 256 kolorow )

Co do jakosci obrazu wyswietlanego z PC to nie mam pojecia jak to sie sprawdza (nie mialem okazji sprawdzic na swoim philipsie)

Moim skromnym zdaniem telewizor lcd nie nadaje sie do pracy przy kompie (za duza wielkosc pixela)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Po drugie, nie ma problemu z pracą przy dwoma monitorami z ustawionymi niezależnie rozdzielczościami. To nie kłopot bo masz wystarczająco mocny komputer :)

No to może na początek zrobię tak, że podłączę oba na raz i będzie wtedy ładne porównanie. Jeśli się okaże, że ten LE32A656 jest rzeczywiście lipny w windowsie i dobry tylko do filmów i gier to wtedy zostaną oba - a jeśli się okaże, że znośny to opchnę NEC'a (chyba S-IPS) i zostanę tylko z tym dużym. Czy w przypadku gdy podłączone są dwa LCD do PC to na każdym wyświetla się dokładnie to samo? Czyli jeden będę musiał wyłączać/włączać w zależności od tego co będę robił?

 

I pytanie na koniec, zaglądałeś w ogóle na dobry serwis hdtv.com.pl? To kopalnia wiedzy co do technologii HD :)

No pewnie :D Co drugi wynik z google tam zabiera :D

 

W zupełności wystarczy. Jedyny feler to jakość wykonania kabla. Masz duże szanse, że dostaniesz z pogiętymi pinami we wtyce DVI (już na zdjęciu widać, że jeden z pinów "stoi" krzywo :E ). Ja kupowałem przejściówkę HDMI -> DVI do kabla HDMI-HDMI załączonego do monitora HP W2207H w jednym ze sklepów i musiałem zwrócić uwagę sprzedawcy o wygiętych pinach. Wrzucił felerny do koszyka i dał mi inny :E

A czy mógłbyś rzucić okiem na allegro i zobaczyć, który się bardziej nadaje. Szkoda zachodu z tym najtańszym bo jak dostanę pogięty to trza to będzie przecież odesłać pocztą i czekać na wymianę. To może lepiej ciut droższy o lepszej konstrukcji, tak żeby uniknąć natychmiastowego problemu. Aha i żebym nie zapomniał - dzięki za dotychczasowe wyczerpujące rady i wypowiedzi. Może tego nie wiesz ale naprawdę mi pomagasz :D Wysłałem zapytania cenowe do kilku sklepów z niedalekiej okolicy w sprawie LE32A656 - zobaczymy jaka wyjdzie najlepsza cena. Na pierwszy rzut oka najtańszy jest Sirius.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to może na początek zrobię tak, że podłączę oba na raz i będzie wtedy ładne porównanie. Jeśli się okaże, że ten LE32A656 jest rzeczywiście lipny w windowsie i dobry tylko do filmów i gier to wtedy zostaną oba - a jeśli się okaże, że znośny to opchnę NEC'a (chyba S-IPS) i zostanę tylko z tym dużym. Czy w przypadku gdy podłączone są dwa LCD do PC to na każdym wyświetla się dokładnie to samo? Czyli jeden będę musiał wyłączać/włączać w zależności od tego co będę robił?

 

 

No pewnie :D Co drugi wynik z google tam zabiera :D

 

 

A czy mógłbyś rzucić okiem na allegro i zobaczyć, który się bardziej nadaje. Szkoda zachodu z tym najtańszym bo jak dostanę pogięty to trza to będzie przecież odesłać pocztą i czekać na wymianę. To może lepiej ciut droższy o lepszej konstrukcji, tak żeby uniknąć natychmiastowego problemu. Aha i żebym nie zapomniał - dzięki za dotychczasowe wyczerpujące rady i wypowiedzi. Może tego nie wiesz ale naprawdę mi pomagasz :D Wysłałem zapytania cenowe do kilku sklepów z niedalekiej okolicy w sprawie LE32A656 - zobaczymy jaka wyjdzie najlepsza cena. Na pierwszy rzut oka najtańszy jest Sirius.

Składa sie tak ze posiadam NEC 20WGX2Pro praktycznie to samo co wersja bez Pro i Samsunga LE32A451C1 niestety hdredy. Podłączałem oba na raz do kompa 8800GTS nec na DVI-D a TV na D-Sub w ustawieniach obrazu możesz sobie ustawić czy na obu ekranach ma się wyświetlać to samo czy na jednym np: nec ma się wyświetlać pasek win ikony i reszta np. pasek boczny (mam viste) a na TV puste pole po prostu tapeta Windows i mając np. odpalone okienko na NEC możesz je złapać i przesuwając w prawo przeciągnąć w połowie lub całkowicie na TV i tam np. dopalić w trybie pełno ekranowym jeśli przesuniętym oknem był media player możesz sobie na TV mieć odpalony film a na nec przeglądać Internet niestety w tym trybie oba ekrany pracują w tej samej rozdzielczości nie dało się ustawić na nec-u 1680x1050 a na TV HDredy i oba ekrany muszą pracować maksymalnej rozdzielczości najsłabszego z nich jaki u mnie był Samsung. Co do jakości obrazu GX2 niszczy TV po ustawieniu trybu foto na GX2 nie daj szans TV w jakości kolorów ich przejściach itp. Jeśli poziom czerni i beli to już przepaść wg mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytalam z ciekawoosci twoj temat i co moge powiedziec...Sa na swiecie tylko trzy(wlasciwie cztery) firmy produkujace matryce LCD:Samsung,LG/Philips,Sharp.Troche sie o tym naczytalem i opini ekspertow wynika ,ze matryce "mercedesy" produkuje Sharp...Moze telewizory tej firmy nie sa tak designersko odpicowane jak Szajsungi ale chyba liczy sie jakosc obrazu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No to może na początek zrobię tak, że podłączę oba na raz i będzie wtedy ładne porównanie. Jeśli się okaże, że ten LE32A656 jest rzeczywiście lipny w windowsie i dobry tylko do filmów i gier to wtedy zostaną oba - a jeśli się okaże, że znośny to opchnę NEC'a (chyba S-IPS) i zostanę tylko z tym dużym. Czy w przypadku gdy podłączone są dwa LCD do PC to na każdym wyświetla się dokładnie to samo? Czyli jeden będę musiał wyłączać/włączać w zależności od tego co będę robił?

No co Ty! :) Nie musisz nic robić, podłączasz oba LCD do jednej karty graf. W ustawieniach sterownika masz do wyboru kilka trybów wyświetlania pulpitu (klonowanie, dwa sąsiadujące ze sobą pulpity wszerz czy wzdłuż - kursor przechodzi między ramki ekranów :D ). Tak więc możesz mieć na obu ekranach ten sam pulpit z tymi samymi obrazami do porównania :)

 

No pewnie :D Co drugi wynik z google tam zabiera :D
No i bardzo dobrze :D

 

A czy mógłbyś rzucić okiem na allegro i zobaczyć, który się bardziej nadaje. Szkoda zachodu z tym najtańszym bo jak dostanę pogięty to trza to będzie przecież odesłać pocztą i czekać na wymianę. To może lepiej ciut droższy o lepszej konstrukcji, tak żeby uniknąć natychmiastowego problemu. Aha i żebym nie zapomniał - dzięki za dotychczasowe wyczerpujące rady i wypowiedzi. Może tego nie wiesz ale naprawdę mi pomagasz :D Wysłałem zapytania cenowe do kilku sklepów z niedalekiej okolicy w sprawie LE32A656 - zobaczymy jaka wyjdzie najlepsza cena. Na pierwszy rzut oka najtańszy jest Sirius.
Poszukałem na allegro i wybrałem trzy pod kątem cen wersji 3 metrowej:

- najtańszy: http://allegro.pl/item395179922_kabel_dvi_...24_1_khdg3.html

- średni: http://allegro.pl/item397982776_kabel_hdmi...i_097_3_0_.html

- najdroższy: http://allegro.pl/item397345855_kab_hdmi_d...e_708_3_0_.html

 

Ważny jest przekrój kabla (im grubszy, tym lepsza izolacja). I tak te wybrane są tanie w porównaniu z profesjonalnymi za 200-600zł ;)

 

Drobiazg, cieszę się, że mogę Ci chociaż podpowiedzieć, ukierunkować na dobre tory :)

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
[cytat]

Czyli jednak nie ma możliwości ustawienia na małym 1680x1050 a na dużym jego natywnej 1920x1080? Jeśli się nie da no to trochę bezsensu - full hd w formacie 16:9 będzie musiał wyświetlać 1680x1050 w 16:10? Serio się nie da tego zrobić? Flash chyba pisał wcześniej, że bez problemu można ustawić różne rozdzielczości na dwóch LCD. Powiedzcie coś więcej na ten temat. Czy chodzi o to, że tylko w tym trybie dzielonego pulpitu się nie da, a jeśli oba mają wyświetlać ten sam obraz jednocześnie to wtedy można? Aha Ściem@ a nie widziałeś przypadkiem jak się mają te najnowsze Samsungi full hd serii 6 do Twojego A451? Na Twoim HD Ready Vista wyglądała bardzo źle?

 

Przeczytalam z ciekawoosci twoj temat i co moge powiedziec...Sa na swiecie tylko trzy(wlasciwie cztery) firmy produkujace matryce LCD:Samsung,LG/Philips,Sharp.Troche sie o tym naczytalem i opini ekspertow wynika ,ze matryce "mercedesy" produkuje Sharp...Moze telewizory tej firmy nie sa tak designersko odpicowane jak Szajsungi ale chyba liczy sie jakosc obrazu?

"Szajsung" - czyli rozumiem, że Samsung to według Ciebie gó*no? Każda opinia jest bardzo mile widziana, ale wielka szkoda, że nie poparłeś jej konkretnym modelem (lub kilkoma) Sharpa o lepszych parametrach i podobnej cenie do "Szajsung" LE32A656. Tak to z Twojej wypowiedzi wiem tylko tyle, że Ty nie lubisz Samsungów.

 

Czemu tylko przy pierwszym sprzedawca chwali się "HDMI v1.3b w maksymalnej rozdzielczości 2560x1600p" - "Deep Color - przesył 48bit koloru" a u reszty nie ma wzmianki? Wszystkie są takie same tylko reszta sprzedawców tego nie pisze? Ten najtańszy ma po prostu największą bajerę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli jednak nie ma możliwości ustawienia na małym 1680x1050 a na dużym jego natywnej 1920x1080? Jeśli się nie da no to trochę bezsensu - full hd w formacie 16:9 będzie musiał wyświetlać 1680x1050 w 16:10? Serio się nie da tego zrobić? Flash chyba pisał wcześniej, że bez problemu można ustawić różne rozdzielczości na dwóch LCD. Powiedzcie coś więcej na ten temat. Czy chodzi o to, że tylko w tym trybie dzielonego pulpitu się nie da, a jeśli oba mają wyświetlać ten sam obraz jednocześnie to wtedy można? Aha Ściem@ a nie widziałeś przypadkiem jak się mają te najnowsze Samsungi full hd serii 6 do Twojego A451? Na Twoim HD Ready Vista wyglądała bardzo źle?

 

 

"Szajsung" - czyli rozumiem, że Samsung to według Ciebie gó*no? Każda opinia jest bardzo mile widziana, ale wielka szkoda, że nie poparłeś jej konkretnym modelem (lub kilkoma) Sharpa o lepszych parametrach i podobnej cenie do "Szajsung" LE32A656. Tak to z Twojej wypowiedzi wiem tylko tyle, że Ty nie lubisz Samsungów.

 

 

Czemu tylko przy pierwszym sprzedawca chwali się "HDMI v1.3b w maksymalnej rozdzielczości 2560x1600p" - "Deep Color - przesył 48bit koloru" a u reszty nie ma wzmianki? Wszystkie są takie same tylko reszta sprzedawców tego nie pisze? Ten najtańszy ma po prostu największą bajerę?

W trybie dzielonego pulpitu czyli wtedy gdy na jednym sa wyświetlane ikonki itp a na drugim pusty obraz tapeta u mnie na Vista HP 64bit i 8800 nie dało sie ustawić 2 różnych rozdzielczości oba pracowały z ta samą tego najsłabszego lcd rozdzielczością maksymalną. Jeśli byś chciał mieć na nich 2 rozdziałki czyli 1680x1050 na GX2 a na tv 1920x1080 to byś musiał sie przełączać pomiędzy ekranami z poziomu sterownika wtedy wyłączał by sie jeden a drugi wł więc trochę bez sensu. Więc podsumowując w trybie dzielonego pulpitu nie da się ustawić 2 różnych rozdzielczości ekranu przynajmniej u mnie się nie dało. A jeśli chodzi oto czy można jeśli „oba mają wyświetlać ten sam obraz jednocześnie” tego nie sprawdzałem ale postaram się spr dziś i napisze ale wydaje mi się ze tez nie. A jak ma się ten TV co posiadam do innych Samsungów full hd to powiem ci ze sa małe różnice na korzyść tych full hd lecz nie duże praktycznie kolory takie same. A jak się pracuje na mi na tym TV na Vista wg mnie źle to TV więc do pracy w PS a nawet w Word się nie nade w ogóle jedynie na nim ogląda mi się filmy a gry hmmm samochodówki i sportowe ujdą a FPS-y już nie. Jeśli szukasz monitor a do pracy w programach graficznych itp. To ciężko jest coś znaleźć lepszego GX2(AS-IPS) i GX2Pro(S-IPS) większość TV to PVA/MVA z naciskiem na wyświetlanie obrazu w ruchu a nie statycznego. Więc jeśli zdecyduje się na zakup to bardziej posłuży ci on do rozrywki TV, GRY, FILMY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
"Szajsung" - czyli rozumiem, że Samsung to według Ciebie gó*no? Każda opinia jest bardzo mile widziana, ale wielka szkoda, że nie poparłeś jej konkretnym modelem (lub kilkoma) Sharpa o lepszych parametrach i podobnej cenie do "Szajsung" LE32A656. Tak to z Twojej wypowiedzi wiem tylko tyle, że Ty nie lubisz Samsungów.

Nie,zle zrozumiales moja wypowiedz:) "Szajsung"mialo byc z przymruzeniem oka.Jest to firma robiaca masowki ale bardzo dobrej jakosci.Jezeli mialbym sobie kupic tv do twoich potrzeb bralbym :

1)Sharpa-najlepsza jakosc matryc(kolory,parametry,trwalosc)+ nowe modele maja ladny design

2)Samsung(szajsung)-dobre telewizoki,dobre matryce+ swietny design

3)Oprte o matryce LG/Philips...ja bym sie na to nie skusil...Philips robil swietne kineskopy do crt ale we wspolpracy z LG strasznie sie opuscili...

4)Wybierz np. jakis tv innej renomowanej firmy ktory Ci sie podoba a oparty jest o matryce Sharp/Samsung-to bedzie tez napewno dobry wybor

Ja bym jednak wypatrzyl jakiegos Sharpa,pochodz po sklepach i popatrz ktory obraz i wyglad najbardziej Ci przypadnie do gustu i wtedy zobacz oceny tego sprzetu.

PS:

http://allegro.pl/item396357036_lcd_37_sha...hd_gratis_.html

Mysle ,ze parametry sa OK,kontrast nominalny 2000 .Poczytaj o Sharpach a moze sie skusisz

Jets taki fajny polski portalek o tv hd wiec wpisz w googlw co nalezy i tam dostaniesz raczej bardziej fachowe porady:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sharp full hd który mniej więcej się nadaje do PC jest w sumie jeden w cenie do 3k - załapie się zarówno 32" jak i 37". Tylko parametry ma nieco gorsze od Samsunga 6. Sharp LC32X20E lub LC37X20E. Jak wrócę wieczorem to poczytam o tym LCD i jak on się ma do LE32A656.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Sharp full hd który mniej więcej się nadaje do PC jest w sumie jeden w cenie do 3k - załapie się zarówno 32" jak i 37". Tylko parametry ma nieco gorsze od Samsunga 6. Sharp LC32X20E lub LC37X20E. Jak wrócę wieczorem to poczytam o tym LCD i jak on się ma do LE32A656.

chyba sharpy odpadają... bo patrząc w instrukcję tych "szarpów" wyczytałem:

 

UWAGA

• Ten telewizor ma ograniczoną zgodność z komputerem

PC. Jego właściwe funkcjonowanie może być

zagwarantowane tylko wtedy, gdy karta wideo jest zgodna

ze standardem VESA 60 Hz. Wszelkie odchylenia

od standardu spowodują zniekształcenie obrazu.

 

a obsługiwane rozdziałki w trybie PC to

640 x 480

800 x 600

1024 x 768

1360 x 768

1280 x 1024

1400 x 1050

 

 

źródło: instrukcja od telewizora Sharp LC-32X20E i LC-37X20E

 

 

------

Przy okazji mówię że w instrukcji od Samsunga serii 5 i 6 znalazłem rozdzielczość fullHD w trybie zgodności PC.....

Oczywiście można to w sharpie obejść (ale wtedy pewnie już nie wystarczy sam kabel DVI->hdmi)... więc po co się męczyć? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...