Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

3Pacman

Geforce GTX275 - - wątpliwości

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy więc na poczatek witam wszystkich!

 

Robie małą modernizacje kompa i w związku z tym jak zwykle pojawia się kilka wątpliwości. Chciałbym kupić kartę graficzną Gigabyte GTX275 896MB 448Bit PCI-E.

 

1. Czy zasilacz CHIEFTEC GPS-450AA-101A ATX 450 wystarczy by ją udźwignąć czy potrzeba czegoś mocniejszego?

 

2. Ciekawi mnie również kwestia - czy procesor Intel Core 2 Duo E8200 2,66 Ghz dobrze będzie się komponować z tą kartą? Czy może jest za słaby i nie wykorzystam przez to w pełni mocy obliczeniowych nowego nabytku? Moja stara karta to Geforce 8800 GT 512 MB DDR3 256Bit, opłaci mi się ta wymiana? Procesor jest podkręcony do 3,32 Ghz, a płyta glówna to Asus P5K SE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spokojnie ze wystarczy ten zasilacz,pelnej mocy proc nie wykorzysta ale tez nie bedzie waskim gardlem.zysk bedzie widoczny i to bardzo wzgledem 8800gt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kris_90

Wymiana bardzo korzystna. Zasilacz w pełni podoła. Spokojnie bierz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja równiez przesiadłem sie na GTX 275 tylko ze z 9800GTX i róznica w wydajnosci jest ....karta 2 razy szybsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na twoim Miejscu Kolego Kupilbym Mocniejszy zasilacz :szczerbaty: Ja Mialem 8800GTS 320 MB i minimum bylo 400W:) z czego co wiem to GTX275 pobiera wiecej mocy :) Szczegolnie w stresie :) Patrz moja sygnaturka Moja :) ja mam 430W i to jest minimum do mojej konfiguracji:) PAMIETAJ NA ZASILACZU NIGDY NIE OSZCZEDZAJ!!! Na twoim miejscu do tego sprzetu do stabilnej i bezproblemowej pracy kompa Kupilbym minimum 600WJakiegos Tagana, Chiefteca, Corsaira :) takie jest moje zdanie :) Poczytaj Sobie ile problemow jest jak jest slaby zasilacz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy ten chieftec,sprawdzone.

e8200@4.00GHz+4870 ,później gtx260-bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja na twoim Miejscu Kolego Kupilbym Mocniejszy zasilacz :szczerbaty: Ja Mialem 8800GTS 320 MB i minimum bylo 400W:) z czego co wiem to GTX275 pobiera wiecej mocy :) Szczegolnie w stresie :) Patrz moja sygnaturka Moja :) ja mam 430W i to jest minimum do mojej konfiguracji:) PAMIETAJ NA ZASILACZU NIGDY NIE OSZCZEDZAJ!!! Na twoim miejscu do tego sprzetu do stabilnej i bezproblemowej pracy kompa Kupilbym minimum 600WJakiegos Tagana, Chiefteca, Corsaira :) takie jest moje zdanie :) Poczytaj Sobie ile problemow jest jak jest slaby zasilacz :)

 

Nie popadajmy w skrajnosci :) U mnie 400W Enermax daje spokojnie rade z E8400/8800GT i nawet sie nie poci (a jest wrecz zimniutki i ma jeszcze ladny zapsik mocy) :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie popadajmy w skrajnosci :) U mnie 400W Enermax daje spokojnie rade z E8400/8800GT i nawet sie nie poci (a jest wrecz zimniutki i ma jeszcze ladny zapsik mocy) :)

Wole dmuchac na zimne :) Swoja droga zobaczymy ile wytrzyma ten twoj zasilacz :)

 

Wezcie pod uwage to ze po 1,5 roku dzieki mojej wspanialej zasilce padl Moj Geforce:) Teraz wymieniam niedlugo sprzet i do konfingu: intel core2Quad, Radeona hd4850 lub cos podobnego co pisal kolega wyzej:) Kupuje minimum 600W :) Czlowiek uczy sie na bledach dlatego ze nie chce juz oszczedzac na zasilce :) wtedy przyoszczedzilem :) I wyszedlem jak zablocki na mydle :) Owszem pociagnie ten zasilacz :) Tylko zeby po jakims roku czy poltora nikt nie powiedzial ze mialem racje:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Wezcie pod uwage to ze po 1,5 roku dzieki mojej wspanialej zasilce padl Moj Geforce:) Teraz wymieniam niedlugo sprzet i do konfingu: intel core2Quad, Radeona hd4850 lub cos podobnego co pisal kolega wyzej:) Kupuje minimum 600W :) Czlowiek uczy sie na bledach dlatego ze nie chce juz oszczedzac na zasilce :) wtedy przyoszczedzilem :) I wyszedlem jak zablocki na mydle :) Owszem pociagnie ten zasilacz :) Tylko zeby po jakims roku czy poltora nikt nie powiedzial ze mialem racje:)

Uszkodzenie nie musialo wcale wynikać z tego,że zasilacz pracował blisko granicy swojej wytrzymałości.To tylko sprzęt,czasami pada,nawet na taganie to sie mogło zdarzyć.

Ja mam od ponad 2 lat Chieftec GPS 450W,konfigi różne i prądożerniejsze od twojego-procesory dual core,core2duo,2900pro,4870 czy GTX260(wszystko po o/c) czy teraz i7 nawet i działa/działało zawsze bez żadnych zwiech czy oznak niestabilności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie popadajmy w skrajnosci :) U mnie 400W Enermax daje spokojnie rade z E8400/8800GT i nawet sie nie poci (a jest wrecz zimniutki i ma jeszcze ladny zapsik mocy) :)

Jeszcze jedno Popatrz sobie ile pobiera mocy twoj 8800GT a ile GTX275 to sa potwory kiedy sa w stresie :) Nie wierzysz to niech kolega kupi ten sprzet i wymiencie sie rachunkami za prad :) Ta karta pozera ok 250W dolicz do tego ten sprzet caly:) RAM, Procek, Itp :) ale to moje zdanie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie popadajmy w watomanię... Co do pytania - spokojnie starczy.

 

EDIT:

W stresie zestaw z GTX 275 pobiera 309W (Q9650@4.05, Rampage Extreme...) - dane pochodzą z testu przeprowadzonego na PCLab.

 

Ja mam Q9550@3.4 GHz, 4 GB RAM, GTS 250, 1 dysk, 1 napęd optyczny - wg Ciebie jaki powinienem mieć zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Uszkodzenie nie musialo wcale wynikać z tego,że zasilacz pracował blisko granicy swojej wytrzymałości.To tylko sprzęt,czasami pada,nawet na taganie to sie mogło zdarzyć.

Ja mam od ponad 2 lat Chieftec GPS 450W,konfigi różne i prądożerniejsze od twojego-procesory dual core,core2duo,2900pro,4870 czy GTX260(wszystko po o/c) czy teraz i7 nawet i działa/działało zawsze bez żadnych zwiech czy oznak niestabilności.

No moze :) Nie wnikam :) Kazdy ma swoje zdanie :) ale zostane przy swoim i do tego sprzetu kupilbym mocniejszy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

maaaciek89 udajesz że się znasz na zasilaczach a sam masz cooler mastera który rewelacją nie jest...

 

3Pacman masz dobry zasilacz i za pewne uciągnie nowy nabytek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jestem nowy więc na poczatek witam wszystkich!

 

Robie małą modernizacje kompa i w związku z tym jak zwykle pojawia się kilka wątpliwości. Chciałbym kupić kartę graficzną Gigabyte GTX275 896MB 448Bit PCI-E.

 

1. Czy zasilacz CHIEFTEC GPS-450AA-101A ATX 450 wystarczy by ją udźwignąć czy potrzeba czegoś mocniejszego?

 

2. Ciekawi mnie również kwestia - czy procesor Intel Core 2 Duo E8200 2,66 Ghz dobrze będzie się komponować z tą kartą? Czy może jest za słaby i nie wykorzystam przez to w pełni mocy obliczeniowych nowego nabytku? Moja stara karta to Geforce 8800 GT 512 MB DDR3 256Bit, opłaci mi się ta wymiana? Procesor jest podkręcony do 3,32 Ghz, a płyta glówna to Asus P5K SE.

TRZYMAJ SIE ZDALA OD 275 GIGABYTE. Znowu zwalili sprawe. Prawdopodobnie po kupnie nie bedzie odpalal Ci sie monitor i bedziesz musial fleszowac karte. Dokladnie to samo mialo miejsce w ich 260. Dodatkowo nie kazda wersja 275 od nich dziala poprawnie nawet po leszu biosa - nie podaje napiecia w 2 momentach przez co monitor nie odpala sie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maaaciek89 udajesz że się znasz na zasilaczach a sam masz cooler mastera który rewelacją nie jest...

 

3Pacman masz dobry zasilacz i za pewne uciągnie nowy nabytek.

A co mowilem w poprzednich postach? :) ze oszczedzilem :) nie mowie ze mam dobry bo on jest gowniany :) Zmieniam wiec o co chodzi?? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Thx za rady :) W takich układach utwierdzam sie w przekonaniu o kupnie karty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Thx za rady :) W takich układach utwierdzam sie w przekonaniu o kupnie karty :)

No comment , czytales to co napisalem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam Ci GTXa275 od gainwarda, może nie ma 6 gier, etui na plyty i chusteczki do nosa w zestawie ;), ale za to karta zimniutka i cicha, co do zasilacza, starczy spokojnie, spojrz na moja sygnaturke, proc @3.6, gtx na def, 2x500gb, 1x1tb, 2xdvdrw, dodatkowo xonar i karta TV na pci, zasilacz Asusa 500W, mam też pentagrama 430W w zapasie ktor nawet cieply sie nie robi przy obciazeniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, właśnie a popros Ganinwarda ;>

 

http://forum.pclab.pl/t466933.html

 

 

 

Następną istotną sprawą jest - zasilanie karty :

 

Na początku miałem swojego wysłużonego ale dobrej klasy - Yesico 430W z 30A na linii 12V. Przyznam, że karta chodziła na nim bez zarzutu - nigdy nie uświadczyłem zwolnień, zawieszenia systemu czy samoistnych restartów. Ale jak się później okazało, podczas stresu ( np gry ) zasilacz wyraźnie męczył się już z poborem prądu przez kartę - napięcia na linii 12V potrafiły spaść do poziomu 11.64V co już jest wartością zbliżającą się do teoretycznego krytycznego progu 11.40V. Wymieniłem zatem zasilacz na OCZ 500W ( 36A na linii 12V ) i przyznam, że dopiero teraz napięcia na linii 12V są w pełni stabilne i nie schodzą poniżej 12.00 V ( mierzone miernikiem ). Myślę, że jeśli kupujemy kartę, która kosztuje 800 zł i więcej, powinniśmy nie oszczędzać na zasilaczu. Lepiej wydać trochę więcej, ale mieć pewność, że nic się z naszym komputerem złego nie stanie.

Co sądzicie o tym teście? Sprawdziłem tego Yessico i tam teoretycznie napięcie na linii 12 V wynosi 16 A. W moim Chieftec tylko 15, czyli nawet mniej....

 

 

 

Edit

No comment , czytales to co napisalem?

 

Kupie karte, w sensie ze, Geforce GTX275, ale biorąc pod uwage TWoj post niekoniecznie Gigabyte. Własnie zastanawiam sie nad tym gainwardem o ktorym pisalem wyżej, tylko nie jestem pewien czy on nie żre wiecej niż zwykly 275.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...