Skocz do zawartości
ghs

ASUS Mining RX470 za 400PLN - padają jak muchy

Rekomendowane odpowiedzi

kupiłem sztukę. nowa, ofoliowana, pudełko zastępcze ale z kodem SN. 413PLN z rabatem 3% w neonet.

https://www.neonet.pl/karty-graficzne/asus-radeon-rx-470-mining-h-4gb-led-256bit-dvi-mining-rx470-4g-led.html

 

asic 66% :E o undervoltingu można zapomnieć, -50mV już powoduje niestabilność

 

za to bezpieczne OC (bez dotykania napięć, tylko power limit na max) jak najbardziej w porządeczku, pełna stabilność rdzenia na 1300, wyżej nie testowałem. na pamięciach spokojne +200, też wyżej nie testowałem bo żyłowanie sprzętu dla +2-3% wydajności najmądrzejsze nie jest ;)

 

wynik time spy >3500, karta się identyfikuje jako rx570 :Up_to_s:

https://www.3dmark.com/3dm/32435266

 

w fire strike ponad 12000 GS:

https://www.3dmark.com/3dm/32436424

 

w time spy temperatura około 70 stopni

w wieśku3 72-73 stopnie

 

nie instalowałem tego całego crap-softu od amd, tylko goły sterownik plus msi afterburner.

 

ustawienia w afterburner:

http://pokazywarka.pl/3fxgfk/

1300 na rdzeniu stabilne jak skała

 

i krzywa wentylatora na której parametry pracy są bardziej niż zadowalające:

http://pokazywarka.pl/yct510/

 

zważywszy że do 450PLN można kupić tylko rx550 i gt1030:

https://www.ceneo.pl/Karty_graficzne;n450.htm

czyli karty do pasjansa 3d to ten rx470 jest bezkonkurencyjny, wydajność gtx1060 6GB. jedyne wady to tylko samotne wyjście DVI i 2 lata rękojmi sklepu.

 

[edit]

 

UWAGA

 

z tym modelem jest dramat, padają po kilku-kilkunastu dniach użytkowania. podobno problem dotyczy też asusa rx570 z tym samym chłodzeniem co mining.

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak karta działa poprawnie to zmiana bios nie da żadnej korzyści, więc po co kombinować? lepiej pobiegać koło bloku jak mus koniecznie sobie znaleźć zajęcie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy zmienisz bios karty? :E

po co zmieniać jej bios ????? :E żeby zrobić 3% wiekszą wydajność czy żeby zejść z temp o ile to możliwe w tej serii o 3-5c ???????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też kupiłem tę kartę. Kręci się u Ciebie w ogóle wentylator, kiedy ustawiłeś obroty poniżej 40%? U mnie wtedy Afterburner pokazuje niby jakieś obroty, ale tak naprawdę wtedy wentylator stoi w miejscu. WattMan nie pozwala na mniej niż 40%. Do tego oryginalne ustawienia napięcia wyglądają dość dziwnie - klik. W praktyce pod obciążeniem napięcie dochodzi jednak tylko do 0,985V! Dopiero jak coś się ręcznie zmieni, zaczyna działać, tak jak jest ustawione. Oczywiście PowerLimit ustawiony na +50%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylatory kręcą się od 30% jak się zainstaluje tylko goły sterownik, bez wattmanów i innego softu od amd. z afterburnera masz krzywą obrotów w #1. to krzywa dla wentylatorów pracujących non stop. chcesz aby parkowały w idle przenieś pierwszy punkt poniżej 30%.

 

napięć nie ma sensu ruszać, chyba że masz lepszy asic w co wątpię bo te miningi to pewnie po selekcji (asic < 70% czy ichni odpowiednik) chipów

Edytowane przez ghs

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej za cenę 400 + - wydajność bezkonkurencyjna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak się chcę podłączyć monitor HDMI bądź VGA ?

Są jakieś przejściówki do tej karty?

Planuje zakup monitora 24 cali i jakąś tanią kartę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta katra ma DVI - bez problemu kupisz przejściówkę .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cena-wydajność BEZKONKURENCYJNA !

Przebijam

 

Na Taobao (chiński odpowiednik naszego Allegro) zaczęły pojawiać się karty z GPU NVIDIA P106-100, które opisywane są jako świetne i tanie rozwiązanie do grania. Kuszą one ceną 485 renminbi, czyli około 270 złotych. Wygląda to szalenie atrakcyjnie biorąc pod uwagę, że mowa tak naprawdę o GTX 1060 6GB. Ale jak grać bez sterowników do gier i wyjść wideo? Cóż, na to małe chińskie rączki też mają rozwiązanie i dostarczają własne, zmodyfikowane sterowniki. Sygnał zaś puszczany jest przez iGPU w procesorze, a następnie przez panel I/O płyty głównej. Czy to prawda? Cóż, swoje pieniądze na tego konia postawili youtuberzy z Linus Tech Tips. I potwierdzili, że wszystko bez większych problemów (acz z kilkoma krokami koniecznymi do zainstalowania nieautoryzowanych sterowników) działa! Całość dostępna jest w filmie poniżej.

 

by purepc.pl

 

Trochę więcej kombinowania, to fakt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale zero gwarancji

Może lagi w wyświetlaniu obrazu

No i nie zadziała na Ryzen bez G w nazwie

 

A jak się chcę podłączyć monitor HDMI bądź VGA ?

Są jakieś przejściówki do tej karty?

Planuje zakup monitora 24 cali i jakąś tanią kartę.

 

Są kable DVI-HDMI, działa to bez konwersji sygnału.

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ghs

Dasz radę sprawdzić ile W bierze ta karta z wymaxowanym limitem mocy i fabrycznym napięciem? Może być odczyt z GPU-Z w jakiejś grze.

Edytowane przez Krisol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wentylatory kręcą się od 30% jak się zainstaluje tylko goły sterownik, bez wattmanów i innego softu od amd. z afterburnera masz krzywą obrotów w #1. to krzywa dla wentylatorów pracujących non stop. chcesz aby parkowały w idle przenieś pierwszy punkt poniżej 30%.

 

napięć nie ma sensu ruszać, chyba że masz lepszy asic w co wątpię bo te miningi to pewnie po selekcji (asic < 70% czy ichni odpowiednik) chipów

Widziałem tę krzywą, dlatego mnie zdziwiło, u mnie parkują tylko poniżej 40%, ale pewnie to jak mówisz dlatego, że mam sterownik + cały soft od AMD. W moim egzemplarzu ASIC 79% ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim egzemplarzu ASIC 79% ;)

 

W jaki sposób mogę sprawdzić asic?

Mam zainstalowaną najnowszą wersję gpuz 2.16.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładka Advenced, potem wybierasz z rozwijanego menu ASIC Quality.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ghs, akurat wczoraj zacząłem szukać jakiegoś rx-a pokoparkowego z gwarancją, a dzisiaj nowa karta i przejściówka już do mnie jadą :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście super opcja do fhd cena/wydajność.

 

Freesync będzie działał z przejściówką DVI -> HDMI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, myślę czy by jej nie kupić, tylko ta rękojmia nie daje mi spokoju.

 

Bo z tego co wyczytałem to do roku czasu istnieje domniemanie że towar był wadliwy w momencie sprzedaży i jak już to sprzedawca musi udowodnić że tak nie było.

 

A później

 

to konsument powinien wykazać, że wada towaru istniała w momencie zakupu – np. jest wynikiem zastosowania materiałów niskiej jakości, nieprawidłowej produkcji czy też niepoprawnej instrukcji obsługi lub konserwacji. Na poparcie swoich twierdzeń może (ale nie musi) skorzystać z pomocy specjalistów, w tym z opinii i analiz niezależnych rzeczoznawców.

[/Quote]

 

Czyli takiej pewnej gwarancji (rękojmi) jest rok

Edytowane przez Frythyr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście super opcja do fhd cena/wydajność.

 

Freesync będzie działał z przejściówką DVI -> HDMI?

 

ponoć działa do 75hz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, myślę czy by jej nie kupić, tylko ta rękojmia nie daje mi spokoju.

 

Bo z tego co wyczytałem to do roku czasu istnieje domniemanie że towar był wadliwy w momencie sprzedaży i jak już to sprzedawca musi udowodnić że tak nie było.

 

A później

 

 

 

Czyli takiej pewnej gwarancji (rękojmi) jest rok

nadal lepiej niż używka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...