Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

RedGhost

Karty muzyczne - sterowniki i oprogramowanie.

Rekomendowane odpowiedzi

Osobiście jako posiadacz Sound Blaster Audigy 2 (SB0240) w swoim użytkowaniu tej karty spotkałem się z następującym oprogramowaniem:

 

Sterowniki oficjalne Creative Labs

Najnowsze - 2_18_0001 dla Audigy 1/2/4

 

Plusy:

+oficjalne i robione przez "speców" Creative Labs

+mimo wszystko zdaje się, że najnowsze

 

Minusy:

-problematyczna instalacja ( błąd z "urządzenie nie obsługiwane " )

-zero optymalizacji

-do niedawna brak DTS (wycieli)

-DVD-Audio dla wszystkiego prócz x64

-takie sobie brzmienie

 

Modyfikowane sterowniki od Daniel'a K

NoMoreGoatSoup.com

 

Wielu może nie znać sprawy Daniel'a K. Wprowadził on istotne zmiany w sterownikach dla kart Sound Blaster ukazując totalną nieudolność lub zakłamanie firmy Creative Labs. Cała dyskusja na ten temat toczyła się na forum Creative. Firma postraszyła go prawnikami żądając zaprzestania działalności. Jednak sterowniki poszły w świat. Powyższy link to kompletna modyfikowana płyta CD z oprogramowaniem. Były to pierwsze prawdziwe sterowniki + oprogramowanie dla Vista dla wielu osób.

 

Plusy:

+modyfikował je pasjonat Sound Blaster, nie pasjonat Creative Labs

+lepsze brzmienie (wg. opinii z for )

+wiele, wiele poprawek zaniedbanych przez Creative

+przywrócenie dekodowania DTS (powróciła zakładka w Audio Console )

+wszystkie systemy operacyjne

 

Minusy:

-stare...

-często niestabilne

 

YouP-PAX

Forum YouP-PAX - PAX PCI XFI AND AUDIGY V6.25

 

Również robione przez pasjonatę produktów Sound Blaster.

 

Plusy:

+wiele poprawek innych niż w paczce Daniel'a K nie wspominając o oficjalnych

+oparte o 2.18.0001.8

+wszystkie systemy

+DTS

 

Minusy:

-kompatybilność sterowników z oprogramowaniem

-ciche tylne głośniki przy trybie 5.1 CMSS/CMSS2/SS

 

KX Project

kX Audio Driver Version 5.10.0.3541

 

Bardzo znany projekt od dawna robiący doskonałe sterowniki dla kart Sound Blaster Live! oraz później Audigy 1/2/4.

Szczególnie polecane muzykom oraz osobom, zajmującym się głównie audio na komputerach domowych.

 

Plusy:

+ASIO 2.0

+pełna kontrola nad DSP

+lepsza obsługa MIDI

+otwarta architektura

+starsze OS wspierane: Win98/Me

 

Minusy:

-obsługuje tylko układy EMU10Kx (brak Audigy LS / Live! 24bit / X-Fi )

-systemy operacyjne 32bit - brak obsługi Vista

-kompletny brak obsługi DirectSound3D a co za tym idzie brak EAX

-dosyć stare i mało obecnie uaktualniane

 

 

Zapraszam do komentowania. Jeśli ktoś zna jeszcze inne sterowniki dla SB niech się podzieli info. A jeśli temat ok to można go rozszerzyć o inne układy również.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godne polecenia są sterowniki YouP-Paxy w wersji 2.32 .Choć są już dość stare to niektórzy twierdzą że na nich Audigy 2 gra zdecydowanie najlepiej a że jest to soft-mod na Audigy 4 to mamy do dyspozycji wiele rozmaitych opcji itd.

Ja mam zainstalowane Daniel'a K i są one z 2007 roku,więc nie sa takie stare ale spr.zainstalować te nowe Youp-Paxy co dałeś linka a KX Project wogóle nie używam z racji tego że dużo gram.

Co do org.też jakiś czas na nich "jechałem" bo są tam tylko podst.opcje i wszystko jest w miarę proste do ustawiania a że mi są niepotrzebne jakieś bajery to czasem ich używam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czasem udawało mi się zainstalować oprogramowanie Daniel'a K i oryginalne stery. Ale na ogół jednak witał mnie później komunikat "audio card not supported" przy Audio Console.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czasem udawało mi się zainstalować oprogramowanie Daniel'a K i oryginalne stery. Ale na ogół jednak witał mnie później komunikat "audio card not supported" przy Audio Console.

Spr.sobie zainstalować sterowniki z TEJ STRONY,co do Kawakami to nie miałem z nimi żadnego problemu a d dodatku podoba mi się ich szata graficzna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak ostatnio cały dzień dręczyłem po próbie tych sterów daje sobie spokój :). Działa to działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja z kolei polecam Kx'y :)

kiedys jak mialem Audigy 1 to na prawde wiecej opcji tam jest :) i lepiej to brzmi, przy czym mniej to wszystko zjada z kompa. Polecam je dla osob ktore bawia sie w tworzenie muzyki, homerecording itp. dla zwyklego sluchacza wystarczaja zwykle, no chyba ze ktos zna sie troche to moze sie pobawic w kxy :) a na pewno nie bedzie zalowac :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kx działają świetnie ale na windows xp, zanim kolejna osoba powie że na zwykłych sterownikach jest słaba jakość na Viście lub Win7 proponuję przestawić tryb audio na 24 bity 48000 Hz. Jakość zmienia się diametralnie, oczywiście na plus (Audigy 2 ZS)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SoundBlaster X-Fi:

SB X-Fi Series AuzenUAA Pack 1.5 (02/20/2010)

 

SoundBlaser Live!:

SB Live! series Support Pack 1.5 (08/09/2009)

(x)

 

SB P17X Series Support Pack 2.6 - AudigySE/Value/LS_Live24bit_X-Fi XtremeAudio_SB5.1VX

(x)

 

SB Audigy Series Support Pack 3.6 (11/09/2009)

(x)

 

kx działają świetnie ale na windows xp, zanim kolejna osoba powie że na zwykłych sterownikach jest słaba jakość na Viście lub Win7 proponuję przestawić tryb audio na 24 bity 48000 Hz. Jakość zmienia się diametralnie, oczywiście na plus (Audigy 2 ZS)
Tylko po co zmieniać na 48kHz i tak większość plików mp3 i podobnych masz w 44,1kHz?

 

 

Ale niestety KX to bez EAX...
Z EAX już i tak nie jest za wesoło. Raz, że wcale nic ciekawego IMHO nie wnosi. Dwa, że został zmasakrowany przez nowy stos audio w Viscie i Win7.

BTW Nie wiem czy działał, lecz pod XP na KX mogłem w grach włączyć EAX. Jeszcze to sprawdzę dokładniej, jak nie zapomnę.

 

PS Wiem stary post, ale sprostowanie i tak się przyda.

Aktualizacja też mile wskazana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale niestety KX to bez EAX...

 

KX'y wspierają DirectSound3d i 2d, więc czy DS3D nie załatwia sprawy efektów w grach?

Q. Does the kX driver incorporate DirectX support?

 

A. Currently, DirectSound2D and DirectSound3D are fully supported. DirectSound3D support is under constant development, however it can cause issues with some games. Any offers to help with implementing support for DirectSound3D would be gladly accepted (skilled programmers only please!).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Przyznam że śledzę temat dla memów  @kadajo zmień nazwę tematu: Assassin’s Creed Shadows [MEMY]
    • Nie nic dodtakowego nie robiłem , tylko aktualizacja systemu. Zrknij na to ISO Garuda Linux - Browse /garuda/dr460nized-gaming/240428 at SourceForge.net
    • Też mnie dziwią te niektóre komentarze. Rozumiem narzekanie, ale część z nich jest po prostu oderwana od rzeczywistości. Kontynuacja robi dokładnie to samo co poprzedniczka - w niektórych aspektach lepiej, w niektórych nieco gorzej. A tutaj wielkie zdziwienie, że to nie jest drugi Devil May Cry czy God of War, a scenek nie da się skipować. Kisne. Ten tytuł opowiada o schizofrenii, zaburzeniach psychicznych, porusza temat utraty, śmierci, poczucia winy, był tworzony we współpracy z psychiatrami. To samo było w "jedynce". Mieli z tego zrobić ulepa na 30 godzin? Wtedy byłoby OK? To jest symulator chodzenia, trochę jak gierki Davida Cage'a, bliżej temu do interaktywnego filmu i pod względem technikaliów to jest absolutna topka. Wizualnie i dźwiękowo jest tutaj świetnie. Sama reżyseria, gra aktorska czy niektóre ujęcia to małe mistrzostwo. Grałem wczoraj wieczorem raptem chwilę na XSX i podobne wrażenie zrobiło na mnie może tylko Uncharted 4 albo The Order: 1886 swego czasu. Wiece, że takie "no, no, widać napracowanko". Dla kogoś to może być nuda albo nie jego klimaty i tyle, zrozumiałe. Ale cesarzowi trzeba oddać to, co cesarskie. Gra wiele rzeczy robi na bardzo wysokim poziome, miałkie to nie jest pod żadnym względem.
    • Tylko, że na Ukrainie to zaczyna już trochę przypominać łapanki na poborowych przez hycli z siatką. To nie jest zbyt budujące. Wiadomo, jak już kogoś capniesz, wywieziesz, umundurujesz i dasz podoficera, który zadba o "dyscyplinę" to jakoś się to toczy. Już Rosja carska to doskonaliła. Wciąż jednak to nie jest dobre rozwiązanie.
    • @galakty Nie do końca wiem do czego się odnosisz. Jak będzie wojna to nie będziemy mieli wyboru. Rynek pracy będzie wówczas na drugorzędnym miejscu.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...