Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MaxForces

Sandy Bridge a szybkość pamięci

Rekomendowane odpowiedzi

Na labie będzie skrócona wersja tego testu a całość w lepszej oprawie graficznej możecie przeczytać na mojej stronie MAXFORCES.A więc do dzieła.

senmemory.jpg

Na początku miesiąca Intel wprowadził nową podstawkę socket 1155 i nowe procesory Sandy Bridge do swojej oferty. Oficjalnie Sandy Bridge obsługuje pamięci z prędkością 1333Mhz, ale nic nie szkodzi na przeszkodzie by użyć znacznie szybszych pamięci. Wielu zapewne zastanawia się przy wyborze komponentów czy jest sens dopłacać do szybszych pamięci. Czy będę wstanie spożytkować dodatkowe MHz w codziennych zastosowaniach czy podczas relaksującej rozrywki grając w ulubioną grę. Dzisiaj postaram wam się przedstawić odpowiedź na nurtujące pytanie. Sprawdzimy jak to jest na co dzień z pamięciami 1333MHz , 1600MHz , 1866MHz , 2133MHz.

Konfiguracja testowa

i7configmem.jpg

 

Programy i gry

84510820.jpg

22446456.jpg

90523808.jpg

89754957.jpg

26508601.jpg

22091173.jpg

 

Podsumowanie chyba jest zbędne, ale trzeba przyznać że wydawanie xxx złotówek na szybkie pamięci w połączeniu z nowymi SB to strata pieniędzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny artykuł. Na pewno pomocny dla przyszłych posiadaczy SB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo fajny artykuł :thumb:. Idealnie przedstawione zostało to, że nie warto dopłacać do szybszych pamięci.

 

Te wykresy na Twojej stronce są we flashu. Robiłeś je w jakimś specjalnym programie do tego, czy w zwykłym programie do flasha (np. Adobe Flash CS Pro)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś nie korzysta z WinRAR, to nie odczuje różnicy.

 

93919018.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie 1600 starczy i nie katujemy pamięci

narazie tyle styka

 

a mógłbyś sprawdzić jak się zmieniają wyniki w zależności od CL ?

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ eDameXxX

Dzięki.

Wykresy robione w programie Swiff Chart 3

@ Doamdor

Benchmark wbudowany ma się ni jak do wydajności, lecz faktycznie przy kompresji dużych plików są różnice ale nie w winrar ale w 7-zip w przedziale 300s masz 5s różnicy pomiędzy 1333 cl9 a 2133 cl9, różnica nadal powalająca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za to zaobserwowalem duza roznice w 3d jezeli chodzi o szybkosc pamieci (moze dla tego ze mam CF?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja za to zaobserwowalem duza roznice w 3d jezeli chodzi o szybkosc pamieci (moze dla tego ze mam CF?)

w markach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko w Markach , BC2 tez przyspieszylo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie tylko w Markach , BC2 tez przyspieszylo

podkreć pamięć nie ruszając NB a nie bedzie różnicy albo słaba pamięć i NB podkreć, jak podkrecasz pamięć to NB ruszasz wiec dlatego jest mała różnica, ale jak samo NB też ruszysz to bedzie to samo.

Kontroler nie zmienił się od czasów 1366 a tam też nie było różnicy, doszły tylko dzielniki na 1156 w 1155 masz też inne dzielniki ale ten sam kontroler.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max widzę, ze w tym siedzisz więc jakie pamięci są potrzebne aby ich nie żyłować a podkręcić SB do 4,5 ghz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczą najsłabsze. Przecież kręcisz mnożnikiem ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brakuje mi testu dla zintegrowanego układu grafiki. Jakieś różnice powinny wyjść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego niestety nie sprawdzę po płyty odpowiedniej brak, ale tak na chłopski rozum kto używa tej grafy w tym procku. W biurach :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W i7 pewnie prawie nikt, ale i5 czemu nie. Skalowalność powinna być podobna, więc test pokazałby dla całej rodziny procków SB jak ma się pamięć do wydajności zintegrowanego układu. Czy jest ona wąskim gardłem, czy raczej kontroler lub szyna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MAX , zektnij TU , bo widac ze twoje pamieci w grach nie przyspieszaja , a szkoda bo wiekszosc platfor profituje z szybkich pamieci w grach , a moze to wina wadliwego P67 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MAX , zektnij TU , bo widac ze twoje pamieci w grach nie przyspieszaja , a szkoda bo wiekszosc platfor profituje z szybkich pamieci w grach , a moze to wina wadliwego P67 ?

popatrz mna fps w tych grach, nie widzisz że to pokazanie dla pokazania.

Bardzo podoba mi się wynik w l2d na karcie pokroju 6970 i tylko 63.fps, chwila na 5870 poniżej 100fps nie schodziło w całej grze.

Wiesz tak dla sporu zostawiełm pamięci na 1600 mimo że 2133 spokojnie mogą latać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to w sumie kazdy pisze co chce, kazdy ma inne odczucia, kazdy ma inne wytyczne , i tu chyba trzeba sie kierowac wedle wlasnego profilu , tylko co z szara strefa co nie ma wogole pomyslu na dobor hardware jezeli nie maja profilu wykorzystania sprzetu ? , myslisz ze trwale beda zadowalani gotowymi zestawami z biedronki ? , wiem ze jest to troche klopotliwe , ale gdybys mial pamieci dedykowane do predkosci i przynajmniej 2-3 dostawcow test wygladal by bardziej pogladowo a tym samym rozwialo by to dalsze domniemania , moje pamieci maja nominalny takt 2k c8 , taktujac je 1600c7 sa n

duzo wolniejsze , a 1333 juz wogole jest wolne, najbardziej wydajny takt jest nominalny czyli 2k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przydaloby sie porownanie jak timinig wplywaja na ta wydajnosc, czyli zjechac w tych szybszych z czestotliwoscia bostujac na maxa jak najnizsze timinigi. Bylby pelniejszy obraz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...