Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

peterkov

Czy dobrze zrobiłem kupując Sound Blaster Audigy Fx? Chyba jest na Realteku...

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Na początek może opiszę moją historię z dźwiękiem tzn. tą najbliższą. Jakiś czas temu kupiłem sobie głośniczki Logitech Z506. Są to głośniki 5.1. Miałem wtedy jedynie kartę dźwiękową pochodzącą z płyty Asus Maximus III Formula - była to zewnętrzna ale jednak zintegrowana karta dźwiękowa, niby cośtam SupremeFX X-Fi ale ponoć był to ten sam chip co w zwykłych płytach jedynie z dodatkowym oprogramowaniem (bodajże jakiś Analog Devices AD2000B).

Po jakimś czasie dokupiłem do niej kartę polecaną na wielu forach - X-Fi Music. Sprawowała się dobrze pod względem akustycznym, niestety problemy ze sterownikami na win 7 a także problemy z obsługą panelu przedniego pomimo dokupienia kabla-przejściówki na HD front panel spowodowały, że sprzedałem ją w diabły.

Później ze względów finansowych wymieniłem płytę główną na trochę tańszą, ale za to nową - Asus P7H55. Posiada ona jedynie zintegrowaną dźwiękówkę (jeżeli coś wam to powie to jej oznaczenie to VIA 1708S).

Teraz skuszony promocją na stronie creative i kuponem promocyjnym ważnym tylko do wczoraj zakupiłem kartę Creative Sound Blaster Audigy Fx. Zapowiadała się dobrze, to niby podstawowy model Creative, kszotował łącznie ok. 142zł ale pomyślałem, że powinna grać tak jak stara X-Fi Music, a przynajmniej nie będę miał problemów ze sterownikami.

Jednak wczoraj przeglądając stronę creative'a chciałem pobrać instrukcję do mojej świeżo zamóionej karty i natknąłem się na to: http://support.creative.com/kb/ShowArticle.aspx?sid=120331

A konkretniej na pole:

xmip09.png

Jak widzicie zgodnie z tym co jest tutaj napisane w karcie którą właśnie zamówiłem z nadzieją na porządny dźwięk creative'a znajduje się chip Realteka (sic!) doprawiony oprogramowaniem Creative. Zdziwiony wszedłem na stronę Creative by wyświetlić porównanie jej z Rx a tam:

2vih4qs.png

W polu procesor dźwięku jest krecha - czyżby wstydzili się przyznać do Realteka?

Czuję się oszukany przez Creative, chociaż wiem, że wina jest też częściowo po mojej stronie bo dokładnie tego nie sprawdziłem, jednak kto normalny spodziewałby się, że w produktach porządnej firmy będą bebechy z tanich kart dźwiękowych? Najgorsze jest to, że obie karty (Fx i Rx) zapowiedzieli razem, twierdząc, że różnią się jedynie tym, że Rx ma 2 wyjścia słuchawkowe (czy tam mikrofonowe, nieważne) oraz obsługuje dźwięk 7.1. Jako, że mam głośniki 5.1 stwierdziłem, że nie będę dopłacał 30 euro - ok 120 zł za coś, co nie jest mi potrzebne.

I tutaj moje pytanie. Co radzicie mi teraz robić? Jak przyjdzie to podłączyć ją i sprawdzić, a nuż będzie lepsza od integry dzięki oprogramowaniu, czy raczej od razu próbować sprzedawać na allegro?

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiś dac to ona ma pewnie jakiś AKM a co robi za DSP dzisiaj nie ma większego znaczenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwróć towar w ciągu 10 dni bez podania przyczyny.

Czy dobrze zrobiłeś kupując ten produkt? Nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem w tym, że karta zamówiona bezpośrednio w creative, a nie uśmiecha mi się odsyłać do Anglii za 50zł :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pozostaje allegro, jeśli na pewno chcesz się jej pozbyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm jak przyjdzie to podłączę, zobaczę. I tak nie planuję wydawać 300 czy 400zł na coś lepszego, a tutaj chociaż mam obsługę EAX. Integra chyba nie ma nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DSP nie ma żadnego wpływu na jakość brzmienia karty, więc nie masz się co martwić. Tutaj akurat ważniejsze są jakie te karty mają DACi a nie DSP, a o tym nie widzę żadnej informacji. No i pozatym konstrukcja karty, użyte kondy i inne podzespoły - to one wpływają na dźwięk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam żadnego DAC nie widzę. Wszystko realizowane jest przez układ Realtek'a.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dlugich namyslach zainwestowalem w Audigy Rx i musze powiedziec, ze Geniusy z sygnaturki dostaly kopa niesamowitego. Muzyka brzmi nie samowicie czysto, wyraznie. Slychac wiele szczegolow w muzyce, ktorych naprozno bylo szukac w kodeku realteka. Zainstalowalem tylko sterowniki bo reszta softu na plycie to do jakiego karaoke ;) Gra super bo wkoncu posiada jakis procesor generujacy dzwiek Creative-a, a FX z tego co pisze creative na stronie posiada cos Realteka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, karta przyszła, podłączyłem i niewielka różnica w porównaniu do integry :P W sumie co się dziwić skoro głośniki i karta do d.. :D No nic, napisałem do creative jak wygląda procedura zwrotu, czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cóż, karta przyszła, podłączyłem i niewielka różnica w porównaniu do integry :P W sumie co się dziwić skoro głośniki i karta do d.. :D No nic, napisałem do creative jak wygląda procedura zwrotu, czekam na odpowiedź.

 

Co sie dziwic jak FX jest na kodeku Realteka, a nie na procesorze generujacym dzwiek :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czyli coby forum nie zaśmiecać ogólnie zakup tej karty dźwiękowej nie jest polecany ? Ogólnie to się zastanawiam co mnie naszło żeby sprzedać Xnonara przy wymianie sprzętu :mad2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kartę oddałem i zakupiłem xonara dx. Poza okazjonalnymi zwiechami dźwięku i koniecznością restartów nie narzekam. Jak chcesz coś nowszego to chyba Rx ma jakiś chip sound blastera, fx omijaj szerokim łukiem bo to jest zabawka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Audigy Rx jest na poziomie Audigy 4 czy tam 2ZS, które to kosztują najmniej 30zł na allegro (używane). Strata kasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale przynajmniej działają bez problemu na win 7/8 i mają gwarancję. Sam kiedyś miałem audigy 2zs gold czy którąś z tych "superduper" a ledwo toto działało więc sprzedałem w cholerę. Nawet problemy z xonarem dx mam, który jest stosunkowo nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już lepiej dołożyć do SB Z, skoro xonara nie chcesz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do Xonara najlepiej zapodać UniXonar drivers i jest spokój, te oryginalne mają humory.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...