Skocz do zawartości
azgan

Wiedźmin 3 - Modyfikacje

Rekomendowane odpowiedzi

Musimy zachęcić jakoś Ryszawyego żeby nam zrobił świeży profil ReShade dla nowej wersji 4.30 skrojonej na miarę możliwości WLM8 :P

 

Myślę, że byłby w stanie sporo wykrzesać z takiego połączenia :D

Możemy "połechtać ego". Dla mnie @Ryszawy - to nie tylko mistrzunio LABa, ale mistrz ŚWIATA w światełkach i grabscreenach! shocked.gif

Nigdy i nigdzie nie widziałem takich screenów, jak u @Ryszawego!

IMO mistrz - i to PL na forum PCLab.

 

Mamy zdolniachów.

 

Sam W3 od Redów z PL.

Jeden z najlepszych modów oświetleniowych - paluchy maczane PL (@Ryszawy) ;)

HD Reworked - Hulk Hogan!

Skacik PL swoje bebla...

 

PL rządzi w W3! ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To niebywałe jak mody zmieniają W3, ale jeszcze bardziej niebywałe, że tak samo zmodowany W3, ale pod WLM8 vs Phoenix Ultimate to też dwie różne wizualnie gry.

Jutro wrzucę filmy porównawcze z tych samych scenerii i misji (lipa łącze w domu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przeniosłem, na próbę, jeden preset do ReShade 4.3.0. Ten "Cinema" z ostatnich screenów. Nie wygląda identycznie, ale prawie tak samo. Widocznie coś pozmieniało się w shaderach.

W pakiecie dołączyłem (nieoficjalnie) starą wersję WLM8, której używam, plus dodatek Larsa, zmieniający pogodę w Białym Sadzie.

 

Wiesiek 3 ReShade 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem, teraz przeglądnę ten wielki spis modów i coś wybiorę, jestem ciekaw jaki będzie spadek FPS. Wpierw i tak przetestuję bez modów, bo już w Wieśka nie grałem kupę miesięcy.

 

edit:

Zacząłem od paczki tekstur, limit 1MB, to ponad 35min ściągania na jedną część. :kwasny:

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przeniosłem, na próbę, jeden preset do ReShade 4.3.0. Ten "Cinema" z ostatnich screenów. Nie wygląda identycznie, ale prawie tak samo. Widocznie coś pozmieniało się w shaderach.

W pakiecie dołączyłem (nieoficjalnie) starą wersję WLM8, której używam, plus dodatek Larsa, zmieniający pogodę w Białym Sadzie.

 

Wiesiek 3 ReShade 4

WOW! Dzięki! Jesteś wielki!

Atakuję...

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, przeniosłem, na próbę, jeden preset do ReShade 4.3.0. Ten "Cinema" z ostatnich screenów. Nie wygląda identycznie, ale prawie tak samo. Widocznie coś pozmieniało się w shaderach.

W pakiecie dołączyłem (nieoficjalnie) starą wersję WLM8, której używam, plus dodatek Larsa, zmieniający pogodę w Białym Sadzie.

 

Wiesiek 3 ReShade 4

 

Może tak jakieś screeny :P ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może tak jakieś screeny :P ?

Stary! Zero screenów!

Instaluj w ciemno!

 

Dobra, przeniosłem, na próbę, jeden preset do ReShade 4.3.0. Ten "Cinema" z ostatnich screenów. Nie wygląda identycznie, ale prawie tak samo.

Wiesiek 3 ReShade 4

@Ryszawy!

Jesteś wielki!

W życiu nie ustawiłbym takiego preseta!

Z A J E B I S T Y !

 

Dawaj na priv nr telefonu.

Zrobimy Ci z @azganem przelew na łychę! ;)

 

Może tak jakieś screeny :P ?

Juto będzie YT.

WLM8 vs Phoenix vs old WLM8 + RUDY ReShade!

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Ryszawy - jestem TOTALNIE ROZWALONY!

POEZJA!

 

Krzywuchowe Moczary - szare, posępne, ale czytelne,

Toussaint bez żółtaczki, czyściusieńkie jak łza, klimat zachowany jednak bez landrynek (BRAWO!)

Skellige - zimne - sierść na dzikich koniach aż chce się pogłaskać, konie novigradzkie lśnią,

 

Teraz to FILM - nie gra!

 

Preset ideał !

 

Naprawdę ogromne dzięki!

 

Filmy porobione.

Jutro lecą na YT.

 

Masz jakikolwiek kontakt z robieniem / wspieraniem produkcji gier?

Marnujesz się człowieku!

 

Ja już na CP2077 czekam w 50%, a w drugich 50% na Twoje presety pod niego! ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to się instaluje?

Edytowane przez tomekpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak to ma wyglądać ?

ebWISv2.png

Edytowane przez tomekpcl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

JeRRy_F3D -- Dzięki za dobre słowo :D

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryszawy działaj dalej :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dodałem jeszcze kilka presetów, screen z ustawieniami postprocesów i podmieniłem jakieś shadery.

 

Wiedźmin 3 ReShade 4 update

 

tomekpcl - jakoś tak to powinno wyglądać :D Przenieś się na Skellige, tam WLM8 pokazuje pazura.

 

Dzięki azgan :D - specjalnie dla ciebie trochę obrazków :

 

nhlUcavh.jpg

 

2YDhQ8gh.jpg

 

v97qWzTh.jpg

 

6NkTLxth.jpg

 

iPXKzljh.jpg

 

zPhwHH7h.jpg

 

Plyavnnh.jpg

 

dTqgQ9Th.jpg

 

Nsdvhnkh.jpg

 

9x8eQmch.jpg

 

ld0R4i1h.jpg

 

21CSRtGh.jpg

 

A7wNirth.jpg

 

MsfoByNh.jpg

 

i8GELJGh.jpg

 

bUC77Klh.jpg

 

j7cj2Lhh.jpg

 

VbXcMOfh.jpg

 

wMoPRtXh.jpg

 

xjJXFOJh.jpg

 

8dgS5pfh.jpg

 

N9nIoaph.jpg

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dodałem jeszcze kilka presetów, screen z ustawieniami postprocesów i podmieniłem jakieś shadery.

 

Wiedźmin 3 ReShade 4 update

Czyli udoskonaliłeś jeszcze poprzedni wrzut?

No to ja pier... będzie karetka i pad na pompę - bo poprzedni jest już GENIALNY!

 

Screeny - ostatni (pochodnia) wygląda jak projekt plakatu kinowego albo okładka książki!

Screeny Skellige - zrywają mi skalp.

 

Jak do tego dorzuć ruch + 70-90 fps = masakra.

 

Teraz wymaksować kompa (1080ti SLI) - HW on - UBER - 4K - Gsync - 100 fps i... można umierać :)

Czyli jeszcze przy kolejnym upgrade będzie po co do Wiedźmina3 wracać ;)

Nieśmiertelna produkcja.

 

Raz jeszcze ThX @Ryszawy!

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dodałem jeszcze kilka presetów, screen z ustawieniami postprocesów i podmieniłem jakieś shadery.

 

Wiedźmin 3 ReShade 4 update

 

tomekpcl - jakoś tak to powinno wyglądać :D Przenieś się na Skellige, tam WLM8 pokazuje pazura.

 

Dzięki azgan :D - specjalnie dla ciebie trochę obrazków :

 

Wygląda świetnie :thumbup:

 

Jak dla mnie to możesz cały czas dłubać przy tym projekcie i wyciskać maxiumum z nowej wersji ReShade (możliwości są ogromne a talentu Ci nie brakuje więc działaj dalej :cool:).

 

Sugeruje jednak żebyś nowe wersje numerował liczbami aby się to nie myliło z poprzednimi

 

Zamieszczam Twoją pracę na pierwszej stronie http://forum.pclab.pl/topic/1048713-Wied%C5%BAmin-3-Modyfikacje/page__view__findpost__p__13395098 razem ze screenami i opisem ;)

 

 

Wygląda genialnie. Dzięki za filmiki lubię oglądać takie rzeczy :)

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda genialnie. Dzięki za filmiki lubię oglądać takie rzeczy :)

Ciągle wrzucam / lecą kolejne...

Niestety kompresja YT + ograniczenie 60fps - nie oddają realtime game ;)

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O kutwa, te screeny, filmiki, ten Wiedźmin 3 jest genialny, gra wiecznie żywa. :o

Dziś pobawię się w instalacje modów, muszę ogarnąć co i jak, ściągnąłem prawie całą listę @azgana, nie wiem czy mi kompa nie zajedzie :kwasny:

A ten Reshade to widzę "must have". :thumbup:

 

 

Mam pytanie:

WLM8 wrzuciłem oryginalnego nie ten z folderu Reshade od Ryszawego, duża jest różnica? bo to 3mb vs 90mb

 

Odnośnie programiku do wykrywania konfliktów w modach, on sam usuwa stare pliki i robi nowy folder który zawiera fix'a?

Bo widzę, że zrobił nowy folder, ale co ze starymi plikami, nie gryzą się? Nie wgłębiałem się w tutorial.

Ja grałem w Wieśka ostatni raz na premierę... i potem z modem HDReworked ale wczesną wersją.

Edytowane przez Reddzik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy wiesz @Ryszawy, ale nadałeś Wiedźminowi 3 V życie !

@azgan, to powinno znaleźć się na stronie 1 - etapy życia W3 ;)

 

I życie = Premiera i Wiedźmin 3 od REDów w wersji "default", który zachwycił świat i dożynał wszelkie configi GPU (mój stary GTX 960).

II życie = Wydanie DLC "Serce z Kamienia" + "Krew i wino" .

III życie = Modowanie, kombinowanie i rasowanie - HD Reworked, Absolute Camera, mody oświetleniowe i inne podkręcacze wszelkie (+ apetyt na kolejne dopakowanie hardware PC).

IV życie = Dopakowany PC = W3 z modami wszelkimi (2K w górę, 144Hz, G-synki, itd.) i kombinacje typu ReShade.

... i tu wydawać by się mogło, że mamy finał, ale...

 

V życie = powyższe dopakowane max configi + ReShade presety i... @Ryszawy ReShade Preset (!), który wywraca wszystko, co się do tej pory widziało - a gra po raz 5 cieszy (!), jak po premierze. ;)

 

Mam pytanie:

WLM8 wrzuciłem oryginalnego nie ten z folderu Reshade od Ryszawego, duża jest różnica? bo to 3mb vs 90mb

Skąd taka różnica i skąd te wagi ?!?

Mody oświetleniowe typu "nowy WLM8" a ten "start VIII" @Ryszawego, to zapewne jakaś kosmetyka i niuanse oświetleniowe,

co dla takiego magika estety, jak @Ryszawy może mieć znaczenie (i dzięki za to!), gdy rzeźbi preset pod konkret light mod.

Ale to raczej @Ryszawy powinien się wypowiedzieć.

 

Mam pytanie:

Odnośnie programiku do wykrywania konfliktów w modach, on sam usuwa stare pliki i robi nowy folder który zawiera fix'a?

Bo widzę, że zrobił nowy folder, ale co ze starymi plikami, nie gryzą się? Nie wgłębiałem się w tutorial.

Nie usuwa. Jest narzędziem, które godzi konflikty. Sam tego nie robi (choć czasem owszem).

Czasami staniesz przed wyborem i musisz go "pokierować" i zadecydować.

Efektem końcowym jest ten "nowy folder" ;)

Zwróć uwagę na nazwę 000 - to nadaje mu priorytet.

Edytowane przez JeRRy_F3D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda świetnie :thumbup: Jak dla mnie to możesz cały czas dłubać przy tym projekcie i wyciskać maxiumum z nowej wersji ReShade (możliwości są ogromne a talentu Ci nie brakuje więc działaj dalej :cool:).Sugeruje jednak żebyś nowe wersje numerował liczbami aby się to nie myliło z poprzednimi Zamieszczam Twoją pracę na pierwszej stronie http://forum.pclab.pl/topic/1048713-Wied%C5%BAmin-3-Modyfikacje/page__view__findpost__p__13395098 razem ze screenami i opisem ;)Wygląda genialnie. Dzięki za filmiki lubię oglądać takie rzeczy :)

 

Zapomniałeś o dość ważnym dodatku jakim są cienie HD na postaciach. Dla mnie to jedna z podstawowych modyfikacji. Możesz dodać link do modu SkacikaPL - NVIDIA Ansel Utilities, który jest w tym najlepszy, albo do - Lip Movement and HiRes Shadows on NPCs in gameplay, chyba że coś nowego się pojawiło, Nowości nie ogarniam :D

 

 

Ciągle wrzucam / lecą kolejne...Niestety kompresja YT + ograniczenie 60fps - nie oddają realtime game ;)

 

Zacne filmiki :D

 

Moczary fajne, chociaż w WLM5 wyglądały też interesująco.

 

A tego próbowałeś - Improved Sign effects ?

 

Jeżeli chcesz mieć przyzwoitą jakość na YouTube w dzisiejszych czasach, musisz wrzucać filmiki przynajmniej w 1440p. Te w Full HD są teraz niemiłosiernie kompresowane. Ja zrobiłem ostatnio mały eksperyment i wrzuciłem film w niestandardowej rozdzielczości 2560x1080 (40.000 Mbps) i algorytmy kompresujące chyba trochę zgłupiały bo wygląda bardzo przyzwoicie

Edytowane przez Ryszawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem mody, największy spadek FPS powoduje Reshade, w Novigradzie ok 20FPS, jak stoję mam z 81FPS, przy włączonym Reshade leci na łeb do 59fps, sprawdziłem jakie efekty co i jak, więc można by coś zostawić z mają stratą, widać, że to zrobione dla kart High End.

 

Dawno nie grałem w Wieśka, chyba zacznę od początku i sobie popykam na modach. Jeszcze jakiś mod poszukam na walkę, skille, może na sprzęt, bo graficznie mam chyba wszystko, plus improved sign effect, bo kiedyś z tym grałem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem mody, największy spadek FPS powoduje Reshade, w Novigradzie ok 20FPS, jak stoję mam z 81FPS, przy włączonym Reshade leci na łeb do 59fps, sprawdziłem jakie efekty co i jak, więc można by coś zostawić z mają stratą, widać, że to zrobione dla kart High End.Dawno nie grałem w Wieśka, chyba zacznę od początku i sobie popykam na modach. Jeszcze jakiś mod poszukam na walkę, skille, może na sprzęt, bo graficznie mam chyba wszystko, plus improved sign effect, bo kiedyś z tym grałem.

 

Może w nowej wersji ReShade jest jakiś frame cap (60 fps), powyłączaj wszystkie efekty, jeden po drugim i zobacz.

 

Dodałem "zimny" preset. Jeżeli ktoś potrzebuje, niech ściągnie jeszcze raz całą paczkę.

 

WJxUlDgh.jpg

 

BgazX7Hh.jpg

 

hrxTWMwh.jpg

 

g9qE2L6h.jpg

 

w20y3oKh.jpg

 

DJ0DkOnh.jpg

 

cQnfH7bh.jpg

 

ecsIi6Jh.jpg

 

8XlzuxTh.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tego próbowałeś - Improved Sign effects ?

Używam, tylko z tego co zauważyłem, efekty zyskują na sile w zależności od skilla umiejętności.

Inaczej wygląda igni 1 a 5.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co przetestowałem, zostawiłem 2-3 efekty to miałem ponad 70fps, więc raczej nie ma ograniczonego FPSu, najwięcej bo ok 7FPS zjadało lightning+bloom, czy to było lightroom, bo teraz nie pamiętam a nie sprawdzę Wieśka, potem odpalę i mogę spisać dokładnie co i jak zjada.

Tonemap chyba 2-3fps, i tak razem z 20fps wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bloom nie poradzę, ale korekcje kolorystyczne (lightroom i tonemaping) mogę do bitmapy LUT zapisać, zerowy spadek wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...