Skocz do zawartości
DzejC

Red Dead Redemption 2

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
18 minut temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

@maras2574 sprawdzałeś, jak to bangla?
Wygląda zachęcająco, ale czasu jakoś brak ostatnio na testy.

Polecam poczytać wątek dla tego moda. Ktoś piszę, że trzeba wgrać tekstury na stałe aby załadowane były cały czas w vram bo inaczej degraduje dysk ciągłym doczytywaniem i nadpisywaniem plików + powoduje to jakieś inne mniejsze błędy z generowaniem zwierząt i npców

Edytowane przez FataIity
  • Like 3
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten zaśmierdziały port z konsoli wyrzygany przez rockstar odstawiał następujące szopki:

1. Kiedyś zabrali mi prąd w czasie grania i wcięło mi 70% postęp zapisu z grania, ten ich oszczania godny "launcher" przywrócił mi z chmury autosejwa z prologu gry. :E 

2. Dźwięk losowo pierdzi i trzeszczy, szczególnie podczas kwestii mówionych w cutscenkach.

3. Mapa świata gry przycina się podczas jej przesuwania, to samo małe menu po wywołaniu pauzy - przełączanie góra/dół przymula i działa wolno. Swego czasu myślałem, że pomoże zmiana Vulkana na DX 12 czy też włączenie v-sync i tripple buffering ale się pomyliłem, problem wrócił jak bumerang.

Opisywanych przez kolegę wyżej problemów nigdy nie zauważyłem u siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak save został. Całe szczęście że 40 min i już jest, ale to jest komiczne, że gra się sama usuwa. Widzę po różnych wątkach np. na steamie, że to powszechne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tyle dobrze :) A Ty masz grę zakupioną przez R* czy przez steama(choć nawet nie wiem czy taka wersja była) 

Chciałem tego moda obadać, ale po tym co napisałeś, jednak oleję.

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Fatality Na jakiej platformie masz grę ? Rockstar Games, Steam, czy (o zgrozo) Epic ? Ja mam od premiery grę zainstalowaną i nigdy żadnych krzywych akcji nie miałem (Rockstar) 

Godzinę temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

sprawdzałeś, jak to bangla?
Wygląda zachęcająco, ale czasu jakoś brak ostatnio na testy.

A gdzie tam, też brak czasu :( 

55 minut temu, AndrzejTrg napisał:

trza wywołać @caleb59 może On coś więcej na ten temat powie.

Lepiej nie !!! On R* znowu utopi w wapnie :szczerbaty:

 

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@maras2574 co się stało, to się nie odstanie :D zgliszczy już chyba nie trzeba w wapnie topić :D choć może dla przykładu :E 

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ogólnie śmieszne w moim przypadku bo na starym PC z GTX 1070 i Ryzenem 3600 gra działała bez losowego pierdzenia dźwięku i bez zamulonej mapy/menu pauzy. Dopiero na mocniejszej konfiguracji zaczęły się te cyrki. Pamiętam był tu taki jeden user, który miał identyczny problem w GTA 5 i też mu dźwięk pierdział i mapa świata gry się przycinała - pomogło mu ograniczenie fps do 60 w panelu Nvidii. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie gra działała/działa na dwóch platformach, najpierw z370 z 8700k i na obecnej z690 z 12700k z kartami odpowiednio: 1080Ti, 3080, 3070, 3080Ti, 4080 i nigdy od premiery nie miałem z nią problemów ;) Od samego początku grałem na DX12 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest ogólnie zagmatwana sprawa, ja ani razu od premiery nie uświadczyłem słynnego błedu  z gfx czy jak to tam się nazywało, gpu było model starsze i procek intela, ale czytałem że to było bez względu na konfigurację... Wróżbita Maciej mógłby pomóc :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ERR_GFX_STATE? :E Nawet mi nie wspominaj, nie jestem w stanie w to uwierzyć, że ktoś mógł nie widzieć tego błędu u siebie ani razu, to był wręcz klasyk przez duże K.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooo to chodziło. Jestem żywą legendą :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, caleb59 napisał:

ERR_GFX_STATE? :E Nawet mi nie wspominaj, nie jestem w stanie w to uwierzyć, że ktoś mógł nie widzieć tego błędu u siebie ani razu, to był wręcz klasyk przez duże K.

Kilka razy widziałem. Za każdym razem jak przekręciłem GPU :E I tam jeszcze jakiś jeden myk był u mnie z jakimś softem kolidowało, ale już teraz nie pamiętam co to było, ale kiedyś pisałem o tym w temacie.

Godzinę temu, maras2574 napisał:

U mnie gra działała/działa na dwóch platformach, najpierw z370 z 8700k i na obecnej z690 z 12700k z kartami odpowiednio: 1080Ti, 3080, 3070, 3080Ti, 4080 i nigdy od premiery nie miałem z nią problemów ;) Od samego początku grałem na DX12 

Ja u siebie setki godzin nabite na przestrzeni lat od rtx 2070(premierowo), przez 3080 i 4090. Bez problemów, ale ja znowu najczęściej i to tak w 90%+ grałem na vulkanie :E

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 godziny temu, caleb59 napisał:

ERR_GFX_STATE?

Na palcach jednej ręki mógłbym zliczyć. Na tyle godzin gry, to tyle co nic 

Ponad cztery dni w trybie fabularnym

GeSzWnM.png

I podobnie w trybie online ;)

nUOhrbh.png

Edytowane przez maras2574
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@maras2574 @AndrzejTrg Rockstarowy launcher. 

No mi już się na starym PC raz zabugowała grafika na amen więc trochę się boje grzebać przy tym modzie. Dla mnie ta gra jest relaksująca jak film. 200h zagrane i trzeci raz zaczynam :) Jedyna gra, która przeszedłem więcej niż raz - pomijając czasy za dzieciaka gdzie GTA SA, VC, NFS MW młóciło się na czas te gry w kółko i się nie nudziło :szczerbaty:

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 godzin temu, maras2574 napisał:

Na palcach jednej ręki mógłbym zliczyć. Na tyle godzin gry, to tyle co nic

 

15 godzin temu, lukadd napisał:

Kilka razy widziałem. Za każdym razem jak przekręciłem GPU :E I tam jeszcze jakiś jeden myk był u mnie z jakimś softem kolidowało, ale już teraz nie pamiętam co to było, ale kiedyś pisałem o tym w temacie.

Co to za naiwne tłumaczenie. Błąd to błąd - nie powodowało tego "przekręcenie GPU" tylko błąd po stronie Rockstara, który naprawili i napisali o tym w changelogu. :E Dlaczego Wy zawsze staracie się szukać winy u siebie i usprawiedliwiać nieudolność twórców? Zawsze mnie to zastanawiało i szczególnie na tym forum jest taka moda.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie ten błąd wyskakiwał jak właśnie przekręciłem gpu, albo miałem za niskie napięcie dla danych taktów. Prawidłowo ustawione gpu I robiłem sesje godzinami.

Ich poprawka nic nie zmieniła w moim przypadku :E setki godzin w to grałem od premiery.

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja może raz miałem błąd właśnie związany z przekręceniem taktów, poza tym gra śmigała. Caleb to ma problem z każdą grą i zawsze :szczerbaty:

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Co to za pierdoły, absolutnie nie mam problemów z każdą grą, przykleiliście mi tutaj taką łatkę i tyle w tym temacie.

Pierwsze z brzegu - Battlefield 2042, Hogwarts Legacy, Ghostwire Tokyo, Resident Evil 4 Remake, Metro Exodus EE, Mafia 1 Remake, Lies of P, Assassin's Creed Mirage, Star Wars Jedi Survivor to tylko niektóre z gier jakie ostatnimi czasy ograłem i nie miałem z nimi problemów. Wziąłem się kilka dni temu za stare Assassin's Creed Unity i tam również zero problemów ale pamiętam, że kiedyś jak ogrywałem pierwszy raz po wszystkich poprawkach też nie miałem tam kłopotów.

Tak wspomnę nawet oplute serdecznie za premierowy stan techniczny The Last Of Us ukończyłem niedawno ponownie bez żadnych problemów jak spięli dupy i połatali, dzięki optymalizacjom VRAM można było wreszcie podbić detale na ultra mając kartę 8GB.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, caleb59 napisał:

przykleiliście mi tutaj taką łatkę i tyle w tym temacie.

Sam sobie przykleiłeś ;)  Ja tam akurat lubię czytać jak besztasz z błotem, zalewasz wapnem itp... twórców, deweloperów ... :wiggle:

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.04.2024 o 19:57, maras2574 napisał:

Na palcach jednej ręki mógłbym zliczyć. Na tyle godzin gry, to tyle co nic 

Ponad cztery dni w trybie fabularnym

I podobnie w trybie online ;)

 

Ja również, widzę, że postępy mamy takie same 87%, według Stema mam 199 godzin w grze i może mnie dosłownie kilka razy wywaliło. Z tym, że zawsze jak gram wielogodzinne sesje to minimalizuje grę po kilkadziesiąt razy, więc to naprawdę tyle co nic.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś 7800 XT i podzieli się ustawieniami w grze i AMD Adrenalin? (nie ogarniam tego). Monitor 1440p 144Hz.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Preset ultra, rozdzielczości 1440p, i śmiga wzorowo. W adrenaline tylko UV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
39 minut temu, AndrzejTrg napisał:

Preset ultra, rozdzielczości 1440p, i śmiga wzorowo. W adrenaline tylko UV.

Wszystkie te wspomagacze AMD typu hypr rx wyłączyć?

Edytowane przez Pawelos47

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie bawiłbym się w to. U siebie mam tylko sterowniki a adrenaline odinstalowany. Na 3440x1440 mam wszystko max i chodzi ok 65-80fps. I koniecznie FXAA off, TAA wysokie + ostrość TAA +/- na połowę. Każdy inny AA straszne mydło robi.

Edytowane przez FataIity
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Przy drugim przejściu gry zrobiłem kobietę z długimi szarymi włosami, ultra + pathtracing + ray reconstruction = gra wygląda przepięknie ale te włosy w trakcie jazdy motocyklem wyglądają jak wyjęte z jakiejś gry z 2013 xD
    • To nieprawda, że jest totalnie nieskuteczna. Gdyby jej nie było tych przestępców nielegalnie przekraczających  byłoby wielokrotnie więcej. Może pora ubrać spodnie, olać ewentualne sankcje i zastosować pełne spektrum środków przymusu bezpośredniego, wliczając te śmiertelne jeśli inne zawiodą. Będzie płacz przez rok, dwa, a potem będzie spokój. Jednak zapora i wojsko przy granicy będzie musiało zostać już na zawsze, bo zawsze się znajdzie ktoś kto i tak będzie próbował. Może jak my złamiemy tabu, to i południe się odważy i ten nielegalny zalew się skończy.
    • Wyskoczył mi dzisiaj na LG B1 komunikat o refreshu panela, myślałem że już 8k godzin stuknęło a tu dopiero 6000 Dzisiaj wieczorem zobaczę jego stan dla 5% grey/r/g/b. W każdym razie, 3 pełne czyszczenia i 940 krótkich (tych po 4h). Mój typ to brak wypaleń ale dalej kiepska równomierność taka jak z fabryki. Jak można policzyć 6006 / 940 = wychodzi średnio pixel refresh co 6 godzin i 23 minuty. Gdyby był robiony co dokładnie 4 godziny to już powinno ich być 1501.
    • To oczywiście nie jest prawdą  Sprawdziłem na szybko: Tunis: 293 hotele tylko na bookingu, Monastyr: tylko na bookingu 93 hotele. Wybór jest raczej kwestią budżetu, oczekiwań, niemniej od czasu upowszechnienia się internetu, turystyka stała się bardzo łatwa - można podróżować po planecie z komórką (i kartą płatniczą ) w ręku.  A propos hoteli AI: kij z folderami. Na fejsach i w internatach (ba, zwykle google pomoże) można zobaczyć realne, aktualne zdjęcia z realnymi opisami pobytów realnych ludzi. Foldery to przesaturowane, wyidealizowane reklamówki rodem z lat 90-tych
    • Po to żeby nie było ich więcej. Ja nie mówię o przyjmowaniu i ugaszczaniu, tylko braku pushbacków, zamiast nich dokładne sprawdzanie i skrupulatna procedura azylowa dla tych co się przedostali. Powiedz co osiągnęliśmy obecną postawą? Zauważ że dzięki niej Putin osiągnął masę rzeczy - żremy się w kraju, zapora jest totalnie nieskuteczna bo Niemcy zamknęły granicę z nami - aż tylu imigrantów się przedostaje że oni wyłapywali więcej niż nasi pogranicznicy! To doskonała zachęta do dosyłania jeszcze większej liczby imigrantów.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...