Skocz do zawartości
Mhelkir

Coffee Lake - wątek zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

I tak do połowy tego 2019r. nie kupicie 9900K bo to nie bedzie w sklepach :lol2: Więc whatever.

 

W sumie to dalej wszystko układa się dla intela idealnie, produkty ma sprzedane zanim jeszcze je wyprodukuje, podaż dalej przewyższa popyt, mogą windować ceny, a ludzie i tak kupują sprzęt. W chinach lawinowo sprzedaja się tanie płyty główne i pentiumy etc.

 

Żyć nie umierać dla intela xd

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni to przeliczyli mnożąc 479 * kurs dolara.

Gdzie VAT, marża, podatek od nowości?

Będzie 3k jak nie więcej.

 

Pewnie masz rację, ale napisali coś takiego

 

. Jeden z zagranicznych sklepów umieścił je już w swojej ofercie, określając ceny na poziomie 479 dolarów (około 1755 złotych) za Intel Core i9-9900K oraz 369 dolarów (około 1355 złotych) za Intel Core i7-9700K

 

Nie wiem o który sklep chodzi, ale z newsa wynika, że mowa o normalnej cenie.

 

____________

 

Wróć.... Mowa o SL lol2.giflol2.giflol2.gif

 

img_279218.jpg

 

 

Tylko, że ktoś je wystawił w szablonie... Tym samym, w którym wystawiano wcześniej 8600k i 8700k - razem z cenami. Obecnie już zmienili na 0 $ Mój link

 

No, a Pure to podłapał i skrobnął newsa... Sorry, że tego nie sprawdziłem wcześniej, ale byłem na mobilnym. Niestety, ale tego newsa trzeba całkowicie olać, bo to po prostu był błąd. Przy cenach 8700k też jestem zdania, że sklepy poszybują z cenami pod 3 kółka. Tym bardziej, że niektóre sklepy trochę ponosi już wyobraźnia. Mój link. A za chwilę 2250 zł to będzie taka cena "średnia". Szaleństwo,.

 

Niemniej trzeba pamiętać, że to nie jest normalna cena tego CPU, a po prostu efekt zawirowań na rynku. GTX 1060 też wystawiali za pawie 2 kółka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za rok 9700K/9900K będzie już przestarzały, zanim jeszcze jego cena wróci do normalności Intel wypuści pewnie coś nowego. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

za rok 9700K/9900K będzie już przestarzały, zanim jeszcze jego cena wróci do normalności Intel wypuści pewnie coś nowego. :D

 

Właśnie :)

 

Dla tego użytkownicy, którzy obecnie posiadają I7 8700/8700K mają spokojne sny :)

 

W sumie, 8600K po OC też da radę w nowych grach :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pocieszam tym, że mogę się dość mocno jeszcze skręcić. Wiem, że się powtarzam ale cholera.... ten mój 6700k to naprawdę wiedział, kiedy odejść szczerbaty.gif Jakby teraz padł to bym się pobeczał chyba lol2.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się pocieszam tym, że mogę się dość mocno jeszcze skręcić. Wiem, że się powtarzam ale cholera.... ten mój 6700k to naprawdę wiedział, kiedy odejść szczerbaty.gif Jakby teraz padł to bym się pobeczał chyba lol2.gif

 

Ja nie wiem, o co chodzi :hmm:

 

Masz 8700K i OC ?

 

Czy jedziesz, jak 8700 bez K ?

 

Tak czy siak, masz zapas na dobre 8 fizycznych rdzeni :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę na 8700k z OC 4600 Mhz sync all cores. Ale zapas jest w sumie do 5.3 Ghz poniżej 1.4v

 

Gry powinno ogarnąć. Więc tak liczę, że jakby się coś działo, to zawsze można się jeszcze skręcić i podgonić do 9900k.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie do czego ludzi jest w stanie doprowadzić marketing. ;-)

 

Jeszcze nieco ponad rok temu 4/8 to był w segmencie konsumenckim od lat top do gier. Wszystko w zasadzie było na nim super (poza ewentualnie SLI). Teraz przybyły dwa rdzenie, co oznacza o wiele więcej niż by przybyło 50% taktowania na 7700K. I znowu było super przez trochę.

 

Zapowiedzieli, że dołożą znowu kolejne dwa rdzenie i nagle ujawniły się problemy, i 6/12 to już może być za słabe. Gry nie chodzą już tak jak trzy miesiące temu. Tnie. Już nawet dodatkowe 5% wydajności z 4600 do 5300 na jednym rdzeniu może nie wystarczyć. ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jadę na 8700k z OC 4600 Mhz sync all cores. Ale zapas jest w sumie do 5.3 Ghz poniżej 1.4v

 

Gry powinno ogarnąć. Więc tak liczę, że jakby się coś działo, to zawsze można się jeszcze skręcić i podgonić do 9900k.

 

Ależ masz sztukę :o

 

A ja jak zwykle padlina....

 

Na co dzień i tak nie potrzebuję więcej jak 4.3/1.17v.

 

Kurde, ale 5.3 na vcpre poniżej 1.4v to byłby zapasik.

 

Następnym razem biorę golda od Addict'a :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale popyt także nie jest nieskończony

 

Nie jest nie skończony? Pracuję w pewnej fabryce samochodów w Wlkp i powiem Ci tak,wciąż za mało!!! A na dobę wyjeżdża 750 aut do klienta!!! Powiedz mi gdzie te samochody idą? Bo ja sam się dziwię. Beczka bez dna. Także nie mów mi o nie skończonym popycie? Tym bardziej że to tylko procesory za parę złotych,gdzie za to auto trzeba dać 60+ tysięcy! ? Taki tam prosty przykład? Tylko nie mów mi,że auta oprócz zwykłych klientów,biorą także firmy i to hurtowo na całym świecie. Tak biorą,ale z procesorami jest tak samo. Nie nadążają robić i jest jak jest,tyle.

Edytowane przez maras2574

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczcie do czego ludzi jest w stanie doprowadzić marketing. ;-)

 

Jeszcze nieco ponad rok temu 4/8 to był w segmencie konsumenckim od lat top do gier. Wszystko w zasadzie było na nim super (poza ewentualnie SLI). Teraz przybyły dwa rdzenie, co oznacza o wiele więcej niż by przybyło 50% taktowania na 7700K. I znowu było super przez trochę.

 

Zapowiedzieli, że dołożą znowu kolejne dwa rdzenie i nagle ujawniły się problemy, i 6/12 to już może być za słabe. Gry nie chodzą już tak jak trzy miesiące temu. Tnie. Już nawet dodatkowe 5% wydajności z 4600 do 5300 na jednym rdzeniu może nie wystarczyć. ;-)

 

Budowanie oczekiwań, później zaspokajanie potrzeb,które się stworzyło. Tak to działa.

 

Ogólnie to spodziewam się zastoju na rynku CPU. AMD może dogonić Intela i to tyle. IPC wyżej nie powinno już podskoczyć, Ghz też nie bardzo. Te procki 6/12 starczą na lata.

 

Primo zamień się ;) U mnie będzie ciężko dobić do 4,9. Coś koło tego,bo nie chciało mi się na poważnie do tego przysiąść. Bez delida,bo chce wymienić na 9900k (lutowana czapka kusi, 8 rdzeni również :E )

Edytowane przez Altun6277

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ależ masz sztukę :o

Kantowana, bo z binowania.... Co innego samemu trafić szczerbaty.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co jeżeli Intel tłukł "odświeżoną" serie 9600/9700/9900 i dlatego są niedobory poprzedniej ?

Bo jeżeli mają aż takie problemy i muszą odpuszczać a rynek winduje takie ceny to woda na młyn dla AMD i to znaczy, że są naprawdę w czarnych czterech literach.Bo 6-9 miesięcy dla rynku to strata masę kasy na rzecz AMD.

Już dawno miałem składać kompa na Intelu i Nvidia, ale jak nie kryptowaluty,pożary, powodzie to teraz to :E a przepłacać nie zamierzam.

Z drugiej strony Intelowi się to należało :E taki ekonomiczny kop w jaja.Jeszcze jakby tak zielonka dostała i jest gites :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to woda na młyn dla AMD i to znaczy, że są naprawdę w czarnych czterech literach.Bo 6-9 miesięcy dla rynku to strata masę kasy na rzecz AMD.

 

Przejmujesz się? Niech AMD odgryzie im soczysty kawał niebieskiego tyłka. Wiem, że ludzie składają PC i jest cholerna lipa z cenami, ale akurat fakt, że AMD to wykorzystuje bardzo mnie cieszy. Sami przedsięwzięli za dużo projektów i sami stworzyli tą dziurę w rynku szczerbaty.gif Poza tym 6-9 miesięcy to tyle co nic biorąc pod uwagę fakt, że AMD nie miało w ofercie nic konkurencyjnego od czasu 2011 i procesorów FX aż do premiery Ryzenów w 2017 roku. Nie mam nic do FX, ale sami chyba przyznacie, że z perspektywy czasu - nie była to zbyt udana generacja.... A do wyjścia ZEN minęło zbyt dużo czasu, który Intel zamiast pożytkować - wykorzystywał klepiąc kolejne 4 jajkowe refreshe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejmujesz się? Niech AMD odgryzie im soczysty kawał niebieskiego tyłka. Wiem, że ludzie składają PC i jest cholerna lipa z cenami, ale akurat fakt, że AMD to wykorzystuje bardzo mnie cieszy. Sami przedsięwzięli za dużo projektów i sami stworzyli tą dziurę w rynku szczerbaty.gif Poza tym 6-9 miesięcy to tyle co nic biorąc pod uwagę fakt, że AMD nie miało w ofercie nic konkurencyjnego od czasu 2011 i procesorów FX aż do premiery Ryzenów w 2017 roku. Nie mam nic do FX, ale sami chyba przyznacie, że z perspektywy czasu - nie była to zbyt udana generacja.... A do wyjścia ZEN minęło zbyt dużo czasu, który Intel zamiast pożytkować - wykorzystywał klepiąc kolejne 4 jajkowe refreshe.

 

Ja tam bym się nie przejmował gdyby AMD wypuściło jakiś fajny, wysoko taktowany procek z mocnym single core xD Wtedy intel nie byłby nikomu potrzebny :D Chociaż no, gdyby AMD przejelo wiekszosc rynku, a intel miałby ciągle problemy, to wtedy oni znowu pewnie stworzyliby monopol i zaczęłoby się to samo co było, tylko przez inną firmę. Właśnie przez to problemy intela nie sa nikomu na rękę, bo mocny intel=tanie amd, słaby intel=brak potrzeby obniżania cen procków amd.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chociaż no, gdyby AMD przejelo wiekszosc rynku, a intel miałby ciągle problemy, to wtedy oni znowu pewnie stworzyliby monopol i zaczęłoby się to samo co było, tylko przez inną firmę. Właśnie przez to problemy intela nie sa nikomu na rękę, bo mocny intel=tanie amd, słaby intel=brak potrzeby obniżania cen procków amd.

 

No co ty? Jak śmiesz tak mówić! AMD nigdy by tak nie zrobiło. AMD jest frontem do klienta a nie dupą. To nie Intel. :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że większość ich fanbase tak właśnie na serio myśli :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A. Oby kiedy coś takiego zrobili?

 

Weź np pod uwagę AthlonaXP i Bartona. Porównaj ceny do pentiumow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu mój pierwszy upgrade z durona 900 na AthlonaXP 2000+ wracają wspomnienia :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zobaczenia Panowie w okolicach grudnia !! Czasem zaglądnę, ale czasu będzie mało. tongue.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zobaczenia Panowie w okolicach grudnia !! Czasem zaglądnę, ale czasu będzie mało. tongue.gif

Trzymaj się :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie nie zgadzam się na dłuższe przerwy.

 

Piszesz Ciekawie i Merytorycznie swoje posty.

 

Więc zaglądaj jak najczęściej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zobaczenia Panowie w okolicach grudnia !! Czasem zaglądnę, ale czasu będzie mało. tongue.gif

 

Nie ma zezwolenia na odejście :E

 

Z księżyca też można pisać, chyba, że zdrowie nie pozwala :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do zobaczenia Panowie w okolicach grudnia !! Czasem zaglądnę, ale czasu będzie mało. tongue.gif

 

Trzymam za słowo że będziesz się odzywać wieczorami po za forum, także w kontakcie Damian :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...