Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

jakubby

Zwrot laptopa w x-komie

Rekomendowane odpowiedzi

Bzdury. Jakie RMA - on nie oddaje na serwis, a korzysta z mocy ustawy i prawa do zwrotu. Może wypełnić formularz odstąpienia od umowy i na tym jego rola kończy się.

 

@Firekage, nie wiem co ma ustawa do tematu. Użytkownik chce mieć potwierdzenie odesłania sprzętu o określonej wartości. Jak nie pasuje RMA, nazwij 'ticket', generalnie potwierdzenie zgłoszenia. Pozdro

 

Osobiście, jeśli sprzętu był kupowany poza biurem firmy i dostarczony kurierem (a nie odebrany lokalnie), to skontaktowałbym się z działem reklamacji. Powiedziałbym, że chcę skorzystać z prawa konsumenckiego zwrotu towaru bez podawania przyczyny. Zwrot na konto. Dostałbym pewnie formularz zwrotu, wypełnił, odesłał. Otrzymał potwierdzenie. I dalej to oni już sami prowadzą. Mowa oczywiście o osobie fizycznej (firmy chyba tak łatwo nie mają). Jak masz lokalnie sklep, to sprawa jeszcze łatwiejsza, pomijasz wysyłkę a ruszasz 4litery do sklepu i załatwiasz w 4 oczy z obsługą.

 

Zamowion przez internet, zaplacone i odebrane w salonie x-kom.

no to tutaj o ile się nie mylę, nie podlegasz pod zwrot 14 dniowy bez podania przyczyny. Podkreślam, mogę się mylić, ale o ile kojarzę tak jest. Dobra wola sprzedawcy.

 

I pieniądze dostałeś od ręki!? Będę niesamowicie pozytywnie zaskoczony jeżeli to samo będzie miało miejsce w moim przypadku.

osobiście wątpię, bo zwykle określona komórka w firmach zawsze sprawdza czy towar zgodny z opisem etc. Obudowa nie świadczy o tym, co jest w środku, pomimo podobieństwa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Grobel

no to tutaj o ile się nie mylę, nie podlegasz pod zwrot 14 dniowy bez podania przyczyny. Podkreślam, mogę się mylić, ale o ile kojarzę tak jest. Dobra wola sprzedawcy.

Owszem, mylisz się.

 

osobiście wątpię, bo zwykle określona komórka w firmach zawsze sprawdza czy towar zgodny z opisem etc.

Tutaj również się mylisz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam chyba zwracałeś te gumki.

 

Nie każdy ma salon x-kom pod nosem. Jak jest możność zwrotu w salonie i jak piszą że możesz zwrócić to idź zwracaj sprzęt.Ja swój wysyłałem,ale u mnie nie ma oddziału.

Nie ma to żadnego związku.

 

@Firekage, nie wiem co ma ustawa do tematu. Użytkownik chce mieć potwierdzenie odesłania sprzętu o określonej wartości. Jak nie pasuje RMA, nazwij 'ticket', generalnie potwierdzenie zgłoszenia. Pozdro

Nie rozbrajaj mnie. Żadnego ticketu mieć nie muszę. Wysyłasz sprzęt z dołączonym pismem odstąpienia od umowy i CIEBIE, jako klienta, nic już więcej nie interesuje.

 

Jeszcze jedno - do momentu, w którym ludziom wydaje się, do momentu, w którym posługują się niefachowymi terminami, bzdety i wprowadzanie w błąd będą powszechnością. RMA to termin związany z wysyłaniem sprzętu na gwarancję. Żadnego ticketu nie musisz mieć, a samo nadanie paczki na adres np. x-komu, jest już potwierdzeniem...wysyłki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozbrajaj mnie. Żadnego ticketu mieć nie muszę. Wysyłasz sprzęt z dołączonym pismem odstąpienia od umowy i CIEBIE, jako klienta, nic już więcej nie interesuje.

 

Jeszcze jedno - do momentu, w którym ludziom wydaje się, do momentu, w którym posługują się niefachowymi terminami, bzdety i wprowadzanie w błąd będą powszechnością. RMA to termin związany z wysyłaniem sprzętu na gwarancję. Żadnego ticketu nie musisz mieć, a samo nadanie paczki na adres np. x-komu, jest już potwierdzeniem...wysyłki.

 

Nie musisz, ale często jest przesyłany, choć ten fakt może też wynikać z workflow. Przykładowo, kilka dni temu chciałem zwrócić zakupiony towar. Jako, że mam ograniczoną możliwość zwrotu sprzętu fizycznie do sklepu, skontaktowałem się drogą elektroniczną (typowy formularz). Otrzymałem z ichniego systemu #RMA. Być może nie musiałbym wg Twojego założenia, gdyby ten kanał informacji przeznaczony był wyłącznie do zwrotów. Ale najprawdopodobniej intencją projektantów owego sklepu było zebranie jednym kanałem określonych tematycznie informacji i ich rozdysponowanie. Po prostu. Także masz rację, ale nie na 100%. Jak widzisz, wyjątki się zdarzają.

 

Co do wysyłki (kurier, paczka polecona, etc) , oczywiście masz rację, tylko naprawdę później łatwiej jest monitorować sprawę jeśli posiadasz jest adres (czyli identyfikator sprawy).

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie musisz, ale często jest przesyłany, choć ten fakt może też wynikać z workflow. Przykładowo, kilka dni temu chciałem zwrócić zakupiony towar. Jako, że mam ograniczoną możliwość zwrotu sprzętu fizycznie do sklepu, skontaktowałem się drogą elektroniczną (typowy formularz). Otrzymałem z ichniego systemu #RMA. Być może nie musiałbym wg Twojego założenia, gdyby ten kanał informacji przeznaczony był wyłącznie do zwrotów.

 

:) masz wyjaśnione wyżej numer RMA to zwrot na gwarancją .

Wielokrotnie zwracałem towar zakupiony w sieci różnej maści od sprzętu pc,konsole ,tv, agd drobne itp itd i nigdy ,ale to nigdy nie dostawałem żadnego numeru od sprzedawcy typu RMA .

 

Zawsze zwrot odbywał się na zasadzie informowania mailowo sprzedającego ze zwracam zakupioną rzecz ,oświadczenie zwrotu będzie w paczce i tyle .Na drugi dzien paczka wysłana i po sprawie do 10 dni kasa na koncie.

 

Witam,

Zamówiłem laptopa w x-komie dnia 13.06, odebralem go dnia 16.06 płacąc przy odbiorze gotówką. Czy mimo zapłaty gotówką mam prawo do odstąpienia od umowy bez podaniia konkrtnej przyczyny (jest nią głośny wiatrak w ZenBooku)? Czy w takich sytuacjach x-kom robi jakies problemy? Sam laptop był użytkowany łącznie może 5h. Jak wygląda sytuacja z czasem po którym zwracają pieniądze?

Odbierałeś go osobiscie także 14 dniowy zwrot odpada bo to ci przysługuje przy zakupach na odległość czyli po przez www,tel.

 

Najlepiej podejdź ze sprzętem i powiedz w czym problem jak dobrze pogadasz obejdzie się bez papierków i wymienią na inny .

 

Lub zwrot na niezgodność z umową lub reklamacja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:)  masz wyjaśnione wyżej numer RMA  to zwrot na gwarancją   .

Wielokrotnie zwracałem  towar zakupiony w sieci  różnej maści od sprzętu pc,konsole ,tv, agd drobne  itp itd  i nigdy ,ale  to nigdy nie dostawałem żadnego numeru od sprzedawcy typu RMA .

(...)

ja otrzymałem (ale był to inny sklep), aczkolwiek powtarzam że to RMA może być po prostu identyfikatorem dla sprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:) masz wyjaśnione wyżej numer RMA to zwrot na gwarancją .

Wielokrotnie zwracałem towar zakupiony w sieci różnej maści od sprzętu pc,konsole ,tv, agd drobne itp itd i nigdy ,ale to nigdy nie dostawałem żadnego numeru od sprzedawcy typu RMA .

 

Zawsze zwrot odbywał się na zasadzie informowania mailowo sprzedającego ze zwracam zakupioną rzecz ,oświadczenie zwrotu będzie w paczce i tyle .Na drugi dzien paczka wysłana i po sprawie do 10 dni kasa na koncie.

 

 

Odbierałeś go osobiscie także 14 dniowy zwrot odpada bo to ci przysługuje przy zakupach na odległość czyli po przez www,tel.

 

Najlepiej podejdź ze sprzętem i powiedz w czym problem jak dobrze pogadasz obejdzie się bez papierków i wymienią na inny .

 

Lub zwrot na niezgodność z umową lub reklamacja

Jeśli transakcja była dokonana na odległość to sposób odbioru sprzętu nie ma znaczenia. Więc nie klep głupot, nic nie odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Odbierałeś go osobiscie także 14 dniowy zwrot odpada bo to ci przysługuje przy zakupach na odległość czyli po przez www,tel.

 

 

 

 

BZDURY !!

Osobisty odbiór nie wyklucza 14 dniowego zwrotu, wiem bo już to przerabiałem choć nie w tym sklepie.

Ale dowiadywałem się jak to u nich jest bo nieraz brałem sprzęt w X-Kom.

Zamawiasz przez neta, wsadzasz do koszyczka, idziesz po odbiór do sklepu w swoim mieście i płacisz na miejscu - zwrot ci przysługuje.

W X-Kom nawet jest szansa na zwrot kupując od razu w stacjonarnym sklepie z ominięciem strony www.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli transakcja była dokonana na odległość to sposób odbioru sprzętu nie ma znaczenia. Więc nie klep głupot, nic nie odpada.

A skąd wiesz jak zamawiał ? nie napisał ze złożył zamówienie po przez www,tel ... może był w sklepie zapytał o konkretny model ,nie było na sklepie ale mogą zamówić i za 2 dni będzie do odbioru

 

Jest jeszcze taki myk czy autor kupił czy rezerwował (zamówił) przedmiot na odległość :

https://www.payu.pl/blog/kupujesz-online-placisz-i-odbierasz-w-sklepie-co-wtedy-ze-zwrotem-towaru

http://www.web.gov.pl/e-punkt-aktualnosci/331_4386.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

raiders racja, mogło tak być ale z tego co wiem to x-kom grzecznościowo przyjmuje nawet towar zakupiony stacjonarnie, może nie we wszystkich salonach ale tam gdzie byłem pracownicy mi tak mówili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś za takie praktyki " rezerwacji towaru " oberwało się Komputronikowi od UOKIK. Więc już nie ma czegoś takiego jak rezerwacja towaru.

Zakup online to zakup, nie ważne czy płacisz na miejscu czy przelewem.

Zwrot jest i koniec.

 

Niestety nie do końca tak ;) Cytat ze strony UOKiK:

 

Czy odbiór osobisty towaru zakupionego w sklepie internetowym powoduje utratę prawa do odstąpienia od umowy w ciągu 14 dni?

Nie, odbiór osobisty rzeczy kupionej w e-sklepie nie powoduje utraty przez konsumenta prawa do odstąpienia od umowy.

 

Należy przy tym odróżnić sytuację, w której faktycznie doszło do zawarcia umowy sprzedaży przez internet, od sytuacji w której na stronie www sklepu jedynie zarezerwowano towar. W tym drugim przypadku do zawarcia umowy sprzedaży doszło dopiero w sklepie (w momencie odbioru towaru) i wówczas konsumentowi nie przysługuje prawo do odstąpienia od umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie. Cytat ze strony UOKiK:

 

@_rdk_: dzięki, czyli miałem rację na całej linii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@_rdk_: dzięki, czyli miałem rację na całej linii

 

Nie nie na całej linii. Temat o X-Kom , a u nich nie ma rezerwacji towaru.

Żeby była rezerwacja towaru to musi być nawet zawarte to w czasie składania zamówienia.

Ale ok powiedzmy że poniekąd masz racje i niektóre sklepy to robią dalej, ale z tego co wiem jest teraz informacja że towar jest tylko rezerwowany i nie ma zwrotów 14 dniowych, w przypadku Komputronika kiedyś tego nie było i za to im się oberwało.

 

raiders racja, mogło tak być ale z tego co wiem to x-kom grzecznościowo przyjmuje nawet towar zakupiony stacjonarnie, może nie we wszystkich salonach ale tam gdzie byłem pracownicy mi tak mówili.

 

Tak zgasza się :D

Potwierdzam ze tak jest, kupowałem siostrze laptopa, zapomniałem zrobić zakup przez neta ze strony ale wiedziałem ze coś będzie na stanie na miejscu w stacjonarny.

Przy okazji zapytałem o zwrot gdyby się coś działo bo zapomniałem zrobić zamówienie przez strone, odpowiedzieli że nie ma problemu i jest taki zwrot nawet do 30 dni od zakupu.

Podobnie jest w PCProjekt - jak w tym czasie sprzęt dostanie jakąś usterke to wymieniają od razu na nowy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A skąd wiesz jak zamawiał ? nie napisał ze złożył zamówienie po przez www,tel ... może był w sklepie zapytał o konkretny model ,nie było na sklepie ale mogą zamówić i za 2 dni będzie do odbioru

 

Jest jeszcze taki myk czy autor kupił czy rezerwował (zamówił) przedmiot na odległość :

https://www.payu.pl/blog/kupujesz-online-placisz-i-odbierasz-w-sklepie-co-wtedy-ze-zwrotem-towaru

http://www.web.gov.pl/e-punkt-aktualnosci/331_4386.html

A Ty czytasz co autor pisał czy tylko wertowałeś temat? Wytłuszczę pod spodem...

 

Witam,

Zamówiłem laptopa w x-komie dnia 13.06, odebralem go dnia 16.06 płacąc przy odbiorze gotówką. Czy mimo zapłaty gotówką mam prawo do odstąpienia od umowy bez podaniia konkrtnej przyczyny (jest nią głośny wiatrak w ZenBooku)? Czy w takich sytuacjach x-kom robi jakies problemy? Sam laptop był użytkowany łącznie może 5h. Jak wygląda sytuacja z czasem po którym zwracają pieniądze?

 

 

Zamowion przez internet, zaplacone i odebrane w salonie x-kom.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podsumowując, przyszedłem do salony powiedziałem Panu, że laptopa chce zwrócić. On zapytał z jakiego powodu (którego nie musiałem podawać), wytłumaczyłem. Obejrzał laptopa czy wszystko z nim ok. Obejrzał ładowarkę, uruchomil go. Następnie delikatnie przeczyscil z zewnątrz i schowal do pudełka. Ja poczekalem chwilkę, podpisałem dwa papierki i zabrałem gotówkę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
i jest taki zwrot nawet do 30 dni od zakupu.
Mnie mówiono o 15 dniach. Jakiś miesiąc temu. Sprawa tego wątku zakończyła się pozytywnie i już.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...