Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja dziś zamówiłem stickery ASRock, do tego PTM i prawdopodobnie w sobotę będzie operacja :E

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro paczka wyjdzie :szczerbaty:

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy PTM mi niby pisze że na sobotę będzie w paczkomacie, stickery na poniedziałek :E W ogóle się walnąłem, bo nie wiedziałem, że masz stickery...kupiłem najpierw je bez patrzenia na sprzedawcę, później ptma, no i dopiero wtedy zauważyłem że wszystko od Ciebie :E Przez to musiałem zapłacić za wysyłkę stickerów...a mogłem mieć darmową gdybym wrzucił wszystko razem :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, krzysiak napisał:

Przez to musiałem zapłacić za wysyłkę stickerów

To się dogadajcie na priv. Anuluj zamówienie na stickery i po prostu wyślij BLIKa. Niech wszystek idzie w jednej paczce. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już są w paczkomacie nadawczym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
12 minut temu, krzysiak napisał:

Przy PTM mi niby pisze że na sobotę będzie w paczkomacie, stickery na poniedziałek :E W ogóle się walnąłem, bo nie wiedziałem, że masz stickery...kupiłem najpierw je bez patrzenia na sprzedawcę, później ptma, no i dopiero wtedy zauważyłem że wszystko od Ciebie :E Przez to musiałem zapłacić za wysyłkę stickerów...a mogłem mieć darmową gdybym wrzucił wszystko razem :rotfl:

Wiem, że są już paczkomacie, ale tylko przed 13 jak zamówisz paczka na 100% wyjdzie tego samego dnia 😎 Powinna być na sobotę czasem to Inpost szaleje i w niedziele dostarcza.

Tak właśnie patrze wchodzę w Inpost co do.... ten sam nr tel jakaś pomyłka :szczerbaty: Patrzę, a tu dwa zamówienia w odstępie 2min dla tej samej osoby :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś miałem głowę zajętą walką z morelami o czym pisałem w innym temacie (jutro kolejna runda)...przez co wyszło jak wyszło :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Moje plomby które kupiłem u innego kolesia pół roku temu są takie same ale oryginalna ma tak jakby "sprany" tusz druku a ta nowa taki głęboki czarny, ciekawe jak u ciebie będzie, wpadłem na pomysł wziąłem patyczek kosmetyczny nasączyłem go ipą i delikatnie przejechałem raz po niej aby lekko zmatowić, na pierwszej starłem połowę druku bo za mocno docisnąłem patyczek :E druga wyszła dobrze 🤣

Edytowane przez Send1N
  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jeszcze trochę panowie i będziecie sobie dorabiać fałszując paszporty dla gangsterów i innych kryminalistów :szczerbaty:.

Edytowane przez Kelam
  • Haha 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby pozwalali na zmianę pasty i termopadów to byśmy nie świrowali:-D

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie... weź tu trzymaj piekarnik 6950xt 3 lata bez zmiany pasty :rotfl:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 lata to swoją drogą ale jestem przekonany że na świeżej karcie gdybym przesmarował czy położył ptma od nowa to było by znacznie lepiej, ostatnio już 2 chłopów z tego forum pokazywało na nówkach rtx 4070 ile dała zmiana fabrycznie napaćkanego gluta :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie paczki w doręczeniu, więc dziś się okaże ile da wymiana po roku użytkowania karty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak dużo uda się zbić. Ciekawe też jak po roku będzie zachowywał się PTM, bo podobno mają się nie degradwoać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak coś to trzeba trochę odczekać aby osiągnął pełną wydajność musi się wygrzać ;) ja stawiam że temp rdzenia będzie podobna ale hotspot spadnie sporo bo fabryczna pasta pewnie nie pokrywa idealnie rdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po zabiegu i jestem w szoku :o PTM nie wygrzany jeszcze, wyniki z time spy... Karta ustawiona na 1125mV, +20% PL, zegar 2700 (wbijała 2686). Przed zmianą GPU - 79*, HS - 109, po GPU - 72, HS - 93 (temp max jakie wyłapał gpu-z)  :D Ale też wiem skąd przed zabiegiem był wysoki HS...cały róg GPU był bez pasty.

 

Wcześniej (godzinę temu) takie tempy miałem przy 1125mV, PL -10% gdy karta wbiła 2487MHz

  • Like 3
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tego typu materiał już powinien być kładziony w każdej karcie odkąd jest na rynku i nie było by problemu z kombinacjami z pląbami i ogólnie rozbieraniem karty do wymiany pasty po czasie, wystarczyło by przedmuchiwanie samego radiatora co jakiś czas i na tym by kończyła się konserwacja, jak widać kolejny raz różnica jest ogromna i na własną rękę można sporo poprawić fabrykę.... :/ ja będę zmieniał na dniach bo teraz w czym innym grzebie i opóźnienia są 🤣

Edytowane przez Send1N
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, krzysiak napisał:

Po za biegu i jestem w szoku :o PTM nie wygrzany jeszcze, wyniki z time spy... Karta ustawiona na 1125mV, +20% PL, zegar 2700 (wbijała 2686). Przed zmianą GPU - 79*, HS - 109, po GPU - 72, HS - 93 (temp max jakie wyłapał gpu-z)  :D Ale też wiem skąd przed zabiegiem był wysoki HS...cały róg GPU był bez pasty.

 

Wcześniej (godzinę temu) takie tempy miałem przy 1125mV, PL -10% gdy karta wbiła 2487MHz

Jakiej pasty użyłeś? Termopady też wymieniałeś? Jeśli tak, to na jakie? Bo ja chyba też wymienię. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PTM7950, termopadów nie ruszałem, te fabryczne były ok :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PTM właściwie nie potrzebuje wygrzewania także nie spodziewałbym większej zmiany temp po czasie ;)

Prędzej może pojawić się błąd pomiarowy związany z temp otoczenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że po pierwszej zmianie stanu skupienia po której się ułożył już większych różnic nie będzie.

W każdym razie jestem bardzo zadowolony z efektu końcowego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą karta chyba wraca do normalnej pozycji... bezpośrednio w slocie urywa kolejne kilka stopni zmniejszając przy tym obroty.

 

W dniu 21.05.2024 o 16:02, krzysiak napisał:

Ja nie szaleje z zegarami...w the callisto protocol przykładowo teraz na tych ustawieniach mam 83 na GPU i 100 na hs :E

Teraz sprawdziłem jeszcze callisto w tej samej miejscówce i odpowiednio 75 i 92...z tym że wtedy 1125mV, karta trzymała średnio 2400MHz i -10%, obecnie 1125, karta trzyma 2600 ze skokami na 2650 i +20% :D 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.05.2024 o 15:53, krzysiak napisał:

Ale też wiem skąd przed zabiegiem był wysoki HS...cały róg GPU był bez pasty.

Po dokładniejsze ocenie fotek jednak 3 rogi :E Wtedy na szybko zerknąłem na rdzeń i wydawało mi się, że 1 :D

 

Clipboard-05-09-2024-01.jpg
Clipboard-05-27-2024-02.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jest dobrze czy powinienem coś poprawić?

1.png
2.png
3.png

Edytowane przez Wilson.vin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...