Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

W ogóle nie rozumiem, czemu Minciu się tak zafiksowałeś, że komuś gul skacze, bo poprawili IF, bo tamto, itd. Nikomu gul nie skacze, po prostu 4800 C14 to to nie ma prawa działać stabilnie 24/7 i tyle :P Poprawa IF/kontrolera jest niezaprzeczalna i tego nikt negować nie zamierza, ale ekscytowanie się, że nagle będą się cuda działy i 4000+ C14 dla każdego to zwykła głupota. Ja już pisałem to wyżej, na Intelach ludki cisnęły 4000 C11 na powietrzu (!) do benchów i to działa, a jakoś ludzie z takimi nastawami nie śmigają. Tutaj będzie dokładnie tak samo. Reasumując, pamięci nawet powyżej 4400 MHz będą na Renoir śmigać i to synchronicznie, ale z normalnymi timingami, nie tymi od śmieszków z TecLaba ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Minciu napisał:

Jeśli nowe ryśki będą miały IF ciągnący ram pod 5000

Tak nie może być :E ryzen nie może przeskoczyc intela tak jak radeon nie przeskoczy GeForce'a :D

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minciu jak jestes tak nakrecony na krecenie ramu to kup sobie intela i nie trzeba liczyc na cuda czy czekac na cos co mozna miec juz dzis w lepszym wydaniu ;) Bo niby interesuja cie jakies extra wyniki ale platforma AMD nie jest platforma do krecenia maxow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo tak to wygląda, jak Phoenix z pixem intelowym nawet tu zawitał :D

 

I jaram się jak małe dziecko, że 4733-4933 bez problemu siada na Renior. TO JEST PONAD 1GHz WIĘCEJ!! 1GHz ! na IF. Mam się cofnąć w temacie i wkleić obawy ludzi o IF czy pójdzie chociaż na 4000? Albo radość wszytkich jak przeciekły pixy na 4200? No ja wlaśnie wykopałem 4933 z IF 1:1 i to na jakiś TryMe gotowych nastawach MSI. To nie CL14 mnie rajcuje a zegar i zapas. 

 

NAPISAŁEM TAK:

"To wszytko z Renoir na IF 1:1. Czyli proc nie będzie już hamulcem. Jedynie płyta i kości. Ciekawe co wyjdzie z zen3, ale pewnie IF już nie popsują, bo wygląda jakby temat ograniczeń przez IF został definitywnie rozwiązany."

widzisz tu podnietę z CL14 4933? Bo ja nie widzę nawet słowa na temat CLek.

Teraz, Phoenixsuple napisał:

Minciu jak jestes tak nakrecony na krecenie ramu to kup sobie intela i nie trzeba liczyc na cuda czy czekac na cos co mozna miec juz dzis w lepszym wydaniu ;) Bo niby interesuja cie jakies extra wyniki ale platforma AMD nie jest platforma do krecenia maxow.

No i jak grochem o ściane. Interesuje mnie KONIEC LIMITÓW IF i pierdzielonego losowania lepszego IF. Miałem już ryśka 3666, terazm mam 3800 i fajnie, ale nie chce pierdzielić się w losowanie. 

SRAM na  max maxów, chcę proc bez durnej ściany aby ram za 500zl działał jak należy razem z CPU. Bo CPU w grach ssie między innymi przez ram i opoźnienia. A platformy zmieniać nie muszę, jak AMD się poprawi to po co zmieniać, jeśli to samo zaoferuje czerwona marka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To skoro chodzi o IF, a nie CL, to po co taka obrona Częstochowy z cudownym kontrolerem i innymi wymysłami? :Up_to_s:

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak będzie to Panie Phoenixsuple okaże się , że platforma AMD będzie do kręcenia Maxów, przynajmniej w przypadku pamięci :szczerbaty:

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Pitt_34 napisał:

Jeśli tak będzie to Panie Phoenixsuple okaże się , że platforma AMD będzie do kręcenia Maxów, przynajmniej w przypadku pamięci :szczerbaty:

Czekam :thumb:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AMD też jest ta prawidłowość, że MSI najlepiej ogarnia RAM ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, tomcug napisał:

To skoro chodzi o IF, a nie CL, to po co taka obrona Częstochowy z cudownym kontrolerem i innymi wymysłami? :Up_to_s:

Chodzi Ci o tą obronę CLek i cudownego kontrolera? Tak, nie widać w tych pixach powodu aby kontroler był na poziomie ZEN 1 czyli gówno totanle. Widać że robi robotę a nie ścianę i hamulce,

I oczywiście pierwsze zdanie mówi o:

Cytat

 

Przecież tu chodzi głównie o możliwości IF w renior. To raz.

A dwa, to i tak ten renior robił coś, czego Intel dla pixa nawet nie robi. 

 

 

6 minut temu, bigovsky napisał:

W AMD też jest ta prawidłowość, że MSI najlepiej ogarnia RAM ?

Tutaj może być prawidłowość, że X570 i B550 będą najlepiej ogarniać wysoką częstotliwość pamięci vs B350/B450. Bo te starsze płyty i tak już na zen2 idą wyżej niż fabryka przewidziała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wręcz na pewno tak będzie, że na B450 (a przynajmniej większości) nie poleci się tak wysoko ponad 4000 jak na X570/B550, bo to już teraz widać asynchronicznie na Ryzenach 3000.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

najgorzej będzie wtedy, jeżeli ktoś wymienił MSI zwykłe B450 na MAX 450 a na koniec sie okaże, że jednak Patrioty kuleją przy zen3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykłe B450 też będą miały wsparcie Zen 3, a przynajmniej powinny :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzieliście ceny ryszardow? Co to sie podzialo, że r5 3600 prawie 900zl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, wallec napisał:

Widzieliście ceny ryszardow? Co to sie podzialo, że r5 3600 prawie 900zl?

A co się miało porobić ? 850/860 zł utrzymuje się już od dłuższego czasu. Czasami można trafić promkę i kupić za 750/780 zł  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w lipcu za swojego dałem 829 z przesyłką i wtedy wydawało mi się że przepłaciłem.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O widzę 3800x znów wróciły w okolice 1,4-1,5k kurde może sprzedam całą platformę i przesiądę się na 10700k tylko by trzeba było znaleźć płytę która będzie obsługiwać pcie-4.0 tak na pewno a nie jak x370 nowsze ryzeny xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe, zapomniałeś że u nas ceny używek raczej nie idą w górę z cenami nowych bo każdy chce jak najtaniej i zaraz Ci wypomną że Zen 3 za rogiem.  :)
Ja na sprzedaży 3900X wtopiłem ponad 400 zł, na szczęście zdążył to wszystko wielokrotnie odrobić bo inaczej bym się z lekka wkur...zył.  :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapomniałem, że żyjemy w kraju kwitnącej cebuli i jebiącej onucy xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja też się targuję kupując używkę, bo to jest naturalne, ale z reguły sam wystawiam w uczciwych cenach nie wykraczających poza średnią krajową zauważoną na innych aukcjach więc na jakieś głupie zapytania "pińćset i jestem za godzinę" w ogóle nie odpisuję.  ;)
Co innego jak ktoś, jak ten naczelny cebularz o tysiącu nicków, wystawia w cenie powyżej ceny zakupu bo krzem jest w stanie zrobić 4.5 Ghz, oczywiście pomijam kwestię stabilności bo ona ma znaczenie drugorzędne.  ;) 

Aaa, jak ktoś jeszcze nie sprawdził, wyszedł nowy Edge o funkcjonalności Chrome, moim zdaniem rewelacja, działa super płynnie a pożera kilka razy mniej zasobów od Gulgowego molocha.  ;)

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krzem jest w stanie zrobić 4.5 GHz cena 1.5k zł

*Krzem jest wstanie ale CPU nie

Robię to dobrze?

Edytowane przez Art385

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dajcie proszę znać jak w tm5 ustawić 10 cykli bo ta najnowsza wersja v3 z automatu leci tylko 3 cykle.
Jakieś dziwne rzeczy podziały się z moimi pamięciami po przejściu na r5 3600 bo trfc z 294 lata bez problemu na 254 ale nie wiem czy to do końca stabilne bo nie wierzę w 3 testy po 3 cykle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, wallec napisał:

Dajcie proszę znać jak w tm5 ustawić 10 cykli bo ta najnowsza wersja v3 z automatu leci tylko 3 cykle.
Jakieś dziwne rzeczy podziały się z moimi pamięciami po przejściu na r5 3600 bo trfc z 294 lata bez problemu na 254 ale nie wiem czy to do końca stabilne bo nie wierzę w 3 testy po 3 cykle.

W katalogu masz plik cfg, odchaczasz tylko do odczyty i edytujesz w notatniku. Tam bedziesz juz widzial kolumne z 3cyklami wiec wpisujesz 10. Zamykasz/zapiujesz i dajesz tylko do odczytu ponownie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz miał czas to dorzuć jeszcze profil anta777 ten to jest rzeźnik jak to się nie sypnie to nigdzie się nie sypnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wczoraj miałem kupca na swojego kasztana za 750 zł i chciałem kupić tego procka za 899 bo taka była cena ale się rozmyśliłem bo do 4k nic mi to nie da
wg mnie nie jest to jakoś mega drogo ( chociaż wolałbym i5 10400 )
Wyobrażasz sobie ten trzask na forum jakbym mój kasztan wbił 4500mhz 1.25v all cores? 
Aida na 4300 pokazuje mi 61,8ns więc na 4500 byłoby koło 60ns.

No przecież ryszardowi GTS brakłoby śmiesznych obrazków i filmików na Youtube.
Co by się działo jakbym schłodził go deepcoolem captain ex 240 kupionym za 169zł, może 4600 by poszło?

Przy obecnych cenach ~850zł cena 899 za selekta box była rewelacyjna

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...