Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Poszło zamówienie na 3700X, pomimo ostrzeżeń Adriana co do wsparcia MSI wziąłem X570 Gaming Plus, bo też w dobrej cenie. W Proline jest ostatnia sztuka w promocji 3700X za 1399zł, w momencie składania zamówienia na moich oczach poszło kilka sztuk, było 10 została 1. Mam nadzieję, że będę w grupie tych zadowolonych właścicieli nowych Ryśków, ostatni procek AMD w mojej budzie, to okolice premiery Mafii z 2002 roku, tak to Intele :E

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy ryzen to dużo pracy wymaga od strony AMD, czym dłużej się go używa tym więcej ciekawostek wychodzi.

 

 

Wracamy do zabawy z ryzenem... Freezuje gry, ale windows normalnie działa idzie je zamknąć. W dzienniku zdarzeń nie ma krytycznych, ani błędów.

Edytowane przez mefisto777

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego mam pod obciążeniem na auto 4.3ghz z napięciem 1.4625v? To normalne czy ten beta bios co popsuł na b450 tomahawk max?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszło zamówienie na 3700X, pomimo ostrzeżeń Adriana co do wsparcia MSI wziąłem X570 Gaming Plus, bo też w dobrej cenie. W Proline jest ostatnia sztuka w promocji 3700X za 1399zł, w momencie składania zamówienia na moich oczach poszło kilka sztuk, było 10 została 1. Mam nadzieję, że będę w grupie tych zadowolonych właścicieli nowych Ryśków, ostatni procek AMD w mojej budzie, to okolice premiery Mafii z 2002 roku, tak to Intele :E

Powiem Ci tak, nie mam BSOD na tym configu, ale błędów w Podglądzie zdarzeń wuchta. Trzymam na auto proca, nie używam PBO, bo u mnie jedynym efektem jego włączenia jest wzrost temperatury xD Jeśli zaś chodzi o tę płytę, to nie wiem, jak jest na biosie beta, bo z założenia takich rzeczy nie instaluję. Ale jest to używalne, jak już sobie trochę pogrzebiesz w biosie. Polecam wystawić recenzję tego mobasa, to zawsze te 25 euro na steama wpadnie. Ja walnąłem długą recenzję, to 28 sierpnia mi wysłali, że wybrali ją do nagrody dodatkowej i jeszcze SSD wpadnie. A wcześniej były pamięci. Także wyjdzie, że płytę mam za free xD Niemniej, MSI i tak jest cienkie jeśli chodzi o wsparcie i to jest ich ostatni mobas, jakiego kupiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, nie mam BSOD na tym configu, ale błędów w Podglądzie zdarzeń wuchta. Trzymam na auto proca, nie używam PBO, bo u mnie jedynym efektem jego włączenia jest wzrost temperatury xD Jeśli zaś chodzi o tę płytę, to nie wiem, jak jest na biosie beta, bo z założenia takich rzeczy nie instaluję. Ale jest to używalne, jak już sobie trochę pogrzebiesz w biosie. Polecam wystawić recenzję tego mobasa, to zawsze te 25 euro na steama wpadnie. Ja walnąłem długą recenzję, to 28 sierpnia mi wysłali, że wybrali ją do nagrody dodatkowej i jeszcze SSD wpadnie. A wcześniej były pamięci. Także wyjdzie, że płytę mam za free xD Niemniej, MSI i tak jest cienkie jeśli chodzi o wsparcie i to jest ich ostatni mobas, jakiego kupiłem.

 

Kolega z Poznania widzę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednak 1.0.0.3ABB zbija zegary, takie miało być jedno z założeń dlatego ze zdziwieniem czytam, że ktoś domyślnie ma pełne zegary z tą wersją AGESA. Czyli z tego co napisałeś wychodzi, że jednak i Gigabyte nie dał rady i masz urwane MHz a @MaxForces po prostu wprowadza w błąd swoim: "boost 4200-4250 bez zadnych zabaw", a jednak zabawy były bo zwiększył ppt limit.

 

W tym winy MSI nie ma, wszyscy tak będą mieli chyba, że ktoś z uporem maniaka zostanie na starym BIOSie ze starszą wersją AGESA.

Tak na przyszłość nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

 

U mnie MSI 570 boostuje 3600x do 4300

Wszystko na auto, nie zdejmowałem limitów, nie włączałem PBO, nie ustawiałem Cool n Quiet ani innych rzeczy. Jedyne co zmienione to taktowanie pamięci na sztywno zamiast XMP oraz napięcie DRAM i SOC NB

BIOS 1003abb

 

Wcześniej kombinowałem z powyższymi ustawieniami i nie udawało mi się przeskoczyć 4275 :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci tak, nie mam BSOD na tym configu, ale błędów w Podglądzie zdarzeń wuchta. Trzymam na auto proca, nie używam PBO, bo u mnie jedynym efektem jego włączenia jest wzrost temperatury xD Jeśli zaś chodzi o tę płytę, to nie wiem, jak jest na biosie beta, bo z założenia takich rzeczy nie instaluję. Ale jest to używalne, jak już sobie trochę pogrzebiesz w biosie. Polecam wystawić recenzję tego mobasa, to zawsze te 25 euro na steama wpadnie. Ja walnąłem długą recenzję, to 28 sierpnia mi wysłali, że wybrali ją do nagrody dodatkowej i jeszcze SSD wpadnie. A wcześniej były pamięci. Także wyjdzie, że płytę mam za free xD Niemniej, MSI i tak jest cienkie jeśli chodzi o wsparcie i to jest ich ostatni mobas, jakiego kupiłem.

No to zaszalałeś z tą recenzją, gratki, gdzie to w ogóle trzeba wystawić ? Wziąłem ją, bo wyszła 100zł drożej niż coś na x470, w przyszłym roku mam nadzieję będzie też mniej problematyczna jak wyjdą procki 4xxx. Znając mnie to przez pierwsze kilka dni, zamiast się cieszyć sprzętem, będę siedział w podglądzie zdarzeń ;) Boje się tylko tych wysokich napięć, ale to się najwyżej ustawi na sztywno.

 

@edit

 

Dzięki Blind

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co piszecie wynika że 3600x i 3800x nie ma racji bytu :E

 

Wziąłem ją, bo wyszła 100zł drożej niż coś na x470, w przyszłym roku mam nadzieję będzie też mniej problematyczna jak wyjdą procki 4xxx.

 

Właśnie z tego samego powodu ja sobie czekam na B550 - są większe nadzieje że 4xxx będzie na nich śmigać lepiej niż na obecnych B450. Składałbym już teraz na x570 gdyby nie ich ceny (już nie mówię o wiatraku), ale przy okazji za ten czas zdążą podlać te kwiatki co wychodzą :D. Póki co cieszę się z wymiany HDD w starym trupie na 1szego w życiu SSD xd.

 

I jeszcze pytanie odnośnie tego B550 to nie obiło się komuś o uszy kiedy się można ich spodziewać? Bo źródła podają różnie, jedne że Q4 tego roku (m.in. Adrian pisał https://pclab.pl/news81054.html), drugie że początek 2020. Jakby się sprawdziła ta 1sza opcja no to byłoby fajnie bo Q4 to jak mniemam październik - grudzień, więc do głowy przychodzi listopad :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wuchta każdego ujawni. :lol2:

 

Taa? Rodaku! :E

 

Narzekacie jak stare baby, u mnie wszystko śmiga, żadnych błędów, zwisów czy innych cudów.

Biosu z ABB nie ładowałem bo skoro producenci nie zalecają apdejtu kiedy nie jest to konieczne to wyjątkowo ich posłuchałem. :D

Edytowane przez Mar_S

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co piszecie wynika że 3600x i 3800x nie ma racji bytu :E

 

Właśnie z tego samego powodu ja sobie czekam na B550 - są większe nadzieje że 4xxx będzie na nich śmigać lepiej niż na obecnych B450. Składałbym już teraz na x570 gdyby nie ich ceny (już nie mówię o wiatraku), ale przy okazji za ten czas zdążą podlać te kwiatki co wychodzą :D. Póki co cieszę się z wymiany HDD w starym trupie na 1szego w życiu SSD xd.

 

I jeszcze pytanie odnośnie tego B550 to nie obiło się komuś o uszy kiedy się można ich spodziewać? Bo źródła podają różnie, jedne że Q4 tego roku (m.in. Adrian pisał https://pclab.pl/news81054.html), drugie że początek 2020. Jakby się sprawdziła ta 1sza opcja no to byłoby fajnie bo Q4 to jak mniemam październik - grudzień, więc do głowy przychodzi listopad :hmm:

Ja gdzieś czytałem, że początek przyszłego roku i bierz pod uwagę, że B550 na początku może swoje kosztować, choć do czasu ich premiery, X570 powinno jeszcze stanieć i B550 nie może być za drogie w stosunku do X570. Z drugiej strony, dzisiaj B450 Tomahawk MAX, jest tylko 150-200zł tańsza od pierwszych X570 MSI, za 650zł ostatnio można było wyrwać X570, teraz 699zł. Oczywiście są tańsze opcje B450 niż Tomahawk Max, ale moim zdaniem 150-200zł więcej za X570 w porównaniu do poprawionych B450 to nie tak duża dopłata. Wentyla w takim MSI MPG X570 GAMING PLUS też bym się nie obawiał, jest w dobrym miejscu (karta go nie zakrywa), nie grzeje się, i prawie go nie słychać, przynajmniej tyle się dowiedziałem w jakiejś recenzji.

Edytowane przez skunRace

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam tą samą płytę i ten sam problem - nie działają regulacje napięć na biosach F40 oraz F41 i to z Ryzenem 1200 :/ co jest sporym problemem bo zainspirowany waszym artykułem założyłem na procesor Arctic Alpine AM4 i mam CPU chłodzone pasywnie.

Na szczęście płyta ma DualBIOS i drugi mam F30. Bety F42 jeszcze nie testowałem

Sprawa jest tym zabawniejsza, że z zamontowanym Ryzenem 3000 masz aktywną zakładkę AMD Overclocking, gdzie można ustawić napięcie na sztywno i wszystko działa ok. Tyle, że akurat już włożyłem starego Ryśka i wtedy jest niewidoczna, więc działałem offsetem :E

Edytowane przez tomcug

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że HWInfo 6.11 (Beta) pokazuje teraz temperatury bardzo zbliżone do Ryzen Mastera) jeżeli są peaki to bardzo sporadyczne temperatura jest stabilniejsza.

 

aktualizacja

 

Też są skoki na 6.11 ale znacznie rzadsze

Edytowane przez frog67

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki dziwny problem czy ktoś się spotkał z takim czymś że podczas odtwarzania muzyki, lub też youtube

Dźwięk się przycina na ułamek sekundy

Aha i zauważyłem że to występuje tylko na nieobciążonym cpu zmiana planu zasilania nic nie daje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam taki dziwny problem czy ktoś się spotkał z takim czymś że podczas odtwarzania muzyki, lub też youtube

Dźwięk się przycina na ułamek sekundy

Aha i zauważyłem że to występuje tylko na nieobciążonym cpu zmiana planu zasilania nic nie daje

c92f32d9a7cafe7c15c6d7202a03e3eb.jpeg

Drogie dziecię, rusz tę częścią głowy zwaną muskownicą

Jaka płyta, jaka karta dźwiękowa, jaki system, która wersja sterowników do owej karty dźwiękowej, czym odtwarzasz muzykę.

Edytowane przez Alejajca

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie przyciecia, nie słychać przypadkiem takiego zmutowanego trzasku? Płyta pewnie msi b450 :)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

c92f32d9a7cafe7c15c6d7202a03e3eb.jpeg

Drogie dziecię, rusz tę częścią głowy zwaną muskownicą

Jaka płyta, jaka karta dźwiękowa, jaki system, która wersja sterowników do owej karty dźwiękowej, czym odtwarzasz muzykę.

 

Płyta Gigabyte B450 AORUS M bios najnowszy

OS win 10pro 64 wszystkie poprawki są

Karta Creative Sound BlasterX G5

Ale na zintegrowanej i na DisplayPort to samo

Edytowane przez m2434

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W momencie przyciecia, nie słychać przypadkiem takiego zmutowanego trzasku? Płyta pewnie msi b450 :)?

Na MSI b350 mortar to wina była sterowniki

Ahci dysku te z Microsoftu były ok

I nie powodowały tego problemu

Tylko że tam to było takie trzeszczenie jakby

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na msi b450 wczoraj naprawiłem coś takiego jak na tej msi b350 wystepowalo, szczerze nie wiem co było przyczyną , pogrzebalem przy hardware, wymieniłem przewody sata , powyciagalem i powkladalem na nowo wszystkie przewody , ramy , gpu , tylko cpu nie ruszalem . Dysku nie masz przypadkiem cruciala ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na msi b450 wczoraj naprawiłem coś takiego jak na tej msi b350 wystepowalo, szczerze nie wiem co było przyczyną , pogrzebalem przy hardware, wymieniłem przewody sata , powyciagalem i powkladalem na nowo wszystkie przewody , ramy , gpu , tylko cpu nie ruszalem . Dysku nie masz przypadkiem cruciala ?

Nie ja mam ADATA SU800 + XPG SX8200 +Toshiba P300

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Płyta Gigabyte B450 AORUS M bios najnowszy

OS win 10pro 64 wszystkie poprawki są

Karta Creative Sound BlasterX G5

Ale na zintegrowanej i na DisplayPort to samo

Instalowałeś najnowsze sterowniki do chipsetu od AMD? Jaki sterownik odpowiada za SATA - systemowy czy od AMD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko te płyty b450 w wersji MAX czym sie różnią od zwykłych?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko te płyty b450 w wersji MAX czym sie różnią od zwykłych?

wielkością kości bios. MAX ma kości 32MB podczas gdy zwykłe wersje jedynie 16MB. To oznacza, że MAX nie ma wyciętej obsługi starszych CPU i ma pełną szatę graficzną w BIOS-ie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że HWInfo 6.11 (Beta) pokazuje teraz temperatury bardzo zbliżone do Ryzen Mastera) jeżeli są peaki to bardzo sporadyczne temperatura jest stabilniejsza.

 

aktualizacja

 

Też są skoki na 6.11 ale znacznie rzadsze

 

 

Serio? :D

 

41-58 w spoczynku

 

e132720c940a0.png

 

tymczasem ryzen master

 

41-43 w spoczynku

 

48ea7818b3a25.png

Edytowane przez bugstweete

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...