Skocz do zawartości
Gość sir.walazz

AMD RYZEN 3000 - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tu widzę 800zl A nie 700 :P . 200zl różnicy, jak kto lubi :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Opis 3700x ze strony Userbenchmark.com, ludzie czasem tu na forum wklejają od nich porównania sprzętu ;p

 

 

ud0v5a7fm9341.png

 

Ja tu widzę 800zl A nie 700 :P . 200zl różnicy, jak kto lubi :)

 

faktycznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ryzen 3600x 780zl , 3700x 1080zl , 3900x niecałe 1800zl , kuzwa czemu trafiłem tak dobra sztukę 3600, to bym wziął 3700x ...

 

https://www.proshop.pl/Demo?c=procesor&o=2064&pre=0

 

Edit. Śmieje się, jakbym trafił drugą słaba sztukę , to bym zapewne wziął tego 3700x , a tak nie widzę sensu brania 3700x, ponieważ nic bym zbytnio nie zyskał w moich zastosowaniach. Dobrze się stało, że mam dobra sztukę, chociaż siano w kieszeni

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To pewnie ściema.

 

Zakup zrobiony w weekendowej promocji,która jak się okazało była tylko tanią zagrywką na podbicie pozycji sklepu w google. Transakcja została zwarta Polska to nie dziki kraj. Sprawa została zgłoszona do UOKIKU i miejskiego rzecznika konsumentów.Mam porobione screeny ,że to nie był błąd cenowy a normalna promocja.Wysłałem pismo w celu wydania zakupionego sprzętu

 

Ja również przestrzegam przed tym sklepem. Towar zakupiony w "weekendowej promocji". Zamówienie zostało przyjęte do realizacji. Zapłącone kartą. 7 dni ma trwać zwrot kasy. Promocje w tym sklepie służ jedynie uzbieraniu kasy, którą będą przez 7 dni obracać. TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA i kupować w renomowanych sklepach!!!! Nigdy nie użyję oferty tego dna i odradzę wszystkim znajomym!

 

Zamówisz, poobracają kasą, anulują i zwrócą :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są outlety, stąd takie ceny :P .

Do mnie jedzie z tego sklepu rx5700xt czerwony diabeł za 1600zł , kurier od wczoraj ma go w swoich rękach ;)

 

W bf V chwilę pograłem, z pół godziny, może lepiej , 0 problemów, a widzę że ładnie ciśnie procka ^^

 

2dbe42f35fee513d.jpg

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo tak się polepszyło tylko w ryzenach 3600 , albo po prostu można trafić dobrą sztukę z młodszą datą, sam już nie wiem :hmm: Tak , tydzień różnicy , RemiKo ma ryzena 3600 z taką datą jak Ty, i też fajna sztuka .

 

Sam już nie wiem, na tym egzemplarzu , czy pbo czy sztywno to zegar do 4.4ghz się ukazuję, na wcześniejszym miałem z 40mhz więcej niż na stock, z autoOC i pbo .

 

Jak na razie 4.35 1.35v i 0 problemów, pograłem , posłuchałem muzyki, przeglądałem neta, zostawiłem pc w idle . Za 2 dni biorę się ostro za ram, mam nadzieję , że będzie stabilny na aktualnych nastawach :)!

Można się pogubić, ale na tyle przejść co miałeś z tą platformą w końcu należał Ci się jakiś konkretny procek ;) Ja też szczęścia nie miałem, nowa płyta główna na X570 padła mi pierwszy raz od x lat, cold starty dalej u mnie występują, ale procek zachowuje się w pełni stabilnie i wydaje się, że nic mu nie jest.

 

A próbowałeś kręcić na sztywno? 1.42v to też nie jakoś dużo z automatu, jak ludziom ponad 1.5v potrafi wskakiwać

 

Ja miałem 1918 batch, więc wcześniak 3600X i ten nie kręcił się na sztywno nawet do 4.2Ghz. Gorzej niż zwykłe 3600, więc oddałem i zażądałem od sklepu wymiany na jak najbliższy 1940 batcha. Niby kierownik osobiście pójdzie go wybrać, bo mają to zautomatyzowane.

 

Ciekawy jestem jakie są batche grudniowe, czy już czasem 1950 nie są i może takiego poprosić...

Na auto chodzi na razie, bo raz na jakiś czas miewa cold starta i chce mieć pewność, że na pełnym stocku też to występuje.

 

To nie chce mi sie sciagac coolera aby to sprawdzic. Ale kupilem 1-2 tyg po premierze, wiec pewnie taki sam sikacz jak noviego :D

Loteria jak cholera, ja kupiłem ponad 3 miesiące temu, dokładnie 9 września, a mam 1931, czyli tydzien młodszy od tego nowego procka noviego kupionego nie dawno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są outlety, stąd takie ceny :P .

Do mnie jedzie z tego sklepu rx5700xt czerwony diabeł za 1600zł , kurier od wczoraj ma go w swoich rękach ;)

 

W bf V chwilę pograłem, z pół godziny, może lepiej , 0 problemów, a widzę że ładnie ciśnie procka ^^

 

2dbe42f35fee513d.jpg

BF5 ciśnie i to fest, wejdź sobie na Narwik albo Rotterdam to tam procek jeszcze mocniej ciśnie. Poza tym 8700K podkręcony na 5ghz dobija do 100% użycia więc Twój Ryzen ma podobnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przy rx5700xt procek będzie miał jeszcze ciężej, wiec będzie wylapywalo niestabilność szybko:) .

 

Ja dopiero przeszedłem ten wstęp i mam do wyboru różne misje , i tam będzie Rotterdam, czy muszę jeszcze coś przejść?

 

Sry ale nie grałem nigdy w bfa, a jeszcze mi się pobierał, wiec nie widziałem wszystkich misji :) .

 

Rx5700xt już w Hamburgu był parę godzin temu , może na jutro będzie? :)

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Roterdam to mapa Multipalyer na Podboju najlepiej przy 64osobach, to co grasz teraz to kampania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękować za objaśnienie, później się pobawię w bfa , zobaczę co to jest .

 

Proszę mnie nie zlinczować, ale robiłem próbę uruchomienia mojego ryzena na 1.44v w biosie , przy 4.6 i 4.575ghz płyta wisiała na logo asusa i się nic nie działo , 4.55ghz wszedłem do pulpitu, ale stwierdziłem, że jak nie jest w stanie strzelić żadnego bencha na 4.6ghz , to nie robiłem żadnych prób, tylko resnąłem pc i ustawiłem tak jak mam na 24/7 ustawione.

 

Pokusa była silniejsza, niż rozsądek , ale 4.5ghz to żaden wyczyn, już na zagranicy koleś ma stabilną taką sztukę, więc szkoda męczyć proca .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak zacząłeś grać w bfa to masz dobry tester stabilności jak ram/cpu nie ogarnia to cie zaraz wywali, mapka "operacja podziemie" jeszcze bardziej dociska cpu niż narvik/rotterdam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To są outlety, stąd takie ceny :P .

Do mnie jedzie z tego sklepu rx5700xt czerwony diabeł za 1600zł , kurier od wczoraj ma go w swoich rękach ;)

 

W bf V chwilę pograłem, z pół godziny, może lepiej , 0 problemów, a widzę że ładnie ciśnie procka ^^

 

2dbe42f35fee513d.jpg

Novi jaki ty masz vid przy 3600? 0.95v?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bf jakoś mnie nie wciągnął, ale już mam ponad 2h gameplaya za sobą, poza tym, że hdd zaczyna jęczeć podczas gry i miałem parę razy w tym momencie dropy fps, i spadek obciążenia gpu/cpu to jest wszystko oki. Forze też przepaliłem, też jest oki, chyba czas się wziąć za oc ramu ? Już spędziłem z 6-7 godzin w grach na tym ustawieniu, dodatkowo przeglądarka, pc chodzi dziś od 6 chyba , do teraz ani razu się nie resnął , wszystko śmiga.

 

Patrząc na moje zrzuty z osd fps monitora, to prawidłowe napięcie jest napisane przy ogólnym obciążeniu cpu , tylko trzeba je podzielić przez 2 :). Pokrywa się idealnie z hwinfo . W moim przypadku to 1.344v i to starcza do tego taktowania. Ciekawe 4.3ghz na jakim napięciu by było stabilne.

Ale myślę , że te 1.344v będzie zdrowe dla tego procka, unikam jak ognia prime95 i innych wypalaczy :P .

 

MarcoSimone, mój ex też miał podobnie jak Twój :P

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po update do 1.0.0.4

Wydaje się, że boot jeszcze przyspieszył. Nie sprawdzałem na razie cold startu, ale po wyłączeniu i włączeniu PC podpiętego do prądu 2060s w trybie silnika turboodrzutowego pracowała tylko jakąś sek. w porównaniu z ok. trzema wcześniej. W każdym razie tak to wygląda na pierwszy rzut oka. :thumbup:

 

BTW gdzie można sprawdzić miesiąc produkcji CPU? Tylko na czapce, czy jakimś softem da się to wyciągnąć? W CPUID tego nie widzę... :hmm:

Edytowane przez Zas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Fred bardzo wolno bootuje, widać ten typ tak ma że musi POSTować pierdyliard różynch rzeczy.

 

p.s

G5l9A4H.png

Edytowane przez czolgista778

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To normalne na Ryzenach 5 3600, że na BOXie one są takie gorące? Przy włączonym chromie, i paru programach w tle mam temperaturę w okolicach 50 stopni.

Edytowane przez PACIK19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Czy ja wiem czy 50 C to takie gorące. Ja Na Noctua mam 40C teraz ze skokami do ...48, a tylko Youtube i firefox włączony. Sprawdź dokładnie ile Mhz Ci trzyma i przy jakim napięciu.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Pacik

Wraith Stealth nadaje się co najwyżej do 4 wątkowych ryzenów i to tych bez iGPU - mojego 3200G, z lekkim OC Vegi8, ledwo ogarnia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Zmieniales u siebie jakies limity? Czy tylko dales mu +200MHz?

 

Trzeba ustawić limity na full, scalar x10, boost override +200

 

Jak i to nie pomaga to można offset napięcia na mały plus dać typu +0.125 lub +0.250

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To będzie mój "daily" nastaw, chyba komp jest gotowy, na przyjęcie rx5700xt do fullhd :P?

 

Więc tak. Wziąłem się za oc ramu, i coś ciekawego już wyrzeźbiłem. Niestety hci tylko do 100% bo moduł w 2 slocie od cpu był bardzo gorący , a nie mam nadmuchu.

Procesor: 4.35ghz 1.35v w biosie, llc high (napięcia pod windowsem 1.33-1.35v )

Ram : 1.48v , vddg 0.93v , vsoc 1.14v , vddp 1000mV , resztę widać w rm

W geekbenchu na tym nastawie pobiłem kolejny rekord ... 8442pkt multi , jest tu jakiś cwany ryzen 6/12 skory pobić ten rekord :P ?

 

Zagrałem w apexa, 0 stutteru , ścinek, anomalii , temperatura taka jak kot napłakał, jakby thermal gryzlli się wygrzał :P.

Potwierdzenia:

 

https://browser.geekbench.com/v5/cpu/788604

 

 

9c80311f36eb8f85.jpg6ba884d822e675bf.jpgd7f3ab365d0b5f86.jpg

2ac089c5da13924e.jpg

 

Edytowane przez novi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba ustawić limity na full, scalar x10, boost override +200

 

Jak i to nie pomaga to można offset napięcia na mały plus dać typu +0.125 lub +0.250

Jakies konkretne wartosci? Wiem ze EDC musi byc 0 ze wzgledu na buga w AGESA 1.0.0.4B

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie przekraczałbym wartości jakie są maksymalne, np takie jakie pokazuje Ryzen Master jak się włączy PBO i tam można zobaczyć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...