Skocz do zawartości
Jaycob

W co obecnie grasz?

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano (edytowane)
27 minut temu, Reddzik napisał:

Zapytam się, czy "3 Domy" i inne gierki ogrywasz handheldowo czy podpinasz pod jakiś ekran?

Emulator Yuzu na PC z podłączonym kontrolerem Xbox X Series, i podam Ci kilka powodów dlaczego:

- stała rozdzielczość 1440p zamiast dynamicznej +/- 720p

- 60 fps'ów zamiast 30 na konsoli

- podbite tekstury i różnorakie opcje graficzne, które albo nie są dostępne na konsoli albo są obniżone ze względu na ograniczenia sprzętowe Switcha

A samą grę bardzo polecam. Jeśli zaś chodzi o podobny styl (jrpg, fabuła + taktyczna turowa), to w planach mam już ogranie Valkyrie Chronicles 1 i 4 (obie dostępne na Steamie w śmiesznych cenach, czwórka kontynuuje fabułę z jedynki).

Edytowane przez Element Wojny
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podałem https://www.nintendo.pl/switch/fire-emblem-warriors-three-hopes bo gra jest chyba na tej samej fabule, zaczyna się identycznie, mamy te same 3 domy, ale styl gry, gameplay jest całkiem inny, nie wiem czym się różni, czy gra jest identyczna fabularnie a tylko zmienili sam gameplay pod "Dynasty Warriors" czy coś jeszcze jest zmienione.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Reddzik napisał:

Podałem https://www.nintendo.pl/switch/fire-emblem-warriors-three-hopes bo gra jest chyba na tej samej fabule, zaczyna się identycznie, mamy te same 3 domy, ale styl gry, gameplay jest całkiem inny, nie wiem czym się różni, czy gra jest identyczna fabularnie a tylko zmienili sam gameplay pod "Dynasty Warriors" czy coś jeszcze jest zmienione.

Powiem tak, zrobiłem bardzo duży research w temacie Fire Emblem i Three Houses to jedna z najlepszych odsłon tej serii w historii (jest bodajże jedna odsłona na Nintendo 3DS, która jak to mówią "ryje beret", ale to dość stara gra i sądzę, że odbiłbyś się do niej). Jeśli chodzi o inne odsłony na Switcha, Three Hopes i Engage -  gameplay ponoć jest ulepszony (bo to nowsze gry) i jest kilka fajnych nowych rzeczy, ale z tego co pisali fani, pod względem fabularnym jest z nimi dość słabo, a główne postacie są małe ciekawe i ich wątki raczej niezbyt interesujące. Dam Ci znać jakby co, bo mam w planach ogranie obu tych odsłon w 2024., ale to się z pewnością nie wydarzy teraz, bo po ponad 180h muszę odpocząć nieco od tej serii i jadę już z KCD ;) 

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ten moment Horizon Forbidden West na PS5 (wersja na PS4 kupiona wczoraj na promce za 8 dyszek). Nie grałem w poprzednią część, coś tracę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Harddrinkingman napisał:

Na ten moment Horizon Forbidden West na PS5 (wersja na PS4 kupiona wczoraj na promce za 8 dyszek). Nie grałem w poprzednią część, coś tracę?

Według mnie tracisz bardzo dużo, druga część to fabularnie kontynuacja jedynki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Harddrinkingman

zdecydowanie posluchaj kolegi wyzej i zacznij od jedynki. Jak masz plusa to masz ja tez, graficznie nadal wyglada dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Ryza napisał:

Według mnie tracisz bardzo dużo, druga część to fabularnie kontynuacja jedynki. 

Zależy dla kogo. Przy jedynce wytrzymałem dosłownie 20min bo była nudna. FW przeszedłem wliczając wszystkie misje poboczne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może Tobie.Koledze może podejść.Pozdro.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, FataIity napisał:

Zależy dla kogo. Przy jedynce wytrzymałem dosłownie 20min bo była nudna. FW przeszedłem wliczając wszystkie misje poboczne

Była nudna bo grałeś w nią 20 minut :d Według mnie Horizon 1 był bardzo mocnym tytułem, na początku też był dla mnie trochę mozolny ale fajnie się rozkręcał.  Osobiście nie dałbym rady zagrać w żadną grę z myśla, że nie grałem w poprzednią jej część, no chyba, że gry się fabularnie nie łączą to wtedy spoko. Ale w przypadku Horizona obie części się zacierają bardzo fajnie i serio nie polecam zaczynać od dwójki jeśli nie grało się pierwszą część, no ale jak piszesz kto co lubi :d

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, FataIity napisał:

Zależy dla kogo. Przy jedynce wytrzymałem dosłownie 20min bo była nudna. FW przeszedłem wliczając wszystkie misje poboczne

Ja wytrzymałem jakieś 10h, ale w którymś momencie w ogóle straciłem z oczu wątek o czym była fabuła główna, potem niespecjalnie chciało mi się do tego wracać więc odpuściłem.

Nie każda gra jest dla każdego. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dzisiaj wreszcie przeszedłem Hellblade: Senua's Sacrifice, gra nienajgorsza ale bardzo mnie wymęczyła, ciekawe co będzie w dwójce. W końcówce moje oczy niezły wycisk dostały😵, ogólnie cała gra jest wymagająca dla oczu :E 

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio gram w Sons of the Forest. Bawię się w budowanie głównie, ponieważ nieźle rozbudowany jest tam ten aspekt i można robić prawie wszystko, gdy się ma pomysł i czas, masę czasu. 😆

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Chcę przejść dalej z batmanami i może zacząć Cyberpunka, ale nie mogę wyjść z Arkham City :E 
Zrobiłem nawet te powalone znajdźki i uwielbiam areny, przynajmniej te skupiające się na punktach.... Ale nie jestem na tyle wciągnięty by robić je innymi postaciami :P
Ten system walki ma tyle detali.... i w końcu załapałem że joker na arenie atakuje niezależnie od twojego stanu, więc dawne bezpieczne animacje, już takie nie są ^^ Ilość animacji, kombinacji i "ukrytych" ruchów jest niesamowita. 
Joker Festival jest moim ulubionym wyzwaniem.

Edytowane przez musichunter1x
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie gram w FF Rebirth (już mam 120h). Znakomita produkcja. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Młucę w Starfield, ale coś pokopało mi się z mapą(save już ponad 10MB 🤔) i chyba odłożę ją do 15go, gdy ma wyjść kolejny pacz i wrócę do innych zaległych tytułów.

Na kupce wstydu między innymi:

Kingdomcome: Deliverance

Blood West

Titan Quest: Anniversary Edition

Biomutant

Spyro: RT

🙄

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie na tapecie powrót do: Metro Exodus EE... Właśnie podstawka ukończona, teraz oba dodatki...

W kolejce: .......zupełnie inne klimaty: Spider-Man 2 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Manor Lords

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Dead Island 2 - jakie to dobre! Na chwilę obecną to lepsze niż nawet DL1 (z litości nie wspomnę o DL2), ale ostateczną opinię wystawię po skończeniu podstawki i dlc.

Pierwsze wrażenie jest  bardzo dobre - świetna grafika i hdr, setting - bel air, beverly hills itp. ! dająca dużo funu walka i system obrażeń (taka gra bez dobrze zrobionego gore dużo by traciła), szukanie wejść, kluczy, jak dotrzeć tu jak tam - bardzo takie coś mi się w takich grach podoba, niekończąca się stamina poza walką, crafting broni, zabawa wodą, elektrycznością, paliwem, ogniem czy 'kwasem', zabawne i dobrze napisane dialogi i onelinery bohaterów itp. Z minusów to za szybki respawn przeciwników (jak już musi być respawn to tych przeciwnków powinno być o połowę mniej niż pierwotnie, bo jak wracam do tej samej lokacji po jakieś znajdźki czy skarby to i tak omijam wrogów, a tu się odwrócisz na chwilę i już się respią).

Edytowane przez MuziPL
  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MuziPL napisał:

ć respawn to tych przeciwnków powinno być o połowę mniej niż pierwotnie, bo jak wracam do tej samej lokacji po jakieś znajdźki czy skarby

JA to w ogóle nie wiem po co robią ten "respawn" jak w jakichś prymitywnych arcade. Jak zabijesz przeciwnika, to powinien leżeć w tym samym miejscu do końca gry, jak w starym dobrym Hitman-Codename 47 z ~2000r.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Naszło mnie, żeby zagrać w Wiedźmina no i gram w The Witcher: Enhanced Edition. Od ładnych paru lat mam trzy części Wieśka, kupiłem za grosze na gog-u i jakoś do tej pory ciężko było zmobilizować się żeby zagrać. Planuję przejść wszystkie trzy części co z tego wyjdzie to się okaże😅

Edytowane przez tomek25

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Gram od 3 dni w Kingdome Come D...jeju ale to jest dobra giera :D To jest moje 3 podejście,  poprzednie 2 odpadałem po 3-4 h - bo spanie, jedzenie, walka lipna. Teraz dałem sobie więcej czasu i to wszystko jest na prawdę dobre i fajnie przemyślane, ten ślamazarny rozwój postaci mi podchodzi, a niektóre questy to bajka.  Gram bez modów żadnych, nawet nie szukałem. Jak macie coś wartego polecenia to przemyślę :D

Jeżeli chodzi o główną fabułe to raczej dużo przede mną, a już czekam na 2 część :D Klimat jest mega w tej gierce

Edytowane przez JeanPepin
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
6 minut temu, JeanPepin napisał:

Gram od 3 dni w Kingdome Come D...jeju ale to jest dobra giera :D To jest moje 3 podejście,  poprzednie 2 odpadałem po 3-4 h - bo spanie, jedzenie, walka lipna.

Też gram! I też 3-cie podejście :D No ja mam parę modów wgranych, głównie na tą walkę co mnie byle kolo z patykiem załatwiał w 10 sekund... 

Zrzut-ekranu-2024-05-04-113256.png

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Walkę idzie ogarnąć bez modów i taka satysfakcja większa z tego jak się ogarnie te mechaniki :D  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Element Wojny napisał:

Też gram! I też 3-cie podejście :D No ja mam parę modów wgranych, głównie na tą walkę co mnie byle kolo z patykiem załatwiał w 10 sekund... 

Zrzut-ekranu-2024-05-04-113256.png

to są mody czy trainery konkretnie :E walka jest łatwa w miarę jednak, to jest w głównej mierze opartę na kontrze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...