Skocz do zawartości
VSS

Intel 10th cala seria

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież tanio już było. Teraz będzie tylko drożej :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Hehe ta i3-10100 nie dość że jest wolniejsza, to na dodatek prawie o 100zł droższa od 3300x :lol2: Walec, gdzie ta twoja 15% lepsza wydajność?

Poczekaj na i3-10300, luzuj.

Skoro i3-10100 jest jak r3 3300x który jest szybszy w grach od r5 3600 to i3 10300 wyjaśni r7 3700x.

Tak będzie bo skoro i5 10400 to tylko max boos 4300mhz ( wygrywa z r7 3700x ) a jak dobrze już wiemy 6c/12t i 8c/16t nic nie dają w grach gdy 4c/8t jest zrobione na tej samej architekturze i nie ma zamontowaych sztucznych bootlenecków w styu 0mg cache itp to 4c/8t z zegarem 4400mhz porobi r7 3700x bezapelacyjnie.

 

Dlatego testy tych procków są później żeby sprzedaż i5 i7 i i9 się zgadzała.

 

Patrz 07:21

 

https://www.youtube.com/watch?v=NqCGHHOZYcA

Edytowane przez wallec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ale rzeczywiście ceny płyt na B460 to jakiś niesmaczny żart.

Poczekaj na B550 od AMD :E Tam tez bedzie niesmaczny zart. Tanie AMD powoli juz sie konczy a z premiera Zen3 sie skonczy.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Ja prawdę mam nadzieje, że backport w 11th Gen zaskoczy pozytywnie, bo dominacja jednej strony to praktycznie stagnacja i nuda :kwasny:

Dominacja? Z której strony? Bo chyba nie ze strony AMD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Asus Enables Overclocking on Intel B460, H470 Motherboards

 

Asus Performance Enhancement is comparable to ASRock's Base Frequency Boost (BFB) that basically overrides a 10th Generation Comet Lake CPUs' PL1 (power level 1) to a higher figure than Intel's predefined value. However, the feature shouldn't be confused with BCLK overclocking, since Intel still locks down the multiplier in non-K chips.

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekaj na B550 od AMD :E Tam tez bedzie niesmaczny zart. Tanie AMD powoli juz sie konczy a z premiera Zen3 sie skonczy.

 

:D

 

i faktycznie są niesmaczne :D

 

płyty zaczynają wracać do absurdalnych cen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańsza B460 379zł :rotfl:

Najtańszy B450 Gigabyte B450M S2H AM4 269zł

Coś tu się nie kalkuluje, czy to i3 4/8+b460 vs 3300x+b450m albo 10400f+b460 vs r3600+b450m

 

Intel to prestiż, produkt premium, dlatego jest drożej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te płyty z chipsetem B460 nie obsługują ramu w OC prawda ? Bo jeśli tak to nadal Intel traci sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że nie, wszędzie w specyfikacjach max 2933MHz, i to oczywiście tylko na 10core i 8core.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem kurs dolara i inflację ale... w 2013-2015 tanie Z87/97 pokroju HD3/G41/G43/inne_tanie kosztowały 280-350zł, w 2016-2018 najtańsze Z170 kosztowały 420-450zł, dziś B460 kosztuje 379zł :rotfl:

Najtańsze B75/85 potrafiły kosztować poniżej 150zł, B250 poniżej 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro taki 10600K objezdza z palcem w nosie w grach takiego 3700X w podobnej cenie to z jedynego ekonomicznego punktu mozna sie doszukiwac w cenach mobasow z tym ze X570 kosztuje podobnie jak Z490, to gdzie to ekonomiczne AMD?? Jesli ktos potrzebuje duza ilosc watkow do pracy i nie jest maniakiem fpsow w grach to wybierze AMD. Mnie to smiesza te wojenki moja racja jest mojsza niz twoja a kazdy produkt znajdzie swoich odbiorcow, po co robic jakies przepychanki :hmm:

 

Do tego nikt nie pomysli ze Intel jest po premierze wiec ceny z podatkiem od nowosci, slaba dostepnosc i kursy walut oraz sytuacja ekonomiczna nie sprzyja, nawet taki B450 TOMAHAWK kosztuje dzis prawie 600zl co jest absurdem. Za rogiem refreshe Zen2 czyli jednak to ekonomiczne AMD sie boi konkurencji :lol2:

 

 

Dokladnie, to sprawa indywidualna, ja zmienilem z 3700X na intela i nawet mi przez mysl nie przeszlo slowo "ekonomia" :D czy zaluje wydanych pieniedzy i doplaty?? NIE!

Spoko spoko tylko że do 3700X nie ma sensu brać X570/B550, wystarczy Ci średnia B450 i tutaj własnie jest to ekonomiczne AMD.Nie wspomnę o osobach które mają od samej premiery np B350/X370 i nie są zmuszane do wymiany mobo.

To że AMD się obawia konkurencji to bardzo dobry znak(to samo widać po intelu i jego desperackim klepaniu tego samego 14nm++++++++), bo nadal nie zwalniamy tępa rozwoju sytuacji na rynku CPU.No chyba że chcesz mi powiedzieć że miłe były Ci czasy AMD FX oraz "zerowego" postępu.Mnie tam osobiście cieszy fakt że teraz AMD i intel rywalizują niemal na równi.

 

Rozumiem kurs dolara i inflację ale... w 2013-2015 tanie Z87/97 pokroju HD3/G41/G43/inne_tanie kosztowały 280-350zł, w 2016-2018 najtańsze Z170 kosztowały 420-450zł, dziś B460 kosztuje 379zł :rotfl:

Najtańsze B75/85 potrafiły kosztować poniżej 150zł, B250 poniżej 200zł.

Ja mam GA-B85M-D3H kupioną w 2015r za 280zł.Skok cen jest bardzo niepokojący, bo takim odpowiednikiem mojej mobo na socket 1200 jest B460M D3H który kosztuje 450zł!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja b150 kupowałem za bagatela 235zł ;) Na sockecie AMD już znacznie więcej MSI sobie za niego życzył. ;)

 

Największe byłyby jaja, jakby dostępność ustabilizowała się gdzieś w Q3, niedługo przed Rocket-Lake. :lol2:

 

Ciekawe, czy jeśli o tej 15:00 zamówiłbym płytę B460 po starych cenach, to czy dostałbym telefon od X-kom w stylu: "przepraszamy, stare ceny już są nieaktualne, musieliśmy wycofać pana zamówienie"? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja miałem swego czasu płytę Z99 Gigabyte, podstawową za 300zl.

Wieki, wieki temu do Athlona XP kupowałem płytę Epox 8RDA na Nforce400 za 180zl ( Z WYŚWIETLACZEM KODÓW), płyta kręciła mobilnego bartona (za 250zl) z 1.4(?)GHz stock na 2.4 daily i 2.7 dla sportu. Płyta z najszybszym CPU na tamten moment kosztowała 430zl. Teraz ledwo by starczyło na zablokowaną i najtańszą płytę.

 

A było to jeszcze przed spadkiem kursu dolara, jak bujał się w okolicy 4pln (2003-2004rok):

https://www.bankier.pl/waluty/kursy-walut/nbp/USD

 

Czyli kurs odpada. Zostaje inflacja dolara. Średnio 2% rocznie widzę. Jak dla mnie to się nie klei. Odpowiednik sprzętu tamtego za 430zl to dzisiaj chyba za 3-4tys. Prawie 1000% drożej :E

 

 

Ostatnio jak kupowałem x570 EDGE ( też podstawowa płyta ), to jedyny powód dla którego się skusiłem to kumulacja promocji obcinająca cenę płyty o połowę.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

2500k na premierę kosztował 930 zł w 2011 2700k 1300 zł

 

I z recki tekst o płytach

 

Sukces nowej platformy będzie zależeć od cen płyt głównych z chipsetem P67. Według pierwszych cenników, które pojawiły się w sklepach, najtańsze płyty będą kosztować ok. 450 zł.

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy tej premierze nawet nie ma sensu czekać na obniżki cen, bo zanim jakiekolwiek nastąpią wraz z dostawami w połowie roku, to lada chwila będzie Zen3 / 11gen intela.

Mimo, że spodziewałem się takiego obrotu spraw z cenami, to i tak jestem zdziwiony. :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak już jedna osoba która miała dostęp do sprzętu powiedziała jest problem z odbiorem ciepła a nie z tym że chłodnice nie wyrabiają...

 

 

Ale jak jest miejsce i większa prawie nic nie kosztuje to czemu nie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W proline i x-kom pojawily sie 10700K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie mają klejony a tylko niskie mają paste zamiast luta... Wiadomo o tym tu od jakiegoś czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I teraz ogromny dylemat!

Brać gluta z równiejszą wydajnością dzięki krótszej magistrali pierścieniowej, czy luta który... e... poprawia samopoczucie?

 

8:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W proline i7 10700k jest dostępny od ręki za 1999 zł, więc może dam sobie spokój z preorderem z x-kom i czekaniem na MSI Unify.

Tylko jaką płytę dobrać w cenie do 1400 zł- Gigabyte Z490 AORUS PRO AX czy może MSI MPG Z490 GAMING CARBON WIFI, albo jeszcze coś innego?

Płyta musowo z modułem WIFI.

Edytowane przez stanko11

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Wez ta co lukadd, STRIX-F ;)

 

Dobra ona nie ma wifi, niemniej Carbon nie jest chyba dostepny jeszcze.

Edytowane przez Phoenixsuple

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...