Skocz do zawartości
Camis

Covid-19 - Pandemia

Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:  

571 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy przed wakacjami zaszczepisz się szczepionką na Covid-19?:

    • Tak - obojętnie którą
      103
    • Tak - szczepionką mRNA
      89
    • Tak - szczepionką wektorową na adenowirusie (AstraZeneca)
      10
    • Nie
      310
    • Nie wiem / nie mam zdania
      59


Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy zamknięcie lasów? Bo spodziewam się kolejnych obostrzeń i prędzej zamkną lasy niż kościoły taka smutna prawda.

Edytowane przez lokiju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy był prof. Andrzej Horban

Cytat

Jeżeli chcemy wiedzieć, jak wygląda świat bez szczepionek, proszę obserwować. Bardzo serdecznie pozdrawiam ruch antyszczepionkowy

:E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Superplastyfikator napisał:

Jakaż niesamowita ulga, że człowiek nie będzie mógł wyjść do knajpy coś zjeść ale za to będzie mógł spokojnie pójść do kościoła. Jeszcze tylko trzeba by zamknąć lasy, tam też tak bardzo covid się czai

Dajmy popalić branży gastro, ale naszych księżulków zostawmy w spokoju, musza mieć pieniażki bo przecież płaca tyle podatków! Oh wait :szczerbaty:

  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ten sam Horban co mówił, że wynik 10 tys zakażeń jest super bo się spodziewali dużo więcej a później poszedł płacz, że sytuacja jest tragiczna i zapowiedzieli nowe obostrzenia??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, lokiju napisał:

To ten sam Horban co mówił, że wynik 10 tys zakażeń jest super bo się spodziewali dużo więcej a później poszedł płacz, że sytuacja jest tragiczna i zapowiedzieli nowe obostrzenia??

Nie wiem, może i tak, ale tutaj z tekstem trafił akurat ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie wszystko się sprawdza. Za tydzień obstawiam pełny lockdown a'la marzec-kwiecień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, dzb napisał:

Za tydzień obstawiam pełny lockdown a'la marzec-kwiecień.

Tak będzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie mają już dosyć tej psudo panedmi a Ci jeszcze bardziej denerwują ludzi tymi obostrzeniami \

Wyłącz TV , zdejmij maseczkę , włącz myślenie :)

 

  • Like 1
  • Confused 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, LeBomB napisał:

Nie wiem, może i tak, ale tutaj z tekstem trafił akurat ;) 

Co o kolejnej przekroczonej granicy sądzi krajowy konsultant ds. chorób zakaźnych prof. Andrzej Horban? - To jest świetny wynik. Czy 9, czy 10 tys., to jest żadna różnica. Obawialiśmy się bardzo, że będzie 12-15 tys. - stwierdził ekspert w programie "Newsroom WP". Podkreślił przy tym, że "2 tygodnie temu zostały wprowadzone pewne regulacje, mające na celu zahamowanie rozprzestrzeniania się wirusa". - Jeżeli patrzymy, że ta krzywa już nie startuje jak rakieta, tylko stabilizuje się na pewnym poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, LeBomB napisał:

9-16, ale mniejsza z tym. Chodzi przede wszystkim o to, że szkoły stały się jednym z głównych "transmiterów" koronawirusa między rodzinami (następnym są zakłady pracy), dlatego zamyka się najpierw szkoły i to klasy, gdzie młodzież i dzieci mogą zostać same w domu.

A "areszt domowy" wynika z jednego prostego faktu, zamiast siedzieć na lekcjach zdalnych na wiosnę to towarzystwo szlajało się po galeriach handlowych, po znajomych i ogólnie tu i tam, ale żeby nikt się nie czepiał, że znów się dzieli, to ustala się jednakowe zasady dla wszystkich i w miastach i na wsiach.

Jeszcze w innym miejscu piszą, że od 8 do 16. Jeśli to utrzyma się do zimy to przeciętne dziecko pracujących rodziców nawet nie zobaczy światła słonecznego, chyba że przez szybę...

Normalnie zajęcia w szkole trwają średnio 5 godzin, dziecko nie siedzi tam 8 godzin, a jak jest dobra pogoda to może się w przerwie przewietrzyć.

A już w ogóle najlepsze, że taki 3-klasista nie może teraz sam wracać do domu ze szkoły, musi stłoczony w świetlicy czekać do 16 albo być zabranym przez mamusię lub tatusia (nawet jak ma 100m do domu).

Idiotyczny jest też wyjątek dla seniorów związany z kultem religijnym, zwłaszcza że nawet Kościół seniorom daje dyspensę od uczestnictwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też spodziewam się lockdownu w sumie już go mamy ale tym razem radź sobię sam żadnej tarczy nie będzie.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na wsiach zagrożenie jest wielokrotnie mniejsze, bo jest mniejsza rotacja składu takich spotkań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, ODIN85 napisał:

Ja zjadłem pod budką ostatnio.

Pewnie, nie miałeś innego wyjścia :E

 

unnamed.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, Assassin napisał:

Jeszcze w innym miejscu piszą, że od 8 do 16. Jeśli to utrzyma się do zimy to przeciętne dziecko pracujących rodziców nawet nie zobaczy światła słonecznego, chyba że przez szybę...

Fakt od 8 do 16. Co do światła słonecznego to bez przesady. Co mają powiedzieć ludzie pracujący na halach produkcyjnych od 8 do 16 w zimie? Jadą na 7:30 żeby się przygotować to jeszcze ciemno, idą na halę, tam mają tylko sztuczne światło, wychodzą z pracy też ciemno. 

24 minuty temu, Assassin napisał:

A już w ogóle najlepsze, że taki 3-klasista nie może teraz sam wracać do domu ze szkoły, musi stłoczony w świetlicy czekać do 16 albo być zabranym przez mamusię lub tatusia (nawet jak ma 100m do domu).

I tak trzeba było zezwolenia rodzica na piśmie w szkole.

Nie wiem czy ludzie wiedzą, bo to nie takie oczywiste, ale np. dzieci do lat 7 zgodnie art 43. Prawo o ruchu drogowym nie mogą się poruszać samodzielnie po drodze.

Cytat

 Dziecko w wieku do 7 lat może korzystać z drogi tylko pod opieką osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat.

:)

No ale tak, z dziećmi w klasach 2 i 3 będzie taki problem.

33 minuty temu, Assassin napisał:

Idiotyczny jest też wyjątek dla seniorów związany z kultem religijnym, zwłaszcza że nawet Kościół seniorom daje dyspensę od uczestnictwa.

Wyjątek od czego? Nie zamykają seniorów 70+ tylko apelują by jak najmniej wychodzili z domu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Już nie raz były wstawiane badania, że jednak maseczki coś dają.

Skończcie wklejać jakieś durnoty.

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde, siedzę w knajpie w ruchliwej części Wrocławia. Zachowanie dystansu jest tutaj na poziomie super-easy, jednocześnie po drodze z pracy widziałem zawalony ludźmi tramwaj (całkiem normalny widok). Knajpy hurr-durr wylęgarnie wirusa, smierć na miejscu, prawie jak obozy zagłady a zbior-kom maja wszyscy w dupie ??‍♂️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Superplastyfikator napisał:

Kurde, siedzę w knajpie w ruchliwej części Wrocławia. Zachowanie dystansu jest tutaj na poziomie super-easy, jednocześnie po drodze z pracy widziałem zawalony ludźmi tramwaj (całkiem normalny widok). Knajpy hurr-durr wylęgarnie wirusa, smierć na miejscu, prawie jak obozy zagłady a zbior-kom maja wszyscy w dupie ??‍♂️

W knajpie siedzisz opcjonalnie, a do pracy niektórzy muszą dojechać komunikacją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Szambo napisał:

Już nie raz były wstawiane badania, że jednak maseczki coś dają.

Skończcie wklejać jakieś durnoty.

Wg mnie właśnie mogą wklejać. Im więcej tego rodzaju prostactwa się będzie pojawiać tym szybszy będzie schyłek tych obudzonych. Jacyś starsi panowie, którymi nikt się nie interesuje, a których oszukujom, prześladujom, zatajajom, trujom a w perspektywie szczepiom szukają atencji i bohatersko bronią nieobudzonych... Komu to przeszkadza?

Edytowane przez adashi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Szambo napisał:

W knajpie siedzisz opcjonalnie, a do pracy niektórzy muszą dojechać komunikacją.

Niedługo nie będa jeździć bo część z nich pozwalaniaja ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Szambo napisał:

W knajpie siedzisz opcjonalnie, a do pracy niektórzy muszą dojechać komunikacją.

O, nie wiedziałem, dzięki ?

Trochę od dupy strony się za to zabierają, niech jeszcze parki i lasy zamkną jako opcjonalne a dalej niech nie będzie problemu z tym że zbior-komy są załadowane po brzegi

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, galakty napisał:

Niedługo nie będa jeździć bo część z nich pozwalaniaja ;) 

Oj tam już wczoraj pisałem o trzech zwolnieniach a to przecież dopiero początek. Jeden plus, że już nie będzie opowiadania bajek przez PIS o tarczach antykryzysowych i o tym jak to oni dbają o miejsca pracy itp.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, ODIN85 napisał:

Kupiłem tego shota z lidla,ale to niedobre.

Kurkuma z imbirem? Kiedyś piłem. Niam, Niam. Mocne. 

Edytowane przez lukadd
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
4 minuty temu, Szambo napisał:

W knajpie siedzisz opcjonalnie, a do pracy niektórzy muszą dojechać komunikacją.

Nie muszą. Mogą iść pieszo. ;) Oczywiście mówie to żartem.

Restauracje i punkty gastronomiczne są zamykane a stanowią jeden z elementów ogólno pojętej gospodarki przy czym nie mieszczą aż tak wielu ludzi.

Miejsca kultu religijnego, czyli parafie, kurie, klasztory zamykane nie są. Nałożone obostrzenia dotyczące zgromadzeń są wprzypadku tych miejsc raczej trudne do egzekwowania a średnia wieku odwiedzających wprost wskazuje na udział osób z grupy ryzyka.

Dlaczego tak jest? Jak się to ma do gromnie ogłoszonego dbania o seniorów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...