Skocz do zawartości
Jaycob

NieR Replicant ver.1.22474487139

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 24.02.2021 o 22:14, Isharoth napisał:

 

Muszę się kiedyś zagłębić w fabułę Nier, ponieważ nie wszystko jeszcze rozumiem z Automaty. Pewnie zrozumiem więcej przy ograniu Replicanta, ale zgaduję że będę musiał to czymś uzupełnić.

Ja przegapiłem że w 2020 wyszła książka "Yorha Boys". Do tej pory z tego uzupełnienia fabuły było przedtawienie w japońskich teatrach. Nie dość że książka jest po angielsku, to idzie do mnie z innego kraju. Z Drakengard 3 i Replicant też tak było. Rozwinięcie historii Kaine jest w audiobookach, a one są tylko po japońsku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to są dopiero prawdziwe schody, bo tego nie idzie w żaden sposób przeskoczyć. Jakaś część graczy mogłaby próbować uzupełniać swoją wiedzą książkami ale język angielski od razu eliminuje zapewne powyżej 80% zainteresowanych, natomiast te audiobooki po japońsku... sorry ale z tym to sobie poradzi może 0,2% polskich graczy. 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Element Wojny napisał:

sorry ale z tym to sobie poradzi może 0,2% polskich graczy. 

Raczej 0.2% graczy uczących się japońskiego :E Polecam kanał Clemps, on przy omawianiu uniwersum Nier poruszał też temat sztuk teatralnych i chyba książek. Są to również świetne materiał rozrywkowe.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś ukończyłem Drakengard 3 na PC (emulacja z PS3).

Podjąłem się tego wyzwania ze względu na to że uniwersa Drakengard i NieR'a są ze sobą połączone i chciałem mieć większe pojęcie odnośnie co się z czego wzięło zanim wejdę w NieR Replicanta.
W grach to połączenie wygląda tak -
Drakengard 3 Ending A -> Drakengard 1 Ending E -> NieR Gestalt/Replicant -Ending (i tu przyjdzie poczekać na odpowiedź za miesiąc) -> NieR Automata.

Historia jak to u Taro niesamowita, muzyka cudo piękna po prostu 10/10. Oczywiście kończysz ścieżkę A i gówno wiesz, dopiero kolejne przejścia B C i D (a także fabularne DLC) pokazują Ci o co w tej historii naprawdę chodzi. Ogólnie w podsumowaniu bardzo smutna historia. Świetna Zero, mega zajebiści kompani a teksty w tej grze to po prostu magia zero cenzury pełen seksizm i mnóstwo śmiechu. Fabuła potrafi kilkakrotnie zaskoczyć, tak samo jak BARDZO alternatywne zakończenia. A odkrycie BEZPOŚREDNIEGO połączenia pomiędzy Drakengard 3 a NieR Automatą to był jeden wielki opad szczeny. Niewiele jednak osób da radę ograć to na takich warunkach na jakich ja musiałem - świetna historia nie rekompensuje fatalnego sterowania, ciągle tych samych lokacji i średnio fajnego gameplaya. Ta gra zasługuje na pełnoprawny remaster ale bez tego cholernego ostatniego bossa którego dało radę przejść 7% graczy. Ja sobie ten finał obejrzałem na YT bo nie jestem masochistą.
Już po ukończeniu D3 obejrzałem sobie na YT 30 minutowy filmik nakreślający wydarzenia z Drakengard 1 (D3 było prequelem) dzięki czemu wiem już co się z czego wzięło i że zakończenie E to w zasadzie set-up dla fabuły NieR Replicant 1000 lat później.

Zalecam zapoznać się z Drakengardami chociażby przez YT.

A dlatego jednego utworu warto było to skończyć - https://youtu.be/slo3sTb_vRY

Edytowane przez Element Wojny
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kilka godzin temu nastąpił wysyp przedpremierowych recenzji: każdy recenzent mógł ograć tylko 16 (lub 10) godzin z Replicanta i każdy z nich dostał bardzo szczegółowe instrukcje o czym może a o czym nie może mówić w swojej recenzji (głównie chodzi o kwestie fabularne a przede wszystkim nowe rzeczy - lokacje, postacie, misje itd. które powstały specjalnie dla tej wersji).

Ogólnie większość recenzentów jest bardzo zadowolona, a kilku nawet zachwyconych tą grą. Wszyscy dość zgodnie piszą że to świetny remake/remaster który idealnie poprawił to co było do poprawienia i rozszerzył to co można było rozszerzyć, nie tracąc przy tym ducha oryginału. Bardzo chwalony jest angielski dubbing, który został nagrany od nowa z większością aktorów głosowych z oryginału. 

Nier Replicant perfects the art of the remaster | TechRadar

Nier Replicant Preview: The Execution Nier's Story Always Deserved (thegamer.com)

Nier Replicant’s remaster fixes the worst thing about that flawed but broadly brilliant game | RPG Site

Hands-on: Nier Replicant is an uneven remaster, but it’s full of Taro personality | VGC (videogameschronicle.com)

Nier Replicant Is The Revamp Needed To Retell Its Emotional Story - GameSpot

NieR Replicant ver.1.22474487139... Preview: Melancholy Like Fine Wine (screenrant.com)

We played the new Nier Replicant, and it's still hauntingly gorgeous (destructoid.com)

 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Element Wojny napisał:

Kilka godzin temu nastąpił wysyp przedpremierowych recenzji: każdy recenzent mógł ograć tylko 16 (lub 10) godzin z Replicanta i każdy z nich dostał bardzo szczegółowe instrukcje o czym może a o czym nie może mówić w swojej recenzji (głównie chodzi o kwestie fabularne a przede wszystkim nowe rzeczy - lokacje, postacie, misje itd. które powstały specjalnie dla tej wersji).

Jak ja tego nie lubię.

Piszcie o wszystkim zaznaczając ewentualne spoilery.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już także nigdzie nie wchodzę, aby sobie nie spolerować. Niecały msc. do premiery. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jaycob napisał:

Ja już także nigdzie nie wchodzę, aby sobie nie spolerować. Niecały msc. do premiery. 

W żadnej recenzji nie ma absolutnie żadnych spojlerów :) Społeczność zgromadzona wokół #TaroVerse też jest spoko i raczej nikt tu nie napisze "Ben zabił Hana Solo !", ale dla pewności tak jak piszesz lepiej unikać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dużo materiałów z bossami, lokacjami, postaciami itd, nawet przeskakując wyrywkowo to można dużo zobaczyć.;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Jaycob napisał:

Dużo materiałów z bossami, lokacjami, postaciami itd, nawet przeskakując wyrywkowo to można dużo zobaczyć.;) 

Praktycznie wszystko co do tej pory pokazano było już w oryginale. Jako że naprawdę sporo osób ograło oryginał 11 lat temu nie ma raczej sensu próbować udawać że tego nie ma, NDA na recenzje tyczyło się przede wszystkim TEGO CO NOWE. Zresztą więcej już nie będzie - recenzenci pisali że do dnia premiery nic więcej w kwestii tej gry nie zostanie ujawnione. Mam wrażenie że przyszykowano jakieś niespodzianki i Square Enix nie chcą by to fruwało po YT i zabijało ludziom radość z gry. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, ja natomiast nie miałem przyjemności ogrywać oryginału także wszystko co teraz pokazują, w tym OST (który jest hejtowany przez niektórych, a mi się podoba) jest dla mnie nowe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Jaycob napisał:

Wiadomo, ja natomiast nie miałem przyjemności ogrywać oryginału także wszystko co teraz pokazują, w tym OST (który jest hejtowany przez niektórych, a mi się podoba) jest dla mnie nowe. 

Też nie grałem oryginału, a co do OST - kilka kawałków zdecydowanie wolę w nowych wersjach, inne z kolei podobają mi się bardziej w oryginale. 

Pamiętaj że NieR też ma swoich oddanych fanbojów którym bardzo wiele zmian im się nie podoba - zmieniony aktor głosowy nie taki, twarz Kaine za bardzo "genuine", odświeżony OST "jest słaby", kolory "za bardzo w stylu Automaty" itp itd. no cóż wiadomo że nie wszystkich da się zadowolić - najważniejsze by gra była w dobrym stanie technicznym, bo o fabułę i warstwę audio-wizualną to ja się nie martwię :) 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Element Wojny napisał:

- najważniejsze by gra była w dobrym stanie technicznym,

Spokojnie można także poczekać aż wbiją na GamePassa i będą mieć poprawioną wersję przez QLOC ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Keto77 napisał:

jestem ciekaw czy drugą wersję Nier też wydadzą

drugą ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie chodzi o podział Nier:Replicant i Nier:Gestalt. Według mnie nie ma na to szans. Już wtedy ten podział był bez sensu i się nie sprawdził.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale różnice jednak były. Ciekawe czy to jakoś zintegrują czy całkiem oleją. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Isharoth napisał:

Pewnie chodzi o podział Nier:Replicant i Nier:Gestalt. Według mnie nie ma na to szans. Już wtedy ten podział był bez sensu i się nie sprawdził.

Różnica pomiędzy tymi grami tyczy się tylko jednego: relacji rodzinnej głównego bohatera. W Gestalt to ojciec-córka, w Replicant brat-siostra. Poza kilkoma dialogami które rozróżniają te powiązania nie ma absolutnie ŻADNYCH innych różnic, to jest ta sama gra. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może mnie pamięć myli ale muzyka chyba była też inna. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pogralem godzinke w oryginal  na Rpcs3 ,bo jest nawet patch na 60 fps,i powiem szczerze to bedzie piekna gra,i jestem ciekaw graficznych zmian,bo oryginal wyglada dobrze a sama walka ma dobry feeling.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Kubaś_30 napisał:

Pogralem godzinke w oryginal  na Rpcs3 ,bo jest nawet patch na 60 fps,i powiem szczerze to bedzie piekna gra,i jestem ciekaw graficznych zmian,bo oryginal wyglada dobrze a sama walka ma dobry feeling.

Nie bardzo wiem jaki widzisz sens ogrywać starą wersję sprzed 11 lat na 3 tygodnie przed premierą nowej wersji :) 

Przede wszystkim nawet w tym godzinnym fragmencie można się spodziewać zmian, bo wiadomo że ver.1.22474487139 to nie jest ani remake ani remaster, a upgrade - jak to określił Taro Yoko. 

Rozbudowany świat, rozbudowane lokacje, nowe questy, wszystkie postacie w grze w pełni zdubbingowane (co nie było wcześniej możliwe ze względu na ograniczony budżet), zmieniony gameplay, nowa i odświeżona warstwa audio-wizualna z rozszerzonym soundtrackiem (prawdopodobnie na potrzeby nowych misji/lokacji), sporo różnych smaczków i usprawnień, mówi się też o dołożeniu jednego nowego zakończenia (wcale się nie zdziwię jeśli ta wersja w jakiś sposób połączy w pewien sposób wydarzenia z Drakengard / Automaty a także otworzy drzwi do Automaty 2, choć znając trolla Taro może nawet otworzyć drzwi do innego, alternatywnego świata)...

ps. jeśli tak lubisz RPCS3 to żeby umilić sobie czas czekania na Replicanta pograj w Personę 5 - ja właśnie teraz to robię - świetna gra !

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczyłem jako spoiler gdyby ktoś nie chciał wiedzieć jak wyglądają główni bohaterowie z NieRa + niespodzianka !

 

Ex8turmVoAIYIDz?format=jpg&name=large

[spoiler/]

 

Szykują nam się dwie niespodzianki fabularne ! Kim są te dwie nowe postacie ??? Ja obstawiam że jest tu co najmniej jedna postać z tej trójki - Zero z Drakengard 3, Accord z Drakengard 3 / Automaty albo... 2B :)  Niektórzy też uważają że ta postać u góry to Tata NieR, czyli że będziemy mieli wybór - Tata/Córka (Gestalt) albo Brat/Siostra (Replicant) albo też że Yoko wymyślił coś mega i powiązał to jakoś w jednej historii...

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To na pewno jest papa nier, bo chyba nie było żadnej innej postaci w tym uniwersum z takimi włosami i pasem na klacie.
W Personę 5 nie ma co grać, gdy jest P5R ;) Wolałbym sprzedać kartę graficzną i kupić Ps4 Slim.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, musichunter1x napisał:

To na pewno jest papa nier, bo chyba nie było żadnej innej postaci w tym uniwersum z takimi włosami i pasem na klacie.

Bardzo możliwe, spójrz na fotę:

Zrzut ekranu 2021-04-02 221015.jpg

Pytanie kim jest druga osoba i w ogóle o co tu chodzi :) 

28 minut temu, musichunter1x napisał:

W Personę 5 nie ma co grać, gdy jest P5R ;) Wolałbym sprzedać kartę graficzną i kupić Ps4 Slim.

Spoko kolega grał w obie oczywiście Royal jest lepsze ale powiedział że w oryginalne P5 też będę się dobrze bawił więc ;) 

Edytowane przez Element Wojny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...