Skocz do zawartości
Isharoth

[Zbiorczy] Aktualizacje Windows 10 - dyskusja i rozwiązywanie problemów

Rekomendowane odpowiedzi

Już myślałem że mam pierwszego buga po instalacji, bo Windows widział że nie mam internetu, mimo że internet był. Próbowałem to naprawić na różne sposoby, w ostateczności nawet przeinstalowywałem sterowniki od sieciówki. Po wczorajszym formacie problem znikł. Ciekawe co mogło być przyczyną, że nawet Windowsowe narzędzia i przeinstalowanie sterowników nie chciało pomóc. Co prawda nie przeszkadzało to w przeglądaniu stron, ale np. PowerPoint był okrojony z funkcji, bo uparcie twierdził że nie mam połączenia z internetem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info tez chwilowo zaniecham update :P

Mimo czasu i tak nie mam checi sie bawic w ewentualne naprawy po nieudanych apdejtach :D

Edytowane przez AdRjiaN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zainstalowałem i póki co jest dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. A ja mam problem po aktualizacji :(. Co jakiś czas jak zgaśnie mi ekran w laptopie.. nie koniecznie nawet przejdzie w tryb uśpienia, tylko powiedzmy po 15 min bezczynności ekran się wyłączy to już nie da się go wybudzić, trzeba go wyłączyć dłużej trzymając przycisk power. Już z 10 razy tak miałem od updatu.. tak samo jak zablokujemy ekran poprzez win+L i zgaśnie ekran - nie da się go wybudzić :(. Dramat. Win 10 home na laptopie... Ktoś tak ma może albo ma pomysł? Przywróciłem opcję zasilania do deafaltowych ustawień - zero efektów. Dzieje się to oczywiście na wpiętym do prądu lapku... DRAMAT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym spróbował zainstalować 2004 na czysto, albo przywrócić do starszej wersji systemu.

 

24 czerwca wyszły nowe sterowniki Nvidii ze wsparciem WDDM 2.7.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wsparcie dla WDDM 2.7 było już od jakiegoś czasu. teraz znaczącą różnicą jest wsparcie dla DX12 Ultimate i obsługa Hardware-accelerated GPU Scheduling

wygląda na to że hags robi robotę. mierzalne wzrosty o ~5% to jest mega sprawa. ludzie zwracają takze uwagę na to że przy włączonej opcji maleje stuttering

czekam na rozwój sytuacji. chyba jest się czym jarać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze wiedzieć że to trzeba włączyć, bo myślałem że jest włączone z automatu. :)

 

Jakby ktoś się zastanawiał gdzie to: Ustawienia -> System -> Ekran -> Ustawienia grafiki -> Planowanie przyspieszanego sprzętowo procesora GPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na najnowszych sterownikach Nv i po updacie do 2004 zauważyłem ze nagle Riva SV nie pokazuje ilości zajętej pamięci na GPU w OSD. Ciagle pokazuje 0.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko się cieszyłem, mam restarty po aktualizacji. Postawiłem system od nowa i jest lepiej ale nadal coś nie tak. Drukarka działa.

Microsoft wie o restartach i niby pracują nad tym... trzeba czekać.

 

Edit: Teraz zainstalowałem najnowsze sterowniki NVIDIA, może coś pomoże..

Edytowane przez Puma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za szybko się cieszyłem, mam restarty po aktualizacji. Postawiłem system od nowa i jest lepiej ale nadal coś nie tak. Drukarka działa.

Microsoft wie o restartach i niby pracują nad tym... trzeba czekać.

 

Edit: Teraz zainstalowałem najnowsze sterowniki NVIDIA, może coś pomoże..

ja właśnie się zabiegam za czysty WDS na kilku platformach, dzięki za info bo może warto się wstrzymać. Pomijając że używasz GTXa Nvidii, jaki masz config?

Edytowane przez Bulsky

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Komputer: MSI Trident 3 VR7RC-026EU

 

i5-7400 (3.0 GHz, 3.5 GHz Turbo, 6 MB Cache, 65W)

NVIDIA® GeForce® GTX 1060 3GB GDDR5

128GB (1 x 128GB) M.2 NVMe PCIe SSD

1TB HDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to interesujące, chipset Intela. Może faktycznie kwestia Nvidii.

Zakładam, że na poprzednim relu nie miałeś jakichkiolwiek niespodzianek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem, wszystko było cacy.

 

Ps. W którymś z poprzednich aktualizacji coś nachrzanili też z Intelem i dysk SSD mi wysiadł, aż był w naprawie gdzie naturalnie nic nie stwierdzili. Bujałem się z tym parę miesięcy aż Microsoft i Intel to poprawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ps. W którymś z poprzednich aktualizacji coś nachrzanili też z Intelem i dysk SSD mi wysiadł, aż był w naprawie gdzie naturalnie nic nie stwierdzili. Bujałem się z tym parę miesięcy aż Microsoft i Intel to poprawili.

czytam i aż niedowierzam, taki numer w tych czasach. Przecież to Intel i MS, to dziala żartobliwie mówiąc "bez sterów, po nazwie " ;-)

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam a ja mam taki problem że co chwile pisze mi że dysk wymaga optymalizacji, jak się klika w dysk i daje optymalizuj, i tak jest co uruchomię komputer lub coś tam porobię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chce optymalizować dysk czyli wchodzę w ten komputer ppm na dysk właściwości narzędzia i optymalizuj. I tam jest nigdy nie optymalizowany i obok wymaga optymalizację i zawsze to samo pokazuje czy uruchomie od nowa komputer czy zrobie optymalizacje itd. i mysle ze jest to po tej nowej aktualizacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, jarecki94 napisał:

Jak chce optymalizować dysk czyli wchodzę w ten komputer ppm na dysk właściwości narzędzia i optymalizuj. I tam jest nigdy nie optymalizowany i obok wymaga optymalizację i zawsze to samo pokazuje czy uruchomie od nowa komputer czy zrobie optymalizacje itd. i mysle ze jest to po tej nowej aktualizacji.

Zasugeruję się w tej chwili twoją sygnaturką i zapytam po co chcesz defragmentować dysk SSD? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Isharoth napisał:

Zasugeruję się w tej chwili twoją sygnaturką i zapytam po co chcesz defragmentować dysk SSD? ;)

To jest podobno optymalizacja a nie defragmentacja także raczej nic nie powinno zaszkodzić ale mogę się mylić. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, jarecki94 napisał:

To jest podobno optymalizacja a nie defragmentacja także raczej nic nie powinno zaszkodzić ale mogę się mylić. 

Z dyskiem SSD nie musisz nic robić, ponieważ czas dostępu do danych zawsze jest mniej więcej taki sam. Kontroler da sobie radę.

Ale to że po optymalizacji narzędzie wykrywa że dysk trzeba ponownie zoptymalizować to podobno bug z 2004. Tak czy inaczej mając dysk SSD nie ma się o co martwić. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Isharoth napisał:

Z dyskiem SSD nie musisz nic robić, ponieważ czas dostępu do danych zawsze jest mniej więcej taki sam. Kontroler da sobie radę.

Ale to że po optymalizacji narzędzie wykrywa że dysk trzeba ponownie zoptymalizować to podobno bug z 2004. Tak czy inaczej mając dysk SSD nie ma się o co martwić. :)

Super dzięki za przydatne informacje :) a podałbyś link, źródło do tej informacji odnośnie bugu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

W końcu biorą się za poprawę spójności interfejsu. Nowy explorer też wejdzie, bo był już pokazywany. Może nawet jeszcze w 2004 będzie.

 

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie już taki błąd podczas instalacji:

Zrzut-ekranu-23.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@Jaycob Ach te enigmatyczne komunikaty Microsoftu. Ja rozumiem, że oni robią system dla wszystkich, nawet laików komputerowych, ale powinni chociaż podać jakieś szczegółowe informacje o błędach dla zainteresowanych.

Edytowane przez Isharoth

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...