Skocz do zawartości
licho52

Intel 11th Gen - Rocket Lake (oficjalny wątek zbiorczy)

Rekomendowane odpowiedzi

Tak porównałem tą tabelkę z testami na czystych pecetach.

Far Cry New Dawn: 10900k 2% szybszy niż 5900x

Cyberpunk 2077: 10900k 5% szybszy niż 5900x.

Żeby zaraz nie wyszło, że do gier 10850k/10900k będzie nawet lepszy :lol2:

  • Like 1
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

11 minut temu, jurekk napisał:

Słucham?

https://videocardz.com/newz/intel-demoes-core-i9-11900k-against-ryzem-9-5900x

Masz tam przecież bezpośrednie screeny z Metro Exodus

18 minut temu, jurekk napisał:

Pewnie wypłaszczone wyniki przez gpu.Nie pierwszy raz takie testy w necie

Do Cyberpunka w 1080p/High nawet nie potrzeba wybitnego GPU żeby go w mieście zlimitować prockiem.

33 minuty temu, Tornado3 napisał:

coś nowego nt Z590 :szczerbaty:

q5zknpV.png

To chyba najciekawszy zrzut ze wszystkich. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Paw79 napisał:

Masz tam przecież bezpośrednie screeny z Metro Exodus

No mam.Mało, to tym bardziej jak to gra GŁÓWNIE NA GPU SIEDZACA.Teraz co trzeba to tylko znać zakres fps Na RTX 3080 w odpowiednich detalach w kazdej grze i doliczać fps?To juz nawet nie jest test dla laika to jest paździerz

Niech licze ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że ściągnęli kolejny schodek w mt/s? Robią to od dłuższego czasu... Ln2 na procku i można szaleć i z kontrolerem(do screena bo całej pemięci chyba nie zapełnił).

Piękne latency

Edytowane przez wii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, Paw79 napisał:

Do Cyberpunka w 1080p/High nawet nie potrzeba wybitnego GPU żeby go w mieście zlimitować prockiem.

W świecie otwartym na 10850 k mam 150 fps.Policz z tego super testu ile bede miał na 11900K

Ale zeby to policzyć musisz wiedzieć ile jest na 10850 k XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Paw79 napisał:

Masz tam przecież bezpośrednie screeny z Metro Exodus

Tu też:

1QnmfdN.png

Innymi słowy w Metro Exodus 11900K oferuje 0% wzrostu względem 10900K. ZERO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, kalderon napisał:

Innymi słowy w Metro Exodus 11900K oferuje 0% wzrostu względem 10900K. ZERO.

mniej więcej tak to wygląda :szczerbaty: z tym że metro siedzi mocno na GPU dlatego trzeba poczekać na te które bardziej dociskają CPU

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, kalderon napisał:

Innymi słowy w Metro Exodus 11900K oferuje 0% wzrostu względem 10900K. ZERO.

Mało precyzyjne to moze być.test typu jak palcem wzdłuż kręgosłupa  lecisz tez trafisz w pewne miejsce.

Gra dx12 po 1  ,nie wiadomo czy podobne miejsca czy  choć czy otwarty świat.

Podwojenie cache musi dac więcej fps a gra metro to jednak typowe gpu w 90 procent miejsc gdzie nawet ryzen 1600 sie sprawdzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta seria nie będzie taka zła pod względem wydajności, ale pod względem efektywności już tak xD Czekam sobie na Alder Lake, może Intel tym razem się nie "pomyli" i rzeczywiście wyda te proce w drugiej połowie tego roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wii napisał:

Że ściągnęli kolejny schodek w mt/s? Robią to od dłuższego czasu... Ln2 na procku i można szaleć i z kontrolerem(do screena bo całej pemięci chyba nie zapełnił).

Piękne latency

W sumie prawda- proc na 6.5GHz, więc raczej całość na azocie leciała.

5200MHz CL14- to by było zbyt piękne żeby było prawdziwe (na powietrzu). :D

7 minut temu, kalderon napisał:

Innymi słowy w Metro Exodus 11900K oferuje 0% wzrostu względem 10900K. ZERO.

Trzeba poczekać na premierowe testy, bo z tymi z prezentacji różnie to bywa.

Nie ma choćby danych na temat zegarów na jakich to wszystko chodziło.

Ale jeżeli wzrosty mają być tak rachityczne, to właściciele Coffee Lake i Comete Lake od 6c/12t w górę mogą w najbliższym czasie spokojnie olać Rocket Lake.

Oznacza to również brak sensownego upradge na LGA1200 dla posiadaczy i7-10700K, czy nawet i7-10700F.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Paw79 napisał:

5200MHz CL14- to by było zbyt piękne żeby było prawdziwe (na powietrzu).

a tymczasem

Nawet na intelu.o V nie pytam na 5000 mhz.test typu odpal i śmietnik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Paw79 

Zysk w postaci pcie 4.0 tylko by za tym przemawiał + pytanie jak tam jeszcze kontroler w tym tigerlake jak i potencjał na same rdzenie po OC. Jedyne co się po tym co pokazali spodziewam to to że będzie można kupić AMD z połową rdzeni więcej.

Na z590 i b560 można jeszcze stawiać comet.

@up. To raczej już zależne od płyty(lub jej bios)chyba że kontroler uwalony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, wii napisał:

 

@up. To raczej już zależne od płyty(lub jej bios)chyba że kontroler uwalony.

Kontroler jest w procku i  od niego również zależy

Edytowane przez jurekk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, kalderon napisał:

Innymi słowy w Metro Exodus 11900K oferuje 0% wzrostu względem 10900K. ZERO.

Gra siedzi na GPU. Jak 130fps ma stary 8rdzeniowiec 1800X ze słabym pojedynczym wątkiem, a 157fps 10rdzeniowiec 10900K z bardzo wysokim IPC i wyższymi zegarami allcore turbo niż 1800X to wiadomo że gra słaba do testowania cpu. Podobnie Doomy czy Formuły1, setki klatek nawet na słabych procesorach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RyszardGTS napisał:

Jak 130fps ma stary 8rdzeniowiec 1800X ze słabym pojedynczym wątkiem,

To juz zalezy od miejsca .Jak sie chce to sie znajdzie gdzie na ryzenie 1600 poleci do 60 fps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, jurekk napisał:

Kontroler jest w procku i  od niego również zależy

Dokładnie to zacytowałeś :) ta płytka gdzie pokazano te 5200 Gigabyte to albo extreme w docieraniu lub nawet 2 slotowy itx :) pokaz możliwości i tylko tyle bo mają tendencję do olewania wszystkiego innego :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, troszkę to słabo wygląda. Wygląda jakby w 2k i 4k nie miało być wzrostów za bardzo w wydajności. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, sandisk13 napisał:

Kurcze, troszkę to słabo wygląda. Wygląda jakby w 2k i 4k nie miało być wzrostów za bardzo w wydajności. 

W 2K, 4K ciężej wykazać wzrosty wydajności.

  • Sad 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany zawiodłem się. Może jest lepiej, ale to IPC nie przekłada się na wzrost wydajności w grach co było zresztą do przewidzenia ponieważ nigdy tak nie jest. A ten procek przecież ma rywalizować z skylake i amd właśnie w grach i tylko grach. Gdybym był fanem z klapkami na oczach - Intel to i tak chyba wybrał był 10900k. Wincej rdzyniów a w rozrywce praktycznie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testy w grach to trzeba "łumieć" robić. Czy intel kiedykolwiek pokazał wykres, że Haswell potrafi być szybszy 25% od IVY w grach?

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sideband napisał:

Testy w grach to trzeba "łumieć" robić. Czy intel kiedykolwiek pokazał wykres, że Haswell potrafi być szybszy 25% od IVY w grach?

Intel w czasach Haswella nie musiał nic udowadniać. Obecnie w desktopach może rywalizować praktycznie tylko w jednej dziedzinie - rozrywce. Dziwne aby nie potrafił zaprezentować wydajności procesora w zastosowaniu do którego został on stworzony. 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zeby bylo pci 4.0 to trzeba bedzie z590? Myslalem ze bedzie dzialac na z490 z nowym prockiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, eagle napisał:

Pany zawiodłem się. Może jest lepiej, ale to IPC nie przekłada się na wzrost wydajności w grach co było zresztą do przewidzenia ponieważ nigdy tak nie jest. A ten procek przecież ma rywalizować z skylake i amd właśnie w grach i tylko grach. Gdybym był fanem z klapkami na oczach - Intel to i tak chyba wybrał był 10900k. Wincej rdzyniów a w rozrywce praktycznie to samo.

Mam to samo. Czekałem trochę na tą zmianę procka. Raczej gram w 4k i po tym co Intel pokazał, wydaje się, że nie ma po co zmieniać :(
No nic może Alder Lake, pod koniec roku z DDR5 będzie większym skokiem. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciężko oczekiwać wzrostów w 4k jak RTX 3090 w nowszych grach dają radę uciągnąć średnio 120fps:

average-fps-3840-2160.png

Nie mówiąc już o włączonym RTX. W 4k już 9700k, 10600k w 99% mam bottleneck GPU. Spokojnie w większości gier daje radę 10400f na z490 z szybkimi pamięciami. Można się spodziewać też że nowe tytuły co wyjdą też będą bardzo wymagające dla GPU w 4k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • No tu jestem za, bo w tym wszystkim zawsze musi być jakiś umiar i wypośrodkowanie. Utrudnianie ludziom życia protestami, przyklejaniem się do asfaltu czy niszczenie czegokolwiek to nie jest forma protestu.
    • Panowie miał ktoś do czynienia z SilentBase 802 od BQ i montował AIO 420mm na górze? W specyfikacji jest maksymalnie 360 na górze ale z drugiej strony producent pisze ze zmieszczą sie 3x 140mm wentylatory, a pytam bo kupiłem LFIII za psie pieniądze wersje 420mm i sie zastanawiam czy to w ogóle otwierać. Paczka jutro przyjdzie 
    • Premiera jeszcze w tym roku - Quest 3, PSVR2 i Steam.
    • Jak kierownik kibel to i się cuda dzieją. Siedziałem na NV od GTX 970. Pomyślałem kupię AMD zobaczę jak te tragiczne sterowniki na XTX rt nie będę miał gorszego niż na 3080 styknie, biere. Trafił się deal zawinąłem. Przez miecha miałem beke z poboru prądu w idlu i mocno zamotanych paneli od ekranu w adrenalinie. Trochę nie akceptowalne pobory. Miała iść do żyda, bo 110W pod youtubem to za dużo.  Po miechu od zakupu naprawili i tak sobie siedzę do teraz. Gierki płynne jak masło, fps'y się zgadzają jak nigdy. 250W styka do grania w większość gierek w 4k60. Absolutnie żadnych problemów z wyświetlaniem przeglądarek (szachownica), windowsa (cholerne rozmyte czcionki hwinfo jak trzymasz czujki w tray'u na amperze) żadne gry nie stutterują a nie tylko wybrane a w reszcie loteria. RT działa lepiej niż się spodziewałem.  Driver AMD jest wrażliwy na stabilność ramu systemowego (wszyscy kręcą, rzadko kto weryfikuje odpowiednio) i jak coś nie gra to lubią się sypnąć. Tak samo przez nie umiejętne uv - mordo zaufaj mi każda robi -100mv xD Jeśli system masz stabilny, nic nie rzeźbiłeś, to driver amd niczym nie ustępuje w gierkach temu z nv. Ustępuje w wydajności jeśli chodzi o akceleracje za pomocą GPU i tyle. 3 opcja istnieje i jest wtedy kiedy twoja karta jest zwyczajnie uwalona i zamiast być debilem i liczyć, że karta AMD się sama naprawi, to się ją wysyła na RMA a nie jak ostatni przygłup męczy bez żadnego wyraźnego powodu. 
    • Dokładnie ja już miałem tak dośc 7800XT, że wczoraj kupiłem 4070S i nagle rzeczy do których się przyzwyczaiłem odeszły w niepamięć, komfort polepszył się, nie mam już błędów, które co jakiś czas powodowały freezy i okazjonalne restarty. Nie wspominając o tym że gdy podłączałem TV to ciagle był zielony ekran i freez, jedynym rozwiązaniem był hard restart. 
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...