Skocz do zawartości
xShadoweq

Czy według was mój system się szybko uruchamia ?

Rekomendowane odpowiedzi

Mam system windows 10 na dysku Crucial BX300 120gb i system uruchamia mi się nawet 18 sekund. Na dysku mam tylko system. Mam jeszcze jeden dysk crucial mx500 500gb z grami. Jak można przyśpieszyć uruchamianie się systemu ?

 Wszystkie aplikacje w autostarcie mam wyłączone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój na SSD samsunga uruchamia się dłużej...postawiony w uefi?.masz opcję speed boot?,GPT czy MBR? to ostatnie bez speed nie ma znaczenia bo system i tak się uruchamia z prawie jednakową prędkością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, amp41 napisał:

Mój na SSD samsunga uruchamia się dłużej...postawiony w uefi?.masz opcję speed boot?,GPT czy MBR? to ostatnie bez speed nie ma znaczenia bo system i tak się uruchamia z prawie jednakową prędkością.

Nie mam opcji speed boot. GPT.  Tak to u mnie wygląda https://ujeb.se/gFNcY.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To uruchamia ci się szybko a ja nie mam zamiaru ujeb..se go w nocy.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuję na miesiąc przenieść się na HDD. Wtedy przestaniesz narzekać, że system uruchamia się w 18 sekund, zamiast 2 i pół minuty :)

Nie wiem, jakich filmików się naoglądałeś że uważasz, że 18 sekund to zły wynik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na NVME mam 15-16 sekund od naciśnięcia guzika na obudowie, do pojawienia się tapety pulpitu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co wy za głupoty wypisujecie, że 18 sekund to szybko? :E Mam starego i5 z serii haswell, 16gb ram ddr3 1600MHz i taniego BX500 240GB. Windows 10 Home x64 uruchamia się 6-7 sekund od momentu naciśnięcia przycisku "power".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@sc0rpow może my już jesteśmy za starzy, żeby taka różnica robiła na nas wrażenie.
Pamiętam czasy, kiedy się wstawało, naciskało power na komputerze, szło do łazienki "załatwić sprawy", po powrocie logowałem się i szedłem do kuchni zrobić sobie herbatę by powrócić w samą porę aby dało się odpalić przeglądarkę. A i tak było to znacznie szybciej zrobione, niż na moim pierwszym dysku Seagate 4.3 GB kręcącym się z zabójczą prędkością 3800 RPM :)

Nie wiem, czy kiedykolwiek mierzyłem czas, w jak wstaje mi system na komputerze czy laptopie. Bo po co? Jeszcze teraz Win10 startuje programy, które były włączone przed zamknięciem systemu zanim zdążymy się zalogować, więc czy komputer uruchamia się 5 sekund, czy 20 nie ma najmniejszego znaczenia.

Edytowane przez narmiak
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, sc0rpow napisał:

Co wy za głupoty wypisujecie, że 18 sekund to szybko? :E Mam starego i5 z serii haswell, 16gb ram ddr3 1600MHz i taniego BX500 240GB. Windows 10 Home x64 uruchamia się 6-7 sekund od momentu naciśnięcia przycisku "power".

Ładne bajki opowiadasz przed snem, tak tak akurat: https://pclab.pl/art82949-7.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, sc0rpow napisał:

Co wy za głupoty wypisujecie, że 18 sekund to szybko? :E Mam starego i5 z serii haswell, 16gb ram ddr3 1600MHz i taniego BX500 240GB. Windows 10 Home x64 uruchamia się 6-7 sekund od momentu naciśnięcia przycisku "power".

Chyba z trybu uśpienia hybrydowego :P w Win10 nazywa się to szybki start.

Zalety i wady trybu "Szybki start" systemu Windows 10 (Jak) | Porady komputerowe i przydatne informacje o nowoczesnych technologiach! (if-koubou.com)

https://www.download.net.pl/windows-10-szybki-start-jak-wlaczyc-i-wylaczyc/n/7829/

W skrócie to komp nie wyłącza się całkowicie i trzyma w pamięci zapisaną sesję windowsa. Dlatego odpala ci się tak szybko. Podejrzewam, że jakbyś odłączył komputer od zasilania na jakiś czas i potem podłączył, to proces uruchamiania trwałby dłużej i wtedy byłoby to miarodajne.

 

@xShadoweq na tym dysku to jest bardzo dobry czas.

w10-startup.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Szybki start nie zapisuje w pamięci sesji, tylko na dysku jądro i sterowniki. Zapis w pamięci, to uśpienie, a Fast Startup, to częściowa hibernacja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Mam taki stary pc z i3, 8GB ram i dyskiem ssd to komputer uruchamia się w 13 i pół sekundy. Więc 18 sekund to dużo. Chociaż z drugiej strony 18s to zarazem szybko. Ledwo sobie można zdążyć kichnąć, a komputer już jest włączony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...