Skocz do zawartości
TDK99

Intel Alder Lake - 12 generacja

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, jurekk napisał:

a skąd ty to wiesz ze lepszy?

Z ogloszenia w gazecie ;) 12600k to odpad ktorys w kolejce, 6+0 najwyzsza wersja to pierwszy chip wiec wszystko wskazuje na to ze beda m.in. swietne biny na co nie ma szans w 12600k.

Uwaga: 12600k nie musi byc ostatnim odpadem, dalsze ciecia moga go rzucac nizej wiec moze byc np 12400 w dwoch rewizjach itp

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, jurekk napisał:

jeśli chodzi o sukces intela od 10 lat to ten procesor jak ostatni należy wymienić.

To jest pół roku i nawet nikt tego nie zapamięta.To już predzej 10400 ten to troche namieszał ale na pewno mniej niż 8400 aka 9400

Drugi raz, co? :E Masz problemy żeby pisać proste zdania, czy o co chodzi? :E 

11400f przy spadku cen płyt poprzedniej geny i dobry b-die RAM okaże się lepszą opcją niż 12400...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, darkonza napisał:

IGPU też moze być w czesci uwalone, i znów wystarczy sortowanie.

Nie sądzę bo to wpływa na rozmiar (musieliby produkowac 8+8+duże igpu) a z wszyskich wiadomości raczej dobrze wiemy jakie wersje produkują

13 minut temu, darkonza napisał:

Tu próbowałbym wyjaśnic ten fakt optymalizacją w ilości krzemu z wafla, mniejsze i kwadraty dają większe uzyski, niż większe prostokąty

Zgadzam się, zapewne przewidują bardzo duży popyt na tanie modele 6+0 (z tego beda i5, i3 i pewnie nizej) i stąd optymalizacja w produkcji tej wersji

7 minut temu, TheMr. napisał:

11400f przy spadku cen płyt poprzedniej geny i dobry b-die RAM okaże się lepszą opcją niż 12400...

Tak naprawdę mało kto będzie potrzebował dodatkową wydajność MT z 12600k i 12400 z takimi mocnymi 6+0 to pewniak na sukces, jedynie cena może to popsuć, 11400 nie ma podejścia

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Phoenixsuple napisał:

A jednak ;)

Wszytko Twoja wina :szczerbaty: gdyby nie Twoje dobre serce siedziałbym sobie na tym co mam, a tak dałeś mi kod i doszedłem do wniosku, że trzeba wykorzystać kod co by się nie zmarnował i stało się. 

Jeszcze raz dzięki ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To kto z czytających/piszących planuje od razu (jak najszybciej, rzucając absolutnie wszystko łącznie z pracą i żoną) zmontować Aldera, instalować soft i testować oraz chwalić się wynikami na forum (co jest najważniejsze) i czy będzie to już 4. czy raczej 5., a może dopiero 6. czy 7. listopada?

Ktoś ma jakieś konkretniejsze plany? To niech od razu poda oprócz dnia i godziny :) jaki proc i RAM (D4 czy D5). Płyta mniej istotna.

Edytowane przez DaviM
  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, DaviM napisał:

Płyta mniej istotna.

Płyta bardzo istotna, bo jak kupisz z gównianą sekcją to dostaniesz throttlling CPU i tyle będzie w wyników. Oraz da to pewne spojrzenie które płyty są warte uwagi a których unikać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy ja z innego powodu pisałem, że mniej istotna.

Ale oczywiście masz w tej kwestii rację, ale ja założyłem, że tester nie da ciała i wie co sobie kupić i jak testować oraz co i jak mierzyć i na co zwracać uwagę.

Ale w sumie dowolny test od dowolnej osoby, nawet totalnego laika i amatora przygarnąłbym z chęcią, bo akurat jak na razie to w tej kwestii chyba każdy łyknąłby jakikolwiek test, żeby tylko ewentualnie było wiadomo co i jak było testowane, ale od laika czy amatora nie miałbym żadnych dodatkowych wymagań czy żądań :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
25 minut temu, DaviM napisał:

Ktoś ma jakieś konkretniejsze plany? To niech od razu poda oprócz dnia i godziny :) jaki proc i RAM (D4 czy D5). Płyta mniej istotna.

Ja bym chciał przejść z 9900 na 12900,ale chce zachować Noctue wiec i tak trzeba poczekać (dobrze wiedzieć,że ASUS odpada)

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Zhao, dzięki za posta ale bardziej chodziło mi o kogoś, kto napisałby tak:

"Mam ekstra na ten cel wolne od jakiejkolwiek roboty od 4. do 7. i w dniu premiery mam zamiar skompletować wszystkie brakujące elementy choćbym miał zjechać 200 kilosów po Warszawie i choćbym miał dopłacić ekstra 1000zł jakiemuś wariatowi, bo zobaczył że jestem napalony i bez płyty i chłodzenia ze sklepu nie wyjdę. Bo wieczorkiem 4. chcę już wszystko testować i jeszcze przed północą wrzucić na forum trochę screenów z testów."

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą za 9900k zapłaciłem  na premierę 2999 więc cena znajoma + zwykłe ramy 3200mhz za 615zł....  więc polityka cenowa Intela już nie robi na mnie wrażenia

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą to nie jest sprzęt którego normalny człowiek potrzebuje, tylko zabawki dla bogaczy albo napaleńców. "Do grania" i5 non k wystarczy. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, DaviM napisał:

.....  bardziej chodziło mi o kogoś, kto napisałby tak:
"Mam ekstra na ten cel wolne od jakiejkolwiek roboty od 4. do 7. i w dniu premiery mam zamiar skompletować wszystkie brakujące elementy choćbym miał zjechać 200 kilosów po Warszawie i choćbym miał dopłacić ekstra 1000zł jakiemuś wariatowi, bo zobaczył że jestem napalony i bez płyty i chłodzenia ze sklepu nie wyjdę. Bo wieczorkiem 4. chcę już wszystko testować i jeszcze przed północą wrzucić na forum trochę screenów z testów."

A może sam podjąłbyś się tego zadania? ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@unadarek

Nie mam zamiaru płacić za zapinkę jeśli mogę dostać za darmo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Wu70 napisał:

Z ogloszenia w gazecie 

Na to wychodzi.

I nie pracujecie w intelu to nawet nie wiesz ty i spółka czy to odpad czy blokownie na potrzebe gradacji produktu.

Procesory xx600k są produkowne od dawna i zegar i napięcie wcale nie jest zauważalnie inne od najwyższego modelu

Pitt_34

jeśli to nie 14 dniowa przygoda to dawaj na sparing z 10850k.Zobaczymy ile dostanie wciery

Tylko test dx11 i gry multicore.

No ale ty masz radeona to słabo to pójdziexD no może poza wyjatkiem typu bfV

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, jurekk napisał:

Na to wychodzi.

I nie pracujecie w intelu to nawet nie wiesz ty i spółka czy to odpad czy blokownie na potrzebe gradacji produktu.

Procesory xx600k są produkowne od dawna i zegar i napięcie wcale nie jest zauważalnie inne od najwyższego modelu

Pitt_34

jeśli to nie 14 dniowa przygoda to dawaj na sparing z 10850k.Zobaczymy ile dostanie wciery

Tylko test dx11 i gry multicore.

No ale ty masz radeona to słabo to pójdziexD no może poza wyjatkiem typu bfV

Ja Ci zaraz dam,  słabo pójdzie z radeonem :szczerbaty:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysoki bin ale sztucznie zablokowany 6+4 jest najmniej prawdopodobny z tego wszystkiego ale możliwy. Na ogół to będzie odpad i tyle a napięcia są akurat gorsze, tak samo jak wyniki OC, co jest logiczne.

Edytowane przez Wu70

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Godzinę temu, unadarek napisał:

Zapinki zapinkami ale czy noctua podała jakie płyty są kompatybilne np. z d14, d15 i ich odmianami.

Patrząc na fotki płyt to może się nie dać zamontować na większość z nich chłodzenia dwu wieżowe czy jak tam one się nazywają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, wompierz napisał:

Zapinki zapinkami ale czy noctua podała jakie płyty są kompatybilne np. z d14, d15 i ich odmianami.

Patrząc na fotki płyt to może się nie dać zamontować na większość z nich chłodzenia dwu wieżowe czy jak tam one się nazywają.

Na którymś portalu jest opisane że Asus coś najeb.... z nakładkami led  i temu większość powietrznych nie wchodzi,reszta producentów nie ma z tym najmniejszych problemów nawet tam gdzie są potężne sekcje zasilania jak i ich chłodzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby uzyskać podobne wyniki jak procesor wydany rok temu i przy okazji dowalić +100W :E Nawet Ryzen ma dosyć spore problemy z odprowadzaniem ciepła, jak mu się limity wyłączy, a tutaj Intel chce schłodzić 241W ciągłego 100% obciążenia :E W testach za 3 dni wyjdzie o co chodzi, ale będziemy się bić o ciągłe 85-90 stopni na topowych AIO żeby nie zbić zegarów? Ciekawe jak wyjdzie w grach. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, TheMr. napisał:

Żeby uzyskać podobne wyniki jak procesor wydany rok temu i przy okazji dowalić +100W

Nie rozpędzaj sie tak bo sie możesz omylić w obliczeniach xD

10850K ma 6600pkt ale przy 250watach a nie 125.

To jest procesor do domu tj rozrywki i każdy skorzysta głownie na pierwszych 8 rdzeniach czy to na 12700k czy 12900k czy na ryzen 5950/90 a nie łącznej wydajności rdzeni

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  

59 minut temu, TheMr. napisał:

Żeby uzyskać podobne wyniki jak procesor wydany rok temu i przy okazji dowalić +100W

 

 

z punktu widzenie użytkownika intela starszej gen to jest  postęp 

10900k@5.0

 

image.thumb.png.726f130ca3adc4b3b5e5006c3fe34c9a.png

Edytowane przez Ogider

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...