Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, Passt napisał:

Panowie, są jakieś informacje kiedy wejdą do sprzedaży nowe przejściówki do kart graficznych 12V-2x6??

Z tego co czytałem  nowsze rewizje kart z górnej półki RTX 40x0 już mają  posiadać nowe złącza.

Mam nowszą rewizje RTX 4070 posiada dwa złącza 2x8 z 12VHPWR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem, całkiem ten Suprim 4090.

W Cyberpunk na max ustawieniach z FG i DLLS quality po UV na .975V ~2800mhz mem +1400mhz trzyma temp max 70C i 80C hotspot przy wentylatorach 1200RPM (BIOS silent).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytam "karty 8GB VRAM już nie nadają się do grania", myślę "w tym roku wyszło 10 000 gier, a oni podają te 5 gier, które mają problemy z 8GB VRAM".

10% gra poniżej 1080p

80% gra w 1080p

10% gra powyżej 1080p

te 10% wydaje się najgłośniejsze w necie

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Thimedes napisał:

10% gra powyżej 1080p

te 10% wydaje się najgłośniejsze w necie

Bo przeważnie ktoś się martwi o 8gb vram jak gra ponad 1080p:)Ale racja wyskoczy jedna/dwie gra na start zbugowana i jest rwetes że 8/12 czy 16 vram to już mało w 1080/1440/4k

Racja że niektóre ustawienia graficzne czy mody/tekstury 4k potrafią zapchać 8gb w 1080p:) - ale to już skrajność:)

Sam się swego czasu dałem trochę nabrać, że mi braknie 10gb vram w 3080 w 3440x1440 ale na razie jest dobrze.

  • Like 1
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, wrobel_krk napisał:

Racja że niektóre ustawienia graficzne czy mody/tekstury 4k potrafią zapchać 8gb w 1080p:) - ale to już skrajność.

Z moimi 6-cioma gigabajtami nie mogę wrzucić zbyt dużo zbyt ciężkich modów do Skyrima przykładowo, gdyż tego VRAMu wtedy by nie wystarczyło, szczególnie powyżej 1080p. Ale wiecie, nie trzeba koniecznie mieć wszystkiego na ultra max, szczególnie w nowszych grach (czyli powiedzmy tych wydanych po 2010).

To już nie sytuacja z Oblivionem, kiedy między low, a high była taka przepaść, że na low nie było w ogóle sensu grać, a osiągniecie 60 fps w 1920x1200 z ustawieniami Ultra praktycznie nie było możliwe nawet na 8800 GTX, a co dopiero na np. 6600 GT... Sam grałem w 25-30 klatek, by gra prezentowała się sensownie.

rpooycz8gg871.jpg

Dziś gry nie potrzebują topowych podzespołów by wyglądać ok i działać w 60 fps.

The-Elder-Scrolls-V-Skyrim-Special-Editi

5-0.jpg

Szczególnie, że nadal większość posiada monitory 1920x1080 60Hz. Z telewizorami jest inaczej, bo 3840x2160 to już standard, a nawet 120 Hz staje się coraz popularniejsze z każdym dniem. Mało kogo znam kto nie posiada przynajmniej jednego TV 4K (choćby takiego tańszego).

W Morrowindzie było tak, że niskie ustawienia mogły ci poważnie popsuć gameplay, bo bardzo krótki zasięg widzenia sprawiał, że nie dostrzegałeś czegoś naprawdę istotnego co wcale nie było daleko od ciebie. A dzisiaj? Nie ma takich problemów z współczesnymi grami i sprzętami, nawet na 6500 XT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Thimedes napisał:

Dziś gry nie potrzebują topowych podzespołów by wyglądać ok i działać w 60 fps.

Pytanie, jakich modów używasz do Skyrima?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, *** ChOpLaCz *** napisał:

Jaki przyrost daje vram +1000mhz (tak mam z czapy) vs +1400mhz.
Warto gonić o te 400?

Cały 1fps, 118,5 (+1000mhz) vs 119,5 fps (+1400mhz) średnio w benchmarku Cyberpunk.

  • Thanks 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jeden fps, tam 4, plus OC i nagle z 10 się zrobi w niektórych grach :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy od obciążenia  w sumie. Ale średnio u mnie w spoczynku 43 w grach 70.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, fazie_90 napisał:

Całkiem, całkiem ten Suprim 4090.

W Cyberpunk na max ustawieniach z FG i DLLS quality po UV na .975V ~2800mhz mem +1400mhz trzyma temp max 70C i 80C hotspot przy wentylatorach 1200RPM (BIOS silent).

A jak masz na stock bo w sumie mam tak samo a nic nie robiłem więc ten uv znosi oc pamięci czy masz sporo niższy pobór?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, fazie_90 napisał:

Cały 1fps, 118,5 (+1000mhz) vs 119,5 fps (+1400mhz) średnio w benchmarku Cyberpunk.

1 Fps więcej kosztem utraty stabilności.  Do+1400mhz tylko golden sample  , dla większości sztuk 1200mhz to max . Polecam testować w Battlefield 5 z ray tray tracingiem , 90 % gier będzie działać a BFV się wysypie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, ronaldo864 napisał:

1 Fps więcej kosztem utraty stabilności.  Do+1400mhz tylko golden sample  , dla większości sztuk 1200mhz to max . Polecam testować w Battlefield 5 z ray tray tracingiem , 90 % gier będzie działać a BFV się wysypie .

Mam problem z uruchomieniem Battlefield 3 w poprzednim kompie grało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, mozonek napisał:

A jak masz na stock bo w sumie mam tak samo a nic nie robiłem więc ten uv znosi oc pamięci czy masz sporo niższy pobór?

Po UV jakieś 40W mniej. Max. 3 stopnie mniej i wentyle jakieś 40 RPM mniej. Z drugiej strony parę FPS więcej.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Tombycz napisał:

Jakie macie temperatury na kartach 40x0 w spoczynku i podczas grania?

Dokładnie, zależy od obciążenia i co się dzieje na ekranie. Przy pełnym obciążeniu, tak sobie skacze w zależności co się dzieje od 55-63, gdzie 63 to już Path Tracingiem, normalnie to jest przez większość czasu poniżej 60 stopni, RPM 1100 kilkadziesiąt, hot spot skacze 65-70 stopni, pamięci również w takich grach jak Cyberpunk, The Last of Us, Metro Exodus EE. W spoczynku 28-30 w zależności jak ciepło w pokoju.

Z blokadą na 60 klatek, bo tak gram to już w ogóle bajka, skacze 45-55 stopni, z tym, że w sumie to może tylko z 3 godziny testowałem kartę. Więc powtórzę się, mając dawniej Gaming X Trio, czy Strixa, Palit Gaming Pro wypada rewelacyjnie i jeszcze nie bawiłem sie w UV, więc może być tylko lepiej.

7 godzin temu, kadajo napisał:

Zależy od obciążenia  w sumie. Ale średnio u mnie w spoczynku 43 w grach 70.

Tak z ciekawości jaki model ? Śmigasz na niej w Microsoft Flight Simulator w 4K na TV, czy 1440 na monitorze ?

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, kadajo napisał:

Zależy od obciążenia  w sumie. Ale średnio u mnie w spoczynku 43 w grach 70.

U mnie spoczynek 27 - w grach 54

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, kadajo napisał:

TUF, 1440 na monitorze.

To trochę nie za dużo względem mojej ? Przecież TUF też miał świetne chłodzenie :hmm:

2 godziny temu, Tombycz napisał:

U mnie spoczynek 27 - w grach 54

A wiesz, że takie same tempy miałbyś na 500zł tańszym JetStream względem Gaming X Trio :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, skunRace napisał:

To trochę nie za dużo względem mojej ? Przecież TUF też miał świetne chłodzenie :hmm:

A wiesz, że takie same tempy miałbyś na 500zł tańszym JetStream względem Gaming X Trio :-P

No wiem i tak jestem świeżo upieczony nową grafiką to moja pierwsza grafika kupiona w życiu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ciesz się sprzętem i miłego grania, chciałbym się cofnąć w czasie ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, skunRace napisał:

No to ciesz się sprzętem i miłego grania, chciałbym się cofnąć w czasie ;-)

No długo się nacieszę jeszcze sprzętem, tylko musze wymienić na mocne chłodzenie do cpu 

Edytowane przez Tombycz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Tombycz napisał:

U mnie spoczynek 27 - w grach 54

A przy jakim poborze bo jak odpalę pasjansa to mogę pisać, ze mam 40st w grach, a z PL pod korek to już inna bajka ;) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...