Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy jestem jak by nałożyć kaganiec 115W 4090, tak jak moja ma, jaka by ta karta była szybka. :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż tak nisko się nie da, ale około 1/3 nominalnej wydajności przy 140W

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Kris194 napisał:

Z brzydko mówiąc łajna twarogu nie robisz. To dalej będzie to samo badziewie tylko z zabezpieczeniami. Problemu nie było dopóki ktoś nie zaczął przy tym grzebać. Tak to już jest, że jak mówi powiedzenie, "lepsze" jest wrogiem dobrego.

Oj tak. Mogli po prostu użyć złącza EPS12V jak w kartach serwerowych. Wtedy 2 przewody mogłyby dostarczyć 600W. Albo po prostu zrobić recertyfikację złączy zasilania pcie do większej mocy tak żeby można było pchać 200W na wtyczkę zamiast 150. Ludzie bez problemu tyle pchają na zmodowanych RTX 3090 i nikomu się wtyczki nie topią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
Godzinę temu, someI napisał:

Aż tak nisko się nie da, ale około 1/3 nominalnej wydajności przy 140W

Wszystko się da tylko trzeba umieć;)

Możesz zrobić z niej kartę, która łyka 30W+ przy pełnym obciążeniu GPU.

 

Edytowane przez sideband
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Stjepan666 napisał:

Ciekawy jestem jak by nałożyć kaganiec 115W 4090, tak jak moja ma, jaka by ta karta była szybka. :E 

Proszę bardzo - Cyberpunk benchmark na  RTX 4090.

Ustawienia: Full HD, ultra, DLSS balans, FG, bez RT - 120 fps i średni pobór mocy karty - 105 W.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie olśniło, wrzucając ten obrazek w innym wątku.

Panu kurtce kiedy mówił poniższe słowa, wcale nie chodziło o pieniądze tylko o energię! Im mocniejsza kartę kupisz, tym więcej energii zaoszczędzisz dzięki większej sprawności. Ergo, 4090 musi być energooszczędna, bo tak twierdzi sam pan Jensen :E Najwięcej energii zaoszczędzisz kupując 4090.

wxu5zkjxhq281.png?width=640&crop=smart&a

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pan Kurta jest jak promocja w Biedronce harnoldow, kup 24+24 gratis, więcej kupiłeś i więcej zaoszczedzileś, ale sumarycznie zostałeś alkoholikiem.

  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można powiedzieć że to prawda, jestem nvidioholikiem. Nigdy nie miałem karty AMD :E MX 440 -> FX5900XT -> 8600GTS -> GTX460 -> GTX 960 -> RTX 2070S -> RTX 3090 i teraz 4090.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
34 minuty temu, cichy45 napisał:

Można powiedzieć że to prawda, jestem nvidioholikiem. Nigdy nie miałem karty AMD :E MX 440 -> FX5900XT -> 8600GTS -> GTX460 -> GTX 960 -> RTX 2070S -> RTX 3090 i teraz 4090.

Idąc tym tokiem to moje voodoo 3 3000 też było Nv bo chwilę później wykupili 3dfx. Zresztą ja chwilę później też przeskoczyłem na gf 256 ddr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i całkiem fajnie to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakby kto był ciekaw.

64281ad554bc0f0708f7658509ea8aab.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
8 godzin temu, Kris194 napisał:

Wystarczyło mi zaledwie jedno spojrzenie i od razu wiedziałem, że to ma korzenie jeszcze w erze PS3...

To że wygląda jak z czasów PS3, nie oznacza że nie może mieć wymagań jak z czasów PS6 ;)

Edytowane przez cichy45
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda dość oldskulowo 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czy jakiemuś posiadaczowi Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G, udało się zaktualizować firmware do v1.1? Próbowałem przez Gigabyte Control Center jak i odpalając jako admin plik aktualizacji firmware z ich strony https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N4090GAMING-OC-24GD-rev-10-11/support#support-dl-firmware i za każdym razem jakby nie dochodzi do aktualizacji, GCC niby instaluje ją, ale jak wracam do niego to tam nadal wykrywa nową aktualizację i mogę tak w kółko robić bezskuteczne. Kiedy GCC pokazywało aktualizację Biosu do F4 to zrobiłem ją, i normalnie sie sflashowala. To samo plikiem FW_GV_N407s_4080_409_GAMING_F1.1.exe, otwiera okienko aktualizowania widze je przez sekunde, w którym pisze coś że aktualizuję firmware i znika. Support Gigabyte odpowiada mi raz na tydzień i nie jest specjalnie pomocny, mam wrażenie że nie czytają nawet o czym im piszę, a dokladnie wyjaśniałem już w głównym tickecie.

Przy okazji znalazłem jeszcze na stronie nvidii takie coś: NVIDIA_UEFI_Firmware_Updater_1.2-x64.exe, ale boję się uruchomić, bo gdzieś wygooglałem że niektórym osobom to brickuje karty.

ps. próbowałem też wyłączyć cały komputer całkowicie z prądu na pare minut, i włączyć ponownie, bo tak radzą ci od gigabyte, ale to nic nie daje.

Edytowane przez Xeite

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
36 minut temu, Xeite napisał:

Czy jakiemuś posiadaczowi Gigabyte GeForce RTX 4090 GAMING OC 24G, udało się zaktualizować firmware do v1.1? Próbowałem przez Gigabyte Control Center jak i odpalając jako admin plik aktualizacji firmware z ich strony https://www.gigabyte.com/Graphics-Card/GV-N4090GAMING-OC-24GD-rev-10-11/support#support-dl-firmware i za każdym razem jakby nie dochodzi do aktualizacji, GCC niby instaluje ją, ale jak wracam do niego to tam nadal wykrywa nową aktualizację i mogę tak w kółko robić bezskuteczne. Kiedy GCC pokazywało aktualizację Biosu do F4 to zrobiłem ją, i normalnie sie sflashowala. To samo plikiem FW_GV_N407s_4080_409_GAMING_F1.1.exe, otwiera okienko aktualizowania widze je przez sekunde, w którym pisze coś że aktualizuję firmware i znika. Support Gigabyte odpowiada mi raz na tydzień i nie jest specjalnie pomocny, mam wrażenie że nie czytają nawet o czym im piszę, a dokladnie wyjaśniałem już w głównym tickecie.

Przy okazji znalazłem jeszcze na stronie nvidii takie coś: NVIDIA_UEFI_Firmware_Updater_1.2-x64.exe, ale boję się uruchomić, bo gdzieś wygooglałem że niektórym osobom to brickuje karty.

ps. próbowałem też wyłączyć cały komputer całkowicie z prądu na pare minut, i włączyć ponownie, bo tak radzą ci od gigabyte, ale to nic nie daje.

mam tak samo na Gigabyte GeForce RTX 4070 TI SUPER GAMING OC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Faktycznie, to co piszą w internetach to prawda. Na rozgrzanej 4090 pamięci +1900 i wszystko git. Na zimnym kompie musiałem zejść do 1780 bo się ratchet & clank crashował, a na 1850 walił artefaktami. 

Jednak pamięci działają lepiej jak są już ciut rozgrzane.

Edytowane przez cichy45

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj widzę, że kręcenie pamięci nadal odbywa się na czuja :szczerbaty: Ale czy to ważne, że wydajność spadnie po czasie :szczerbaty:

https://github.com/GpuZelenograd/memtest_vulkan/releases/tag/v0.5.0

Polecam tym testować nadaje się również do starszych generacji GPU i MEM. 20min spokojnie wystarczy by sprawdzić stabilność.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, potestuję. Wcześniej pytałem o to jak przetestować OC pamięci to nie dostałem odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo nikt tutaj nie zna takich softów ;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde 90 stopni na pamięci. Nie za dużo? :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 14.04.2024 o 11:57, cichy45 napisał:

Można powiedzieć że to prawda, jestem nvidioholikiem. Nigdy nie miałem karty AMD :E MX 440 -> FX5900XT -> 8600GTS -> GTX460 -> GTX 960 -> RTX 2070S -> RTX 3090 i teraz 4090.

U mnie kariera radeonów zakończyła się na 2x 6850 w crossfire. Od razu jak to zamontowałem czułem, że coś jest nie tak - a potem kilka miesięcy później wybuchła cała afera i ludzie zaczęli mówić głośno o framepacingu , stutteringu , fałszywych klatkach itp :E

Najlepsze, że AMD tradycyjnie to zlało i przeczekało 2 lata aż gry w DX9 przestały wychodzić

Od tamtej pory mam z nimi na pieńku, ale opatrzność nade mną czuwa i za każdym razem gdy już prawie się przekonam by kupić radka to wskakuje jakaś promka albo coś i nvidia wychodzi niewiele drożej albo i taniej bo za swoje 980ti dałem mniej niż Fury X wtedy koszował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, cichy45 napisał:

Kurde 90 stopni na pamięci. Nie za dużo? :E

W grach będziesz miał mniej zapewne gorsze pady dają o sobie znać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

×
×
  • Dodaj nową pozycję...