Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli oczekujesz 2x w każdej grze niezależnie czy RT czy bez to możesz o tym zapomnieć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Narazie to wyglada, ze:

4090 to wydajnosc x2 3080 za cene x2 + $200

4080 16GB to wydajnosc x2 3070 za cene x2 + $200

Postęp.

  

comment_1665075320OApSRoaVFT3IRCY5IiXEZ5,w400.jpg

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale moc 4090 robi wrażenie, przynajmniej z tych przecieków tak wynika. Rozjechała wszytko i nawet nie zwolniła :E
Testy będą bardzo interesujące, wszędzie BT od CPU :E ciekawe jak będzie w 4k bez DLSS :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3080 10GB to się porównuje z 4080 16GB.

3090@450W z 4090 ;)

Zaraz zaczniecie porównywać 3060 z 4090.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JDM napisał:

Po zakupie 3080 w listopadzie 2020 pierwsze w co grałem to Return to Castle Wolfenstein :D

No ale w VR, to wiadomo, że będzie wymagać więcej niż klasyczna wersja. Wersja VR chodzi dobrze dopiero na..
a nie.
Chodzi dobrze na Queście z TDP 10Watt. To albo grałeś z DSRem z 8640p albo za to do pierdla za takie marnowanie prądu i technologi! :whip:

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, kadajo napisał:


Testy będą bardzo interesujące, wszędzie BT od CPU :E

Powyzej 1080p cpu nie ma znaczenia, mowili :rotfl:

  • Haha 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam z niczym nie porównuje, tylko patrzę ogólnikowo na wydajność. RTX 4090 robi pod tym względem wrażenie ,ale potem patrzysz na cenę, TDP i:

Mars attacks jack nicholson defeat GIF - Find on GIFER

?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, Phoenix. napisał:

Powyzej 1080p cpu nie ma znaczenia, mowili :rotfl:

TOYSTORY EVERYWHERE |  BOTTLENECK; CPU BOTTLENECK EVERYWHERE... | image tagged in toystory everywhere | made w/ Imgflip meme maker

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wy sie smiejecie, ale ja wczoraj dopiero odkrylem ze w 1440p we Fortnite na full (bez RT) z rtx 3070 to mnie 5900x bottleneckuje juz, a mi sie wydawalo ze tam moglbym jeszcze FPS wycisnac z tego procka.

Nowa karte i tak bym potrzebowal do wlaczenia RT.

Musze 5800x3d jeszcze kupic kurła.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie to najbardziej interesujące testy 4090 to będą w 1080 tak:
- na 12900K/13900K z OC + najlepszym możliwym RAMem (Hynixy DDR5?) 
- ORAZ do tego podglądowo na 5800X3D bo niektóre gry wypadają na nim lepiej, a niektóre na Intelach, więc trzebaby na obu aby mieć max wydajności w każdej grze.

Niska rozdzielczość to nie tylko CPU bottleneck. To też inne rozłożenie obciążenia GPU i mnie osobiście bardzo, bardzo interesuje jak sobie poradzi w 1080p. bo jak u Intela na spapranych sterach widać, karty wypadają nieźle w 4K a w 1080p jest porażka. 
Nowe architektury, jak to ktoś po angielsku dobrze ujął, wymagają "good shader saturation", czyli że wysoka rozdziałka pozwala zaprząc wszystko do pracy, a w niskiej z całej długiej kolejki każdej jednostki obliczeniowej, może nie być wykorzystane 100%.
Dlatego wyniki w niższych mnie interesują, choćby nikt nie grał w 1080p na karcie za tyle kasy. Żeby było widać, czy zjechanie z rozdziałką w grach pozwoli uratować wysoki FPS czy nie pozwoli.

Edytowane przez Ronson
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, JDM napisał:

Ja się przymierzam do 4080 16GB, nie wiem po co, skoro gram w 1080p, po prostu chcę ją mieć.

Z tego co widzę, to nadchodzące gry będą wymagać RTX 3070 do 1080p 60fps. A więc 4080 16GB przyda się do 1080p 120fps, a 4090 do 2160p 90fps.

Wie ktoś czy jest w Internecie zestawienie najbardziej wymagających gier PC na każdy rok? Tak najlepiej od 1982. Bardzo chętnie bym przeczytał. Byłaby to wysoce ciekawa lektura. Teraz już zaczynają wymagać 8700K do 60 fps, czyli mój 6800K nie da rady nawet 60 klatek. Bardzo dobrze, na to właśnie czekałem. Oby było tych gier jak najwięcej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
16 minut temu, Ronson napisał:

To też inne rozłożenie obciążenia GPU i mnie osobiście bardzo, bardzo interesuje jak sobie poradzi w 1080p

To bedzie w ogole niezle wyzwanie testowe. Bo te karty przydalo by sie przetestowac w 1080p/1440p/2160p, gry od Ubisoftu (Ampere ma slaba wydajnosc w Assassinie), najlepiej kazda gre z RT bo kazda to RT troche inaczej realizuje. To wszystko na Am5 i na Am4 najlepiej jeszcze zeby zobaczyc wplyw DDR5 itp itd. Sporo roboty.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam, zaraz nowy 3d mark się pojawi, akurat na premierę tyj karty. :D

A z gier to ciekawy jestem Spider manka, bo tam jest niezle jojo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, hubio napisał:

Witajcie w klubie: civilization 6 i ETS2 ... Dzięki temu bez UV karta mi działa od 2 tyg. w trybie pasywnym... ?

Daj 8k w ETS2 i GPU nie będzie się już nudzić :E ETS ma słabe wygładzanie krawędzi i jak jest moc luźna moc to się podbija skalowanie. Na 4090 będzie można sobie już pozwolić na 100fps+ w 8k ?.

Edytowane przez lukadd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, lukadd napisał:

ETS ma słabe wygładzanie krawędzi i jak jest moc luźna moc to się podbija skalowanie.

Jest na to proste lekarstwo - 400% skalowanie rozdzielczości w ustawieniach gry, nawet na GTX 1070 nie miałem przez to problemów z wydajnością.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tym mówię. Jak dasz tak na wyświetlaczu 4k to grasz w 8k :E Rtx 3080/Ti pozwoli wtedy na grę w ~60fps.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak oceniacie sens pchania się w RTX 4090 przy:

- 12700K
- 32GB RAM DDR4 3600Mhz CL16

 

?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, Kynareth napisał:

Z tego co widzę, to nadchodzące gry będą wymagać RTX 3070 do 1080p 60fps.

Zaczyna się, a na to akurat czekam:
417992

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

No to juz trzeba 4080 kupic do takiego ETS, na pudelku jest ze to karta do 8k

RTX4080-HERO-BANNER-1200x313.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, Kynareth napisał:

Z tego co widzę, to nadchodzące gry będą wymagać RTX 3070 do 1080p 60fps. A więc 4080 16GB przyda się do 1080p 120fps, a 4090 do 2160p 90fps.

Wie ktoś czy jest w Internecie zestawienie najbardziej wymagających gier PC na każdy rok? Tak najlepiej od 1982. Bardzo chętnie bym przeczytał. Byłaby to wysoce ciekawa lektura. Teraz już zaczynają wymagać 8700K do 60 fps, czyli mój 6800K nie da rady nawet 60 klatek. Bardzo dobrze, na to właśnie czekałem. Oby było tych gier jak najwięcej.

Nie wiem które gry będą wymagały rtx 3070.
Wymagania gier prawie nie rosną.
Nic dziwnego. Więcej ludzi zagra więcej się sprzeda. Nie ma już takiego parcia na fotorealistyczną grafikę.

5 minut temu, JDM napisał:

Zaczyna się, a na to akurat czekam:
 

Ultra więc pewnie z RT.

Edytowane przez Keken

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Było w temacie o grze, że wymagania zalecane odnoszą się do ekstra Raytracingu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, MPro napisał:

Jak oceniacie sens pchania się w RTX 4090 przy:

- 12700K
- 32GB RAM DDR4 3600Mhz CL16

 

?

Sens jak najbardziej jest, ale ten RAM będzie sporą kulą u nogi. Szczególnie w porównaniu do DDR5 najnowszej generacji albo do 2x8GB na dobrych b-die DDR4. Różnica będzie naprawdę duża i dla wielu będzie zaskoczeniem przy testach na kartach typu 4090.

Chyba, że chcesz grać koniecznie w natywnym 4K, z suwakami na max wszędzie bez względu na cokolwiek,  w max 60Hz, to RAM nie zrobi różnicy. 

Ja bym zapolował na jakiś dobry zestaw DDR4ek, a jak koszt zmiany wolnych co masz na bardzo szybkie zbliży się do kosztu zmiany płyty, to może lepiej przejść na DDR5. Póki co czekałbym na premierę 13900K. Powinno to obniżyć ceny "staroci".

Edytowane przez Ronson

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie w grach RT chcę mieć włączone, bez DLSS. Jeszcze nadchodzi Resident Evil 4 Remake, ale na razie wymagań nie ma,  premiera w 2023.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...