Skocz do zawartości
poswin

Fera 5 czy Fera 3?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć! Mój kumpel nie wie jakie chłodzenie wziąć do Intela i5 10400f.... Czy Fera 5 nie będzie dla niego za mocna? A może starczy mu stockowe. Pozdrawiam i czekam na odpowiedzi :)

Edytowane przez poswin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stockowe chłodzenie Intela jest mega kiepskie - głośne i nie wydajne. Ja bym brał Fera 5 - różnica względem Fery 3 to 15 zł, a jest to wyraźnie lepsze chłodzenie. Oczywiście mowa o wersji z jednym wentylatorem.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Fera 5 potrafi gonić Grandisa 3 :D Fera 3 nie ma obecnie absolutnie żadnego sensu istnienia. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz kupić używanego SilentiumPC Fortis HE1225 za grosze i na spokojnie będzie Ci chłodził ten procesor, sam używam to chłodzenie na tym procesorze i jest mega cicho i wydajnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowanie Fera 5.Nie ma co myśleć o Fera 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po wyjściu fery 5, fera 3 nie ma sensu.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Wam za odpowiedzi.. Zamówiłem już Fere 5. Miłego dnia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, poswin napisał:

Cześć! Mój kumpel nie wie jakie chłodzenie wziąć do Intela i5 10400f.... Czy Fera 5 nie będzie dla niego za mocna?

Chłodzenie nie może być "za mocne". Zawsze będzie albo wystarczające, albo za słabe ;)

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przydałby się jakiś test Fera 5 vs Fera 3.  Rozumiem, że 5 lepsza ale jako posiadacz Fery 3 twierdze, że ona zła nie jest. Kupiona jakieś 8 miesięcy temu, więc piątki jeszcze nie było

na rynku.

Temperatury na rdzeniach w teście OCCT Extreme ok 61-62 max. W żadnych testach nie widziałem więcej jak 65 stopni.  Mam i5 10400. Wydaje mi się, że to w sumie chłodny procesor jest.`

To tak w obronie Fery 3.?

Edytowane przez Flik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem zadowolonym posiadaczem Fera 3, ale muszę kupić nowy do drugiego kompa. Dla mnie największą zaletą jest niski poziom głośności. Jak na tym tle wypada Fera 5? Jest ciszej, głośniej, podobnie? Porównywał ktoś, bo to zadecyduje w moim przepadku o wyborze.

Edytowane przez felisnet

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fera 5 oprócz lepszego radiatora ma też lepszy wentylator na 3 siedzi zwykła sigma pro, no chyba że będziesz jechał na max obrotach a na ferze 3 miałeś np 1000rpm to wiadomo :E 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Send1N napisał:

 no chyba że będziesz jechał na max obrotach a na ferze 3 miałeś np 1000rpm

Oba będą pracować w podobnych warunkach. Biorąc pod uwagę dotychczasowe wykorzystanie tak między 800, a 1300rpm. Ze znalezionych testów wynika, że fera 5 przy 1200rpm ma ok. 30dB. Niestety nie mogę znaleźć podobnych testów dla fera 3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Trochę odgrzeję.

Fera 5 (120 zł) czy be quiet! Pure Rock Slim 2 (99 zł) do tego proca będzie lepsze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, buba008 napisał:

Cześć,

Trochę odgrzeję.

Fera 5 (120 zł) czy be quiet! Pure Rock Slim 2 (99 zł) do tego proca będzie lepsze?

Zdecydowanie Fera, nawet nie ma za bardzo porównania. Warto poczekać do poniedziałku na promocje, być może i Fera będzie w tej samej cenie. 

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, wejdzie spokojnie - do tej obudowy wchodzą chłodzenia do 160mm, a Fera5 ma 155mm.

Edytowane przez zawisztheblack
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest to wyraźnie lepsze chłodzenie ta cała FERA 5 od FERA 3? Nie wiem czy jest w ogóle lepsze a jak już to minimalnie. Mam FERA 3 i od kilkunastu dni chłodzi mi R5 3600 (poprzednio R5 2600). Temperatury w spoczynku to średnio 32-40 a pod obciążeniem  rzadko 65 stopni przekraczają. Jeśli masz FERA 3 to nie ma sensu kupować nic innego, najmniejszego sensu... to chłodzenie sprawdza się świetnie, jest cichutkie i trzyma niskie temperatury. Założę się o każde pieniądze że z palcem w d... poradziłoby sobie np z takim bardzo popularnym obecnie R5 5600X... za palcem w d... .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Im gorętszy procek czy jego zastosowanie, tym większe różnice między coolerami. 3600 łatwo schłodzić, więc w porównaniu z Fera 3 5ka nie zrobiłaby istotnej różnicy temperaturowej, ale ogarnęła te same temperatury ciszej. Generalnie do schłodzenia tak lajtowych procków starczy byle gówno, a sadzanie na nich większych i mocniejszych coolerów służy jedynie dalszemu obniżaniu hałasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fera 5 jest wydajniejsza od Fera 3 o jakieś 1-3 stopnie w zależności od testu i obciążenia. Wymiana Fera 3 na Fera 5 nie ma jednak sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I właśnie takiego testu brakuje fera 3 vs 5  nigdzie nie mogłem namierzyć ,gdzie Panie zawisza żeś to oblukał ????  :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PurePC masz test Fera 5, gdzie na wykresach jest też Fera 3 EVO ARGB. Wentylator na ARGB to jednak Pulsar, a zwykła Fera ma Sigma HP.

Edytowane przez zawisztheblack

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ładnie jak człek już takie rzeczy przegapia :-P  rzeczywiście jest i chyba w ten test sie gapiłem swego czasu :-P  tylko mnie ten wentyl zmylił argb :boink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...