Skocz do zawartości
fojut

Elden Ring

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, caleb59 napisał:

Czyli w skrócie jedna wielka lipa. Możliwe, że ponownie skorzystają tylko posiadacze RTX 4xxx ale też nie wiem czy nie będą mieli dropów poniżej 60fps bo w grze brakuje DLSS oraz FG.

No niestety- jest to jedna z biedniejszych implementacji RT.
Jeszcze żeby zrobili cienie postaci od źródeł światła wszędzie, a nie tylko w oskryptowanych miejscach.
A gdzie tam.

RT off:

H0mo5GD.jpg

RT max:

Wx0dWlR.jpg

Widać w niektórych miejscach brak światła tam gdzie rzeczywiście go nie powinno być.
Ale cienia postaci i obiektów od lampy wiszącej na ścianie jak nie było, tak nadal nie ma.

W kanałach czy katakumbach to przynajmniej jest trochę mroczniejszy klimat i nadal 60 fps.

Natomiast w terenach zalesionych czy w krzaczorach płynność kaszani się dość mocno.
Przy czym nie ma tam nic nadzwyczajnego, czego nie można by osiągnąć przez lekką poprawę cieni w standardowej rasteryzacji.
Ot, z włączonym RT listek rzuca cień na kolejny listek, ten na kolejny, i tak mordują kartę.
A gdyby bez RT inaczej pokolorować listki to efekt byłby zapewne podobny.

Tej grze znacznie bardziej przydałyby się RT Reflections i RT Lighting, co mogłoby przynieść fajne efekty przy rzucaniu zaklęć i inkantacji, oraz podnieść ogólną jakość wody.
A tak to jest podobnie jak w SoTR- sztuka dla sztuki.
Jak ktoś nie ma karty z obsługą RT, to nie ma się czym martwić-wizualnie praktycznie nic nie traci.

Edit: Lasek za Kościołem Kahle'go:

RT off - 60 fps przy 83% wykorzystaniu karty:

YXWtadB.jpg

RT max. - 35 fps:

ndSegld.jpg

Spadek wydajności mniej-więcej dwukrotny.
Wizualnie szału ni ma.

Na marginesie- RT nie zawsze chce się włączyć się przy zwykłym przestawieniu opcji.
Czasami trzeba wyjść do menu i ponownie uruchomić grę.

Edytowane przez Paw79
  • Like 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a dodali wibracje na kontrolerze ps5 ? :D

bo czekam, ale się nie doczekam chyba . . .

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem dobre porównanie:

 

Edytowane przez Isharoth
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Analiza RT w Elden Ringu od Digital Foundry.
W skrócie- skórka raczej nie warta wyprawki.

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej niepotrzebna implementacja RT jaką moje oczy widziały (no może poza RT w WoW).

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udało sie odpalić wibracje na dualsense 5. 

Po podłączeniu pada, należy wejsc w ust dźwięku w systemie i odpowienio w mikro i słuchawkach ( od wireless controller) zezwolić na dźwięki. 

Wibracje działają ?  No to mam co ogrywać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim,

Ogrywał ktoś może grę na PS5 + TV 4k?

W internecie znalazłem takie info co do dostępnych trybów i ich wydajności:er.thumb.jpg.ce54d134930e0eda1ca032afd5c1abba.jpg

czyli głównie rozdzielczość ~1620p (w trybie który mnie interesuje) bez stabilnych 60fps (co trochę odstrasza). I w efekcie nie wiem czy czekać aż złożę PCta (do innych celów). Faktycznie tak to wygląda na PS5?

Edytowane przez dzik133

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

35h za mną. Pierwsza część gry dość ciężka ( you died ! ). Po zdobyciu greatsworda a za chwilę bluźnierczego ostrza zbyt prosta (?). Większość BOSSÓW na 1-2 podejścia (chyba nikt nie gra, bo nie da się praktycznie sojusznika nigdy przyzwać...). Aktualnie w zimowej krainie i pewnie napotkam już lekki opór :E

Zabawa przednia, lokacje, świat eksploracja i chęć grania 10/10.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bluźniercze ostrza są bardzo mocne i dopóki nie dojdziesz do Malenii będzie w miarę łatwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, dan254 napisał:

Bluźniercze ostrza są bardzo mocne i dopóki nie dojdziesz do Malenii będzie w miarę łatwo.

Teraz poszukam blood katany. Bluźniercze są OP, mozna grać w zwarciu ale popiół wojny z dużą wiarą niszczy :E

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Blood katana jest jeszcze bardziej op moim zdaniem.Zrobiłem jeden build pod krwawienie właśnie i to jeden z najbardziej op buildow. Rivers od blood- jak o tej katanie pisałeś to najmocniejsza broń pod krwawienie właśnie.Szczegolnie jej atak specjalny.

Edytowane przez dan254
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zawsze się sprawdza. Jest taki jeden konkretny typ przeciwnika, gdzie krwawa katana radzi sobie słabo - rycerze drzewa.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale cała reszta pada bardzo szybko.Z mimikiem Malenia pada zanim odpali te swoje ataki

  • Like 2
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, dan254 napisał:

Blood katana jest jeszcze bardziej op moim zdaniem.Zrobiłem jeden build pod krwawienie właśnie i to jeden z najbardziej op buildow. Rivers od blood- jak o tej katanie pisałeś to najmocniejsza broń pod krwawienie właśnie.Szczegolnie jej atak specjalny.

Dokładnie Rivers od blood mnie interesuje najmocniej.  Fajne w grze, że można zrobić nowego builda w locie bez przechodzenia gry na nowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Specyficznie ta katana i ogólnie krwiste ataki dostały kilka aktualizacji wstecz nerfa więc nie są już tak fajne jak kiedyś chociaż nadal mocne.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W bardziej ponurą grę chyba nie grałem zostawiłem w połowie fabuły tak mnie zmęczyła.

  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiecie jak dostać się do północno zachodniej krainy ?.

W zamku SOL pokonałem BOSSa i zdobyłem połówkę amuletu, prawdopodobnie jedyna droga jest winda ROLD i z niej powiniennem dostac się do ukrytej ściezki do Świętego drzewa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wioska albinauryków w Liurni. Jest tam Albus za iluzją (trzeba przerolować przez wazon) on Ci da drugą połówkę.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ukończone w 60h ;)

Bluźniercze ostrze ROX (+10)  :D + duch  swojej kopii na +10 i Melania po kilku próbach dead. 

Zabawa przednia, świat rewelacyjny. Niestety jest pewien problem z BOSSAMI.  Jest masa ataków obszarowych przed którymi ciężko uciec . .  Czekam na DLC !

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Piękne:

:szczerbaty:

Swoją drogą:

Cytat

In this episode of Man vs Wild, Bear uses his wits, glitches, parkour, and a chainsaw to escape Volcano Manor and reach Limgrave.
Recorded on the PC version of Elden Ring 1.09. Script written by ChatGPT(GPT-4 Model) and voiced using ElevenLabs.

Widzę ogromny potencjał dla fabularnych modów do gier wszelakich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KURka udało się, skończyłem, Melenia leży. ~50 prób, a finalna skończona z 6 estusami, walka mocno losowa. Prócz Melenii problem sprawił mi w sumie tylko Meliketh (35-40 prób jakoś) i Godryk (z 25), reszta po kilka razy próbowana maksymalnie. Bloodhound Fang jest strasznie mocny.

Zabity w sumie każdy boss (sprawdzałem od czasu do czasu mapkę), zajęło to 90 godzin. Całkiem niezły soulsowy content, tylko nieco zbyt powtarzalne katakumby imo się strasznie rzucały w oczy. Super muzyka, szczególnie przy apostołach. Ogólnie 9.5/10. 

  • Like 2
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...