Skocz do zawartości
azgan

Senua's Saga Hellblade 2 - PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Syrop sobie można dawkować a nie takiego gniota. Może kogoś ucieszy że wyszły już mody na te czarne pasy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba moda, kolega @PiPoLiNiO wczoraj pisał, że wystarczy to wkleić, pomaga nie tylko na pasy.

23 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Usuniecie między innymi pasów:

Idź do C:\Users\YOURUSERNAME\AppData\Local\Hellblade2\Saved\Config\Windows

Otwórz Engine.ini ,wklej na samym dole to co potrzebujesz. To są polecenia Unreal Engine więc nic nie zepsuje.

Usunięcie blur, chormatic abberation, ziarna i pasów.

[SystemSettings]
r.SceneColorFringeQuality=0
r.Tonemapper.GrainQuantization=0
r.Tonemapper.Quality=0
r.NT.Lens.Distortion.Intensity=0
r.NT.Lens.Distortion.Stretch=0
r.NT.Lens.ChromaticAberration.Intensity=0
r.NT.DOF.RotationalBokeh=0
r.NT.DOF.NTBokehTransform=0
r.FilmGrain=0
r.NT.AllowAspectRatioHorizontalExtension=0
r.NT.EnableConstrainAspectRatio=0

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Ja się odbiłem od 1 już 2 razy, a w 2 bawię się super :)

Musisz w końcu zrozumieć, że każdy jest inny :D

Ogólnie w złym miejscu zaczęli przygodę, bo pierwsze 30 min gra mi się nie widziała graficznie, ale później są momenty, że faktycznie lepszej grafiki jeszcze w grach nie widziałem. 

W 1 są fajne walki z Bossami https://thehellblade.fandom.com/wiki/Category:Bosses_Hellblade_I w 2 tego zabrakło a liczyłem że będzie tego więcej i lepiej 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Właśnie skończyłem, widzę, że wczoraj przerwałem w momencie "teraz będzie akcja", bo dzisiaj spiłem tylko najsmaczniejszą śmietankę xD Gameplayowo - wiadomo, nic się tu nie zmieniło od ostatniej opinii, zmieniło się za to uznanie tego sequela za niepotrzebny - bo potrzebny był jak najbardziej, spoilerować jednak nie będę. Osobiście te ostatnie 2 - 3h miałem ciągle ciary i rozdarty ryj, bo reżyseria, symbolika i muzyka w "końcówce" (bardziej od połowy? Nie wiem xD) totalnie mnie poskładały, jeśli o to chodzi, to jest to zupełnie inny poziom niż cokolwiek co do tej pory powstało, immersja jest na kosmicznym poziomie, a tyle ile serca tutaj włożono to głowa mała. Jako doświadczenie bardziej niż gra - Hellblade 2 jest genialny i nawet taki God of War pod względem reżyserii, gry aktorskiej i choreografii może spokojnie odejść w niebyt, no ale GoW ma też gameplay - słaby IMHO, ale jest, i chyba ludziom się ogólnie podoba, tylko ja jakiś dziwny jestem xD Anyway, dopiero Hellblade 2 pokazuje czym naprawdę jest "filmowe doświadczenie" - jeśli macie otwarty umysł i gracie w gry nie tylko dla roz(g)rywki - śmiało możecie cisnąć Hellblade'a 2, raczej się nie zawiedziecie.

Nie jest to jednak kierunek jaki chciałbym by gry w przyszłości obrały, raczej i tak nie ma na to szans z wielu względów, ale to coś co lubię sobie ograć raz na jakiś czas, a nie coś, co uważam za standardy gamingu, wolę jeśli gra wplata narrację w rozgrywkę jak RDR2, Nier Automata, czy Pathologic, bo w końcu to rozgrywka wyróżnia gry od filmów, ale piękne w grach jest to, że również mogą być... dobrym filmem xD Cóż, nie jest to dla mnie żadne GOTY, ale fantastyczne przeżycie i pokaz tego co innego można zrobić z grami, mam nadzieję, że Ninja Theory nadal będzie tworzyło takie nietuzinkowe projekty.

Edytowane przez Przemcio666
  • Like 1
  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie są momenty Next - Genowe, na 40" bywa opad szczeny 😁 

34c56ae3943dece50c9f1d14629767fb6dc9d00b

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

 

@bbandi

Graficznie jest to obecnie faktycznie tytuł gdzie można poczuć ten Next-Gen ale jak mam być szczery to poza grafiką oraz walką 1 bardziej mi się podoba, miała więcej momentów które zapadły mi w pamięci a sama historia była bardziej emocjonalna. 

2 jest za to bardziej efekciarska. 

Edytowane przez azgan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiem wam tak, gram w gry od 30 lat i był moment kiedy nie wierzyłem w to co widzę na ekranie monitora, pierwszym z nich był Crysis drugim technologia oled z hdrem i teraz jest trzeci raz kiedy nie mogę uwierzyć w to co widzę. Po prostu to jak ta gra wygląda jest nie do opisania, śmiało można powiedzieć że w końcu mamy prawdziwy nextgen, życzę sobie żeby kolejne Gearsy były chociaż w połowie graficznie tak dobre jak Senua. Zdaje sobie sprawę że ta gra nie jest do końca grą, bardziej jest to film z elementami gameplayu ale w końcu mamy przełom, żaden Ray Tracing nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak UE5. Kropka. 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, PiPoLiNiO napisał:

Ja się odbiłem od 1 już 2 razy, a w 2 bawię się super :)

Musisz w końcu zrozumieć, że każdy jest inny :D

No ty to jesteś z innego multiwersum, na bank ;)

Not Judging The Rock GIF - Not Judging The Rock Dwayne Johnson - Discover &  Share GIFs

;)

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
3 godziny temu, Przemcio666 napisał:

Właśnie skończyłem, widzę, że wczoraj przerwałem w momencie "teraz będzie akcja", bo dzisiaj spiłem tylko najsmaczniejszą śmietankę xD Gameplayowo - wiadomo, nic się tu nie zmieniło od ostatniej opinii, zmieniło się za to uznanie tego sequela za niepotrzebny - bo potrzebny był jak najbardziej, spoilerować jednak nie będę. Osobiście te ostatnie 2 - 3h miałem ciągle ciary i rozdarty ryj, bo reżyseria, symbolika i muzyka w "końcówce" (bardziej od połowy? Nie wiem xD) totalnie mnie poskładały, jeśli o to chodzi, to jest to zupełnie inny poziom niż cokolwiek co do tej pory powstało, immersja jest na kosmicznym poziomie, a tyle ile serca tutaj włożono to głowa mała. Jako doświadczenie bardziej niż gra - Hellblade 2 jest genialny i nawet taki God of War pod względem reżyserii, gry aktorskiej i choreografii może spokojnie odejść w niebyt, no ale GoW ma też gameplay - słaby IMHO, ale jest, i chyba ludziom się ogólnie podoba, tylko ja jakiś dziwny jestem xD Anyway, dopiero Hellblade 2 pokazuje czym naprawdę jest "filmowe doświadczenie" - jeśli macie otwarty umysł i gracie w gry nie tylko dla roz(g)rywki - śmiało możecie cisnąć Hellblade'a 2, raczej się nie zawiedziecie.

Nie jest to jednak kierunek jaki chciałbym by gry w przyszłości obrały, raczej i tak nie ma na to szans z wielu względów, ale to coś co lubię sobie ograć raz na jakiś czas, a nie coś, co uważam za standardy gamingu, wolę jeśli gra wplata narrację w rozgrywkę jak RDR2, Nier Automata, czy Pathologic, bo w końcu to rozgrywka wyróżnia gry od filmów, ale piękne w grach jest to, że również mogą być... dobrym filmem xD Cóż, nie jest to dla mnie żadne GOTY, ale fantastyczne przeżycie i pokaz tego co innego można zrobić z grami, mam nadzieję, że Ninja Theory nadal będzie tworzyło takie nietuzinkowe projekty.

 

Godzinę temu, MrKetiw napisał:

Powiem wam tak, gram w gry od 30 lat i był moment kiedy nie wierzyłem w to co widzę na ekranie monitora, pierwszym z nich był Crysis drugim technologia oled z hdrem i teraz jest trzeci raz kiedy nie mogę uwierzyć w to co widzę. Po prostu to jak ta gra wygląda jest nie do opisania, śmiało można powiedzieć że w końcu mamy prawdziwy nextgen, życzę sobie żeby kolejne Gearsy były chociaż w połowie graficznie tak dobre jak Senua. Zdaje sobie sprawę że ta gra nie jest do końca grą, bardziej jest to film z elementami gameplayu ale w końcu mamy przełom, żaden Ray Tracing nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak UE5. Kropka. 

Chyba bardziej w punk się nie dało. Najgorsze jest to, że jeszcze wiele lat minie zanim to będzie standard, nie mówiąc o grach z otwartym światem i ten śmiech na sali jaki pokazały "nextgenowe" konsole od czasu premiery. Od razu mówię, że nie grałem jeszcze w 2 część Hellblade, ale zaraz zagram, widziałem wystarczająco dużo i na tym się opieram. Wyobraźcie sobie takiego Wiedźmina Remake, lub Wiedźmina 4, lub RDR3 na tym silniku z tak wyglądającym i  otwartym światem :Crash: Mam nadziejże, że jeszcze zdążę zagrać ;)

 

Edytowane przez skunRace
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Przemcio666 napisał:

mam nadzieję, że Ninja Theory nadal będzie tworzyło takie nietuzinkowe projekty.

A ja mam nadzieję, że nie. :E Ja chcę grać w gry, a nie je oglądać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gra genialna 11/10

Gre przechodze drugi raz od nowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Ja generalnie jedyny problem z wizualną częścią tej gry mam taki, że ten obraz jest już naprawdę przesadnie nieostry. 3440x1440 plus DLAA i jak nie wyostrzysz prawie na maksa ręcznie, to gdy deszcz spada na te drobne kamyki, to masz wrażenie że tam powstają makrobloki jak podczas słabej jakości streamingu.

Jakość obrazu jest moim zdaniem licha, rendering top of the top, ale ilość filtrów jest tak duża, że wiele tego wysiłku jest niwelowana. Cała masa drobnych kamyczków, ogromne przywiązanie do detali a na końcu wszystko potraktowane filtrami, które zlewają te detale w jedną masę.

Do tego z jakiegoś powodu DLDSR w tej grze nie działa a liczyłem, że choć trochę uratuje sprawę.

Edytowane przez MroczneWidmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, MrKetiw napisał:

Powiem wam tak, gram w gry od 30 lat i był moment kiedy nie wierzyłem w to co widzę na ekranie monitora, pierwszym z nich był Crysis drugim technologia oled z hdrem i teraz jest trzeci raz kiedy nie mogę uwierzyć w to co widzę. Po prostu to jak ta gra wygląda jest nie do opisania, śmiało można powiedzieć że w końcu mamy prawdziwy nextgen, życzę sobie żeby kolejne Gearsy były chociaż w połowie graficznie tak dobre jak Senua. Zdaje sobie sprawę że ta gra nie jest do końca grą, bardziej jest to film z elementami gameplayu ale w końcu mamy przełom, żaden Ray Tracing nie zrobił na mnie takiego wrażenia jak UE5. Kropka. 

W sumie po tym co zobaczyłem w Hellblade II jestem skłonny uwierzyć w to że i nowe Gearsy mogą tak wyglądać 

aczkolwiek na taki poziom filmowości jak w Senua's Saga Hellblade 2 raczej bym nie liczył 

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, MroczneWidmo napisał:

Ja generalnie jedyny problem z wizualną częścią tej gry mam taki, że ten obraz jest już naprawdę przesadnie nieostry

Także mam takie wrażenie. Za dużo post processingów, których nie można wył. Ale cóż... pewnie to kolejny zamysł twórców, aby była bardziej filmowa.:E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Tylko to film nagrany jakąś tanią kamerą :D Bo współcześnie przy kamerach typu RED obraz tak nie wygląda :D

Brakuje jeszcze ziarna by udawać taśmę 35mm ;)

Edytowane przez MroczneWidmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Etap na plaży zrobił na mnie wrażenie ale ten w którym idziemy kładka dalej w góry pod osłoną nocy i to co się dzieje tam później wliczając błyski na skałach od płomieni wręcz oniemialem jakie to wszystko jest realistyczne, nie wspomnę o walce bo to majstersztyk 🤯

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma co ukrywać. Wizualnie jest sztos jeszcze chodzi o renderowanie grafiki. Jakość obrazu niestety trochę niszczy momentami ten efekt, ale całościowo robi wrażenie nawet na XSS czy XSX. 

No i optymalizacja jest dobra. Jasne, wysokie są wymagania ale bez żartów - nie można mieć takiej jakości i niskie wymagania, a i tak relatywnie da się pograć na słabym sprzęcie w nienajgorszej wydajności. Do tego stutteru praktycznie nie ma. Trudno narzekać na działanie tej gry. Życzyłbym sobie by każda tak dobrze działała w dniu premiery : )

Nawet na Steam Decku da się to od biedy ograć.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hellblade 2 doskonale ubija wszystkie gadki teoretyków, o tym jak to nie ma znaczenia na czym grasz, bo liczy się gra. 

Taki uj, ta gra na oled + kozackie słuchawki + dobry PC, a ta gra na lcd + średnie słuchawki + xsx, to są 2 różne gry i 2 różne doświadczenia. 

Oled powinien być tu podawany w wymaganiach minimalnych. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak wydasz 20k na sprzęt to masz 9/10, a jak grasz na sprzęcie za 5k to masz 6/10? :D

Akurat rendering na XSX nie odbiega wcale tak daleko od PC, jakość obrazu jest jeszcze gorsza niż na PC ale tam jest już kiepska, a 30 klatek to ideał w rozumieniu doświadczenia kinowego ; ) Grałem na obu sprzętach i nie widzę specjalnego powodu by myśleć, że na PC to jest jakieś zupełnie inne granie niż na konsoli w przypadku akurat tego tytułu.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil in me tez mial tylko QTS i w sumie jak dlugi film... Mi sie podobala bo ja generalnie lubie czasem walking simulatory bo odprezaja. Tutaj grafa sztos. Jak mam dosc juz ciachania mieczem samuraja czy inne mordowania to odpalam ETS2 z PNG mods i godzinami jzedze po europie... Czasem potrzebny jets relaks... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, MroczneWidmo napisał:

Czyli jak wydasz 20k na sprzęt to masz 9/10, a jak grasz na sprzęcie za 5k to masz 6/10? :D

Dokładnie. Bo ta gra polega głównie na trzymaniu gałki do przodu i naciskaniu 1 przycisku. Więc tak, doznania audio/video są tu najważniejsze i tak naprawdę wszystkie emocje wynikają z tego co widzisz i słyszysz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Hellblade 2 doskonale ubija wszystkie gadki teoretyków, o tym jak to nie ma znaczenia na czym grasz, bo liczy się gra. 

Taki uj, ta gra na oled + kozackie słuchawki + dobry PC, a ta gra na lcd + średnie słuchawki + xsx, to są 2 różne gry i 2 różne doświadczenia. 

Oled powinien być tu podawany w wymaganiach minimalnych. 

A słuchawki do czego podłączone jak tak o jakości sprzętu gadasz ? :E

I co to za kozackie słuchawki bo w sygnaturce nie widzę ?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, PiPoLiNiO napisał:

Taki uj, ta gra na oled + kozackie słuchawki + dobry PC, a ta gra na lcd + średnie słuchawki + xsx, to są 2 różne gry i 2 różne doświadczenia. 

A jak grasz na XSX na OLEDzie to jest 3 inna gra? A na PC z RTX 4090 na małym monitorze LCD to 4? Nie przesadzaj z tymi różnymi grami :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, slafec napisał:

A jak grasz na XSX na OLEDzie to jest 3 inna gra?

W 30 klatkach to grają zwierzęta. 

 

4 minuty temu, kadajo napisał:

A słuchawki do czego podłączone jak tak o jakości sprzętu gadasz ? :E

Słuchawki mają być dobre, a nie audiofilskie wynalazki za 10k :) A dobre słuchawki do gier, a nie do muzy to i za 500 zł kupisz. Więc nie muszą być podłączone do niczego w cenie mieszkania na Ursynowie. 

  • Like 1
  • Haha 2
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, kadajo napisał:

 

I co to za kozackie słuchawki bo w sygnaturce nie widzę ?

 

1442692454_max.jpg

  • Haha 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...