Skocz do zawartości
azgan

Senua's Saga Hellblade 2 - PC, XSX

Rekomendowane odpowiedzi

Na mnie wrażenie zrobił ten 1 gigant który się pojawia, jest taki creepy że bałem się screena zrobic, taką miał facjatę realistyczną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kadajo napisał:

powinni obdzierać ze skory codziennie po milimetrach przez te 8H-12H a jak się skora skończy to resztę wyrywać i na końcu polać woda utleniona żeby nie było zakażenia. :pila:

Kurde, @kadajo, może jednak ta Choroszcz to nie taki głupi pomysł...

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Kurde, @kadajo, może jednak ta Choroszcz to nie taki głupi pomysł...

American-Psycho-Thanks.gif

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra, skończyłem. 

2 zarzuty do grafy mimo jej całej piękności. Scena z trailer z olbrzymem i ten ogień na nim, pierwsze co pomyślałem "co za komputerowe gówno", czyli to co myślimy jak oglądamy film i pojawia się ujowy efekt. Druga rzecz, mogli dać chociaż RT dla odbić wody, bo czasami wygląda to dramtycznie jak ruszasz kamerą a odbicia znikają...

To bardziej interaktywna przygoda niż gra. Od 1 części się odbiłem bo zagadki były totalnie irytujące, tu są podobne ale mniej irytujące, jednak nadal to ewidentnie sztuczne przedłużanie produkcji.

Jak za 40 zł to spoko, kino kosztuje podobnie, a jest na 2h i do tego irytujące głosy ludzi siedzących obok którzy gadają głupoty, śmieją się i hałąsują chipsami. To ja już wolę głosy w głowie Senua ;) 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Kelam napisał:

Co do liczb, to ma fatalne na steam. GP ok, ale jakieś popierdólki ostatnio co startowały też od razu na GP wykręcały 2x taki peak graczy :hmm:. No i cena jest absurdala. 50 dolków za grę na 5h+-, która startuje w GP od premiery - to się nie mogło udać.

No i to jest raczej na pewno ten myk. Gierka na kilka h, dla pewnie 90% graczy na jedno przejście w ciągu jednego czy dwóch wieczorów.

W taki Against the storm nie wyobrażam sobie grać w passie. Tą grę muszę mieć na steam i mam ją od ~1.5 roku i mniej lub bardziej regularnie odpalam jak mam ochotę kilka partyjek pyknąć i się nazbierało ładnie ponad 100h przez ten czas :E


Ogólnie game pass ma ~34 miliony aktywnych subskrybentów, dane z lutego 2024. Nie jest to mała pula graczy, ale ile osób z nich decydowało się zagrać w Senue premierowo nie wiadomo. Tak samo nie wiadomo ilu specjalnie kupiło abo na miesiąc, aby ograć tą grę. W każdym razie Microsoft musi coś wrzucać i dawać do tego gamepassa, aby utrzymać przy nim graczy i zachęcać nowych. Na ile im się opłaci ta Senua może kiedyś się dowiemy, a może nie :E
 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

@PiPoLiNiO tam odbicia są w dwóch technikach zależnie od miejsca - raz Lumenowe raz SSR. Aczkolwiek przydałoby się jakiś preset by były lumenowe dla wszystkich powierzchni. 

Edytowane przez MroczneWidmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, lukadd napisał:

Ogólnie game pass ma ~34 miliony aktywnych subskrybentów, dane z lutego 2024. Nie jest to mała pula graczy, ale ile osób z nich decydowało się zagrać w Senue premierowo nie wiadomo. Tak samo nie wiadomo ilu specjalnie kupiło abo na miesiąc, aby ograć tą grę. W każdym razie Microsoft musi coś wrzucać i dawać do tego gamepassa, aby utrzymać przy nim graczy i zachęcać nowych. Na ile im się opłaci ta Senua może kiedyś się dowiemy, a może nie :E

W tych 34 milionach są też ludzie, którzy opłacają jedynie Core i nie mają dostępu do nowych gier. No i pewnie sporo subskrybentów siedzi jeszcze na starym Xbox One.

Szkoda, że forsują tak ten abonament i nawet są w stanie kompletnie olewać pudełka, które na konsolach jeszcze coś znaczą.. 

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiedziałem, więc pewnie z pełnym gamepassem będzie 2 lub nawet 3 x mniej graczy. Nie wiem czy są w ogóle takie dokładne dane w necie :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja 3 miesiąc opłacam już po 40zł i cały czas mam w co grać, Jedi, Immortals, RE3 remake, Senua, Manor Lords, zaraz Lords od the fallen i inne których nie wymieniłem - czyli za 120zł mam granie w dużo gier za ~połowe ceny jednej z tych gier.

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Nie wiem skąd te bajki o tym że na Steamie nikt nie kupuje, a wszyscy ogrywają w Gamepassie,

Wyszedł Palworld który dobitnie pokazał, że gra w microsoftowym launcherze i gamepassie nie interesuje nikogo.

Nikłe zainteresowanie Hellblade 2 na Steam wynika z tego, że gracze tej gry nie kupują i nie chcą w nią grać, wy uprawiacie damage control.

Edytowane przez Big_Elvis

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panie ta gra kosztuje 30 dolarów, zobacz ile kosztuje SSH II ;)

Cena plus to ze to unikatowy tytuł i jest dostępny w pasie powoduje jego słabą sprzedaż premierowa a nie to ze nikt nie chce w nią grac, jakby nikt nie chciał w nią grac to byś miał 0 graczy na steam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie "nikt" to skrót myślowy od "mało kto" ; ) i być może tak jest, bo nie mamy danych z XGP, MS też się nie chwali więc cóż.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdyby kosztowała 30 dolarów na pewno sprzedaż byłaby większa, chyba to oczywiste :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

To wcale nie jest oczywiste. Jeśli pula zainteresowanych samą ideą jest ograniczona, to niższa cena wcale nie musi oznaczać że sprzedaż będzie lepsza. I różnica między 50 usd a 30 usd może nie zmienić nic, albo zmienic minimalnie. 

Jak kogoś coś nie interesuje, to chyba tylko opcja na dodanie czegoś do biblioteki za darmo byłaby zachęcająca : )

Edytowane przez MroczneWidmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozna to ograc nie znajac jedynki?? Nie chce mi sie w nia grac ale dwojke dla tych uniesien graficzych i dzwiekowych bym przetestował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, MroczneWidmo napisał:

To wcale nie jest oczywiste. Jeśli pula zainteresowanych samą ideą jest ograniczona, to niższa cena wcale nie musi oznaczać że sprzedaż będzie lepsza. I różnica między 50 usd a 30 usd może nie zmienić nic, albo zmienic minimalnie. 

Jak kogoś coś nie interesuje, to chyba tylko opcja na dodanie czegoś do biblioteki za darmo byłaby zachęcająca : )

Ale ilu masz tutaj w temacie ludzików co chcą ograć tylko będą czekać na promke, sam jestem jednym z nich wiec jednak cena ma znaczenie :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

No ilu? pięciu? : ) Zobaczymy jak się peak zmieni w pierwszej lepszej promocje, ale gwarantuje Ci, że nagle aktywnych graczy nie będzie 10 razy więcej :D

Jakby było 30 usd to byście czekali na 20 albo 15 : ) a tych co serio ta gra interesuje to kupili za 50 😛

Edytowane przez MroczneWidmo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie będzie bo większość graczy ograła to w pasie :)

Gra by musiała chyba kosztować 30zl żeby się masowo na to rzucili. :D

Poza tym zastanówmy się przez chwile, jak takie unikatowe gry maja odnosić super sukcesy finansowe ? :D

To nie COD czy jakieś tam Diablo.

Pytanie wiec powinno być ilu graczy można było się spodziewać, i jakie oni mieli przewidywania finansowe dla tej gry w peaku. Moim zdaniem najlepiej byłby porównać do pierwszej części jak się to prezentuje, założę się ze wyniki są podobne albo wyższe dla 1 części. GP jeszcze wtedy nie był tak popularny jak dziś a sama gra tez była zagadką wiec więcej osób było zainteresowanych. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, kadajo napisał:

No nie będzie bo większość graczy ograła to w pasie :)

Gra by musiała chyba kosztować 30zl żeby się masowo na to rzucili. :D

Poza tym zastanówmy się przez chwile, jak takie unikatowe gry maja odnosić super sukcesy finansowe ? :D

To nie COD czy jakieś tam Diablo.

Pytanie wiec powinno być ilu graczy można było się spodziewać, i jakie oni mieli przewidywania finansowe dla tej gry w peaku. Moim zdaniem najlepiej byłby porównać do pierwszej części jak się to prezentuje, założę się ze wyniki są podobne albo wyższe dla 1 części. GP jeszcze wtedy nie był tak popularny jak dziś a sama gra tez była zagadką wiec więcej osób było zainteresowanych. :)

 

38 minut temu, kadajo napisał:

No nie będzie bo większość graczy ograła to w pasie :)

Kolejny raz powtarzane bajki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pierwsza część była dostępna na PS4 (ex konsolowy :E) i PC. Na pewno się lepiej sprzedała.

Co do tej liczby aktywnych graczy to pamiętajcie, że jest to tytuł na kilka godzin. 2-3 posiedzenia i nara. Nie ma szans, żeby pobić jakikolwiek rekord.

 

P.S. Z racji tego, że jest to takie filmowe doświadczenie zerknąłem na yt. Tam pierwsze z brzegu filmy z całą grą mają 64k, 71k, 410k i 178k wyświetleń. Zamiast do GP mogli to lepiej na Netflixa wrzucić :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Big_Elvis napisał:

Kolejny raz powtarzane bajki.

Bo ? Jak masz jakieś konkrety to napisz bo "bajki" to takie same pisanie jak to że tak nie jest ;)

Tylko nie wyskakuj z ta giereczka za 30 dolarów bo to nie jest to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, kadajo napisał:

Ogólnie nic jak ci to pasuje ale techniczne BT daje znacznie gorszą jakość dźwięku niż kabel. Co prawda to zależy tez od kodeka a raczej LDAC'a w PC nie używasz, no i to tylko w słuchawkach Sony jest. :)

Kiedyś dawał gorszą. Dla mnie już AptxHd/Adaptive ciężko odróżnić od kabla, ale to moje uszy. Odkąd słuchawki BT weszły na poziom takich Focal Bathys, to prawie całkiem olałem kable. 

LDAC można już odblokować na Windows, można też kupić sobie zewnętrzny dongiel Sennheisera albo Creative'a z wszystkimi kodekami. No ale koniec offtopu :)

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Peak jedynki był prawie połowę większy.

https://steamdb.info/app/414340/charts/#max

Nie ma co się czarować z tym GP. Wątpię by tam nagle jakaś armia ludu grała - gdyby tak było, forum steam byłoby bardziej pokryte różnymi topicami w dyskusji ogólnej. Nie jest. Reddit też nie. Liczb nikt nie podaje - nie bez powodu, więc szału z frekwencją nie ma. Panowie, markę można lubić lub nie - jedynkę sam doceniam zwłaszcza za głęboki temat przewodni (mimo słabego gameplayu), ale 4k peak bez względu na okoliczności, to jest poziom popierdółki i średnio udanego indyka, nie poważnej premiery. To jest druga część. Są inne czasy - zwyczajowy peak graczy steam udanych gierek jest na zupełnie innym poziomie jak w czasach jedynki. A mimo to jest wyraźnie gorzej jak poprzednio. Bez gry w GP byłoby pewnie nieco lepiej, ale czy to zmieniłoby cały trend niskiego zainteresowania? Marketing kulał, ale przecież były przez lata zapowiedzi, zajawki, newsy globalne. To już chyba lepiej by zrobili gdyby gierkę dać na wyłączność GP:szczerbaty:. Przynajmniej byłby zachowane pozory. Z tego co widać do tej pory, to nie zdziwię się jak studio pójdzie do piachu. Gierka jest faktycznie takiego typu, że sporo ludu obada na yt, część spróbuje w abo, ale hajsu na to masy graczy nie wyciągną;)

Edytowane przez Kelam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Kelam napisał:

ale 4k peak bez względu na okoliczności, to jest poziom popierdółki i średnio udanego indyka, nie poważnej premiery.

Niektórzy tu wieścili GOTY XD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kelam ale właśnie jakiej poważnej premiery, przecież to bardzo specyficzny i niszowy tytuł. Od początku było wiadomo czym i jaki będzie.

No chyba ze ktoś wierzył w papkę marketingowa M$ ze co to za gra super nie będzie.

11 minut temu, Userkamil napisał:

Niektórzy tu wieścili GOTY XD

Czemu nie, w swojej kategorii na bank to wybitny tytuł :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...