Skocz do zawartości
azgan

Star Wars Jedi: Survivor PC, XSX, PS5

Rekomendowane odpowiedzi

47 minut temu, kadajo napisał:

Jak masa idiotów robi preordery i płaci za coś, czego nie ma, mając jeszcze dodatkowo "teoretycznie" świadomość ze może być kupa. To niesamowite ze cały czas preorderowcy się zachowują jakby kupienie gry zanim wyjdzie to było jakieś prawo którego muszą przestrzegać. To się powinno leczyć z urzędu.

Przypominam ze zyjemy w swiecie gdzie glupie filmiki z tik toka podbijaja internet. Docelowym odbiorca dla duzych firm to ciemna masa co zawsze kupi, myslacych czy wymagajacych nazywa sie rasistami czy homofobami. Dotyczy to praktycznie calej branzy rozrywkowej.

Moje(nasze?) pokolenie 30,40 plus juz mija. Za pare lat wiekszosc gier bedzie wydawanch w early access i masa ludzi bedzie to brala. 594a276d8715d00fc912339e5c7084a8.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, kadajo napisał:

Jak masa idiotów robi preordery i płaci za coś, czego nie ma, mając jeszcze dodatkowo "teoretycznie" świadomość ze może być kupa. To niesamowite ze cały czas preorderowcy się zachowują jakby kupienie gry zanim wyjdzie to było jakieś prawo którego muszą przestrzegać. To się powinno leczyć z urzędu.

Być może zapominasz, że klucze na Instantgaming czy na cdkeys najtańsze zwykle są przed premierą. Na insta dzisiaj Jedi jest w cenie z 30% rabatem a na cdkeys z 33%.

W dniu 12.04.2023 o 10:38, caleb59 napisał:

No nie zapominajmy, że nawet po wyłączeniu EA App ich usługa dalej wisi w procesach i działa sobie dalej bezczelnie w tle. :E 

Może na jakimś jednoordzeniowym Celeronie jest to odczuwalne. Ale na dzisiejszych procesorach? Niech sobie wisi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No, takie procesy-widmo rzeczywiście mogą denerwować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, tgolik napisał:

Być może zapominasz, że klucze na Instantgaming czy na cdkeys najtańsze zwykle są przed premierą. Na insta dzisiaj Jedi jest w cenie z 30% rabatem a na cdkeys z 33%.

Tzn. co gra teraz jest 150zl tańsza czy ile. Czy was naprawdę tak tanio można kupić ?
Na premierę zaoszczędzone parę groszy żeby potem albo się użerać z błędami, albo przejść grę "bez problemów" a potem ? Co ? Teraz patcha wydali jak ja grę skończyłem ?
Naprawdę gracze zasługują na to, co mają, sami na to pracujecie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja np. ogrywam wszystko na bieżąco, nie mam kupki wstydu by sobie awaryjnie ograć coś innego zanim załatają jakiś nowy tytuł, na którym mi zależy. I tak zdarza mi się po 2-3x ogrywać starsze gry co jakiś czas ale bez przesady. Tutaj chociaż nie płacę pełnej premierowej ceny więc z mojej perspektywy 130zł jest do zaakceptowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować grę jak EA Pro kosztuje bodaj 55 zł? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, kadajo napisał:

Tzn. co gra teraz jest 150zl tańsza czy ile. Czy was naprawdę tak tanio można kupić ?
Na premierę zaoszczędzone parę groszy żeby potem albo się użerać z błędami, albo przejść grę "bez problemów" a potem ? Co ? Teraz patcha wydali jak ja grę skończyłem ?
Naprawdę gracze zasługują na to, co mają, sami na to pracujecie.

Gra kosztuje 217 zł na cdkeys.

Zainwestowałem w sprzęt, żeby nie musieć przejmować się większością niedoróbek premierowych w grach.

Postanowiłem, że nie chce mi się wychowywać wydawców, niech robi to @caleb59.

Granie na premierę ma te zalety, że możesz o niej podyskutować na pclabie. Kupiłem sobie ostatnio połatanego Uncharted 4, wchodzę na wątek, a tam ostatni wpis ze stycznia - dzisiaj nikogo gra już nie interesuje, z nikim nie można się podroczyć.:>

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Po co kupować grę jak EA Pro kosztuje bodaj 55 zł? 

Nie lubię abonamentów growych. Poza tym przejście gry zajmuje mi zwykle kilka miesięcy a nie wiem, czy kupię coś jeszcze w tym roku od EA. Zresztą Jedi też jeszcze nie kupiłem i w sumie waham się, czy w to zagrać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, tgolik napisał:

Gra kosztuje 217 zł na cdkeys.

Zainwestowałem w sprzęt, żeby nie musieć przejmować się większością niedoróbek premierowych w grach.

Postanowiłem, że nie chce mi się wychowywać wydawców, niech robi to @caleb59.

Granie na premierę ma te zalety, że możesz o niej podyskutować na pclabie. Kupiłem sobie ostatnio połatanego Uncharted 4, wchodzę na wątek, a tam ostatni wpis ze stycznia - dzisiaj nikogo gra już nie interesuje, z nikim nie można się podroczyć.:>

Już widzę ta dyskusje, jak w temacie TLOU ???
Siedzę na tym forum już bardzo długo i nawet w tematach konsol dyskusje na temat "fabuły" praktycznie nie ma.
I wcale mnie to nie dziwi jak większość tutaj nawet spoilerów nie umie używać.
Co do Uncharted 4 i braku dyskusji to nie wiem co cię dziwi jak na PC nie ukazały się poprzednie 3 części. O czym chcesz dyskutować z kimś, kto kompletnie nie zna postaci i ich historii.
Zresztą tak jak pisałem, te dyskusje najczęściej wyglądają tak, "fajna gierka podobało mi się."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież, gdybyśmy nie kupowali bubli na premierę, to to forum zamarłoby. Robimy to, żebyście  mieli kliki.:klotnia:

3 minuty temu, kadajo napisał:

Już widzę ta dyskusje, jak w temacie TLOU ???

O o czym mają dyskutować sprzętowcy, przecież nie o fabule. Choć i tak tutaj więcej można się dowiedzieć o grze niż na forach growych na ppe czy gry-online.

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wyłączonego adblocka na pclabie. Teraz wyświetlają mi się jakieś damskie rajtuzy. Widzę, więc klikam.?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poddaję się. Nigdy nie wiem kiedy żartujesz a kiedy mówisz poważnie.:goryl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, lis22 napisał:

A co jest nie tak z grą bo nic nie słyszałem?

Tylko to, że nie będzie płyty w pudełku? Na PC kupuję już tylko cyfrę, na PS5 i XSX też w 80% cyfrę, podobnie na Nintendo Switch, przynajmniej nie trzeba wymieniać płyty czy kartridża żeby grać.

Płyta będzie,ale na niej będzie tylko ok 62 GB danych,resztę będzie trzeba pobrać.Jakies 80-90 GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
29 minut temu, dan254 napisał:

Płyta będzie,ale na niej będzie tylko ok 62 GB danych,resztę będzie trzeba pobrać.Jakies 80-90 GB

A co to za problem w dzisiejszych czasach?

Ja internet, zarówno w PC jak i w konsolach mam od osiemnastu lat i nigdy nie miałem problemu z tym,  żeby pobrać patch czy całą grę - pomijając oczywiście czasy Neostrady, gdzie pobranie głupiego dema gry zabierało 10 godzin i kończyło się niepowodzeniem, bo prędkość neta była tak wolna ;) Odkąd mam stacjonarny internet o dużej prędkości nie mam już z tym problemów.

  • Confused 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj startuje preload a na AMD rewards oczywiście cisza :)

Trzeba będzie pewnie w piątek ściągać jak serwery na agrafki będą spinać.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupują grę w pre-order a potem płacz  bo gra jest nudna i niedopracowana. ?

Ja zawsze czekam na recenzje i opinie graczy. Nigdy nie kupuje kota w worku. ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, kadajo napisał:

Jak masa idiotów robi preordery i płaci za coś, czego nie ma, mając jeszcze dodatkowo "teoretycznie" świadomość ze może być kupa. To niesamowite ze cały czas preorderowcy się zachowują jakby kupienie gry zanim wyjdzie to było jakieś prawo którego muszą przestrzegać. To się powinno leczyć z urzędu.

Właśnie nazwałeś przynajmniej połowę ludzi z forum idiotami... Każdy kupuje co chce, za ile chce i kiedy chce,a Ciebie powinno to kupe obchodzić... Nie sądzisz ? . Taki preorder dla jeszcze wielu ludzi jest zbawienny, jak mieszkają w małych miasteczkach z internetem z 3 świata i pobranie 100gb to nie jest godzina, a chcą zagrać na premierę, która akurat wypada w weekend... Ja preordery regularnie składam na serię AC, ponieważ lubię i wiem czego się spodziewać, ale jestem idiotą bo mam słaby Internet. Dzięki 

 

Edytowane przez AndrzejTrg
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
22 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

...Każdy kupuje co chce, za ile chce i kiedy chce,a Ciebie powinno to kupe obchodzić... Nie sądzisz ? .

Jak najbardziej.

22 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Taki preorder dla jeszcze wielu ludzi jest zbawienny, jak mieszkają w małych miasteczkach z internetem z 3 świata i pobranie 100gb to nie jest godzina, a chcą zagrać na premierę, która akurat wypada w weekend...

Nie jest to żadne usprawiedliwienie, bo to czy zagra teraz, czy tydzień później niczego nie zmieni, mało tego może się okazać że poczekanie te parę dni oszczędzi ci pobierania kilku patchy które nie raz waza bardzo dużo.
Nie wolałbyś pobrać grę raz i mieć spokój, szczególnie jak masz słabe lacze ?

22 minuty temu, AndrzejTrg napisał:

Ja preordery regularnie składam na serię AC, ponieważ lubię i wiem czego się spodziewać, ale jestem idiotą bo mam słaby Internet. Dzięki

Kupujesz kota w worku, nie ważne która to część i "czego się możesz spodziewać". Az mi się przypomina moje "wiem czego się spodziewać" przy kupowaniu BF'a 2042...

 

Dajecie przyzwolenie na takie praktyki a sami producenci często więcej wydają na promocje gry aby nakręcić preordery niż na sam developerke, a potem właśnie gra wychodzi w gównianym stanie, ale co ich to obchodzi oni już kasę dostali, reszta to wasz problem.
No ale który to raz o tym piszemy?
Najlepsze jest to że po premierze oni mają was w pupie, i wasze problemy jak wam się gra nie uruchamia, czy się zawiesza, czy co tam się jeszcze z nią dzieje, wiedza ze trochę płaczu będzie w sieci i sprawa się rozejdzie po kościach, a kasa się zgadza. A wy jako ze kasę wydaliście to nawet jak wam będzie wywalać co chwile to twardo będziecie "grać" dalej. Ja nawet nie rozumiem jak można czerpać przyjemność z grania w taki niedokończony kawałek kodu. Ale wiem wiem, "mi działa i nic się nie zawiesza przez cala grę" - to już hasło mem ;)

Jak poczułeś się urażony tym "idiota" to wybacz, no ale tak to wygląda. Pamiętaj ze oni nie chcą ci dać super fajnej gry, tylko wyciągnąć jak najwięcej kasy, i im coraz bardziej to ułatwiasz dostając jednocześnie bubla.
I gdyby to nie psuło całego rynku to byłoby spoko bo masz racje, twoja kasa możesz z nią robić co chcesz. Problem w tym ze psuje. No ale o tym tez już milion razy pisaliśmy.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Maryha145 napisał:

Ja zawsze czekam na recenzje i opinie graczy. Nigdy nie kupuje kota w worku. ?

Jaką ty masz silną psychikę.

  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że to nie argument, ale premiery zazwyczaj wypadają w weekend, i ludzie którzy mają czas i okazję pograć tylko wtedy, to jak mówiłem jest zbawienne?a mają ciśnienie czy inne czynniki... Akurat  początkowe patche to pół biedy, bo mało ważą ?. W przypadku AC to nie działa, bo tu paczy jest od groma i ważą zawsze kilka gb ?.

Jestem świadom że kupuję kota w worku, i biorę to pod uwagę, ale wiem że kupiłem niepewny produkt i nie będę z tego powodu lamentował i wylewał wiadra pomyj na wszystkich. A to że mają nas głęboko gdzieś, doskonale wiem. Ale tak już zostanie, kasa się zgadza, od czasu do czasu wydamy jakiegoś patcha co coś połata i ludzie zapomną.

Nie poczułem się urażony, wiem wiem co miałeś na myśli, tylko tego już nie zmienimy, tak jest nie tylko z grami.

Choć z drugiej strony czy biorąc pre ordera czy nie, zazwyczaj dostajemy takiego samego crapa, więc jeden pies ?

  • Like 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, ombre070 napisał:

Dzisiaj startuje preload a na AMD rewards oczywiście cisza :)

Trzeba będzie pewnie w piątek ściągać jak serwery na agrafki będą spinać.

No przy The Last of Us się nie popisali, dostęp był dzień po premierze co nawet mnie zszokowało. Albo Sony robiło tutaj problem albo sami zawalili sprawę, jednak patrząc jak Sony potraktowało redaktorów różnych serwisów i nie dało im wcześniejszego dostępu do gry w celu napisania recenzji to jestem raczej skłonny zwalić winę właśnie na Sony.

Dużo tych kluczy z promocji AMD aktywowałem i pierwszy raz był tego typu cyrk.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, AndrzejTrg napisał:

Właśnie nazwałeś przynajmniej połowę ludzi z forum idiotami...

Und?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak. Tylko nieironicznie.

  • Confused 1
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...