Skocz do zawartości
azgan

Star Wars Jedi: Survivor PC, XSX, PS5

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lamparcicho napisał:

Żadne to zaskoczenie, wrzucam info z "kronikarskiego obowiązku" ;)

Jedynka miała denuvo czy nie bo przyznaję umkneło mi,czy potem usunęli je czy jest nadal.Nie śledziłem informacji o grze po jej skończeniu.

Nici z cracka Empress robi przerwę więc za rok się zobaczy jak cena spadnie i będzie spaczowana.

Edytowane przez CzerwonyJohn
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ze nie ma EA Pro na PS5. Cóż, zacząłem pobierać 130 GB :E na PC.  Mam nadzieję, że optymalizacja będzie dobra. 

Dziś o 17 recenzję. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, caleb59 napisał:

Nie, nie jest ani głupie ani dziecinne bo to od ich rąk zależy czy się pomylą podczas pisania kodu czy nie, oni są głównymi sprawcami problemów w grach - wydawca jako taki swoim poganianiem może jedynie wprowadzać stres i presję na programistach i wtedy robią jeszcze więcej błędów. 

Nawet najlepszy programista z olbrzymim doświadczeniem popełnia błędy i od wyłapania tych błędów masz kilka różnych faz testowych, które w ramach oszczędności są przez producentów skracane do granic absurdu. Im większa złożoność projektu tym dłuższa powinna być faza testu a od kilku ładnych lat ten etap jest właśnie skracany by zaoszczędzić pieniądze. Tutaj leży główna przyczyna problemów jakie występują w dzisiejszych grach. 

Edytowane przez DjXbeat
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na ps5 właśnie mi się pobiera prawie 150gb

20230426-113628.jpg

 

 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja grę pobrałem już wczoraj i czeka na dysku. Ponoć mamy zagrać o godzinie 6:00 czasu polskiego.

Jakiś czas temu wróciłem do jedynki i gra dziwnie działała na Xboxie Series X oraz ma spore przycinki na moim PC ale właśnie kupiłem RTX 4080 i się zobaczy czy będzie lepiej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, lis22 napisał:

Ponoć mamy zagrać o godzinie 6:00 czasu polskiego.

Star-Wars-Jedi-Survivor-Global-Launch-Ti

6

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
37 minut temu, lis22 napisał:

...właśnie kupiłem RTX 4080 i się zobaczy czy będzie lepiej ;)

9900K, RAM 3000MHz i RTX 4080? :E Chyba pora na wymianę reszty platformy.

Tak na marginesie AMD śpi, raczej nie będzie preloadu dla posiadaczy kodu promocyjnego.

Edytowane przez caleb59

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, caleb59 napisał:

9900K, RAM 3000MHz i RTX 4080? :E Chyba pora na wymianę reszty platformy.

Tak na marginesie AMD śpi, raczej nie będzie preloadu dla posiadaczy kodu promocyjnego.

Ponoć nie będzie tak źle, jakieś 10% niższa wydajność, nie gram w 4K, tylko w 1440p i chodzi mi głównie o DLSS3 i Frame Generation ( choć to w tym przypadku to samo ) i o stabilną wydajność z włączonym RT bo obecnie w Hogwarts Legacy z RT tylko dla odbić mam 20 - 30 fps.

Zresztą, dzwoniłem do X Komu i pytałem na forum w dziale kart graficznych i kazali kupować. Chciałem wymienić cały PC ale w X Komie nie można było dobrać sobie takich podzespołów jakie chcę, ewentualnie dokupi się płytę, procesor, chłodzenie, RAM i może zasilacz ale na razie zobaczymy jak będzie na tym sprzęcie.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, lis22 napisał:

Ponoć nie będzie tak źle, jakieś 10% niższa wydajność, nie gram w 4K, tylko w 1440p i chodzi mi głównie o DLSS3 i Frame Generation ( choć to w tym przypadku to samo ) i o stabilną wydajność z włączonym RT bo obecnie w Hogwarts Legacy z RT tylko dla odbić mam 20 - 30 fps.

Jak bym słyszał 3 tyg temu kuzyna z i5 10600K. Kupił 4080 i 3 dni wytrzymał patrząc na bottleneck. Niektóre gry w 1440p użycie karty 50-60%. Psycha pękła i nastąpiła szybka zmiana na i7 13gen i ddr5. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, PiPoLiNiO napisał:

Jak bym słyszał 3 tyg temu kuzyna z i5 10600K. Kupił 4080 i 3 dni wytrzymał patrząc na bottleneck. Niektóre gry w 1440p użycie karty 50-60%. Psycha pękła i nastąpiła szybka zmiana na i7 13gen i ddr5. 

Tu na forum kazali kupować i pisali, że będzie duża różnica pomiędzy 2080TI a 4080 w 1440p.

Edytowane przez lis22

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Teraz, lis22 napisał:

Tu na forum kazali kupować i pisali, że będzie duża różnica pomiędzy 2980TI a 4080 w 1440p.

Bo tu część osób to teoretycy. Kuzyn zmienił z 3070ti i na i5 były gry gdzie różnica była do 10 klatek max, bo tak blokował procek. 

Także zastanów się dobrze :)

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam tyle kasy żeby po trzech latach zmieniać cały PC, mógłbym wymienić CPU, płytę główną, chłodzenie i RAM + może zasilacz ale najtaniej to kolejne 6 tyś. zł.

Widziałem na YT testy np. w Hogwarts Legacy i nie jest źle z DLSS 3 a od lutego nie gram bo z RT mam 20 fps a bez nie ma w ogóle odbić ;)

  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@lis22 No jak planujesz w przyszłości jednak zmieniać proca to spoko. A jak nie, to nie lepiej 4070ti? Zawsze to trochę zł więcej na koncie :)

Pisałeś że nie grasz w 4k. Tyle że to właśnie w 4k jest najmniejszy bottleneck ze strony proca. 

Edytowane przez PiPoLiNiO
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem ciekaw jak mocno to się rozwinęło względem jedynki. Lubię tego typu gry akcji, tu coś wybuchnie tam gdzieś po ścianie się poleci. Tylko ta walka średniawa była.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś na pewno zmienię, chciałem brać I9-13900KF z RTX 4090 ale X Kom sam dobiera części do swojego zestawu i daje płytę pod DDR4 i 128RAM ale DDR4 I 3000MHz, więc to się nie opłaca.

Gigabyte Z790 AORUS ELITE AX

Intel Core i9-13900KF

be quiet! Silent Loop 2 360mm 3x120mm

Kingston FURY 32GB (2x16GB) 6000MHz CL36 Beast RGB EXPO AMD

Za taki zestaw wychodzi mi 6 tysięcy zł, może byłoby taniej gdybym sprzedał obecne części ale nigdy nic nie sprzedawałem na portalach aukcyjnych i nie wiem nawet co zrobić z obecnym RTX 2080 TI i ile można by za tę kartę uzyskać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, PiPoLiNiO napisał:

Bo tu część osób to teoretycy. Kuzyn zmienił z 3070ti i na i5 były gry gdzie różnica była do 10 klatek max, bo tak blokował procek. 

Także zastanów się dobrze :)

Piszesz o czystej wydajności bez żadnych wspomagaczy?

Mi zależy na graniu z DLSS 2.0, DLSS 3.0 - Frame Generation i włączonym RT i żeby mieć te stabilne 60 - 80 fps w 1440p.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, lis22 napisał:

...nie wiem nawet co zrobić z obecnym RTX 2080 TI i ile można by za tę kartę uzyskać.

Na portalach aukcyjnych 2080Ti wiszą w okolicach 1700-2000zł, z tymże okolice 2 tys to za te lepsze wersje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Problem z ocenami takich gier jest taki że nie każdy lubi świat gwiezdnych wojen i jeśli do tego dojdzie fakt ,że nie każdy recenzent potrafi ocenić obiektywnie to mamy niezły rozstrzał.

 

Ja się na przykład filmami z tej serii dosłownie brzydzę,a gry uważam za świetne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja starą trylogię kocham, prequele też lubię, sequeli nie lubię, seriale są ok, ale gier od EA nienawidzę, mam wszystkie stare gry SW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PPE 8.5 

Gra zbiera bardzo dobre oceny

19gMCTF.jpg

 

Ale technicznie różnie.  Wg.  gamespotu występowanie crashy na wszystkich platformach, do tego stuttering i screen-tearing. :E 

Cytat

On a final note, Survivor's technical performance is a stumbling block that must be noted. Playing on Xbox Series X, I experienced random crashes on a number of occasions, all annoyingly during cutscenes before the game had a chance to autosave. On one unlucky (and deeply frustrating) occasion, the game crashed during the cutscene following an especially challenging multiple-phase boss fight that had taken me many attempts to finally beat. Because of the crash, my progress was lost and I had to fight the boss half a dozen times again, earning a victory that felt so much more hollow than the first time I beat him. On PlayStation 5, a colleague reported some occasional stuttering, screen-tearing, and crashing too, and the PC version also has a variety of technical issues relating to in-game presentation, performance, and hardware optimization.

https://www.gamespot.com/reviews/star-wars-jedi-survivor-review-fear-itself/1900-6418060/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

compuserve-meme.gif

Kłiiiiiiiiiiiii :P 

Notoryczne spadki płynności utrzymywały się bowiem nawet przy filmikach z logo na początku oraz przy niskich detalach grafiki. Ponadto inne osoby z redakcji grające w Jedi na PS5 i pececie z RTX 4090 również narzekały na optymalizację. :E 
Star Wars Jedi: Ocalały słabo radzi sobie przy szybkim pokonywaniu największych lokacji, a także przy przejściach z rozgrywki do cutscenki na silniku gry i z powrotem. W tych ostatnich momentach zdarzały się u mnie spadki nawet poniżej 10 FPS-ów. Na szczęście w oskryptowanych fragmentach, gdzie pędzimy mimowolnie na złamanie karku, nic złego się nie dzieje i generalnie przez większość czasu było znośnie, nie licząc paru crashy do pulpitu. Mam cichą nadzieję, że da się to jakoś wyeliminować w łatkach, bo na razie przejście na o wiele mocniejszy sprzęt w zasadzie nic nie zmieniło, a grafika, mimo że oczywiście ładniejsza, z większymi lokacjami, nie przełamuje kolejnych barier w jakości i nawet odstaje od tego, co znamy z paru innych tytułów.

Pisząc o optymalizacji, muszę zaznaczyć, że grałem w przedpremierową wersję, bez patcha Day 1, który miał się pojawić w późniejszym terminie. Sytuacja w momencie premiery rynkowej może już wyglądać nieco inaczej – albo i nie. Nie mogąc tego jednak ocenić wziąłem problemy z optymalizacją pod uwagę przy nocie końcowej gry (znajdziecie ją na dole tekstu)

Źródło: https://www.gry-online.pl/newsroom/star-wars-jedi-survivor-recenzja-epicki-sequel-bez-mocy-optymaliz/zb24d0a

Edytowane przez lamparcicho
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...