Skocz do zawartości
Rybunia

Nowy Windows problemy.

Rekomendowane odpowiedzi

Hejka nie dawno instalowalem nowy windows7 i nie wiem czemu procesy svchost.exe zabiera mi az tyle pamieci RAM.

vubd4Wq.jpg

Natomiast proces bezczynnosci zabiera mi caly czas 99 CPU.

NJC8bsx.jpg

 

Wczesniej tego na pewno nie mialam. Dzisiaj odeszlam od komputera i po przyjsciu nagle zmienilo mi widok okienek na starszy tak jakby brakowalo zasobow. Skanowalam system nortonem i nic nie wykrylo. To samo MalwareBytes. Wiec raczej wirusa zadnego nie mam, tym bardziej ze to praktycznie swiezy system.

Wiec o co tutaj moze chodzic ? Prosze o pomoc :(

Edytowane przez Rybunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wgrane wszystkie sterowniki od płyty głównej, grafiki itp? Należało by też podać jakie się ma podzespoły.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, amp41 napisał:

Wgrane wszystkie sterowniki od płyty głównej, grafiki itp? Należało by też podać jakie się ma podzespoły.

Chyba tak bo w managerze urzadzen nie mam zadnych wykrzyknikow. 

Podzespoly to:

AORUS B450 PRO

Amd Ryzen 5 3600

GEOFORCE GTX 1060 6GB

64GB RAM

Zauwazylam ze ten svchost.exe z godziny na godzine rosnie, co to ma znaczyc wczesniej tego nie mialam...

Edytowane przez Rybunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem to ten proces bezczynności tak ma po instalacji świeżego systemu, ważne jest czy procesor jest obciążony i pamięć systemu. Im wyższe wartości w tym procesie tym procek mniej robi jak nazwa wskazuje. Co do svchost.exe to czy ściągają się jakieś aktualizacje systemu lub nie są zainstalowane?

Edytowane przez amp41

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo proces bezczynności na win7 potrafi pokazywać ile tak na prawdę system nie zabiera CPU :)  Prościej mówiąc 99%mocy CPU jest bezczynne :E 

Co do svhost, to problem występuje zaraz po uruchomieniu systemu, czy po uruchomieniu jakiegoś programu?

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, amp41 napisał:

Z tego co czytałem to ten proces bezczynności tak ma po instalacji świeżego systemu, ważne jest czy procesor jest obciążony i pamięć systemu. Im wyższe wartości w tym procesie tym procek mniej robi jak nazwa wskazuje. Co do svchost.exe to czy ściągają się jakieś aktualizacje systemu lub nie są zainstalowane?

Ale system mam juz od kilku dni wlaczony po kilka godzin dziennie i jest non stop to samo.

Aktualizacje juz dawno pobralam kilka dni temu, po za tym ktore aktualizacje pobieraja sie kilka godzin i to przez kilka dni :D

Godzinę temu, LeBomB napisał:

Bo proces bezczynności na win7 potrafi pokazywać ile tak na prawdę system nie zabiera CPU :)  Prościej mówiąc 99%mocy CPU jest bezczynne :E 

To czemu jak odeszlam na godzine od komputera i podeszlam to slyszalam, ze komputer bardzo glosno chodzi i po wejsciu zobaczylam, ze mi zmienilo personalizacje (skorke) na podstawowy windows tak jakby brakowalo pamieci cpu albo ram. Pozniej sie uspokoilo, ale juz sam fakt ze nigdy tak nie mialam i jeszcze ten svschost prawie 1GB ramu zajmuje, przeciez nie powinno tak byc :(

Godzinę temu, LeBomB napisał:

Co do svhost, to problem występuje zaraz po uruchomieniu systemu, czy po uruchomieniu jakiegoś programu?

 

Tak jak pisalam, stopniowo rosnie. Na poczatku bylo moze 200-400mb i wzroslo do 1GB przez kilka godzin. A mam odpalona praktycznie przegladarke, co prawda otwarte mam w niej 50 stron, ale zawsze tak mialam wiec to nie ma nic do rzeczy.

Edytowane przez Rybunia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Rybunia napisał:

A mam odpalona praktycznie przegladarke, co prawda otwarte mam w niej 50 stron

No i wystarczy.

To może pomóc

https://support.microsoft.com/pl-pl/topic/opis-programu-windows-management-framework-3-0-dla-systemu-windows-7-z-dodatkiem-sp1-i-windows-server-2008-r2-z-dodatkiem-sp1-10a4a487-f33a-ac7a-986f-c2bf0985d8e1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
55 minut temu, LeBomB napisał:

No i wystarczy.

 

No wlasnie nie bardzo. Bo zawsze mialam tyle stron, nawet 2x wiecej i nigdy nie mialam takiego problemu. 

 

56 minut temu, LeBomB napisał:

W sensie co dokladnie mialabym pobrac? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz Win7.

Ten system stracił wsparcie prawie 3 lata temu, a nadal ma ok. 10% udziału w rynku, więc warto szukac w nim dziur i tworzyć na niego wirusy. 

Przeskanuj wszystkie dysk Avastem (ustawionym na maksymalną czułość) i Malwarebytes Anti-Malware, bo prawdopodobnie system jest zainfekowany. 

 

Powinnaś jak najszybciej przejść na Win10/11, bo w tej chwili Win7 to jedna wielka luka bezpieczeństwa.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, Galvatron napisał:

Widzę, że masz Win7.

Ten system stracił wsparcie prawie 3 lata temu, a nadal ma ok. 10% udziału w rynku, więc warto szukac w nim dziur i tworzyć na niego wirusy. 

Przeskanuj wszystkie dysk Avastem (ustawionym na maksymalną czułość) i Malwarebytes Anti-Malware, bo prawdopodobnie system jest zainfekowany. 

 

Powinnaś jak najszybciej przejść na Win10/11, bo w tej chwili Win7 to jedna wielka luka bezpieczeństwa.

Jejku, co z tego ze stracil wsparcie skoro mam wszystkie aktualizacje dzieki bypass. Po za tym mam antyvirusa wiec moj system jest rownie bezpieczny jak i nie bezpieczniejszy niz 10/11 bo to pod nie tworza glownie wirusy. Po za tym pisalam juz, ze skanowalam i nic nie wykrylo. 

  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, skoro Norton i Malwarebytes nic nie wykryły, to system raczej jest czysty. 

 

Tu masz opisane jak sprawdzić, co pożera zasoby:

https://www.wintips.org/how-to-fix-svchost-exe-netsvcs-memory-leak-or-high-cpu-usage-problems/#solution-2

 

Rozszerzone wsparcie  dla Win7 kończy się 10 stycznia:

https://learn.microsoft.com/pl-PL/lifecycle/faq/extended-security-updates

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w procesy, jaki pid, czyli identyfikator ma ten host, potem przełącz na usługi i  w kolumnie PID sprawdź, które usługi obsługuje, oczywiście musi być uruchomiona, kliknij prawym na usłudze - zatrzymaj; ewentualnie podaj ich listę

pid=process identifier

włącz PID w widok - kolumny, jeśli nie masz

Edytowane przez glauks

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
14 godzin temu, Rybunia napisał:

W sensie co dokladnie mialabym pobrac? 

Odpowiednią dla swojej wersji sytemu aktualizację

Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1
W przypadku wersji 64-bitowej: WINDOWS6.1-KB2506143-x64.msu
W przypadku wersji 32-bitowych: WINDOWS6.1-KB2506143-x86.msu

Jak nie ma tam linków (nie sprawdzałem dokładnie wszystkiego) to trzeba szukać w sieci po numerze aktualizacji

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2022 o 06:54, Rybunia napisał:

Hejka nie dawno instalowalam nowy windows7 i nie wiem czemu procesy svchost.exe zabiera mi az tyle pamieci RAM.

vubd4Wq.jpg

Natomiast proces bezczynnosci zabiera mi caly czas 99 CPU.

NJC8bsx.jpg

 

Wczesniej tego na pewno nie mialam. Dzisiaj odeszlam od komputera i po przyjsciu nagle zmienilo mi widok okienek na starszy tak jakby brakowalo zasobow. Skanowalam system nortonem i nic nie wykrylo. To samo MalwareBytes. Wiec raczej wirusa zadnego nie mam, tym bardziej ze to praktycznie swiezy system.

Wiec o co tutaj moze chodzic ? Prosze o pomoc :(

Windows Update potrafi świrować i tworzyć svchost.exe o takich rozmiarach. Wyłącz dla testu WU i zobacz czy procesy się pojawiają. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dniu 7.12.2022 o 23:42, Galvatron napisał:

Rozszerzone wsparcie  dla Win7 kończy się 10 stycznia:

https://learn.microsoft.com/pl-PL/lifecycle/faq/extended-security-updates

Czyli co to dokladnie bedzie oznaczac? Nie bede miala juz zadnych aktualizacji nawet posiadajac latke wufuc ByPass?

 

W dniu 8.12.2022 o 00:55, glauks napisał:

sprawdź w procesy, jaki pid, czyli identyfikator ma ten host, potem przełącz na usługi i  w kolumnie PID sprawdź, które usługi obsługuje, oczywiście musi być uruchomiona, kliknij prawym na usłudze - zatrzymaj; ewentualnie podaj ich listę

Dziwne, ostatnio jest juz chyba normalnie, bo ciagle oscyluje w granicach 200-300mb czyli chyba tak powinno byc? 

A tutaj o to co prosiles, te cale PID:

Hy8x8bs.jpg

 

 

W dniu 8.12.2022 o 09:53, LeBomB napisał:

Odpowiednią dla swojej wersji sytemu aktualizację

Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1
W przypadku wersji 64-bitowej: WINDOWS6.1-KB2506143-x64.msu
W przypadku wersji 32-bitowych: WINDOWS6.1-KB2506143-x86.msu

Jak nie ma tam linków (nie sprawdzałem dokładnie wszystkiego) to trzeba szukać w sieci po numerze aktualizacji

A dlaczego akurat myslisz, ze potrzeba mi tej aktualizacji? Po za tym linki sa martwe bo windows7 juz nie ma wsparcia.

 

W dniu 13.12.2022 o 14:35, Erwtokritos napisał:

Windows Update potrafi świrować i tworzyć svchost.exe o takich rozmiarach. Wyłącz dla testu WU i zobacz czy procesy się pojawiają. 

Tak jak napisalam wyzej, od kilku dni jest juz lepiej, bo zuzywa troche mniej ramu. Wiec nie wiem jak to traktowac : >

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Rybunia napisał:

Czyli co to dokladnie bedzie oznaczac? Nie bede miala juz zadnych aktualizacji nawet posiadajac latke wufuc ByPass?

Dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Rybunia napisał:

A dlaczego akurat myslisz, ze potrzeba mi tej aktualizacji? Po za tym linki sa martwe bo windows7 juz nie ma wsparcia.

 

Ponieważ jest to aktualizacja najczęściej proponowana do rozwiązania problemów podobnych do Twojego, czyli kiedy svchost powoduje niekontrolowane pożeranie pamięci RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też wyłączyłbym aktualizacje, bo chyba? niepotrzebne; także bits niepotrzebne, bo do ściągania tychże aktualizacji

ja mam wyłączone, i u mnie host netsvcs używa 11 mb pamięci, słownie 11 mb - poza tym włączone usługi praktycznie te same co na zrzucie, więc b. prawdopodobne, że to aktualizacje (nie mam tylko EAP host, to do uwierzytelniania w sieci wifi)

u mnie w ogóle najwięcej używa host local system - 60mb

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...