Skocz do zawartości
Pioy

Monitory OLED - temat zbiorczy

Rekomendowane odpowiedzi

16 minut temu, Kris Dee napisał:

U mnie jeszcze inaczej:)

Jest coś takiego jak jitter - niestabilność zegarowa. Także pewne oscylacje mogą być. Pewnie na Twoim miejscu ustawiłbym na najwyższą standardową częstotliwość (np. ~165Hz) i FPS ograniczył do okrągłych 55fps i miał to gdzieś ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Broly

w nl już jest , za 905 euro , tylko testów tego nie ma za dużo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, SylwesterI. napisał:

Sylwester na pewno nie dojdzie do takiego wniosku, za chwilę następne nowe gry i nawet 5090 nie poradzi w 4k, więc po co ubijać wydajność na starcie, z 1440p jest większy zapas bezpieczeństwa i zawsze lepiej mieć więcej fps

Sylwestrze, możesz też odpalić 1920x1080 INTEGER (skalowanie całkowite wybierane w sterownikach) na ekranie 4K - będziesz mieć jeszcze większy zapas niż nawet na 2560x1440 ;) (1280x720 też można na ekranach zarówno 4K jak i 2,5K)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli co? kupować 4k żeby skalować do FHD  😉

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro musisz mieć max FPS to nawet 1280x720 ... za to czytasz już w 4K ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nigdzie nie pisałem że muszę mieć max fps, pisałem że nie chcę tracić fps na starcie "bo musi być  4k" 🤔, monitor dobiera się do posiadanego sprzętu, nie na odwrót, tym bardziej że wraz ze wzrostem wymagań wzrost wydajności sprzętu nie skaluje się liniowo, nv już zapowiada że dostępność 50x0 nie będzie wystarczająca , więc po raz kolejny następna seria przyniesie podwyżki cen gpu 

  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Kyle_PL napisał:

Jest coś takiego jak jitter - niestabilność zegarowa. Także pewne oscylacje mogą być. Pewnie na Twoim miejscu ustawiłbym na najwyższą standardową częstotliwość (np. ~165Hz) i FPS ograniczył do okrągłych 55fps i miał to gdzieś ;)

Właśnie nie mogę, bo gram dużo w bijatyki, gdzie nie możesz ściągnąć 60fps limitera, a ograniczać do 55 jest bez sensu.

Dlatego mam pulpit ustawiony na 119.92Hz i styknie. W niektórych grach, jak na przykład seria RE można ustawić inne odświeżanie w grze niż na pulpicie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... no to trzeba wymienić monitor na 240Hz 😁

  • Haha 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Kyle_PL To po co mi 4k jak muszę skalować i nie wykorzystuję tej rozdziałki w pełni? Teraz mam 3440x1440 i mogę dać skalowanie w górę, ale nie schodzę poniżej rozdzielczości natywnej jakbym musiał w przypadku 4k.

  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
14 minut temu, SylwesterI. napisał:

nigdzie nie pisałem że muszę mieć max fps, pisałem że nie chcę tracić fps na starcie "bo musi być  4k" 🤔, monitor dobiera się do posiadanego sprzętu, nie na odwrót,

Jak rozumiem, ustawienie DLSS nie wchodzi w grę?

@Necronom JA wykorzystuję, no ale wiesz ... nie muszę grać tylko w te gry, gdzie mi GPU nie wyrabia w 4K, tylko po to, by pokazać, że 4K jest bez sensu. 🙂 No i ja nie używam monitora tylko i wyłącznie do grania.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Kyle_PL napisał:

... no to trzeba wymienić monitor na 240Hz 😁

Żebyś wiedział, że wkurza mnie trochę ta z dupy częstotliwość 165-175Hz w monitorach.

240Hz byłoby idealnie, ale na razie nie planuje zmieniać 😜

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
10 minut temu, Kyle_PL napisał:

Jak rozumiem, ustawienie DLSS nie wchodzi w grę?

generalnie wolę zjechać z ustawieniami w dół niż korzystać z dlss , zależy od implementacji i poziomu "napalenia" na daną grę , rzeczony AW2 w 2560x1440 więc paski po bokach + zjazd z ustawieniami RT + sam charakter nieśpiesznej rozrywki pozwalał na grę , w 4k było by tragicznie ( wiem bo testowałem symulowane 4k)

9 minut temu, Kyle_PL napisał:

 

@Necronom JA wykorzystuję, no ale wiesz ... nie muszę grać tylko w te gry, gdzie mi GPU nie wyrabia w 4K, tylko po to, by pokazać, że 4K jest bez sensu. 🙂 No i ja nie używam monitora tylko i wyłącznie do grania.

4k nie musi nie wyrabiać, wystarczy pograć w takiego BF czy CoD'a i już masz mniej fps niż na 1440p, dużo mniej, a w takich grach to ważne

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc właśnie, monitor dobieramy pod konkretne preferencje. Kupowanie "na zapas", bo kiedyś się przyda nie przemawia do mnie. 4k od wielu lat to gonienie króliczka i zanim rzeczywiście zrobię z tego użytek to zakupiony dzisiaj monitor do tego czasu już będzie stary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiście że tak, jak już będzie sprzęt pod 4k to obecne monitory będą u 3 czy 4 nabywcy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Czyli podsumowując: niektórzy potrafią już dzisiaj wykorzystać zalety wysokiej rozdzielczości (3840x2160 itp.) na swoim sprzęcie, a inni nie.

Edytowane przez Kyle_PL
  • Like 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Path tracing bez rozmydlaczy i 4K ogarnie w zadawalających 80 klatkach może dopiero seria RTX 7090.

Ja w Alana i Cyberpunka PT gram z FG i DLSS i nawet zapomniałem że to mam włączone.  

Nie zmienia to faktu ze RTX 4090 to za słabe nawet do 3440x1440 i pełnego RayTracingu. 

I pewnie nawet przy RTX 5090 trzeba będzie używać przynajmniej mydełka , które nawet na oledzie widać Dlss vs natywna

 

Edytowane przez slawoPC
  • Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widać, widać. Deszcz w CP2077 z DLSS wygląda okrutnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
9 minut temu, Kyle_PL napisał:

Czyli podsumowując: niektórzy potrafią już dzisiaj wykorzystać zalety wysokiej rozdzielczości (3840x2160 itp.) na swoim sprzęcie, a inni nie.

tak masz rację, muszę się od Ciebie wiele nauczyć 🤣 zacznę od fhd na 4k:szczerbaty:

a na poważnie , myślę że pytanie było w miarę proste , coś ciekawego 1440p z nowych modeli?

Edytowane przez SylwesterI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeczytanie tekstu na forum na 34" QDOLED/WOLED 3440x1440 vs. 31,5" QDOLED/WOLED 3840x2160 z systemowym skalowaniem 1,28x większym powinno załatwić sprawę.

Rozmycie DLSS przy wyższym PPI też jest mniejsze. (aczkolwiek przyznaję, że DLSS czasem tak zmienia obraz, że nic tego nie zniweluje)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeszliśmy z tematu mocno ostatnio. A jak nie było opini o MSI od 2 właścicieli na forum, tak nie ma. Mega słabe jak na bycie członkiem społeczności, która oczekuje na jakieś rzetelne informacje. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, SylwesterI. napisał:

w nl nowy alien 27"/1440p kosztuje 905 euro, a 32/4k - 1139euro

W sklepie Della masz teraz kody -5% na nowe 27" i 32", szkoda że się chwilę spóźniłeś bo na premierę wchodziły -10%, na oficjalny sklep Della jest też duży cashback w każdym kraju, sprawdź oferty u siebie

  

12 godzin temu, Kyle_PL napisał:

No jak minimalny miałeś 80 i po limicie na 60fps przy 60Hz były przycinki, to niezły kosmos. Czegoś takiego nie miałem

A co w tym dziwnego? Pomyśl że monitor wyświetla klatki a nie matematyczną średnią z klatek, wtedy łatwo to zrozumieć. Dzisiaj VRR to już podstawowe prawo człowieka :D niezależnie jak ktoś dalej sobie ustawi fps. szkoda tylko że Gsync umarł, jako jedyny potrafił jechać od 1Hz

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, SylwesterI. napisał:

a na poważnie , myślę że pytanie było w miarę proste , coś ciekawego 1440p z nowych modeli?

Będę dobry kolegom - i podpowiem abyś kupił DOBRY monitor nie Szajsunga. LG zaraz wypuszcza nową linię. Kup porządny sprzęt w końcu :)

https://lgnews.pl/275997-lg-ultragear-prezentuje-pierwszy-na-swiecie-monitor-gamingowy-oled-4k-z-funkcja-dual-hz

  • Thanks 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)
2 minuty temu, Wu70 napisał:

A co w tym dziwnego? Pomyśl że monitor wyświetla klatki a nie matematyczną średnią z klatek, wtedy łatwo to zrozumieć.

... ale my rozmawialiśmy o stałym fps ... także ... lepiej nie wracaj do tego tematu (bo to i tak był offtop).

Edytowane przez Kyle_PL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, RTX4090 napisał:

Będę dobry kolegom - i podpowiem abyś kupił DOBRY monitor nie Szajsunga. LG zaraz wypuszcza nową linię. Kup porządny sprzęt w końcu :)

https://lgnews.pl/275997-lg-ultragear-prezentuje-pierwszy-na-swiecie-monitor-gamingowy-oled-4k-z-funkcja-dual-hz

wezmę pod uwagę  panele LG na 100% , może jak będę chciał DOBRY monitor to wybiorę coś z asusa , bo przy poprzednich 27/1440p pokazali że potrafią wykorzystać panel lepiej od LG 😉

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...